Świecąca kontrolka IMMO (pomarańczowa z kluczykiem)

Problemy z cee'd'em oraz historia eksploatacji Waszych aut (raporty) / problems, drive reports

Moderator: Żandarmeria

AUTOR WĄTKU
sebanek
 

Świecąca kontrolka IMMO (pomarańczowa z kluczykiem)

22 lut 2016 18:39

Witam,
ostatnio od tak...włączyła mi się pomarańczowa kontrolka od IMMO.
Samochód normalnie działa.
Kontrolka gaśnie jak włączę światła mijania albo drogowe. Inaczej świeci cały czas,
również po zgaszeniu samochodu i zamknięciu zamka centralnego.
Zaczyna się żarzyć jeśli przy włączonych światłach mijania użyje elektrycznych silniczków do opuszczania świateł na pozycje 1 lub 2. Na 0 - nie świeci.
Gaśnie jak odłączę fizycznie przełącznik elektrycznej regulacji pozycji świateł...cuda.
Jakieś pomysły ?
Pozdrawiam!

Avatar użytkownika
Gizmo121
Grupa Trzymająca Władzę
 
Posty: 5406
Dołączył(a): 09 wrz 2008 10:20
Lokalizacja: Warszawa Bielany
Grupa: Mazowiecka
Model cee'd:
C1 SW, 1,6 ON 115KM
2008, Optimum

Re: Świecąca kontrolka IMMO (pomarańczowa z kluczykiem)

22 lut 2016 19:05

sebanek napisał(a):Jakieś pomysły ?


wygrzej auto....jakaś wilgoć się zakradła :o
Pozdrawiam Wojtek ( KIA Cee'd SW 1,6 CRDI 115KM optimum 5K 09'2008 ) WRC- Warcy , Rycy , Csescy ale (dużo) nie rdzewieje :)

AUTOR WĄTKU
sebanek
 

Re: Świecąca kontrolka IMMO (pomarańczowa z kluczykiem)

22 lut 2016 22:46

Chciałbym aby to był taki banalny problem..
Jutro jeszcze jadę do elektronika, może uda się podmienić to pokrętło od regulacji świateł..
przy okazji zauważyłem że nie działa podświetlenie pokrętła od jasności zegarów, które jest zaraz
obok pokrętła od świateł...chyba coś się tam dzieje ;]

Edit: Wt lut 23, 2016 16:59
no to mam kolejną nieprzyjemność z tym modelem w ciągu roku...wcześniej musiałem rozebrać silnik
bo coś zaczęło stukać - 1600 zł...
Teraz znowu mechanik wymięka, tak jak faktycznie kolega polecił...jeździć może samo zgaśnie jak wilgoć odpuści..
Byłem u dwóch mechaników...jeden jest pewien że to problem elektryki, tj albo przełącznika albo w wiązce..
Drugi mechanik kazał przyjechać w czwartek, a na szybko stwierdził że,
niby KIA miała taki problem fabryczny i może będzie trzeba rozbebeszyć cały kokpit,
a drugie podejrzenie, że niby coś było grzebane w liczniku (odkąd nim jeżdżę to nie było...)

Dzisiaj jeszcze raz się temu przyjrzałem, opisze, może ktoś będzie miał schemat elektryczny do KIA...będę wdzięczny.

Kontrolkę od IMMO idzie wyłączyć na trzy sposoby:
1) włączając światła mijania (światła na wysokości 0 na regulatorze)
2) włączając światła drogowe
3) wypinając regulator wysokości świateł pod kierownicą.

dodatkowo:
przy włączonych światłach mijania (przy przełączeniu/opuszczeniu świateł na pozycje 1 lub 2) - żarzy się.

Poza tymi sytuacjami kontrolka cały czas świeci, nawet po opuszczeniu i zamknięciu samochodu.
Ostatnio edytowano 24 lut 2016 07:13 przez pioter, łącznie edytowano 1 raz
Powód: Regulamin forum pkt. 2i

Avatar użytkownika
Ryba4
Nadworny błazen
 
Posty: 6856
Dołączył(a): 01 gru 2010 18:15
Lokalizacja: Kraków / Wrocław
Grupa: Małopolska
Model cee'd:
C1FL HB, 1,4 Pb 90KM
2010, M

Re: Świecąca kontrolka IMMO (pomarańczowa z kluczykiem)

23 lut 2016 23:16

sebanek napisał(a): podejrzenie, że niby coś było grzebane w liczniku (odkąd nim jeżdżę to nie było...)

Nasuwa mi się tutaj myśl o pewnej usłyszanej ostatnio historii, ale może nie będę przytaczał..
Auto może z Belgii? B)
Obrazek
FL 1,4 90KM HB 5K M (C+); STI WRC WRX PS3 ITP ITD TDI 8)

AUTOR WĄTKU
sebanek
 

Re: Świecąca kontrolka IMMO (pomarańczowa z kluczykiem)

23 lut 2016 23:22

Z Niemiec.

AUTOR WĄTKU
sebanek
 

Re: Świecąca kontrolka IMMO (pomarańczowa z kluczykiem)

26 lut 2016 17:51

Byłem u elektro-mechanika...
Twierdzi, zresztą od samego początku tylko przy tym się upierał, że uszkodzony jest licznik.
Niby w pół godziny, go podmienił (chyba musiał wyczarować identyczny, prawda?).
No i diagnoza, NIBY kontrolka na moim liczniku świeciła również w tym drugim samochodzie po podmianie,
w moim podmieniony licznik był ok, czyli kontrolka nie świeciła...czyli LICZNIK...bo logiczne!
Tak prosto i szybko jest podmienić licznik ? zostawiając na wszystkich plastikowych elementach nienaruszony kurz???
Mam kupić licznik, podmieni, no i po problemie, proste prawda !?
Co wy na to ? ;-)
A zapytałem jeszcze, czy można z tym jeździć? - Tak, to tylko kontrolka.
I portfel lżejszy o 50 z? ?
czy ktoś za 50 zł wymontuje i wmontuje licznik tylko dla diagnozy ?
Pozdrawiam!

AUTOR WĄTKU
mziutek
 

Re: Świecąca kontrolka IMMO (pomarańczowa z kluczykiem)

26 lut 2016 19:27

Oto moja historia z lampką IMMO - pozytywnie zakończona.

viewtopic.php?f=38&t=4556

AUTOR WĄTKU
sebanek
 

Re: Świecąca kontrolka IMMO (pomarańczowa z kluczykiem)

27 lut 2016 11:55

Dzięki, też podjechałbym do ASO ale nie mam w pobliżu.

AUTOR WĄTKU
sebanek
 

Re: Świecąca kontrolka IMMO (pomarańczowa z kluczykiem)

04 mar 2016 11:33

No i znowu w kropce...chyba zamówię, a może ktoś posiada taki regulator pokrętło od regulacji wysokości świateł ? ;]
na allegro znalazłem jedno do tego modelu//chyba//

http://allegro.pl/przelacznik-zasiegu-s ... 12284.html

no i najpierw sprawdzę czy to nie to..

AUTOR WĄTKU
sebanek
 

Re: Świecąca kontrolka IMMO (pomarańczowa z kluczykiem)

24 mar 2016 14:50

Wróciłem do tematu...wymieniliśmy regulator wysokości świateł, nic nie dało.

Problem jest w obwodzie na bezpieczniku AUDIO, TRIP-COMPUTER - 15A - czyli jednak prawdopodobnie licznik.

Po przecięciu zielonego przewodu przy kostce który idzie na prawy silniczek do regulacji wysokości świateł (zielony) wszystko OK, tzn prawa regulacja wysokości świateł przestaje działać,a lewa zaczyna działać w pełnym zakresie (wcześniej nie opuszczało światła do końca), dioda IMMO działa jak trzeba..

A kluczowe spostrzeżenie...na tym właśnie przeciętym zielonym przewodzie który wychodzi z wiązki do kostki pokrętła regulacji świateł:
po włączeniu stacyjki na ZAPŁON napięcie przychodzące na zielonym przewodzie jest 0V, po ok 30s w tej pozycji bez odpalania, gaśnie dioda IMMO i pojawia się napięcie ok 11V...wyłączamy ZAPŁON, włączamy ponownie pozycje ZAPŁON i znowu jest 0V na ok 30 s...
Po wyjęciu kluczyka ze stacyjki z powrotem jest 11V...co powoduje świecenie kontrolki IMMO.

Czyli prawdopodobnie dioda gdzieś w wiązce na której jest LICZNIK oraz która idzie do prawego silniczka regulacji światła przepuszcza napięcie po tych 30s zamiast blokować. Taka diagnoza i szukanie diody.
Ktoś ma pomysł skąd wziąć rysunek instalacji elektrycznej do tego samochodu ?
Pozdrawiam!

AUTOR WĄTKU
sebanek
 

Re: Świecąca kontrolka IMMO (pomarańczowa z kluczykiem)

31 mar 2016 19:50

Znowu to powiem MASAKRA... cuda się dzieją z tym samochodem.
Silnik już rozbierałem, bo stukał...w magiczny sposób znalazł się tam jakiś odłamek..NAPRAWIONE.
Teraz magiczna usterka ze świecącą kontrolką IMMO... Diagnoza, problem na wiązce...
Problem opisany powyżej..Mechanik widzi dwie opcje, rozpruwamy cały kokpit i wymieniamy wiązkę,
druga opcja, odcinamy magiczny przewód do regulacji wysokości świateł i dokładamy jeden nowy przewód..
W sumie jest trzecia opcja..jechać z tym do ASO...dzwoniłem, nie byli mi w stanie powiedzieć nawet przybliżonego
kosztu, jeśli trzeba by wymienić wiązkę...tyle na temat.Dziękuję za uwagę.

Dla zainteresowanych dodaje znaleziony link do SCHEMATÓW ELEKTRYCZNYCH KIA CEED:
SCHEMAT ELEKTRYCZNY KIA CEED - KIA CEED ELECTRICAL TECHNICAL MANUAL

http://www.kia-ceed.info/files/KIA_CEED_ETM_all.pdf

gdyby link nie działał proszę napisać.

Avatar użytkownika
Jerzy-Serwisant
Klubowicz
 
Posty: 66
Dołączył(a): 17 lip 2009 15:31
Lokalizacja: Kę3n
Grupa: Warmińsko-Mazurska
Model cee'd:
C1FL SW, 1,6 ON 115KM
2009, Opt+,Skóra,Funkcjonalny,Machine Silver

Re: Świecąca kontrolka IMMO (pomarańczowa z kluczykiem)

13 sty 2017 21:17

Czy rozwiązałeś już problem z kontrolką immo, bo od 2tyg, mam dokładnie taką samą usterkę.

AUTOR WĄTKU
sebanek
 

Re: Świecąca kontrolka IMMO (pomarańczowa z kluczykiem)

06 mar 2017 17:38

witam,
w sumie to się nie udało do dzisiaj. Niby było OK po odłączeniu przełącznika/regulatora wysokości świateł...ale po jakimś czasie problem mimo wypiętego regulatora znowu wrócił. Aktualnie jeśli odpalę samochód nie trzymając stacyjki w pozycji zapłon, tylko od razu przekręcę na rozruch to jest OK. Jeśli jednak się zapomnę o przy odpalaniu przekręcę stacyjkę na "zapłon" a po chwili dopiero na rozruch to już dioda pozostaje zapalona....gaśnie losowo...czasem po chwili czasem po paru dniach....powoli zaczynam się do tego przyzwyczajać a nie walczyć....
Gdyby komuś się udało rozwiązać problem, bardzo proszę o informację.
Pozdrawiam!!

Avatar użytkownika
emilemil
Dyrektor
 
Posty: 779
Dołączył(a): 09 kwi 2014 15:44
Lokalizacja: Polska
Grupa: Wielkopolska
Model cee'd:
C1FL HB, 1.4 Pb 109KM
2010, M

Re: Świecąca kontrolka IMMO (pomarańczowa z kluczykiem)

06 mar 2017 20:03

Problem wydaje się być identyczny jak w prosiaku u teścia, dał auto do niby speca, a ten skasował 600zł, niby wyjął kokpit, porysował, pourywał zaczepy, bo niestety fachury nie stać na łyżki. Problem po miesiącu powrócił, auto wylądowało u innych speców, którzy pościągali schematy, ale niestety auto zaczeło odpalać, więc oddali i podpowiedzieli, gdzie są łączenia instalacji. Teściu myślał nad Tym aż zajrzał i Tu niespodzianka - zielone piny n a kostce. Tu masz dalszą podpowiedź: viewtopic.php?f=30&t=8939

btw. teść podjechał 60km do ASO, coby sprawdzili jeszcze swoim sprzętem, ale problem znikł, komp już nie pokazał błedu immo. Reasumując, nie ma co psioczyć na auto, bo może i projektanci coś źle przemyśleli, ale niestety nasi fachowcy nic nie umieją poza podpięciem pod kabel do komputera i skasowanie kasy za nic.

AUTOR WĄTKU
sebanek
 

Re: Świecąca kontrolka IMMO (pomarańczowa z kluczykiem)

30 cze 2017 15:30

Powiem tak, nic nie robiłem..i się naprawiło...no może od czasu do czasu kontrolnie da o sobie znać : >

AUTOR WĄTKU
herni
 

Re: Świecąca kontrolka IMMO (pomarańczowa z kluczykiem)

01 lip 2017 21:23

Z tego co pamiętam pod akumulatorem z przodu jest taka kostka na trzy przewody jak się ją rozepnie auto nie odpala i chyba świeci kluczyk może tam wilgoci złapało sprawdź.

AUTOR WĄTKU
blue&black
 

Usterki w cee'd'zie

04 sty 2018 16:08

Witam.
Spotkał się ktoś z przypadkiem świecenia się kontrolki imobilizera non stop? Auto odpala normalnie, w czasie jazdy kontrolka czasami gaśnie albo jest ledwo widoczna, a jak auto stoi zamknięte na parkingu to się świeci. Proceed 2009. Jakby post był w złym temacie to proszę o przeniesienie. Aha zaczęło się jakieś dwa dni temu, może być od tych ciągłych opadów i wilgoci?

Powrót do Awaryjność, raporty z eksploatacji
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi / Wyświetlone
    Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 24 gości

Partnerzy

Części Kia

https://pesca-sklep.pl