Sorento 2003 - łuszcząca się farba w zbiorniku

Problemy z cee'd'em oraz historia eksploatacji Waszych aut (raporty) / problems, drive reports

Moderator: Żandarmeria

Avatar użytkownika
Renegade
Weteran
 
Posty: 3744
Dołączył(a): 23 lis 2009 01:41
Lokalizacja: SLU
Grupa: GOP- Górny Śląsk
Marka i model samochodu: OPTIMA PHEV 2.0 205 KM

Re: Witam i proszę o przeczytanie wpisu.

03 lip 2016 15:05

pioter napisał(a):NO i rodzi się jeszcze jedno pytanie - czy farbę rozpuszcza coś, co było powszechnie stosowane w roku 2003 w paliwie, i jest to błąd na etapie produkcji, czy problem pojawił się dopiero po wprowadzeniu jakiegoś nowego wynalazku przez rafinerie.


I chyba to jest najważniejsze pytanie, pomijając 13 latka, sprowadzany czy nie, serwisowany czy nie, to coś jednak farbę rozpuszcza i chyba ten szczegół jest warty zainteresowania, oczywiście bez afer w gazetach czy TVN Turbo :biggrin: , ale może być kolejnym punktem w poszukiwaniu przyczyn nie zapalania czy gaśnięcia.
Obrazek
OPTIMA PLUG-IN 2.0 205 KM - C3S (aluminium silver) '16
SOUL 1.6 DOHC 124 KM '12
CEE'D HB 1.6 DOHC 126 KM '09
CEE'D HB 1.4 DOHC 109 KM '08
SHUMA 1.5 DOHC '97

Avatar użytkownika
Ryba4
Nadworny błazen
 
Posty: 6859
Dołączył(a): 01 gru 2010 18:15
Lokalizacja: Kraków / Wrocław
Grupa: Małopolska
Model cee'd:
C1FL HB, 1,4 Pb 90KM
2010, M

Re: Sorento 2003 - łuszcząca się farba w zbiorniku

03 lip 2016 15:33

pioter napisał(a): Ja w 13 letni aucie, kupionym z drugiej ręki, nie robiłbym afery, tylko kupił nowy zbiornik i wymienił, to nie jest droga sprawa, szczególnie, że dłuższa eksploatacja w takim stanie powali układ paliwowy i wtryski, a to już będzie biło po kieszeni.


Tylko_nocny 4 dni temu 0
@Miropl: nie możesz wymienić zbiornika paliwa na inny? plastik czy cos? nawet jesli mialbyby robiony pod zamowienie?

Miropl 4 dni temu -1
@Tylko_nocny:
Pewno że mógłbym, ale w imię czego mam becalować za bubel producenta.


Myślę, że to wyjaśnia wszystko. Rozumiem, że oczekujesz wymiany zbiornika na gwarancji?? W 13 letnim aucie, którego nawet nie jesteś pierwszym właścicielem.
Nie byłeś na ani jednym przeglądzie w ASO, tylko dopiero jak wyszedł problem to sru do ASO z ryjem i żądaniami, może zapoznaj się z definicją słowa gwarancja ?
Gdybyś był pierwszym czy którymś tam właścicielem, a auto byłoby cały czas serwisowane w ASO, to jak najbradziej mógłbyś skorzystać z Polityki Dobrej Woli, ale w tym wypadku i po takiej gównoburzy w mediach to raczej zapomnij..
Nowy zbiornik kosztuje 500zł.. ale po co, lepiej się kopać a potem żądać jeszcze naprawy wtrysków i pół silnika..

Aha, i jak będziesz stawał przed kamerą, to nie zapomnij zaczynać zdania od "w moim 13 letnim Sorento".
Obrazek
FL 1,4 90KM HB 5K M (C+); STI WRC WRX PS3 ITP ITD TDI 8)

Avatar użytkownika
Gizmo121
Grupa Trzymająca Władzę
 
Posty: 5406
Dołączył(a): 09 wrz 2008 10:20
Lokalizacja: Warszawa Bielany
Grupa: Mazowiecka
Model cee'd:
C1 SW, 1,6 ON 115KM
2008, Optimum

Re: Sorento 2003 - łuszcząca się farba w zbiorniku

03 lip 2016 17:56

Ja bym temat drążył w TVNTurbo ale w tytule : Co i dlaczego producenci paliw leją ,że ( i tu dodałbym w/w temat) :whistle2:
Pozdrawiam Wojtek ( KIA Cee'd SW 1,6 CRDI 115KM optimum 5K 09'2008 ) WRC- Warcy , Rycy , Csescy ale (dużo) nie rdzewieje :)

Avatar użytkownika
gisio
V kolumna
 
Posty: 1361
Dołączył(a): 23 gru 2009 17:51
Lokalizacja: Warszawa Bielany
Grupa: Mazowiecka
Marka i model samochodu: Cadenza 3,5 V6 A/T 286 KM

Re: Sorento 2003 - łuszcząca się farba w zbiorniku

03 lip 2016 19:02

Skoro podano VIN: KNEJC521835173343 dodam swoje:

Auto sprowadzone z Niemiec rejestracja 09-2003 w roku 04-2006 miało przebieg 76.672 km po czym w Polsce 06-2014 przebieg 190.678 km – (wyliczając średnie przebiegi powinno mieć przejechane jakieś 300.000 km - jazda ten sam Niemiec, ten sam kościół ...). Jesteś pewien historii serwisowania swojego samochodu ?
„ … kiedy jestem trzeźwy i w dobrej formie krzywdzę ludzi … „

AUTOR WĄTKU
mirobb
 

Re: Sorento 2003 - łuszcząca się farba w zbiorniku

03 lip 2016 20:45

Co ma gwarancja do wady ukrytej pojazdu?
Zdaję sobie sprawę, że w 13 letnim samochodzie w trakcie eksploatacji w zbiorniku może zbierać się osad z paliwa.
Przy wymianie olejów, wymieniam również filtr paliwa przy silniku.
Nie piszcie mi że to moja wina, czy wina paliwa, że taka ilość syfu zbiera się na filtrze w zbiorniku w przeciągu 5-6 tysięcy km, bo tyle robię w około pół roku.
Tankuję paliwo na stacji paliw, czyli takie które przewiduje instrukcja użytkowania.
Mała mnie interesuje, że w paliwie są jakieś ulepszacze i dodatki, bo nigdzie w instrukcji nie pisze..... nie tankuj na Shellu.

Nie mam pretensji do KIA o normalnie psujące się rzeczy, nie wymagam naprawy w trakcie gwarancji, ale będę żądał wymiany zbiornika paliwa na wolny od wady.
To konstruktor samochodu ma przewidzieć jakie czynniki będą wpływać na wnętrze zbiornika i do nich dostosować użyte środki.
Wiele koncernów popełnia różne błędy, ale potrafią się do nich przyznać i wezwać właścicieli na akcję naprawczą.
Nie ma znaczenia czy auto jest czy było serwisowane w ASO.

Fajnie się wam jeździ po mnie, ale zmienicie zdanie, kiedy wyprzedzając silnik nagle wam stanie.
Skoro problem Was nie dotyczy, uznajcie mój wpis za niebyły.

Avatar użytkownika
Ryba4
Nadworny błazen
 
Posty: 6859
Dołączył(a): 01 gru 2010 18:15
Lokalizacja: Kraków / Wrocław
Grupa: Małopolska
Model cee'd:
C1FL HB, 1,4 Pb 90KM
2010, M

Re: Sorento 2003 - łuszcząca się farba w zbiorniku

03 lip 2016 21:09

mirobb napisał(a):Co ma gwarancja do wady ukrytej pojazdu?

Jeżeli uderzasz w wady ukryte pojazdu, to uderzaj do tego kto Ci sprzedał pojazd... :whistle2:
Obrazek
FL 1,4 90KM HB 5K M (C+); STI WRC WRX PS3 ITP ITD TDI 8)

AUTOR WĄTKU
mirobb
 

Re: Sorento 2003 - łuszcząca się farba w zbiorniku

03 lip 2016 21:38

Za wady ukryte odpowiada producent, nie kolejny użytkownik.

Avatar użytkownika
awer
Kierownik
 
Posty: 450
Dołączył(a): 22 lut 2011 21:20
Lokalizacja: Małopolska.
Grupa: Małopolska
Model cee'd:
C2 PRO, 1,6 Pb 135KM
2014, L

Re: Sorento 2003 - łuszcząca się farba w zbiorniku

03 lip 2016 21:52

mirobb napisał(a):[...] ale będę żądał wymiany zbiornika paliwa na wolny od wady.
To konstruktor samochodu ma przewidzieć jakie czynniki będą wpływać na wnętrze zbiornika i do nich dostosować użyte środki.

Nie mam zamiaru oceniać Twojego podejścia, a tym bardziej "jeździć" po Tobie. Być może uda Ci się zaistnieć medialnie, bo ktoś uznał, że to się sprzeda, a oglądalność przekłada się na konkretny zysk właścicieli stacji telewizyjnej, portalu internetowego itp. ;-)

Rozważ może jednak konsultację prawną, nie koniecznie u adwokata czy radcy prawnego. Swoją śmiałą tezę, która pozwoliłem sobie wyróżnić w przytoczonym cytacie, pod względem prawnym pomoże Ci zweryfikować także rzecznik konsumentów. Właściwego ze względu na Twoją lokalizację znajdziesz pod tym linkiem: http://www.bip.powiat.bielsko.pl/BIP.aspx?Sel=5372&ident=4901&js=1
pro_cee'd L+FUN+UVO_pierwsza rejestracja 01.2015
był pro_cee'd Optimum 1.4 109 KM_2008

AUTOR WĄTKU
mirobb
 

Re: Sorento 2003 - łuszcząca się farba w zbiorniku

03 lip 2016 21:56

Medialność nie jest mi do szczęścia potrzebna.

Avatar użytkownika
awer
Kierownik
 
Posty: 450
Dołączył(a): 22 lut 2011 21:20
Lokalizacja: Małopolska.
Grupa: Małopolska
Model cee'd:
C2 PRO, 1,6 Pb 135KM
2014, L

Re: Sorento 2003 - łuszcząca się farba w zbiorniku

03 lip 2016 21:57

Ale pomoc prawna już bezsprzecznie tak. :wink:
pro_cee'd L+FUN+UVO_pierwsza rejestracja 01.2015
był pro_cee'd Optimum 1.4 109 KM_2008

AUTOR WĄTKU
mirobb
 

Re: Sorento 2003 - łuszcząca się farba w zbiorniku

03 lip 2016 22:06

Do czego pomoc prawna jest mi potrzebna?

Avatar użytkownika
awer
Kierownik
 
Posty: 450
Dołączył(a): 22 lut 2011 21:20
Lokalizacja: Małopolska.
Grupa: Małopolska
Model cee'd:
C2 PRO, 1,6 Pb 135KM
2014, L

Re: Sorento 2003 - łuszcząca się farba w zbiorniku

03 lip 2016 22:28

Pytanie dość naiwne, tym bardziej świadczące, że pomoc prawna jest Ci naprawdę potrzebna. Abstrahując już całkowicie od meritum sprawy i zasadności Twojego roszczenia, chyba nie sądzisz, że KMP, wzruszona Twoimi spontanicznymi działaniami, przyśle ci ekipę mechaników do domu i wymieni na swój koszt ten zbiornik, dodatkowo zalewając go ON pod korek.
pro_cee'd L+FUN+UVO_pierwsza rejestracja 01.2015
był pro_cee'd Optimum 1.4 109 KM_2008

AUTOR WĄTKU
mirobb
 

Re: Sorento 2003 - łuszcząca się farba w zbiorniku

03 lip 2016 22:36

Wierz mi lub nie, ale wymiana zbiornika wcale nie jest moim celem nadrzędnym i nie zależy mi na niej.
Wręcz wolę sobie sam poradzić z problemem.

Dla mnie ważne jest, aby osoby używające samochód z taką wadą, wiedziały że muszą się liczyć z niebezpieczeństwem na jakie może narazić je utrata panowania nad pojazdem mimo prawidłowego użytkowania samochodu.

I może skończmy tą dyskusję , bo mam wrażenie że rozmawiam z przedstawicielem ASO.

Avatar użytkownika
awer
Kierownik
 
Posty: 450
Dołączył(a): 22 lut 2011 21:20
Lokalizacja: Małopolska.
Grupa: Małopolska
Model cee'd:
C2 PRO, 1,6 Pb 135KM
2014, L

Re: Sorento 2003 - łuszcząca się farba w zbiorniku

03 lip 2016 22:49

Zapewniam Cię, że nigdy nie miałem nic wspólnego zawodowo z branżą motoryzacyjną. :-)
Jeżeli KMP nie wykaże w tej sprawie dobrej woli, to Ty masz do wyboru tylko drogę wiodącą przed oblicze sądu. Tamże możesz osobiście występować w swojej sprawie lub poprzez swojego przedstawiciela, którym może być rzecznik konsumentów. Jak jesteś bogaty z domu, to wynajmujesz kancelarię prawną. Czy z tego rozwiązania skorzystasz, to już wyłącznie Twoja sprawa. :spoko:
pro_cee'd L+FUN+UVO_pierwsza rejestracja 01.2015
był pro_cee'd Optimum 1.4 109 KM_2008

AUTOR WĄTKU
mirobb
 

Re: Sorento 2003 - łuszcząca się farba w zbiorniku

03 lip 2016 22:58

Bogaty z domu nie jestem.
Do rzecznika napisałem już stosowne zapytanie i spokojnie poczekam.

Dziękuję wam za wasze uwagi i opinie.
Co miałem do przekazania to przekazałem.

Avatar użytkownika
Ryba4
Nadworny błazen
 
Posty: 6859
Dołączył(a): 01 gru 2010 18:15
Lokalizacja: Kraków / Wrocław
Grupa: Małopolska
Model cee'd:
C1FL HB, 1,4 Pb 90KM
2010, M

Re: Sorento 2003 - łuszcząca się farba w zbiorniku

04 lip 2016 10:05

mirobb napisał(a):Za wady ukryte odpowiada producent, nie kolejny użytkownik.

Owszem, gdybyś był pierwszym użytkownikiem tego auta :whistle2:
Poczytajcie wątek na forum Sorento (podlinkowany na początku) bo ciekawy jest, chłopaki jutro z widłami na Puławską jadą :jumpeveryone: Chyba sie wybiorę zobaczyć co Papa NadSzyszkownik na to :cool:
Mirek, czyli idąc Twoim tokiem rozumowania, mogę teraz kupić wspomnianego 11 letniego Paska z 2,0 TDI z przebiegiem rzędu 300 tys i jeśli teraz zatrze mi się silnik bo wytarła się zębatka pompy oleju (zakładając że jeszcze żyje oryginalna) i stanę na środku drogi to mogę żądać do przedstawicieli VAG wymiany silnika ?
Ja rozumiem Twój wqrw, sam się z KMP kopałem o różne rzeczy, ale wiesz, roszczeniowość ma swoje granice...
Obrazek
FL 1,4 90KM HB 5K M (C+); STI WRC WRX PS3 ITP ITD TDI 8)

Avatar użytkownika
awer
Kierownik
 
Posty: 450
Dołączył(a): 22 lut 2011 21:20
Lokalizacja: Małopolska.
Grupa: Małopolska
Model cee'd:
C2 PRO, 1,6 Pb 135KM
2014, L

Re: Sorento 2003 - łuszcząca się farba w zbiorniku

04 lip 2016 13:26

Nie wiem czy przegapiłem to, ale nikt na tamtym forum (Sorento) nie podaje nawet orientacyjnej daty wystąpienia tego problemu. Od znajomego wiem, że duże modele marki KIA są dość popularne w USA. Z drugiej strony silnik 2.5 litra możne na tamte warunki być małolitrażowy. Warto może przejrzeć amerykańskie fora, bo tam to konsument z reguły ma rację. Ja tego nie zrobię bowiem hablo un poco de español oraz ich spresche ziemlich gut Deutsch.

Tak na marginesie, to niezbyt wierzę w powodzenie tej akcji. Poziom zaangażowania samych zainteresowanych też nie powala, chyba że Sorento to nisza podobna do proceeda. :wink:
pro_cee'd L+FUN+UVO_pierwsza rejestracja 01.2015
był pro_cee'd Optimum 1.4 109 KM_2008

Avatar użytkownika
pioter
Grupa Trzymająca Władzę
 
Posty: 6519
Dołączył(a): 04 paź 2007 20:06
Lokalizacja: Ostróda
Grupa: Warmińsko-Mazurska
Model cee'd:
C3 SW, 1,5 Pb 160KM
2021, M

Re: Sorento 2003 - łuszcząca się farba w zbiorniku

04 lip 2016 18:05

Mirku - nie rozmawiasz tu z przedstawicielami ASO, ale ze zwykłymi użytkownikami samochodów. I jak widzisz wszyscy mamy podobne zdanie - że nie ma co robić burzy o wyeksploatowany zbiornik w 13 letnim aucie. MI by dało do myślenia, że tyle osób ma odmienne spojrzenie od mojego. Tak jak napisał Ryba, czy każda awaria skończy się żądaniem wymiany, bo to w końcu wada ukryta? Producent daje na samochód gwarancję ograniczoną czasowo, i po upływie jej terminu za wady produktu - zgodnie z prawem - gwarant nie ponosi już odpowiedzialności. Poza tym jak wynika z Twoich wpisów auto nie było serwisowane w ASO - a może gdyby trafiało do autoryzowanej stacji, problem były już dawno wychwycony i wyeliminowany?
Kiedyś jeździłem Xsara Picasso i to auto chciało mnie zabić - kiedy wyprzedzałem TIRa z naprzeciwka jechała inna ciężarówka, i nagle auto przeszło mi w tryb awaryjny - ani hamować, ani wyprzedzać. Tyl e wujów, co dostałem na CB od obu kierowców (jeden ostro poszedł po poboczu), toby starczyło normalnie na kilka lat. I tak jeszcze dwa razy. Pół roku walki, trzy serwisy, z czego jedno ASO, w końcu znaleźli przyczynę - filtr paliwa w tym modelu jest fatalnie umiejscowiony koło zaworu EGR i poprzez tracie zrobił w niewidocznym miejscu dziurę, zawór łapał lewe powietrze i komp przełączał tryb na awaryjny. I wiesz - zapłaciła moja firma za naprawę, do głowy mi nie wpadło żądać naprawy na gwarancji (auto już było 2 lata po niej), tylko dlatego, że to wada ukryta i Xsara chciała mnie zabić.
Kia CEED 1,5 T-GDI M 160 KM 2021

była Kia cee'd 1,6 CRDI M+DFA 110 KM 2016

R.I.P. Kia cee'd 1,6 CVVT Opt 2009 (ex 2007 1,4 CVVT C+)

Błogosławieni Ci, którzy nie mają nic do powiedzenia, a mimo to milczą.

AUTOR WĄTKU
rodrigez
 

Re: Sorento 2003 - łuszcząca się farba w zbiorniku

30 wrz 2016 17:03

Dziś było o tym w tvn turbo czy aby kolega zakładający post wystąpił w tym programie. Fakt syf w zbiorniku straszny mam nadzieję że wygracie z KMP

Tapnięte z OnePlus One

Avatar użytkownika
Ryba4
Nadworny błazen
 
Posty: 6859
Dołączył(a): 01 gru 2010 18:15
Lokalizacja: Kraków / Wrocław
Grupa: Małopolska
Model cee'd:
C1FL HB, 1,4 Pb 90KM
2010, M

Re: Sorento 2003 - łuszcząca się farba w zbiorniku

30 wrz 2016 19:15

rodrigez napisał(a):mam nadzieję że wygracie z KMP

Chyba w szachy... :whistle2:
Obrazek
FL 1,4 90KM HB 5K M (C+); STI WRC WRX PS3 ITP ITD TDI 8)

Poprzednia stronaNastępna strona
Powrót do Awaryjność, raporty z eksploatacji
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi / Wyświetlone
    Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten dział: Bing [Bot] i 20 gości

Partnerzy

Części Kia

https://pesca-sklep.pl