KIA Ceed 1.4 / 109KM - Comfort plus

Problemy z cee'd'em oraz historia eksploatacji Waszych aut (raporty) / problems, drive reports

Moderator: Żandarmeria

AUTOR WĄTKU
Szeryf
 

KIA Ceed 1.4 / 109KM - Comfort plus

03 sty 2008 23:32

Witam wszystkich :D
Do konca stycznia chce zakupic model ceed'a w wersji 1.4 comfort plus. Jezeli ktos moze, to prosze o rady na co zwracac szczegolna uwage podczas zakupu auta. Z gory dzieki :mrgreen:

AUTOR WĄTKU
kris
 

03 sty 2008 23:43

witam,
też czekam na takiego :)
Ja po prostu czytym sobie to forum i się "uczę".
Wyczytałem np. że jest coś takiego jak przegląd "zerowy" gdzie sprawdzane u dealera jest 40 pozycji - i możesz przy tym być ! tylko niewielu o tym wie :(
Ja będę chciał przy tym być. Ktoś tu nawet wypisywał co jest przeglądane. Będziesz wtedy mógł sobie "sprawdzić" autko.
pzdr

AUTOR WĄTKU
vitaras
 

03 sty 2008 23:55


AUTOR WĄTKU
Boski
 

04 sty 2008 00:00

ja tam wiedziałem ze trzeba przed odbiorem cosik takiego dokonac

AUTOR WĄTKU
kris
 

04 sty 2008 00:05

i dokonałeś :?:
były problemy :?:
ile to trwało :?:

AUTOR WĄTKU
kamileek8
 

04 sty 2008 00:08

Potarguj się trochę o cenę, to chyba wszystko.

Aa..! no i ładny kolor wybierz ;)
Poza tym w kupowaniu nowego auta nie ma jakiejś filozofii. Albo Cię stać albo nie.

Avatar użytkownika
pioter
Grupa Trzymająca Władzę
 
Posty: 6535
Dołączył(a): 04 paź 2007 20:06
Lokalizacja: Ostróda
Grupa: Warmińsko-Mazurska
Model cee'd:
C3 SW, 1,5 Pb 160KM
2021, M

04 sty 2008 14:07

Popieram Kamilka - wybierz ładny kolor - znaczy Solid Red :D :wink: pozdrowienia od 1,4 C+ :wink:
Kia CEED 1,5 T-GDI M 160 KM 2021

była Kia cee'd 1,6 CRDI M+DFA 110 KM 2016

R.I.P. Kia cee'd 1,6 CVVT Opt 2009 (ex 2007 1,4 CVVT C+)

Błogosławieni Ci, którzy nie mają nic do powiedzenia, a mimo to milczą.

AUTOR WĄTKU
Szeryf
 

25 sty 2008 19:58

Witam wszystkich
Na wstepie wielkie dzieki za dobre rady clapping . Mam juz swoje nowe autko. Jednak troche sie zmienilo i mam wersje 1.4 Optimum w kolorze A8 (niebieski), kupiony w Legnicy - goraco polecam salon, pelen profesjonalizm. Jeszcze raz dzieki wszystkim, ktorzy mi odpisali na moje pytania. Pozdrawiam

AUTOR WĄTKU
madagaskar1
 

26 sty 2008 06:20

Kolego przed wyjechaniem z salonu sprawdz zawieszenie jest to wada tego samochodu reszta ok

Avatar użytkownika
sensor
Nadworny Tester
 
Posty: 3202
Dołączył(a): 13 sie 2007 19:29
Lokalizacja: Fabryka Samochodów Drezdenko
Grupa: Wielkopolska

28 sty 2008 07:57

madagaskar1 napisał(a):Kolego przed wyjechaniem z salonu sprawdz zawieszenie jest to wada tego samochodu reszta ok


jedyna ?????????/ za krótko jeszcze śmigasz:D

AUTOR WĄTKU
nirv
 

28 sty 2008 10:29

sensor napisał(a):
madagaskar1 napisał(a):Kolego przed wyjechaniem z salonu sprawdz zawieszenie jest to wada tego samochodu reszta ok


jedyna ?????????/ za krótko jeszcze śmigasz:D


sensor zaczynasz znowu...............

Avatar użytkownika
sensor
Nadworny Tester
 
Posty: 3202
Dołączył(a): 13 sie 2007 19:29
Lokalizacja: Fabryka Samochodów Drezdenko
Grupa: Wielkopolska

28 sty 2008 12:21

juz mnie nie ma
ja tylko PRAWDE diabloo
ceed SW 2015 AT 1.6 CRDI L+
Carens 2018 1.6GDI M+

AUTOR WĄTKU
steganos
 

28 sty 2008 13:44

Wyczytałem np. że jest coś takiego jak przegląd "zerowy" gdzie sprawdzane u dealera jest 40 pozycji - i możesz przy tym być ! tylko niewielu o tym wie
Życze Ci aby dealer Cię na ten przegląd na stanowisko warsztatowe wpuścił ale szanse masz prawie żadne, no chyba że nieoficjalnie. Oficjalnie to Ci powiedzą, że na stanowisku warsztatowym obowiazują zasady BHP zgodnie z którymi klient jako osoba postronna przebywać tam nie może.....i będą mieli rację ....i tyle.
Pozdrawiam.

AUTOR WĄTKU
steganos
 

28 sty 2008 13:45

<span>steganos</span> napisał(a):Wyczytałem np. że jest coś takiego jak przegląd "zerowy" gdzie sprawdzane u dealera jest 40 pozycji - i możesz przy tym być ! tylko niewielu o tym wie
Życze Ci aby dealer Cię na ten przegląd na stanowisko warsztatowe wpuścił ale szanse masz prawie żadne, no chyba że nieoficjalnie. Oficjalnie to Ci powiedzą, że na stanowisku warsztatowym obowiazują zasady BHP zgodnie z którymi klient jako osoba postronna przebywać tam nie może.....i będą mieli rację ....i tyle.
Pozdrawiam.

to było do Krisa.

AUTOR WĄTKU
vitaras
 

28 sty 2008 16:39

steganos napisał(a):Wyczytałem np. że jest coś takiego jak przegląd "zerowy" gdzie sprawdzane u dealera jest 40 pozycji - i możesz przy tym być ! tylko niewielu o tym wie
Życze Ci aby dealer Cię na ten przegląd na stanowisko warsztatowe wpuścił ale szanse masz prawie żadne, no chyba że nieoficjalnie. Oficjalnie to Ci powiedzą, że na stanowisku warsztatowym obowiazują zasady BHP zgodnie z którymi klient jako osoba postronna przebywać tam nie może.....i będą mieli rację ....i tyle.
Pozdrawiam.


To nie są tylko czynności na stanowisku warsztatowym. Poza tym jest kilka punktów przy których nieobecność odbierajacego jest niezbedna.( dla własnego dobra i spokoju). No i i jest zdanie które mówi ,ze watpliwoći wyjaśni personel. Odbiór auta to nie szampan , maskoty i foty. :!:

i dodam jeszcze ,ze odbierajacy podpisuje ten odbiór więc jak ktoś ma zaufanie i lubi rozdawać autografy w dym to prosze bardzo. Potem mamy takie tematy jak niespasowana klapa silnika czy opadajacy fotel albo stuki i skrzypienie. No coż, co kto lubi. :)

AUTOR WĄTKU
Szeryf
 

28 sty 2008 20:03

Witam
Na szczescie zawieszenie jest w porzadku, ale zauwazylem, ze lekko paruja mi lampy przednie w dolnej czesci. Mam jeszcze pojezdzic tydzien i jeszcze raz sie aglosic do salonu. Po za tym wszystko ok.

AUTOR WĄTKU
e2rdo
 

01 mar 2008 13:40

a taki przegląd zerowy jest odpłatny?

AUTOR WĄTKU
Tomahawkus
 

01 mar 2008 14:51

e2rdo napisał(a):a taki przegląd zerowy jest odpłatny?


Dokładnie to jest tak: po 1500-2000 km trzeba wrócić do macierzystego salonu na przegląd zerowy. To kosztuje 50 zł. Przynajmniej tak to wygląda w przypadku pana Wadowskiego w Zakopanem.

Pozdrawiam
Maciek

AUTOR WĄTKU
KZ
 

01 mar 2008 14:55

Tomahawkus napisał(a):
e2rdo napisał(a):a taki przegląd zerowy jest odpłatny?


Dokładnie to jest tak: po 1500-2000 km trzeba wrócić do macierzystego salonu na przegląd zerowy. To kosztuje 50 zł. Przynajmniej tak to wygląda w przypadku pana Wadowskiego w Zakopanem.

Pozdrawiam
Maciek


Pan Wadowski znalazł sobie niezły sposób na wyciąganie kasy - przegląd zerowy odbywa się w salonie przed wydaniem samochodu, jest darmowy a w książce jest stosowna strona z wyszczególnionymi czynnościami. Nastepny przegląd jest po 15k/20k/po roku w zależności od silnika i nigdzie nie jest napisane ani wymagane przyjechanie na przegląd wcześniej.

AUTOR WĄTKU
kris
 

01 mar 2008 14:56

Tomahawkus napisał(a):
e2rdo napisał(a):a taki przegląd zerowy jest odpłatny?


Dokładnie to jest tak: po 1500-2000 km trzeba wrócić do macierzystego salonu na przegląd zerowy. To kosztuje 50 zł. Przynajmniej tak to wygląda w przypadku pana Wadowskiego w Zakopanem.

Pozdrawiam
Maciek


trzy dni temu odbierałem auto. Przegląd zerowy robiony jest nieodpłatnie, przed wydaniem go z salonu klientowi. Nie ma żadnych odpłatności a robiony jest bez względu na to czy tego chcesz czy nie. Podobny przegląd robiony jest po zejściu auta z linii montażowej. A może trzeba jeszcze do Żiliny pojechać i zapłacić ? :lol: :lol:

Następna strona
Powrót do Awaryjność, raporty z eksploatacji

Użytkownicy przeglądający ten dział: Majestic-12 [Bot] i 13 gości

Partnerzy

Części Kia

https://pesca-sklep.pl