[C1] Odklejająca się deska

Problemy z cee'd'em oraz historia eksploatacji Waszych aut (raporty) / problems, drive reports

Moderator: Żandarmeria

AUTOR WĄTKU
micz_bl
 

Re: Odklejająca się deska

16 cze 2017 18:33

Obrazek

7 lat samochód, niestety też się to odkleja.

Wysłane z mojego MI 4S przy użyciu Tapatalka

Avatar użytkownika
emilemil
Dyrektor
 
Posty: 779
Dołączył(a): 09 kwi 2014 15:44
Lokalizacja: Polska
Grupa: Wielkopolska
Model cee'd:
C1FL HB, 1.4 Pb 109KM
2010, M

Re: Odklejająca się deska

16 cze 2017 19:26

U Mnie też :icon_evil:

Avatar użytkownika
Ryba1983
Kierownik
 
Posty: 513
Dołączył(a): 31 gru 2016 16:41
Lokalizacja: Kłodzko
Grupa: Dolny Śląsk
Model cee'd:
C1FL SW, 1600 ON 115KM
2010

Re: Odklejająca się deska

16 cze 2017 19:46

7 lat samochód, niestety też się to odkleja.

I ty masz aut z 10 roku, nie strasz mnie. :sad:

icexx
Klubowicz
 
Posty: 40
Dołączył(a): 08 cze 2014 13:49
Lokalizacja: ŁÓDŹ WIDZEW
Grupa: Łódzka
Model cee'd:
C1 SW, 1.4 Pb/LPG 98KM
2011

Re: Odklejająca się deska

19 cze 2017 10:36

Swoją drogą świetna wizytówka KIA. akurat taka wada jest na widoku i idealnie świadczy o aucie. Szczerze powiem ze ciężko spotkać ceed gdzie nie występuje ten problem. Na parkingu przechodziłem obok 3 kijanek i wszystkie miały ten sam problem z deską (przypadek?). Zacznę kolekcjonować zdjęcia uszkodzonej deski i stworzę jakąś grupę na FB. Linka oczywiście podrzucę.

Avatar użytkownika
Ryba4
Nadworny błazen
 
Posty: 6859
Dołączył(a): 01 gru 2010 18:15
Lokalizacja: Kraków / Wrocław
Grupa: Małopolska
Model cee'd:
C1FL HB, 1,4 Pb 90KM
2010, M

Re: Odklejająca się deska

19 cze 2017 11:02

Stary, skąd Ty się urwałeś? Oczywiście że PRAWIE wszystkie auta miały ten problem, jest to wada fabryczna (dostawca dał dupy) i Kia wymieniało deski na nowe bez gadania. Własnie po to jest gwarancja producenta na towar. Masz gwarancję jedź do ASO i po temacie. Nie masz gwarancji, to zastanów się dlaczego nie masz.. I jeszcze pomyśl, który inny producent wymieni Ci całą deskę rozdzielczą na nową po 6 latach, 11 miesiącach i 29 dniach od wyjazdu auta z salonu..
Mi się deska nie odklejała tylko rozwarstwiła, ale to powód ten sam. Odstawiłem auto do ASO, pojeździłem zastępczym nowym C2 i odebrałem z nową pachnącą deską i wysprzątanym wnętrzem....
Poza "tworzeniem grupy na FB" (eeee szto e to ?? :roll: :scratch_one-s_head: ) proponuje jeszcze billboard na Puławskiej i pismo do Strasbourga :biggrin:
Swoją drogą to chyba gdzieś w piwnicy zostały mi wydruki na tylną szybę "a moja nowa Kia Ceed zostawia 4 ślady", "Kia kłamie" i jeszcze coś, podesłać ? :drinkingdrunk:
Obrazek
FL 1,4 90KM HB 5K M (C+); STI WRC WRX PS3 ITP ITD TDI 8)

icexx
Klubowicz
 
Posty: 40
Dołączył(a): 08 cze 2014 13:49
Lokalizacja: ŁÓDŹ WIDZEW
Grupa: Łódzka
Model cee'd:
C1 SW, 1.4 Pb/LPG 98KM
2011

Re: Odklejająca się deska

19 cze 2017 11:50

skoro to jest jakiś problem w kia dlaczego nie było akcji naprawczej?? Tylko szczęśliwi ci co mają gwarancje. Oczywiście dla korpo kia liczy się tylko kasa z serwisów (tak jak i wszędzie ). Juz wszyscy dobrze wiemy ze masz gwarancje i pachnącą deskę piszesz to w każdym komentarzu. Walnij sobie baner przed domem ze masz gwarancje i pachnącą deskę. Podkreślę tylko ze to jest forum ceed a nie tylko ceed z gwarancją, i z forum również korzystają ci co nie mają gwarancji.

AUTOR WĄTKU
Kozak_Barabasz
 

Re: Odklejająca się deska

19 cze 2017 13:30

icexx a myślałeś, że KIA wyśle do wszystkich właścicieli list polecony z obowiązkowym stawieniem się do serwisu na wymianę sprawnej deski ?
Nie każdemu rozwarstwia się konsola.
Poza tym, jej wada nie ma żadnego wpływu na bezpieczeństwo podczas jazdy. Dlatego każdy zgłasza się sam jak widzi problem.
Proste :whistle2:
Ty nie serwisowałeś w ASO więc teraz jedź do Pana Heńka, który wymienia Ci olej w garażu i domagaj się naprawy deski w ramach gwarancji.


A tak przy okazji to jak już tak biadolisz na jakość KIA to dołącz do grupy osób VW 1.8TSI z dolewaniem 1l oleju na 1tys km.
Żeby inni mieli takie warunki gwarancji jak KIA, to pewnie co niektórzy zwinęliby interes ......

Avatar użytkownika
Ryba4
Nadworny błazen
 
Posty: 6859
Dołączył(a): 01 gru 2010 18:15
Lokalizacja: Kraków / Wrocław
Grupa: Małopolska
Model cee'd:
C1FL HB, 1,4 Pb 90KM
2010, M

Re: Odklejająca się deska

19 cze 2017 13:42

Mistrzu, akcje przywoławcze ("naprawcze") organizuje się w sytuacji gdy importer powiadamia UOKiK o tym, że dana usterka zagraża bezpieczeństwu użytkowników. Jeśli nie, organizowane są akcje serwisowe i pewne rzeczy naprawia się / wymienia "po cichu" w trakcie przeglądu, vide opaski zbiornika.

Wytłumacz mi w takim razie, dlaczego VAG nie zwołał wszystkich właścicieli samochodów z 1,4 tsi na wymianę rozrządu, a 2,0 tdi na wymianę połowy silnika?
Bo widzisz, ja znam bdb taki przypadek, że w salonowym Audi z 2,0 tdi 140 km z 2007 r po 55 tys km silnik się rozsypał w drobny mak. Dzisiaj już wiadomo, że pękające głowice i zębatka pompy oleju zamieniająca się w kółko to "taki ich urok", ale wtedy to było NIEMOŻLIWE! I co, myślisz że importer zrobił coś w ramach gwarancji? Pffff :-D Auto już jest dawno na złomie, a sprawa dalej w sądzie :-)

Wysłane z mojego SM-N910C przy użyciu Tapatalka
Obrazek
FL 1,4 90KM HB 5K M (C+); STI WRC WRX PS3 ITP ITD TDI 8)

icexx
Klubowicz
 
Posty: 40
Dołączył(a): 08 cze 2014 13:49
Lokalizacja: ŁÓDŹ WIDZEW
Grupa: Łódzka
Model cee'd:
C1 SW, 1.4 Pb/LPG 98KM
2011

Re: Odklejająca się deska

19 cze 2017 14:26

tu nie chodzi i wymianę oleju u pana Heńka bo nie trzeba mieć uprawnień do wymiany oleju. Z tego co mi wiadomo wymiana oleju nie ma wpływu na deski rozdzielcze. Ale juz nie wnikam
Po jakim roku produkcji desek znikł? ktos wie?

Avatar użytkownika
gisio
V kolumna
 
Posty: 1361
Dołączył(a): 23 gru 2009 17:51
Lokalizacja: Warszawa Bielany
Grupa: Mazowiecka
Marka i model samochodu: Cadenza 3,5 V6 A/T 286 KM

Re: Odklejająca się deska

19 cze 2017 19:06

Icexx – pamiętaj, że przegląd mechaniczny to nie tylko wymiana oleju ale jeszcze wiele innych czynności. Z kolegi gwarancja to nie tylko obowiązki gwaranta ale również użytkownika – to działa w obie strony. Jeżeli użytkownik nie wywiązuje się z obowiązków zawartych w karcie gwarancyjnej jest to równoznaczne z jednostronnym rozwiązaniem umowy w całości lub jej części (w rozumieniu co do gwarancji mechanicznej lub na lakier i perforację).

Nikt nikogo nie zmusza do robienia przeglądów w ASO – jak również nikt nie zmusza sprzedawcy czy importera do udzielania gwarancji, bowiem jest to świadczenie dobrowolne. Co ciekawe nikt nie egzekwuje od niezależnych warsztatów przestrzegania przepisów GVO w zakresie umów wertykalnych i jak to bywa najczęściej cierpi na tym nieświadomy klient.

Ale co ja tam mogę wiedzieć w temacie prawa przecież jestem zwykłym technikiem mechanizacji rolnictwa.
„ … kiedy jestem trzeźwy i w dobrej formie krzywdzę ludzi … „

Avatar użytkownika
Slowik8609
Dyrektor
 
Posty: 630
Dołączył(a): 14 kwi 2015 13:59
Lokalizacja: Radom
Grupa: Mazowiecka
Model cee'd:
C1 SW, 1.6 ON 115KM
2008, Optimum +

Re: Odklejająca się deska

19 cze 2017 19:42

icexx - a ja Ci powiem tak - jakbyś serwisował auto dalej w ASO to miałbyś spore szanse na to, że by Ci tą deskę wymienili mimo upływu gwarancji... Każdy robi jak uważa...
Obrazek

Obrazek

Avatar użytkownika
vonski
Weteran
 
Posty: 2336
Dołączył(a): 09 gru 2014 09:11
Lokalizacja: Gliwice
Grupa: GOP- Górny Śląsk
Model cee'd:
C2 HB, GT 1.6T Pb 230KM
2015

Re: Odklejająca się deska

19 cze 2017 21:11

gisio napisał(a):Nikt nikogo nie zmusza do robienia przeglądów w ASO


Mnie zmusza. Leasingodawca :P
Obrazek

Avatar użytkownika
Ryba4
Nadworny błazen
 
Posty: 6859
Dołączył(a): 01 gru 2010 18:15
Lokalizacja: Kraków / Wrocław
Grupa: Małopolska
Model cee'd:
C1FL HB, 1,4 Pb 90KM
2010, M

Re: Odklejająca się deska

19 cze 2017 21:29

Gisio, Ty się nie znosz, uja wiesz to się nie wtrącaj ;-P

Zdaje mi się, że ktoś z forum miał tu wymienianą deskę nawet po gwarancji? Pitrek? Bo nie pamiętam, musiałbym PW przekopać. Tylko że właśnie - dobra wola zadziałała w obie strony, a nie że jakimś FB tu straszą...

Wysłane z mojego SM-N910C przy użyciu Tapatalka
Obrazek
FL 1,4 90KM HB 5K M (C+); STI WRC WRX PS3 ITP ITD TDI 8)

Avatar użytkownika
ruszok
Żandarmeria
 
Posty: 4199
Dołączył(a): 17 lip 2010 06:34
Lokalizacja: Katowice
Grupa: GOP- Górny Śląsk
Model cee'd:
C3 SW, 1,4 TGDi Pb 140KM
2019, L + BL

Re: Odklejająca się deska

19 cze 2017 22:05

A ja tak chciałem nieśmiało zapytać... Co jak na wymienionej desce znów mam bąble w różnych miejscach?
Dbam jak o jajeczko, ale znów skurkowańce wyszły.
Ktoś miał taki przypadek w wymienionej desce?
Bo nie wiem czy warto znów rozbebeszać autko...
......:::: BYŁA: KIA CEE'D HB 1.6 CRDi 16V 115 COMFORT+ 2010 ::::......
......:::: KIA CEED SW 1.4 TGDi L+BL 2019 ::::......

Avatar użytkownika
Ryba4
Nadworny błazen
 
Posty: 6859
Dołączył(a): 01 gru 2010 18:15
Lokalizacja: Kraków / Wrocław
Grupa: Małopolska
Model cee'd:
C1FL HB, 1,4 Pb 90KM
2010, M

Re: Odklejająca się deska

20 cze 2017 08:04

Uuuuu... No to grubo.. :-/
A pamiętałeś o podstawowej zasadzie - parkować tyłem do słońca?

Wysłane z mojego SM-N910C przy użyciu Tapatalka
Obrazek
FL 1,4 90KM HB 5K M (C+); STI WRC WRX PS3 ITP ITD TDI 8)

AUTOR WĄTKU
Kozak_Barabasz
 

Re: Odklejająca się deska

20 cze 2017 08:15

Wymieniałeś sam czy robiło to ASO w ramach gwarancji ?
Jak to drugie to ja bym podjechał i jeszcze raz pogadał na spokojnie z serwisem.

Avatar użytkownika
emilemil
Dyrektor
 
Posty: 779
Dołączył(a): 09 kwi 2014 15:44
Lokalizacja: Polska
Grupa: Wielkopolska
Model cee'd:
C1FL HB, 1.4 Pb 109KM
2010, M

Re: Odklejająca się deska

20 cze 2017 14:45

Ryba4 napisał(a):Uuuuu... No to grubo.. :-/
A pamiętałeś o podstawowej zasadzie - parkować tyłem do słońca?

Wysłane z mojego SM-N910C przy użyciu Tapatalka



taaaa i jeszcze przekarkowywać z ruchem słońca

Avatar użytkownika
Ryba4
Nadworny błazen
 
Posty: 6859
Dołączył(a): 01 gru 2010 18:15
Lokalizacja: Kraków / Wrocław
Grupa: Małopolska
Model cee'd:
C1FL HB, 1,4 Pb 90KM
2010, M

Re: Odklejająca się deska

20 cze 2017 15:43

No no, i jeszcze zainwestowac w taką oborotową platfomę zasilanąbateriami, żeby się obracała zgodnie z ruchem słońca po niebie :biggrin: :biggrin:
Ale tka na poważenie, to wg ciebie nie ma to sensu? Zwłaszcza gdy mamy przyciemnione tylne szyby? To, że deska się nagrzewa do 70* w upałach to twoim zdaniem nie ma żadnego znaczenia dla jej żywotności i rozwarstwiania ?
Widziałeś kiedyś jakieś auto troszkę starsze od Ceeda (tak o 20-30 lat) sprowadzone z Włoch albo Kalifornii, jak wyglądają ich deski rozdzielcze albo tylne półki, nie mówiąc już o drewnie (naturalnym!) na desce ?
Słońce potrafi zmasakrować wnętrze auta... tak wygląda Mercedes 500 SEC po 4 letnim postoju "na polu / dworze" W POLSCE:
Obrazek
To drewno oryginalnie było ciemnobrązowe (czeczota orzecha), a skóra w dniu "odstawienia" w idealnym stanie..
A mu tu o bąblach na desce w Ceed :whistle2: :icon_biggrin:
Obrazek
FL 1,4 90KM HB 5K M (C+); STI WRC WRX PS3 ITP ITD TDI 8)

Avatar użytkownika
ruszok
Żandarmeria
 
Posty: 4199
Dołączył(a): 17 lip 2010 06:34
Lokalizacja: Katowice
Grupa: GOP- Górny Śląsk
Model cee'd:
C3 SW, 1,4 TGDi Pb 140KM
2019, L + BL

Re: Odklejająca się deska

20 cze 2017 20:11

W ASO, w ASO.
Ja parkuje głównie w garażu... Tak z ciekawostek. Deska mi się nie rozkleiła tylko są bąble - jak na oryginalnej desce. Nie w tych samych miejscach co poprzednio.
Myślę, że spokojnie by wymienili, ale trochę mi szkoda rozbebeszać te auto po raz wtóry... Tylko z drugiej strony się boje, żeby się nie skończyło jak na zdjęciach powyżej. A mam jednak zamiar z drugie tyle pojeździć...
......:::: BYŁA: KIA CEE'D HB 1.6 CRDi 16V 115 COMFORT+ 2010 ::::......
......:::: KIA CEED SW 1.4 TGDi L+BL 2019 ::::......

Avatar użytkownika
Ryba4
Nadworny błazen
 
Posty: 6859
Dołączył(a): 01 gru 2010 18:15
Lokalizacja: Kraków / Wrocław
Grupa: Małopolska
Model cee'd:
C1FL HB, 1,4 Pb 90KM
2010, M

Re: Odklejająca się deska

21 cze 2017 01:57

Auto garażowane i znowu bąble? Jaja Panie!! Może Zuzia coś zmajstrowała ? :biggrin: :biggrin:
Obrazek
FL 1,4 90KM HB 5K M (C+); STI WRC WRX PS3 ITP ITD TDI 8)

Poprzednia stronaNastępna strona
Powrót do Awaryjność, raporty z eksploatacji
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi / Wyświetlone
    Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 27 gości

Partnerzy

Części Kia

https://pesca-sklep.pl