Klimatyzacja

Problemy z cee'd'em oraz historia eksploatacji Waszych aut (raporty) / problems, drive reports

Moderator: Żandarmeria

Avatar użytkownika
gbear
Grupa Trzymająca Władzę
 
Posty: 1289
Dołączył(a): 10 sie 2007 10:37
Lokalizacja: Wrocław
Grupa: Dolny Śląsk

17 maja 2009 12:08

<span>lukiw</span> napisał(a):na klimie a temperaturą w kabinie wynosi nawet 9oC.


a skąd to wiesz? masz dodatkowy termometr zamontowany?
ADMIN - Antypatyczny Dreczyciel Masowo Inwigilowanych Niewiniatek :-)

Obrazek

kotin
Asystent Kierownika
 
Posty: 314
Dołączył(a): 31 paź 2008 11:17
Lokalizacja: Tczew
Grupa: Trójmiasto
Model cee'd:
C1 SW, 1,6 ON 115KM
2008, optimum

17 maja 2009 12:26

No przesada lekka z tą różnicą, ale zjawisko jest. Brak atermicznych szyb, (chocby tylko przedniej), też mi sie dał we znaki niestety. :oops:
SW 1,6 CRDi Beżowy oczywiście :)

Avatar użytkownika
lukiw
Brygadzista
 
Posty: 118
Dołączył(a): 11 mar 2008 11:13
Lokalizacja: Warszawa
Grupa: Mazowiecka
Model cee'd:
C1 SW, 2,0 ON 140KM
, Optimum+

17 maja 2009 18:52

gbear napisał(a):a skąd to wiesz? masz dodatkowy termometr zamontowany?


Z racji tego, że wkurzała mnie temperatura w kabinie.
Zacząłem wozić ze sobą miernik elektroniczny (multimetr) z termometrem.
Ponieważ mam baaardzo dużo czasu w korkach (Warszawa) no to sobie patrzyłem po jakim czasie temperatura się stabilizuje do ilu spada i takie tam. 8-)
Cee'd SW CRDi 2.0 O+
Carnival CRDi 2.2 MB

AUTOR WĄTKU
lookaszk
 

17 maja 2009 18:59

Dla mnie chyba automatyczna klima w cedzie to najgorsza rzecz w tym aucie.
Ostatnio w trasie (12h) czasami mialem ustawione 18C a czasami 24C i odczuwalem taki sam komfort tremiczny.
I tez zauwazylem ze klima nie nadaza nad zmianami naslonecznienia (slonce/cien)
:?

AUTOR WĄTKU
magbob
 

17 maja 2009 20:33

Potwierdzam, że chyba szkoda tego 1k PLN na automatyczną klimę, bo w porównaniu z moimi poprzedniki autami z klimatronikiem ( Laguny ), nie ma co porównywać. Np wyjeżdżam z garażu ( wewnątrz ok 18 st ) promienie słoneczne w bardzo krótkim czasie nagrzewają kabinę i włączam klimę tak na optymalne 20 st C i co muszę przestawić ustawienia w okolicę 16st, bo inaczej leci żar i gorąc.
W manualnu przyjamniej nie mają takiego problemu.

A w zimie wogóle jest tragedia zobaczcie:
http://mojaceed.pl/forum/viewtopic.php? ... highlight=
oraz
http://mojaceed.pl/forum/viewtopic.php? ... ogrzewanie

Avatar użytkownika
sensor
Nadworny Tester
 
Posty: 3202
Dołączył(a): 13 sie 2007 19:29
Lokalizacja: Fabryka Samochodów Drezdenko
Grupa: Wielkopolska

18 maja 2009 07:29

a jak 2 lata temu mówiłem że coś nie teges z autoklima to połowa na mnie krzyczała że wymyslam
nigdy tego nie zrobiłem ale też kusiło mnie aby to sprawdzic dodatkowym termometrem w aucie
nawet pani żóna stwierdziła to od początku że niby auto klima a ja kręce i krece jak w manualu
ceed SW 2015 AT 1.6 CRDI L+
Carens 2018 1.6GDI M+

AUTOR WĄTKU
Kubeusz
 

18 maja 2009 08:41

No a ja na ten przyklad od 3 m-cy nie dotykalem ustawien. Smigam na AUTO i tylko temp. krece w zaleznosci od potrzeb :)

AUTOR WĄTKU
lookaszk
 

18 maja 2009 09:05

Kubeusz napisał(a):No a ja na ten przyklad od 3 m-cy nie dotykalem ustawien. Smigam na AUTO i tylko temp. krece w zaleznosci od potrzeb :)

No ale wlasnie chodzi o krecenie ustawieniami temperatury.
Jak dla mnie powinno byc tak ze jak ustawie 19C to mi odpowiada temperatura w aucie niezaleznie od tego czy jest upal 35C, czy mrozna zima -30C, czy jade sam, czy z 4 innymi osobami. A przynajmniej w moim aucie tak to nie dziala :cry:
Z ustawien typu nadmuchu (nogi, twarz itp) moge korzystac, bo czasami fajnie jest rozgrzac nogi, czy chlodne na twarz itp, ale do szalu mnie doprowadza ciagle krecenie ustawieniem temperatury jak zajdzie slonce albo jak jade w korkach.
:evil:
Powinno byc tak ze jak pasuje ci 19C to po ustawieniu powinienes moc wywalic galke i tyle :roll:

AUTOR WĄTKU
Kubeusz
 

18 maja 2009 09:20

lookaszk napisał(a):...doprowadza ciagle krecenie ustawieniem temperatury jak zajdzie slonce albo jak jade w korkach.
:evil:
Powinno byc tak ze jak pasuje ci 19C to po ustawieniu powinienes moc wywalic galke i tyle :roll:

Szczerze mowiac nie zaobserwowalem takich zachowan w moim procku...
Ustawiam 19 czy 20 i zapominam o temacie. Nie przypominam sobie zebym musial zmieniac temp. z uwagi na slonce za chmurami albo deszcz.
Ok, wyjatkiem jest schlodzenie wnetrza po postoju na sloncu gdy w srodku jest maly hel :) No ale to zalatwia ustawienie LO i przerwa na papierosa ;)
Moze ja mam mniejszy prog wrazliwosci ;)

AUTOR WĄTKU
zibifire
 

18 maja 2009 11:32

Hej
przednia szyba jest niekiedy jak soczewka. W upalne i słoneczne dni czuje sie na ramionach gorąc pomimo, ze w środku jest temperatura wiele niższa. Czujnik jest pod kierownicą..chyba. Tak samo jest z tyłu gdzie ciągnie od bagażnika - trzeba w chłodne dni zamykac roletę i to bardzo pomaga i w nogach gdzie ciagnie chłodem od spodu.
Czujnik jest jeden i tam mierzy temperaturę. Zawsze cieplejsze powietrze idzie do góry a zimne jest na dole.
ZF

Avatar użytkownika
lukiw
Brygadzista
 
Posty: 118
Dołączył(a): 11 mar 2008 11:13
Lokalizacja: Warszawa
Grupa: Mazowiecka
Model cee'd:
C1 SW, 2,0 ON 140KM
, Optimum+

18 maja 2009 14:13

Właśnie umówiłem się na wizytę w ASO.

Pan z góry mi powiedział że jeśli temperatura przy kratkach nawiewu jest taka sama jak ustawiona tzn, że jest dobrze.
I w żadnym samochodzie podczas jazdy w cyklu miejskim przy klimatyzacji automatycznej nie będzie w kabinie temperatura identyczna z ustawioną. :?

Ja rozumiem, że jak gasi się silnik co 0,5h to klima nie schłodzi pojazdu.
Jeśli ja jadę w korku 1,5h a temperatura w kabinie jest średnio o 8oC wyższa niż ustawiona na klimie to chyba coś nie tak. :cry:

Tak myślę, może źle myślę :(
Cee'd SW CRDi 2.0 O+
Carnival CRDi 2.2 MB

Avatar użytkownika
sensor
Nadworny Tester
 
Posty: 3202
Dołączył(a): 13 sie 2007 19:29
Lokalizacja: Fabryka Samochodów Drezdenko
Grupa: Wielkopolska

18 maja 2009 14:17

jest cos ewidentnie nie halo i kropka
w focusie jest ustawione 20stopni i się nie dotyka ewentualnie stopień góra dół w ceed -krece temperaturą

CIEKAWOSTKA jest taka teraz pomyślałem że w nowszym -ceed nr2 chyba mniej kręce zdecydowanie -albo juz po prostu się przyzwyczaiłem-sprawdze przy okazji
ceed SW 2015 AT 1.6 CRDI L+
Carens 2018 1.6GDI M+

Avatar użytkownika
lukiw
Brygadzista
 
Posty: 118
Dołączył(a): 11 mar 2008 11:13
Lokalizacja: Warszawa
Grupa: Mazowiecka
Model cee'd:
C1 SW, 2,0 ON 140KM
, Optimum+

18 maja 2009 14:26

Po wizycie w ASO opisze moje przeżycia :twisted:
Cee'd SW CRDi 2.0 O+
Carnival CRDi 2.2 MB

Avatar użytkownika
lukiw
Brygadzista
 
Posty: 118
Dołączył(a): 11 mar 2008 11:13
Lokalizacja: Warszawa
Grupa: Mazowiecka
Model cee'd:
C1 SW, 2,0 ON 140KM
, Optimum+

20 maja 2009 07:36

No i Kijaneczka stoi w ASO na Rudzkiej w Warszawie.
Na dzień dobry ręce mi opadły bo pan z ASO nie wiedział co to są szyby atermiczne. :(
Chyba będę zmuszony do zmiany ASO.
Zgłosiłem następujące rzeczy:
1. Niedomaganie klimy podczas słonecznego dnia
2. Skrzypiąca deska z prawej strony
3. Wibracje całego samochodu podczas jazdy z prędkością 120km/h
4. Mokra rura od intercoolera, tak że z niego woda skapuje.
Cee'd SW CRDi 2.0 O+
Carnival CRDi 2.2 MB

Avatar użytkownika
lukiw
Brygadzista
 
Posty: 118
Dołączył(a): 11 mar 2008 11:13
Lokalizacja: Warszawa
Grupa: Mazowiecka
Model cee'd:
C1 SW, 2,0 ON 140KM
, Optimum+

20 maja 2009 17:20

Odebrałem Kijankę i tak:
ad. 1 - wymienili filtr przeciwpyłkowy, mimo, że był wymieniany w styczniu na przeglądzie oraz uzupełnili o 50g czynnik chłodzący.
Pan doradził mi z klimą, żeby przełączyć na manula a czynnik chłodzący to mi dobił w drodze wyjątku bo KIA zmieniła zapisy gwarancyjne (a prawa nabyte) :evil:
ad. 2 - Pan nie zauważył - Jasne bo jak się samochód nagrzeje do 30oC to nie skrzypi.
ad. 3 - wyważyli opony. W weekend testowanie na autostradzie
ad. 4 - Panowie nic nie znaleźli.

Ogólna opinia (nie będę używał niecenzuralny słów).
Cee'd SW CRDi 2.0 O+
Carnival CRDi 2.2 MB

Avatar użytkownika
dyzman
Kierownik zmiany
 
Posty: 126
Dołączył(a): 19 lut 2008 19:54
Lokalizacja: Słupsk
Grupa: Trójmiasto

01 cze 2009 11:40

lukiw napisał(a):Różnica pomiędzy ustawioną temperaturą na klimie a temperaturą w kabinie wynosi nawet 9oC. ...
Czy u was też tak jest?

O właśnie, to jest właśnie to, co opisywałem tu http://mojaceed.pl/forum/viewtopic.php?t=3229. Zacząłem to dokładniej analizować i wyszło, że mimo ustawienia 21 stopni w kabinie mam 26. I dlatego przy 23 w kabinie dawało gorącym powietrzem. Tydzień temu byłem w trasie i wziąłem podwójny termometr. Położyłem go na dole koło gałki biegów, a drugi czujnik powiesiłem koło czujnika wewnętrznego przy kierownicy. Na obu pokazywał 26 stopni. W ub. piatek dałem auto do serwisu w związku z tym i powiedzieli, że sprawdzili 3 inne auta, jakie mają na składzie i w każdym tak jest :cry: I co teraz?
126p - Favorit - Forman - Corsa C - Cee'd SW

AUTOR WĄTKU
madagaskar1
 

01 cze 2009 13:36

co do temperatury w kabinie ostatnio serwis mi mierzył (po naprawie) miałem 7 stopni

Atom
Brygadzista
 
Posty: 116
Dołączył(a): 19 wrz 2008 18:16
Lokalizacja: Poznań

01 cze 2009 13:39

madagaskar1 napisał(a):co do temperatury w kabinie ostatnio serwis mi mierzył (po naprawie) miałem 7 stopni

Ale to 7 stopni bylo na wylocie z nawiewu :) W calej kabinie raczej nie osiagnie sie takiej temperatury :D

AUTOR WĄTKU
madagaskar1
 

01 cze 2009 14:25

temperatura była mierzona z siedzenia pasażera

AUTOR WĄTKU
Kubeusz
 

01 cze 2009 15:01

madagaskar1 napisał(a):temperatura była mierzona z siedzenia pasażera

Taki ziąb udalo sie osiagnac w kabinie?
Niebywale...
Serwisy z reguly sprawdzaja temp. albo bezposrednio w kratce nawiewu albo przy wylocie. Temp. miedzy 7-10 AFAIR oznacza poprawne dzialanie klimy.

A moze wrzucili Ci pod siedzenie kilka bloczkow suchego lodu? ;)

Poprzednia stronaNastępna strona
Powrót do Awaryjność, raporty z eksploatacji
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi / Wyświetlone
    Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 13 gości

Partnerzy

Części Kia

https://pesca-sklep.pl