Klimatyzacja

Problemy z cee'd'em oraz historia eksploatacji Waszych aut (raporty) / problems, drive reports

Moderator: Żandarmeria

AUTOR WĄTKU
madagaskar1
 

01 cze 2009 15:15

pomiar był robiony jakies 15 cm od kratki nawiewu

AUTOR WĄTKU
Kubeusz
 

01 cze 2009 15:18

madagaskar1 napisał(a):pomiar był robiony jakies 15 cm od kratki nawiewu

No to niezle dmuchalo :?

Avatar użytkownika
lukiw
Brygadzista
 
Posty: 118
Dołączył(a): 11 mar 2008 11:13
Lokalizacja: Warszawa
Grupa: Mazowiecka
Model cee'd:
C1 SW, 2,0 ON 140KM
, Optimum+

Re: Klimatyzacja

19 cze 2009 11:13

Moim zdaniem to nie jest problem temperatury dmuchanej z klimy.
Jak dla mnie jest coś nie tak w współdziałaniu czujnika nasłonecznienia i siły nawiewu. :idea:
Cee'd SW CRDi 2.0 O+
Carnival CRDi 2.2 MB

AUTOR WĄTKU
wujekcybul
 

Re: Klimatyzacja

22 cze 2009 07:58

lukiw napisał(a):Moim zdaniem to nie jest problem temperatury dmuchanej z klimy.
Jak dla mnie jest coś nie tak w współdziałaniu czujnika nasłonecznienia i siły nawiewu. :idea:


Ja wreszcie doszedlem dlaczego klima jest tak malo wydajna... Caly problem tkwi w szybach, po prostu slonce przez nie grzeje bardzo mocno i wydaje sie, ze klima jest malo wydajna. CZy one sa wogole atermiczne? IMHO w lanosie bylo o niebo lepiej.

Avatar użytkownika
lukiw
Brygadzista
 
Posty: 118
Dołączył(a): 11 mar 2008 11:13
Lokalizacja: Warszawa
Grupa: Mazowiecka
Model cee'd:
C1 SW, 2,0 ON 140KM
, Optimum+

Re: Klimatyzacja

22 cze 2009 08:44

wujekcybul napisał(a):
Ja wreszcie doszedlem dlaczego klima jest tak malo wydajna... Caly problem tkwi w szybach, po prostu slonce przez nie grzeje bardzo mocno i wydaje sie, ze klima jest malo wydajna. CZy one sa wogole atermiczne? IMHO w lanosie bylo o niebo lepiej.


Z tego co wiem to szybki w naszych autkach nie są atermiczne. :(
Cee'd SW CRDi 2.0 O+
Carnival CRDi 2.2 MB

AUTOR WĄTKU
lookaszk
 

Re: Klimatyzacja

22 cze 2009 09:08

Ta klima wariuje.
Ostatnio na dworze + 17C (wg kompa jak i zewnętrznych termometrów).Nastawione na 15.5C, AUTO a z nawiewów wali ciepłym powietrzem :lol: Dopiero po przełączeniu na MIN lekko chłodnym powietrzem zaczęło dmuchać :?
Ta klima przydaje się najbardziej jako urządzenie anty-zaparowawcze. :roll:

AUTOR WĄTKU
szady
 

Re: Klimatyzacja

22 cze 2009 09:15

wujekcybul napisał(a):

Ja wreszcie doszedlem dlaczego klima jest tak malo wydajna... Caly problem tkwi w szybach, po prostu slonce przez nie grzeje bardzo mocno i wydaje sie, ze klima jest malo wydajna. CZy one sa wogole atermiczne? IMHO w lanosie bylo o niebo lepiej.



Hm a u mnie wręcz przeciwnie, kiedy na zewnątrz jest 26 stopni to klima ustawiona u mnie jest na 16 i na auto. Wciągu 7-10 minut musze już zmniejszać
nadmuch bo aż za zimno :) a od szyby nie czuje żeby przepuszczała ciepło :)

AUTOR WĄTKU
misiek1
 

Re: Klimatyzacja

22 cze 2009 21:37

Ja mam inne zdanie. Niezależnie od marki samochodu- jak słońce pada na np boczną szybę, to grzeje ciałko. Dopiero jak klima konkretnie schłodzi wnętrze, to jest to mniej odczuwalne. Podobnie siedzenia- Wcale nie muszą być nagrzane, by czuć różnicą między dobrze schłodzonym wnętrzem, a siedzeniem. Po prostu trzeba kupić BMW 7 z wentylowanymi siedziskami :P

AUTOR WĄTKU
madagaskar1
 

Re: Klimatyzacja

25 cze 2009 11:38

kolegom którzy maja problem z klima (słabe chłodzenie) radze sprawdzić szczelność układu klimatyzacji tylko nie za pomocą urządzenia od napełniania klimy tylko za pomocą czynnika UV.Moja klima tez działała słabo ponieważ miałem nieszczelny układ po wymianie nieszczelnego przewodu problem z słabym chłodzeniem zniknął

AUTOR WĄTKU
Daru
 

Re: Klimatyzacja

25 cze 2009 19:43

A ja polecam prosty test - włączyć klimę na tryb ręczny na najniższą temperaturę, wentylator na minimum i w kratke termometr. Jeśli temepratura z kratki będzie w granicach 7-10 st. C to wszystko jest ok. Tak sprawdzają w wielu serwisach. Ja mam klime co prawda ręczną i z ciekawości niedawno sprawdzałem jak jest temp. na kratce - u mnie wyszło 8 st. C. Wg mnie klima w ceed'ie jest bardzo wydajna - przynajmniej w trybie ręcznym. Problem byc może jest w trybie auto ale nie mnie oceniać bo nie posiadam auto.

Avatar użytkownika
lukiw
Brygadzista
 
Posty: 118
Dołączył(a): 11 mar 2008 11:13
Lokalizacja: Warszawa
Grupa: Mazowiecka
Model cee'd:
C1 SW, 2,0 ON 140KM
, Optimum+

Re: Klimatyzacja

26 cze 2009 10:28

Daru napisał(a):A ja polecam prosty test - włączyć klimę na tryb ręczny na najniższą temperaturę, wentylator na minimum i w kratke termometr. Jeśli temepratura z kratki będzie w granicach 7-10 st. C to wszystko jest ok. Tak sprawdzają w wielu serwisach. Ja mam klime co prawda ręczną i z ciekawości niedawno sprawdzałem jak jest temp. na kratce - u mnie wyszło 8 st. C. Wg mnie klima w ceed'ie jest bardzo wydajna - przynajmniej w trybie ręcznym. Problem byc może jest w trybie auto ale nie mnie oceniać bo nie posiadam auto.


Toteż piszę na samym początku tego wątku, że problem dotyczy klimy automatycznej.
W trybie manualnym klima działa SUPER i nie mam się do czego przyczepić.
Zaś w trybie AUTO jest jakiś "czynnik" który źle steruje klimą i za mało = za słabo dmucha. '
Należy to rozumieć, że nie za ciepły jest podmuch ale jest po prostu za słaby. mybomb
Cee'd SW CRDi 2.0 O+
Carnival CRDi 2.2 MB

AUTOR WĄTKU
wujekcybul
 

Re: Klimatyzacja

29 cze 2009 14:12

lukiw napisał(a):
wujekcybul napisał(a):
Ja wreszcie doszedlem dlaczego klima jest tak malo wydajna... Caly problem tkwi w szybach, po prostu slonce przez nie grzeje bardzo mocno i wydaje sie, ze klima jest malo wydajna. CZy one sa wogole atermiczne? IMHO w lanosie bylo o niebo lepiej.


Z tego co wiem to szybki w naszych autkach nie są atermiczne. :(



Czyli problem rozwiazany, skoro szyby nie sa atermincze to i klima slabo dziala.

AUTOR WĄTKU
sevi
 

Re: Klimatyzacja

30 cze 2009 16:27

A jakie środki do odkażania proponujecie :?: :!:

stj
Dyrektor
 
Posty: 843
Dołączył(a): 23 kwi 2008 16:44
Lokalizacja: Łódź

Re: Klimatyzacja

30 cze 2009 17:12

Sevi,
może to pomoże:

viewtopic.php?f=38&t=2516&start=40

Jestem zwolennikiem środków w spray'u, ale pewnie z lenistwa. :D

Odpalasz na obiegu zamkniętym taki areozol na 10 min. i po sprawie.
SW CRDi 115 Solid Red-Nissan Qashqai+2 2.0 dci AT

Avatar użytkownika
zucio1
Koordynator Regionalny
 
Posty: 1339
Dołączył(a): 29 lip 2007 14:23
Lokalizacja: Olsztyn
Grupa: Warmińsko-Mazurska

Re: Klimatyzacja

30 cze 2009 19:18

A propos klimy, zbliża mi się przegląd po 2 latach i zasugerowano mi aby wykonać przegląd klimy (płyn, szczelność itp.) przy tym przeglądzie - koszt ok 230 pln. Co sądzicie o tym - warto?
Obrazek
Kia ceed 1,6GDI M+comfort '13
Kia venga 1,4 '12
Ceed 1,6 C+ '09
Ceed 1,4 C+ '07
Fabia 1,4 16V
Matiz
VW Golf II 1,6
Polonez 1,6 Caro
Fiat 126p
Obrazek

AUTOR WĄTKU
less
 

Re: Klimatyzacja

30 cze 2009 20:16

zucio1 napisał(a):A propos klimy, zbliża mi się przegląd po 2 latach i zasugerowano mi aby wykonać przegląd klimy (płyn, szczelność itp.) przy tym przeglądzie - koszt ok 230 pln. Co sądzicie o tym - warto?

warto,choć może nie w ASO i nie za te pieniądze. W serwisie klimatyzacji będziesz miał lepiej zrobione i za mniejsze pieniądze

AUTOR WĄTKU
szady
 

Re: Klimatyzacja

30 cze 2009 21:02

230 zl troszke dużo i tak naprawde nie wiadomo jak i czym oni to sprawdzają. Ja bym proponował wybrać się do firmy zajmującej się typowo klimami :)

AUTOR WĄTKU
sevi
 

Re: Klimatyzacja

03 lip 2009 22:19

Kupiłem dzisiaj środek do czyszczenia klimatyzacji o nazwie "Airco Cleaner"
Zobaczymy ile jest to warte :mrgreen:

AUTOR WĄTKU
Damik
 

Re: Klimatyzacja

12 lip 2009 18:30

Zauważyłem dzisiaj dziwne zjawisko. Podczas jazdy włączyłem klimatyzację manualną i wówczas poczułem bardzo delikatne szarpnięcie, przerwę (nigdy nie zwracałem na to uwagi, ale jechałem po bardzo równej drodze a to się rzadko zdarza). Myślałem, że może poluzowałem nogę na gazie, ale po chwili wyłączyłem klimę i włączyłem ponownie i znowu delikatne, ale to bardzo delikatne szarpnięcie jakby silnik dostał mniej prądu, paliwa. Czy zauważyliście u siebie coś podobnego?

stj
Dyrektor
 
Posty: 843
Dołączył(a): 23 kwi 2008 16:44
Lokalizacja: Łódź

Re: Klimatyzacja

12 lip 2009 18:38

Jest to normalny objaw włączenia sprężarki klimy, spowodowany większym obciążeniem paska wieloklinowego.
SW CRDi 115 Solid Red-Nissan Qashqai+2 2.0 dci AT

Poprzednia stronaNastępna strona
Powrót do Awaryjność, raporty z eksploatacji
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi / Wyświetlone
    Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 30 gości

Partnerzy

Części Kia

https://pesca-sklep.pl