Błąd P0501

Problemy z cee'd'em oraz historia eksploatacji Waszych aut (raporty) / problems, drive reports

Moderator: Żandarmeria

AUTOR WĄTKU
luk1980_2
 

Błąd P0501

05 mar 2016 10:50

Witam.

Może ktoś zna odpowiedź.
Od jakiegoś czasu czasem wyłączał mi się system ESP (po zgaszeniu silnik i ponownym odpaleniu auta np. na drugi dzień było ok). Jakieś 2 tygodnie temu zapaliły się na stałe kontrolki ESP OFF, ABS i kontrolka silnika.
Po podłączeniu pod OBD ujawnił się błąd P0501 - czujnik prędkości pojazdu.
Z tego co czytałem to jak ktoś miał problem z czujnikiem prędkości to mu nie działał wskaźnik prędkości( a u mnie działa).
Więc o co kaman?

Cee'd SW 2.0 benzyna

himeno
Dopiero co...
 
Posty: 2
Dołączył(a): 28 lis 2016 19:48
Lokalizacja: uk
Grupa: Podkarpacka

Re: Błąd P0501

28 lis 2016 19:51

siema czy udało ci się rozwiązać ten problem? Ja walcze z tym juz od dłuższego czasu i poprostu ręce opadają.

to jeszcze może opiszę dokładnie mój problem moze ktoś bedzie w stanie pomóc lub chociaż naprowadzić na coś.

Sprawa wygląda tak iż na desce rozdzielczej pali sie kontrolka ABS i brak jest wspomagania kierownicy. po skasowaniu błędów wspomaganie wraca na kilkaset metrów i wyłacza sie. Po spędzeniu sporej ilosci czasu w garażu zdiagnozowane zostały nastepujące rzeczy.

1.Błąd P0501.
2. sprawdzone bezpieczniki wszytsko ok
3. Podmieniony sterownik pompy ABS (kontrolka znikła dopóki samochód nie ruszył z miejsca potem wszytsko wróciło do stanu poprzedniego -- czyli prawdopodobnie problem tkwi w czujnikach abs lub czyjniku prędkości)
4.Następnym krokiem było podmiana elektroniki czujnika VSS (prędkości pojazdu) brak rezultatu. jego część dolna obraca sie gdy koła się kręcą wiec nie jest uszkodzona mechanicznie. problem wystepuje nadal
5. Kolejną rzeczą było skierowanie sie na czujniki abs i wnioski są następujące
- wszystkie czujniki są sprawne z małym ale
- przedni prawy czujnik abs po odpięciu od kostki nie wyrzuca błędu na desce rozdzielczej, gdzie pozostałe 3 czujniki od razu po odpięciu zapalały czerwoną kontrolkę hamulców, natomiast po odpięciu prawego przodu brak jakiejkolwiek reakcji.
- czujnik zamieniony z lewą stroną i tam po jego odpięciu od razu zapala sie kontrolna czyli czujnik jest sprawny,

No i teraz zaczyna się problem, gdyż problem jest prawdopodobnie od wtyczki czujnika abs wzwyż.

Czy ktoś jest w stanie powiedzieć gdzie kieruje sie ten kabel od czujnika abs ?
czy łączy sie od bezpośrednio z modułem abs? czy może pod kierownicą w jakiś sposób sie rozdziela czy tez wchodzi w szynę can?

będę wdzięczny za jakiekolwiek pomysły, mieszkam w uk samochód był juz w serwisie KIA ale niestety stwierdzili ze nie wiedzą co jest nie tak i oni proponują ze swojej strony wyminę pompy ABS aby sprawdzić jak to ujęli czy to może nie to ( dodam że koszt usługi wg nich to 1200 funtów ) także cena zaporowa.

pozdrawiam Rafał

michalo
Dopiero co...
 
Posty: 4
Dołączył(a): 07 mar 2018 12:13
Lokalizacja: Dębica
Grupa: Podkarpacka
Model cee'd:
C1FL SW, 1,6 ON 115KM
2010, l

Re: Błąd P0501

07 cze 2018 14:35

Rafal udało Ci się naprawić usterkę? Wiesz jak idzie obwód ABS? U mnie też wyskoczyła kontrolka abs-u, ale awarii jest dosyć sporo. Nie chodzi wspomaganie, tempomat, przy wyzszych obrotach pokazywalo aby zmienic bieg, nie pokazuje, automatyczne hamulec przy ruszaniu z górki nie działa. Przeczyścilem czujnik abs-u, ale to nie pomogło. Wrzucam błedy jakie mi pokazało i zdjecie deski rozdzielczej: https://chomikuj.pl/michalo12345/Usterka+kia+ceed.

Błędy które pokazało
1. Przy diagnozowaniu silnika: P0501-Zakres działania/Parametry czujnika "A" prędkości pojazdu
2. Przy diagnozowaniu ABS: C1200-Obwód czujnika prędkości przedniego lewego koła; przerwa w obwodzie lub zwarcie do uziemienia
3. Przy diagnozowaniu klimatyzacja: 9686-Niezanany kod usterki
4. Przy diagnozowaniu immobiliser: P0501-Czujnik predkosci wlasnej pojazdu
5.Przy diagnozowaniu funkcje różne: C1617-Nieprawidłowa prędkość obrotowa silnika EMS

Przede wszystkim chciałbym się dowiedzieć jak sprawdzić ten obwód ABS (błąd C1200), i gdzie szukac czujnika prędkości.

Będę wdzięczny za każdą pomoc,

himeno
Dopiero co...
 
Posty: 2
Dołączył(a): 28 lis 2016 19:48
Lokalizacja: uk
Grupa: Podkarpacka

Re: Błąd P0501

07 cze 2018 16:08

Witam,
Samochodu się już jakiś czas temu pozbyłrm bo ta usterka wybiła ostatni gwóźdź do trumny.
Wymieniłem kupę rzeczy tak jak pisałem w poście wyżej. Znalazłem gościa w UK który miał identyczny problem jak ja i on wymienił całą kolumnę kierownicą gdyż podobno do niej schodzą się wszystkie kable od abs i tam coś jest walnięte. U niego to problem rozwiązało.
Ja natomiast kupiłem kolumnę używaną i to był mój błąd bo problem pozostał. Więc albo to nie było to albo kupiłem kolumnę z rozebranego samochodu który miał ten sam problem.
A teraz wnioski do jakich doszedłem: nigdy więcej marki Kia :)
Pozdraiwam

michalo
Dopiero co...
 
Posty: 4
Dołączył(a): 07 mar 2018 12:13
Lokalizacja: Dębica
Grupa: Podkarpacka
Model cee'd:
C1FL SW, 1,6 ON 115KM
2010, l

Re: Błąd P0501

08 cze 2018 08:42

Dzięki wielkie za odpowiedź, ale znasz może odpowiedź: jak sprawdzić obwód abs i gdzie jest czujnik prędkości?

Powrót do Awaryjność, raporty z eksploatacji
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi / Wyświetlone
    Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 26 gości

Partnerzy

Części Kia

https://pesca-sklep.pl