[C1] Odklejająca się deska

Problemy z cee'd'em oraz historia eksploatacji Waszych aut (raporty) / problems, drive reports

Moderator: Żandarmeria

Avatar użytkownika
gisio
V kolumna
 
Posty: 1359
Dołączył(a): 23 gru 2009 17:51
Lokalizacja: Warszawa Bielany
Grupa: Mazowiecka
Marka i model samochodu: Cadenza 3,5 V6 A/T 286 KM

Re: Odklejająca się deska

21 gru 2016 20:13

icexx napisał(a): Niestety nie znalazłem żadnej informacji o akcji naprawczej.

Bo takiej nie ma.
icexx napisał(a): Niestety mam to samo KMP odmówiło mi naprawy w ramach gwarancji ale ja nie miałem serwisowanego auta.

Widocznie były ku temu powody, chociażby ten o którym piszesz. Podaj choć jeden powód dlaczego KMP miałoby uznać taką naprawę?
icexx napisał(a): zastanawiam się czy uderzać do lokalnych serwisów w tej sprawie. zgodnie z jakimiś prawami unijnymi nie trzeba serwisować auta w ASO aby mieć gwarancje. niestety KMP ma to gdzieś.

Nawet nie znasz przepisów UE a drzesz gębę na całe ceed’owe osiedle! Wbrew pozorom KMP bardzo przestrzega przepisów UE a wręcz za bardzo!
A teraz:
Zakładając LPG zrezygnowałeś z uprawnień gwarancyjnych na całe auto do tego serwisujesz je w stodole. Więc o czym mowa!?
icexx napisał(a): wiec prawdopodobnie będę musiał wymienić deskę na własną rękę lub jakoś podkleić.

Tak będziesz musiał.
„ … kiedy jestem trzeźwy i w dobrej formie krzywdzę ludzi … „

Avatar użytkownika
Ryba4
Nadworny błazen
 
Posty: 6856
Dołączył(a): 01 gru 2010 18:15
Lokalizacja: Kraków / Wrocław
Grupa: Małopolska
Model cee'd:
C1FL HB, 1,4 Pb 90KM
2010, M

Re: Odklejająca się deska

21 gru 2016 21:18

Płetwy opadają :!: :doh: W (_I_) przeglądy i wszystko, ale jak coś bach to mają wymienić natychmiast. Chyba już w innym temacie Ci wkleiłem definicję gwarancji ?
Obrazek
FL 1,4 90KM HB 5K M (C+); STI WRC WRX PS3 ITP ITD TDI 8)

icexx
Klubowicz
 
Posty: 40
Dołączył(a): 08 cze 2014 13:49
Lokalizacja: ŁÓDŹ WIDZEW
Grupa: Łódzka
Model cee'd:
C1 SW, 1.4 Pb/LPG 98KM
2011

Re: Odklejająca się deska

21 gru 2016 21:22

Ryba4 napisał(a):Chyba już w innym temacie Ci wkleiłem definicję gwarancji

Tak pisałeś mi o warunkach gwarancji i to rozumiem

gisio napisał(a):Widocznie były ku temu powody, chociażby ten o którym piszesz. Podaj choć jeden powód dlaczego KMP miałoby uznać taką naprawę?


jedyny powód jest taki ze nie jestem jedyną osobą która ma ten problem i wychodzi na to ze Perfekcyjne Kia użyło złych materiałów lub złego montażu nie wiem nie znam sie ale cos jest na rzeczy. poza tym jaki wpływ serwisowania w Aso ma na deskę rozdzielczą?

Avatar użytkownika
Ryba4
Nadworny błazen
 
Posty: 6856
Dołączył(a): 01 gru 2010 18:15
Lokalizacja: Kraków / Wrocław
Grupa: Małopolska
Model cee'd:
C1FL HB, 1,4 Pb 90KM
2010, M

Re: Odklejająca się deska

21 gru 2016 21:31

icexx napisał(a): wychodzi na to ze Perfekcyjne Kia użyło złych materiałów lub złego montażu nie wiem nie znam sie ale cos jest na rzeczy

Zgadza się, masz absolutną rację, ale do eliminowania właśnie tego typu rzeczy jest gwarancja. Zawsze możesz reklamować u sprzedawcy niezgodność towaru z umową, to druga droga.
Obrazek
FL 1,4 90KM HB 5K M (C+); STI WRC WRX PS3 ITP ITD TDI 8)

AUTOR WĄTKU
outlander38
 

Re: Odklejająca się deska

21 gru 2016 21:38

Gisio interesuje mnie co napisałeś ze po montażu gazu tracisz gwarancje na całe auto . Kia montuje w ASO i montowała sama instalację gazową . Co sam robiłem . Dokładnie BRC i gwarancja obejmowała. Jak ma sie to do tego ?

Avatar użytkownika
butter18
Dyrektor
 
Posty: 886
Dołączył(a): 21 cze 2014 22:31
Lokalizacja: Wrocław
Grupa: Dolny Śląsk
Model cee'd:
C2 HB, 1,4 Pb/LPG 100KM
2014, M+DFA

Re: Odklejająca się deska

21 gru 2016 21:51

outlander38 napisał(a):Gisio interesuje mnie co napisałeś ze po montażu gazu tracisz gwarancje na całe auto . Kia montuje w ASO i montowała sama instalację gazową . Co sam robiłem . Dokładnie BRC i gwarancja obejmowała. Jak ma sie to do tego ?



BRC przez kia- pod hasłem "wzmocniony silnik" kryją się prawdopodobnie wzmocnione gniazda zaworowe (tak myślę) i tutaj gwarancja pozostaje...

JAk samemu sie zakłąda to gwarancja odpada na silnik, i wszystko co gaz naruszył czyli ukł elektryczny .... itd ale czy odpada gwarancja np na łącznik stabilizatora ? nie wiem...
Hyundai i10 2015
Kia cee'd 2014
Daewoo Matiz 2000

AUTOR WĄTKU
outlander38
 

Re: Odklejająca się deska

21 gru 2016 21:57

BRC to instalacja gazowa montowana ...nazwa firmy

Avatar użytkownika
butter18
Dyrektor
 
Posty: 886
Dołączył(a): 21 cze 2014 22:31
Lokalizacja: Wrocław
Grupa: Dolny Śląsk
Model cee'd:
C2 HB, 1,4 Pb/LPG 100KM
2014, M+DFA

Re: Odklejająca się deska

21 gru 2016 22:17

Przez BRC, a dokładniej Czakrama.... u którego założono wszystkie BRC w CII...
Hyundai i10 2015
Kia cee'd 2014
Daewoo Matiz 2000

icexx
Klubowicz
 
Posty: 40
Dołączył(a): 08 cze 2014 13:49
Lokalizacja: ŁÓDŹ WIDZEW
Grupa: Łódzka
Model cee'd:
C1 SW, 1.4 Pb/LPG 98KM
2011

Re: Odklejająca się deska

21 gru 2016 23:02

Zakładając gaz dzwonilem do serwisu i pytalem jaką instalacje montuja i co z gwarancja. Serwisant Poinformował że nie utrace gwarancji jak u nich założę lpg ale oni na miejscu tego nie robia. Czyli pewnie nie wzmacniają gniazd zaworowych ale może sie mylę. założyłem taka samą instalację jaką montują w aso czyli brc z systemem lubryfikacj. Pytałem gazownika czy ta lubryfikacja jest konieczna i po co w ogóle jest i ponoć ta cała lubryfikacja to zalecenia z brc dla silnikow kia. Czyli moim zdaniem zalozylem identyczną instalacje co w aso ale pominąłem posierdnika czyli aso a co za tym idzie mniejsze koszty i utrata gwarancji. Nie serwisowałem auta w aso i nie w stodole, zainstalowałem podtlenek lpg i przez to deskę rozdzielczą szlag trafił. Sprawdzalem koszt deski 1500 pln jeszcze nie wiem ile robocizna. Zastanawia mnie tylko do czego jest przyklejona deska skoro gdzies na fotce widzialem ze da sie zdemontowac kratkę nawiewu przedniej szyby.

Avatar użytkownika
Geegles
Weteran
 
Posty: 1596
Dołączył(a): 02 maja 2012 23:43
Lokalizacja: Rosanów
Grupa: Łódzka
Model cee'd:
C3 PRO, 1.6T Pb 204KM
2020, GT

Re: Odklejająca się deska

21 gru 2016 23:20

Byly wersje z LPG, najwidoczniej masz taka.
Jezeli pojechales do ASO zeby Ci zalozylo LPG i twierdza, ze dalej nasz gwarancje, to wprowadzaja Cie w blad, pytanie czy tylko Ciebie czy rowniez KMP :palka:
Jest: Kia Proceed 1.6 T-GDI TEC+PRE+AEB+SRF
Było: Kia Stinger 2.0 T-GDI ECS+RED+TEC+SRF
Było: Kia Sportage 1.6 T-GDI
Było: Kia Cee'd JD 2014 1.6 CRDI
Było: Kia ProCee'd 2010 1.4 Pb
Było: Kia Sportage 2014 1.7 CRDI

Avatar użytkownika
Ryba4
Nadworny błazen
 
Posty: 6856
Dołączył(a): 01 gru 2010 18:15
Lokalizacja: Kraków / Wrocław
Grupa: Małopolska
Model cee'd:
C1FL HB, 1,4 Pb 90KM
2010, M

Re: Odklejająca się deska

22 gru 2016 00:14

Ty serio pytasz :?: :szok:
Obrazek
FL 1,4 90KM HB 5K M (C+); STI WRC WRX PS3 ITP ITD TDI 8)

AUTOR WĄTKU
outlander38
 

Re: Odklejająca się deska

22 gru 2016 06:38

Icexx tak szybko przekładasz tematy ze pewnie przeoczyłeś jak napisałem : Jeżeli byś chciał u nas deskę przełożymy za 400 zl .
Ale to pw.

Co do gazu ...pierwszy raz słyszę . O mocniejszych gniazdach zaworowych . Zresztą jak pisałem wyżej sam sie tym zajmowałem i ....instalacja jest zakładana normalnie jak u wszystkich gazowników . Teraz nie wiem jak jest , ale za moich czasów lubrifikatora ASO nie zakladalo ..

Avatar użytkownika
sensor
Nadworny Tester
 
Posty: 3201
Dołączył(a): 13 sie 2007 19:29
Lokalizacja: Fabryka Samochodów Drezdenko
Grupa: Wielkopolska

Re: Odklejająca się deska

22 gru 2016 09:08

icexx napisał(a):Zakładając gaz dzwonilem do serwisu i pytalem jaką instalacje montuja i co z gwarancja. Serwisant Poinformował że nie utrace gwarancji jak u nich założę lpg ale oni na miejscu tego nie robia. Czyli pewnie nie wzmacniają gniazd zaworowych ale może sie mylę. założyłem taka samą instalację jaką montują w aso czyli brc z systemem lubryfikacj. Pytałem gazownika czy ta lubryfikacja jest konieczna i po co w ogóle jest i ponoć ta cała lubryfikacja to zalecenia z brc dla silnikow kia. Czyli moim zdaniem zalozylem identyczną instalacje co w aso ale pominąłem posierdnika czyli aso a co za tym idzie mniejsze koszty i utrata gwarancji. Nie serwisowałem auta w aso i nie w stodole, zainstalowałem podtlenek lpg i przez to deskę rozdzielczą szlag trafił. Sprawdzalem koszt deski 1500 pln jeszcze nie wiem ile robocizna. Zastanawia mnie tylko do czego jest przyklejona deska skoro gdzies na fotce widzialem ze da sie zdemontowac kratkę nawiewu przedniej szyby.


ale ASO nie jest gwarantem i w razie czego w wiekszym lub mniejszym stopniu sie by wypieli na ciebie
przerabiałem kiedys temat w serwisie Citroena- tak założymy panu instalacje i bedziemy przymykać oko ze jest założona, ale......... jak sie stanie panie Panu coś w polsce i trafi do innego ASO z instalacją to beda problemiki ...
ceed SW 2015 AT 1.6 CRDI L+
Carens 2018 1.6GDI M+

icexx
Klubowicz
 
Posty: 40
Dołączył(a): 08 cze 2014 13:49
Lokalizacja: ŁÓDŹ WIDZEW
Grupa: Łódzka
Model cee'd:
C1 SW, 1.4 Pb/LPG 98KM
2011

Re: Odklejająca się deska

22 gru 2016 09:13

outlander
wychodzi na to że prawdopodobnie skorzystam z twojej pomocy. Najwcześniej będę planował to przełom stycznia/lutego lub wakacje. wtedy nie będę potrzebował auta codziennie.
muszę rozejrzeć się za deskami tylko jak wybrać tę jedyną :spoko: . Kupie kolejną deskę wywalę kasę a ta mi też się rozwarstwi odklei.
puki co mój plan jest taki podklejam klejem (bo jak zepsuje i to tak nie będzie szkoda), jak to nic nie da to wymieniam.
Outlander podaj jakiś namiar na swój warsztat to zapisze za pamięci.

joseph
Klubowicz
 
Posty: 56
Dołączył(a): 25 cze 2015 10:06
Lokalizacja: Wrocław
Grupa: Dolny Śląsk

Re: Odklejająca się deska

22 gru 2016 10:54

gisio napisał(a):joseph – nie rozpędzaj się ze stwierdzeniem „… wymieniła mi deskę w ramach gwarancji”, bo jeszcze ludziska zrozumieją, że Kia daje wieczną gwarancję ;)

Wróciłeś do robienia przeglądów w ASO to dostałeś prezent. Jak w przyszłości wypniesz się na ASO to więcej prezentów od Kia nie będzie- paniał?



Gisio- może źle sformułowałem wypowiedź,
Jest dokładnie tak jak napisałeś, wróciłem do przeglądów w ASO i dostałem prezent w postaci wymiany deski :)

Mam już nauczkę i potwierdzenie że warto robić przeglądy w ASO.
KIA CEED I 1.6 CRDI 90 KM 2012 KOMBI

icexx
Klubowicz
 
Posty: 40
Dołączył(a): 08 cze 2014 13:49
Lokalizacja: ŁÓDŹ WIDZEW
Grupa: Łódzka
Model cee'd:
C1 SW, 1.4 Pb/LPG 98KM
2011

Re: Odklejająca się deska

22 gru 2016 10:58

joseph napisał(a): wróciłem do przeglądów w ASO i dostałem prezent w postaci wymiany deski


tak sam z siebie wróciłeś do przeglądów w aso? czy ktos ci podpowiedział zeby wrócić do serwisowania w aso to Ci deskę wymienia?
jaką miałeś przerwę w serwisowaniu?

joseph
Klubowicz
 
Posty: 56
Dołączył(a): 25 cze 2015 10:06
Lokalizacja: Wrocław
Grupa: Dolny Śląsk

Re: Odklejająca się deska

22 gru 2016 11:06

icexx napisał(a):
joseph napisał(a): wróciłem do przeglądów w ASO i dostałem prezent w postaci wymiany deski


tak sam z siebie wróciłeś do przeglądów w aso? czy ktos ci podpowiedział zeby wrócić do serwisowania w aso to Ci deskę wymienia?
jaką miałeś przerwę w serwisowaniu?



Icexx- zrobiłem zaległy przegląd i wysłałem list z prośbą o wymianę deski, na moje szczęście KMP rozpatrzyło moją prośbę pozytywnie.
Ja miałem tylko jeden przegląd do tyłu.

Co do klejenia deski to przerabiałem to i niestety co jakiś czas odklejała się kolejna warstwa..
KIA CEED I 1.6 CRDI 90 KM 2012 KOMBI

Avatar użytkownika
sensor
Nadworny Tester
 
Posty: 3201
Dołączył(a): 13 sie 2007 19:29
Lokalizacja: Fabryka Samochodów Drezdenko
Grupa: Wielkopolska

Re: Odklejająca się deska

22 gru 2016 11:51

Forum powie forum radzi forum nigdy cie nie zdradzi
ceed SW 2015 AT 1.6 CRDI L+
Carens 2018 1.6GDI M+

Avatar użytkownika
rafalg31
Dyrektor
 
Posty: 675
Dołączył(a): 24 wrz 2015 20:30
Lokalizacja: Warszawa
Grupa: Mazowiecka
Model cee'd:
C3 PRO, 1.6 Pb 204KM
2020, GT+7DCT+TEC+AEB+PRE+PNS

Re: Odklejająca się deska

23 gru 2016 20:53

To tak jest. Jesteś lojalny wobec sprzedawcy to i on jest wobec Ciebie lojalny. Nie ma co się dziwić że jeśli ktoś korzysta z serwisu nawet po obowiązkowych przeglądach to KMP ma tzw "gest dobrej woli". Ale jeśli ktoś myśli że "mu się nalezy" mimo że naprawia auto u "czesia" to Sorry....

Wysłane z mojego S7 edge przy użyciu Tapatalka
Obrazek

Avatar użytkownika
Slowik8609
Dyrektor
 
Posty: 628
Dołączył(a): 14 kwi 2015 13:59
Lokalizacja: Radom
Grupa: Mazowiecka
Model cee'd:
C1 SW, 1.6 ON 115KM
2008, Optimum +

Re: Odklejająca się deska

13 cze 2017 12:06

moi drodzy - dzisiaj zauważyłem odklejanie się deski u siebie, dokładnie na styku prawej części konsoli środkowej i właśnie deski. Jakiś patent czym to podkleić? Dostęp słabawy, trzeba klej będzie nanosić raczej szpilką, a "kropelki" itp się boję, że bardzo usztywni deskę w tym miejscu i w sumie będzie jeszcze gorzej...
Obrazek

Obrazek

Poprzednia stronaNastępna strona
Powrót do Awaryjność, raporty z eksploatacji
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi / Wyświetlone
    Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 21 gości

Partnerzy

Części Kia

https://pesca-sklep.pl