Stuki w bagażniku ceed SW

Problemy z cee'd'em oraz historia eksploatacji Waszych aut (raporty) / problems, drive reports

Moderator: Żandarmeria

AUTOR WĄTKU
mariusz_p
 

Stuki w bagażniku ceed SW

03 sty 2008 09:34

Witam

Do listy usterek dodam jeszcze jedną, chyba nikt o tym nie pisał.
W moim egzemplarzu przy przebiegu ok 6000 pojawiły się niezbyt głośne stuki z przestrzeni bagażowej. Nie są metaliczne, raczej tak jakby jakieś plastikowe pudełko latało w tym schowku pod podłogą. Oczywiście sprawdziłem, powyjmowałem z bagażnika wszystko co może latać i nadal to samo.
Byłem nawet na szybkiej wizycie w serwisie. Panowie pojeździli popatrzyli, sprawdzili czy to nie centralka od czujników cofania i.... nic nie znaleźli.
Pozostawili otwarte zlecenie, mają kontaktować się z innymi serwisami i zaprosić mnie ponownie na dłuższe grzebanie w aucie.

Może miał ktoś podobny problem?

SebolE
Nadworny fotograf
 
Posty: 330
Dołączył(a): 25 sie 2007 17:48
Lokalizacja: Gdañsk,Sopot,Gdynia,W-wa

03 sty 2008 09:57

Nie tylko w SW. W moim delikatnie tez to występuje.
Również przewaliłem bagażnik i nic nie znalazłem.
Myślałem że to ten segregator na kole zapasowym co jest ale nie tam jest raczej sztywno.Jest to do zniesienia,bo to też nie zawsze występuję u mnie.
Jak by co dawaj znać.

AUTOR WĄTKU
GREGOR
 

03 sty 2008 19:30

Witam.
U mnie też coś hałasuje. Doszedłem do tego, że to klapa bagażnika. Byłem w serwisie w listopadzie, cos podregulowali i na krótki czas pomogło. Niestety problem wrócił. Za dwa dni znów jadę do serwisu. Dam znać, co wymyslili.

AUTOR WĄTKU
less
 

03 sty 2008 20:57

Napiszcie koledzy jak problem ktoś rozwiąże, bo u mnie to samo od czasu do czasu się pojawia.
Wizyta w serwisie sprowadziła się do nasmarowania zamka, prowadnik klapy i gumowych odbojów

AUTOR WĄTKU
arturko
 

05 sty 2008 20:10

Przejechany 1000 i też mi coś stuka.
Dołączm się do kulbu oczekujących na rozwiązanie.

AUTOR WĄTKU
Boski
 

05 sty 2008 20:39

i u mnie stuka:) tylko że zaczeło przy 28 tys a moze poprostu jak zrobiło sie zimno Myślałem ze to moze rura bo była juxz o tym mowa tutaj

AUTOR WĄTKU
Wojtas
 

05 sty 2008 21:02

jak narazie nic nie słychać a moze ja głuchy jestem:lol:

AUTOR WĄTKU
madagaskar1
 

26 sty 2008 06:25

Miałem to samo głuchy plastykowy stukot to AMORTYZATOREK !!!!!!!! proponuje biegusiem do serwisu niech wymieniaja

AUTOR WĄTKU
less
 

27 sty 2008 10:52

madagaskar1 napisał(a):Miałem to samo głuchy plastykowy stukot to AMORTYZATOREK !!!!!!!! proponuje biegusiem do serwisu niech wymieniaja


Rozumiem że chodzi o ten od klapy a nie zawieszenia

AUTOR WĄTKU
madagaskar1
 

27 sty 2008 15:26

Nie kolego nie od klapy, od zawieszenia !!!!!!!!!!!!! nie daj sie robic w konia jak mnie probowali !!!!!!!!!!! i wymagaj wymiany obu a nie jednego

AUTOR WĄTKU
tede_w
 

27 sty 2008 16:02

No to w końcu to amortyzator czy pułka od bagażnika ?
Mi w serwisie mówili że to pułka...

AUTOR WĄTKU
steganos
 

27 sty 2008 18:22

A może najpierw sprawdzić wydech tzn. podnieść auto (albo sie położyć) i "pomachać" w różne strony końcową cz. rury wydechowej. To jest najczęściej przyczyną głuchych stuków - ale żeby serwis od tego nie zaczął? O tym już w innym wątku było (uchwyt gumowy trzymający wieszak tłumika itd.).

Avatar użytkownika
sensor
Nadworny Tester
 
Posty: 3202
Dołączył(a): 13 sie 2007 19:29
Lokalizacja: Fabryka Samochodów Drezdenko
Grupa: Wielkopolska

28 sty 2008 07:26

przepraszam że się wtrące
ale czytacie trochę Tutaj wątki ???????
było już przerabiane tłumik -ktoś sprawdził niby że to to Ja i kilka osób u siebie sprawdzali i to nie TO
stukaja tylne wadliwe amorki moje ASO też nie wiedziało ale kolejne juz znało temat i już wymieniało w kilku autach na gwarancji

swoją droga amorki klapy tez sa do d................ też zgłosiłem i czekam

SebolE
Nadworny fotograf
 
Posty: 330
Dołączył(a): 25 sie 2007 17:48
Lokalizacja: Gdañsk,Sopot,Gdynia,W-wa

28 sty 2008 20:39

sensor napisał(a):przepraszam że się wtrące
ale czytacie trochę Tutaj wątki ???????
było już przerabiane tłumik -ktoś sprawdził niby że to to Ja i kilka osób u siebie sprawdzali i to nie TO
stukaja tylne wadliwe amorki moje ASO też nie wiedziało ale kolejne juz znało temat i już wymieniało w kilku autach na gwarancji

swoją droga amorki klapy tez sa do d................ też zgłosiłem i czekam

Bez urazy ale dzisiaj poświeciłem troszkę czasu obdzwoniłem ASO Poznaniu i 3 mieście i o wadliwych amortyzatorach i pukaniu nikt nic nie słyszał :(

AUTOR WĄTKU
Konio
 

29 sty 2008 00:10

SebolE napisał(a):
sensor napisał(a):przepraszam że się wtrące
ale czytacie trochę Tutaj wątki ???????
było już przerabiane tłumik -ktoś sprawdził niby że to to Ja i kilka osób u siebie sprawdzali i to nie TO
stukaja tylne wadliwe amorki moje ASO też nie wiedziało ale kolejne juz znało temat i już wymieniało w kilku autach na gwarancji

swoją droga amorki klapy tez sa do d................ też zgłosiłem i czekam

Bez urazy ale dzisiaj poświeciłem troszkę czasu obdzwoniłem ASO Poznaniu i 3 mieście i o wadliwych amortyzatorach i pukaniu nikt nic nie słyszał :(


Oni o niczym nie słyszą.
Jak szukałem auta i byłem w salonie to Pan sprzedawca nie słyszał NIC o zawieszającym się radiu. A gdy w czasie jazdy z tyłu pukało jak diabli Pan stwierdził, że to pewno coś w bagażniku a później ,że coś przecież w każdym aucie puka :?
No i tak wygląda rozmowa. Ściema za ściemą....

Avatar użytkownika
sensor
Nadworny Tester
 
Posty: 3202
Dołączył(a): 13 sie 2007 19:29
Lokalizacja: Fabryka Samochodów Drezdenko
Grupa: Wielkopolska

29 sty 2008 08:36

no to polecam ich dalej słuchać i zima w klapkach chodzić :twisted:

widocznie byłem już tyle razy w ASo że znają mnie osobiście i trochę wiecej gadają

AUTOR WĄTKU
arturko
 

03 lut 2008 20:20

Po złapaniu gumy i poprzekładaniu różności w bagażniku tajemnicze stukanie odeszło precz.

AUTOR WĄTKU
lemur
 

03 lut 2008 20:26

No to pozostaje analiza tego co zostało poprzekładane;-)

EMWU
Asystent Kierownika
 
Posty: 335
Dołączył(a): 02 wrz 2007 20:59
Lokalizacja: Przemyśl

03 lut 2008 20:31

<span>sensor</span> napisał(a):yło już przerabiane tłumik -ktoś sprawdził niby że to to Ja i kilka osób u siebie sprawdzali i to nie TO
stukaja tylne wadliwe amorki


nie do końca tak ... fakt jest taki, że stuka to i to ... u mnie np stukał też tłumik ... a amortyzatorki to też swoja drogą ...

AUTOR WĄTKU
lemur
 

10 lut 2008 09:15

Koledzy, znalazłem.
U mnie to jest zamek od klapy bagażnika. Nawaliłem wczoraj grubo smaru towotowego i nastała cisza :D
Nie wiem na jak długo pomoże, ale wiem przynajmniej że to jest to 8-)
Pamiętam, że w mojej Astrze też musiałem raz na rok przesmarować wszystkie zamki, bo jak na przeglądzie tego nie zrobili, to trzaskało niemiłosiernie.
Pozdrawiam!

Następna strona
Powrót do Awaryjność, raporty z eksploatacji
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi / Wyświetlone
    Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 120 gości

Partnerzy

Części Kia

https://pesca-sklep.pl