Światła przeciwmgielne tylne nie działają

Problemy z cee'd'em oraz historia eksploatacji Waszych aut (raporty) / problems, drive reports

Moderator: Żandarmeria

AUTOR WĄTKU
saper107
 

Światła przeciwmgielne tylne nie działają

10 lut 2016 20:45

Czy ktoś miał problem z światłami przeciwmgielnymi tylnymi w Ceed SW? Zauważyłem ostatnio że nie działają, przyznam że nigdy nie sprawdzałem ich (auto mam od roku), bezpiecznik w kabinie sprawdzony, przekaźnik słychać po przekręceniu manetki a kontrolka na desce zapala się, żarówki sprawdzone (mam po obu stronach). Będę wdzięczny za każdy pomysł.

Dodam że auto posiada hak, ale gniazdo jest w porządku tak jak reszta świateł

Avatar użytkownika
Gizmo121
Grupa Trzymająca Władzę
 
Posty: 5406
Dołączył(a): 09 wrz 2008 10:20
Lokalizacja: Warszawa Bielany
Grupa: Mazowiecka
Model cee'd:
C1 SW, 1,6 ON 115KM
2008, Optimum

Re: Światła przeciwmgielne tylne nie działają

11 lut 2016 07:59

saper107 napisał(a):przekaźnik słychać po przekręceniu manetki


czasami ( w moim serwisie agd) słychać przekaźnik ale styki są zaśniedziałe i nie kontaktują - jeśli możesz (choć na próbę) zmienić przekaźnik.
Pozdrawiam Wojtek ( KIA Cee'd SW 1,6 CRDI 115KM optimum 5K 09'2008 ) WRC- Warcy , Rycy , Csescy ale (dużo) nie rdzewieje :)

AUTOR WĄTKU
saper107
 

Re: Światła przeciwmgielne tylne nie działają

12 lut 2016 20:53

Usterka namierzona :) okazało się że uszkodzony mam mikrowyłącznik w gnieździe haka który rozłącza przeciwmgielne po wpięciu przyczepy. Gniazdo sprawdzałem wcześniej lecz nie wiedziałem że jest jeszcze w nim taki wynalazek.
Nie chciało mi się rozbierać plastików w środku by odszukać przekaźnik , nie wiem gdzie się dokładnie znajduje ale cykał gdzieś pod plastikiem nad nogami wiec byłbym wdzięczny jakby miał ktoś rozpiskę jakie inne jeszcze przekaźniki znajdują się pod deską (niestety w książce znalazłem tylko rozpiskę z przekaźnikami pod maską, w kabinie tylko bezpieczniki)

Powrót do Awaryjność, raporty z eksploatacji
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi / Wyświetlone
    Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 24 gości

Partnerzy

Części Kia

https://pesca-sklep.pl