Klimatyzacja

Problemy z cee'd'em oraz historia eksploatacji Waszych aut (raporty) / problems, drive reports

Moderator: Żandarmeria

AUTOR WĄTKU
zieloch
 

Klimatyzacja

01 sty 2008 12:48

Czy przy włączonej klimatyzacji z nawiewów powinno lecieć ciepłe powietrze? Wydaje mi się, że w marcu gdy kupiłem auto przednia szyba szybciej mi się odmrażała.

AUTOR WĄTKU
arturko
 

01 sty 2008 15:03

Filtr pzeciwpyłkowy powoli się zmula.

AUTOR WĄTKU
Kszekosz
 

03 sty 2008 10:22

a prawdopodobnie najszybciej to sprawdzisz podczas proby schlodzenia schowka. pisze prawdopodobnie, bo po podpowiedzi speca od czyszczenia klimatyzacji (nie zwiazanego z konkretną marką) znajomy traktuje to z powodzeniem jako swoisty pasek lakmusowy w swojej toyocie awensis. ponoc to waskie gardlo wszystkich konstrukcji.
po 5 kkm w moim sidq nie obserwuje roznicy temp. wydmuchiwanego powietrza. widze za to o wiele mniejsza wydajnosc jezeli chodzi o suszenie powietrza, jesienia szybciej odparowywal niz obecnie.
moze to tez zamulenie? z wlaczona klima jezdzilem sporadycznie, ale moze filtry i tak czesza powietrze niezaleznie od wlaczone funcji schładzania? :(
uzdrawiam!
GieS

Avatar użytkownika
gbear
Grupa Trzymająca Władzę
 
Posty: 1289
Dołączył(a): 10 sie 2007 10:37
Lokalizacja: Wrocław
Grupa: Dolny Śląsk

03 sty 2008 10:26

poniżej pewnej temperatury sprężarka nie pracuje, w zwiazku z czym nie zamraża powietrza i nie osusza go.

Natomiast w marcu chyba nie miałeś - 5 na dworze, tylko coś koło 0, a to też ma znaczenie. A filtr pyłkowy to swoją drogą wymień. Moj po 10.000 był zdrowo zasyfiony

pzdr
ADMIN - Antypatyczny Dreczyciel Masowo Inwigilowanych Niewiniatek :-)

Obrazek

Avatar użytkownika
sensor
Nadworny Tester
 
Posty: 3201
Dołączył(a): 13 sie 2007 19:29
Lokalizacja: Fabryka Samochodów Drezdenko
Grupa: Wielkopolska

03 sty 2008 11:11

po 10 tys a w zasadzie to nawet mniej chyba macie fotkę filtra w mojej galerii
ceed SW 2015 AT 1.6 CRDI L+
Carens 2018 1.6GDI M+

AUTOR WĄTKU
lalas
 

03 sty 2008 11:44

ja dzisiaj jak rano wyjeżdżałęm do pracy, zaraz po ruszeniu załączyłem klime, po ok 2 km z nawiewów leciało ciepłe powietrze, a silnik jeszcze był zimny jak grób :)
wygląda na to, że klima przy -8 st się załącza, chyba że to ciepłe powietrze leciało bezpośrednio z nagrzewnicy choć nie chce mi się wierzyć.

możecie opisać swoje doświadczenia w tej kwestii przy niskich temperaturach :wink:

Avatar użytkownika
marecki75
Weteran
 
Posty: 1062
Dołączył(a): 13 sty 2008 12:05
Lokalizacja: Warszawa
Grupa: Mazowiecka

27 lut 2009 00:53

no właśnie u mnie pojawił się ten sam problem. Nawet jak nie załączam klimy przy zimnym silniku do środka leci gorące powietrze. Dopiero jak silnik osiągnie temp optymalną zaczyna lecieć chłodek.
A temperaturkę mam ustawioną na 15,5 st. bo lubię chłodek :twisted:

AUTOR WĄTKU
Maikler
 

27 lut 2009 12:41

Trudno mi powiedzieć jak jest w cee'dach bo mam od niedawna :wink: , ale zwykle na poczatku leci gorące powietrze, dopiero po rozgrzaniu silnika zimne, chyba że włączy się AUTO to wtedy prawie wcale nie dmucha i czeka aż będzie mógł chłodzić.

AUTOR WĄTKU
sandbender
 

27 lut 2009 14:09

Ktoś już tu pisał o tym w zeszłym roku.
Przy WYŁĄCZONEJ klimatyzacji, z nawiewów leci gorące, a nawet bardzo gorące powietrze. Tylko włączenie AUTO pomaga jak było napisane wyżej.
Taki jakiś feler konstrukcyjny.

AUTOR WĄTKU
Daru
 

27 lut 2009 14:39

Ale piszecie tu o zimie czy o lecie? Bo w manualu nic takiego nie występuje ciepłe zaczyna być po jakimś czasie, kiedy się silnik nagrzeje.

AUTOR WĄTKU
slaycio
 

...

27 lut 2009 15:36

Mnie sie tam wydaje ze to co opisujecie jest w zupelnosci normalne. System na poczatku proboje ogrzac samochod puszczajac na max cieple powietrze, a dopiero jak dogrzeje do odpowiedniej temp to puszcza takie by utrzymac temperature. Powiem ze mnie sie takie rozwiazanie bardzo podoba.

AUTOR WĄTKU
ticzer
 

08 maja 2009 09:53

Mam takie sondujące pytanie dotyczące używania klimy (skierowane szczególnie do użytkowników aut z klimą od co najmniej roku).
Jak używacie klimy, macie ją włączoną non stop, czy też w miarę potrzeby ?
Pytanie wynika z tego, że dwoje moich znajomych (od lat) używa klimy non stop (w zimie również) i mówią, że nie mieli nigdy problemów ze śmierdzącymi nawiewami i pleśnia w układzie klimy. Nie mam powodu im nie wierzyć. Natomiast czytając forum wynika, że wielu używa klimy okazjonalnie. I nie chodzi mi o to co kto lubi, a raczej o doświadczenia z użytkowania.

AUTOR WĄTKU
arekt
 

08 maja 2009 10:09

Grubyas napisał(a):Mam takie sondujące pytanie dotyczące używania klimy (skierowane szczególnie do użytkowników aut z klimą od co najmniej roku).
Jak używacie klimy, macie ją włączoną non stop, czy też w miarę potrzeby ?
Pytanie wynika z tego, że dwoje moich znajomych (od lat) używa klimy non stop (w zimie również) i mówią, że nie mieli nigdy problemów ze śmierdzącymi nawiewami i pleśnia w układzie klimy. Nie mam powodu im nie wierzyć. Natomiast czytając forum wynika, że wielu używa klimy okazjonalnie. I nie chodzi mi o to co kto lubi, a raczej o doświadczenia z użytkowania.

Samochód od ponad roku jeździ z klimą włączoną non-stop w trybie Auto. Po każdym dłuższym postoju (noc) pierwsze dmuchnięcie (ok. 5-10s) z nawiewów ma zapach (mało przyjemny ale i niezbyt intensywny). Po tym czasie zapach znika. Innych problemów nie zauważyłem ani ja ani ASO (dwa przeglądy odbyte, założony 3 filtr powietrza).

AUTOR WĄTKU
DeeCann
 

08 maja 2009 10:09

Uzywam non-stop, czy to w poprzednich samochodach czy w kijance. Nic mi nie smierdzialo ani nie plesnialo. Oczywiscie trzeba pamietac ze skoro uzywa sie jej non-stop to nalezy przynajmniej raz w roku w nia zajrzec ( nie wiem czy jest potrzeba czesciej ).
I twoi znajomi moga miec race. Ale ... jedna jaskolka wiosny nie czyni. Moze sie okazac ze jakichs modelach sa problemy z klima ale to juz chyba indywidualnie nalezaloby badac.

AUTOR WĄTKU
lookaszk
 

08 maja 2009 10:28

Ja używam non-stop i zadnych brzydkich zapachow, zaprowanych szyb nie zauwazylem.
Ale jak kilka razy wylaczylem calkiem nawiewy/klime (ladna pogoda, drozka lesno-polna, szyby opuszczone) to potem po wlaczeniu przez pare sekund jakis malo przyjemny zapaszek lecial.

Avatar użytkownika
pioter
Grupa Trzymająca Władzę
 
Posty: 6510
Dołączył(a): 04 paź 2007 20:06
Lokalizacja: Ostróda
Grupa: Warmińsko-Mazurska
Model cee'd:
C3 SW, 1,5 Pb 160KM
2021, M

08 maja 2009 11:10

Klimy nie trzeba używac non-stop tylko w zależności od potrzeb i upodobań (czyli jak ktos chce non-stop prosze bardzo, jak ktoś tylko latem powyzej +30 - proszę bardzo). Natomiast używający okazjonalnie muszą pamiętać, aby co jakiś czas (dwa tygodnie - miesiąc max) klima jednak popracowała - zapobiega to degradacji układu klimatyzacyjnego (przewietrzenie układu usuwa pleśń i takie tam, sprężarka się przesmaruje, etc.)
Kia CEED 1,5 T-GDI M 160 KM 2021

była Kia cee'd 1,6 CRDI M+DFA 110 KM 2016

R.I.P. Kia cee'd 1,6 CVVT Opt 2009 (ex 2007 1,4 CVVT C+)

Błogosławieni Ci, którzy nie mają nic do powiedzenia, a mimo to milczą.

AUTOR WĄTKU
Zeli
 

08 maja 2009 11:14

My też używamy praktycznie non-stop zima, lato.
Nigdy mi z klimy nie śmierdziało dłużej niż przez 10 sekund.
Na ostatnim przeglądzie po 30kkm zrobili mi po raz pierwszy ozonowanie instalacji nawiewej i z klimy od tego czasu nie ma żadnego zapachu.
Auto stało długo w lakierni i też nie odczówam po tym zabiegu żadnych zapachów z nawiewów.

AUTOR WĄTKU
rsimon
 

08 maja 2009 11:51

klima używana non-stop. Przy załączaniu silnika przez jakieś 2 sekundy trochę nieprzyjemny zapach potem ok.
schładza dobrze a potem utzrymuje temp nie schładzając za bardzo
z parowaniem żadnych problemów,
no może w zimie w auto były zastrzeżenia - przy dużej wilgotności szyba przednia co jakiś czas zachodziła mgiełką,
ale prosty zabieg dmuch na szybę mocny na chwilę lub na dłużej ale delikatny rozwiązywał problem
IMHO klima w ceedzie działa poprawnie
ogólnie o systemie: klima z włącz. przyciskiem auto ma czasmi pewne problemy, bo to tylko maszyna, po to są te wszystkie przyciski aby ustawić optymalnie dla siebie i danej sytuacji
jedni producenci robią lepsze inni trochę gorsze, a i tak wszystkie robione w Chinach 8)

AUTOR WĄTKU
Maikler
 

08 maja 2009 12:24

Co prawda użytkuję samochód krótko, ale żadnych problemów nie mam. Klima chodzi przez cały czas, zwykle w trybie auto. Wyłączam bardzo rzadko, zwykle gdy jest zimno i sucho. Nawet w zimie warto mieć klimę włączoną bo osusza wnętrze. Nic nie paruje i to co wniesiesz na butach jest ususzane przez klimę. W ogóle klima zużywa się mniej (ubytek czynnika chłodzącego) kiedy działa non stop niż jak jest używana okazjonalnie. W poprzednich autach też chodziła przez cały czas i problemów ze smrodkiem nie było.

Avatar użytkownika
lukiw
Brygadzista
 
Posty: 118
Dołączył(a): 11 mar 2008 11:13
Lokalizacja: Warszawa
Grupa: Mazowiecka
Model cee'd:
C1 SW, 2,0 ON 140KM
, Optimum+

17 maja 2009 11:59

Ostatnio słoneczko mocniej grzeje i zauważyłem, że z moją klimą jest coś nie tak.
Różnica pomiędzy ustawioną temperaturą na klimie a temperaturą w kabinie wynosi nawet 9oC.
Występuje to tylko podczas bezchmurnej pogody.
Jak słoneczko jest schowane za chmurki to klima się wyrabia.

Czy u was też tak jest?
Cee'd SW CRDi 2.0 O+
Carnival CRDi 2.2 MB

Następna strona
Powrót do Awaryjność, raporty z eksploatacji
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi / Wyświetlone
    Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 17 gości

Partnerzy

Części Kia

https://pesca-sklep.pl