Dziwny zgrzyt podczas odpalania auta

Problemy z cee'd'em oraz historia eksploatacji Waszych aut (raporty) / problems, drive reports

Moderator: Żandarmeria

AUTOR WĄTKU
swosmax
Dopiero co...
 
Posty: 5
Dołączył(a): 25 lis 2015 17:50
Lokalizacja: Warszawa
Grupa: Mazowiecka

Dziwny zgrzyt podczas odpalania auta

25 lis 2015 18:02

Witam.
Kia Ceed 1,6 benzyna
rocznik 2008
160 tyś km na liczniku

Rok temu w zimę, zauważyłem że podczas odpalania zimnego auta pojawia się taki dziwny zgrzyt spod maski. Działo tak się tylko w zimne dni jak auto stało chociaż parę godzin, później jak silnik był rozgrzany to kolejne odpalenia auta były normalne. Następnie zima się skończyła, całe wakacje odpalał zupełnie normalnie, a teraz jak powróciła zima i mroźne dni, te zgrzytanie znowu jest. Pojawiło się parę dni temu jak pojawiły się mrozy.
Niedługo planuje jechać na przegląd ale wcześniej wolałbym się dowiedzieć co to może być żeby nie wmówili mi jakiejś wymiany czy remontu silnika.

Poniżej nagrałem filmik gdzie słychać ten zgrzyt. Jeśli ktoś zna ten problem, z góry dziękuje za pomoc

https://www.youtube.com/watch?v=rPju2Kx4rxg

Avatar użytkownika
skrot
Kierownik
 
Posty: 509
Dołączył(a): 21 paź 2011 15:53
Lokalizacja: Zabrze
Grupa: GOP- Górny Śląsk
Model cee'd:
C1FL SW, 1.6 ON 115KM
2009

Re: Dziwny zgrzyt podczas odpalania auta

25 lis 2015 18:46

Jak na mój słuch bendiks w rozruszniku. :/
skrot :thank_you:
To Protect and Serve

Obrazek

AUTOR WĄTKU
swosmax
Dopiero co...
 
Posty: 5
Dołączył(a): 25 lis 2015 17:50
Lokalizacja: Warszawa
Grupa: Mazowiecka

Re: Dziwny zgrzyt podczas odpalania auta

07 gru 2015 14:25

ok auto po naprawie... zdecydowałem się jednak oddać do serwisu KIA. Oni podobno wymontowali rozrusznik, oddali na regeneracje do firmy zewnętrznej... całkowity koszt 344 zł

Webby
Brygadzista
 
Posty: 93
Dołączył(a): 06 paź 2018 10:16
Grupa: Warmińsko-Mazurska
Model cee'd:
C1FL SW, 1,6 Pb 126KM
2011, L

Re: Dziwny zgrzyt podczas odpalania auta

21 sty 2021 16:12

U mnie też od 2 miesięcy zgrzyta przy uruchamianiu ..teraz coraz mocniej na zimnym .. najprawdopodobniej jest to o czym wiele osób pisze . . czyli bendiks..

Czy zwykły mechanik poradzi sobie z tym..tzn. …rozbierze, oczyści i nasmaruje?? Oczywiście zw najbardziej optymistycznym wariancie.

Z Waszego doświadczenia...
-------------------
Webby
C1FL SW 2011 1,6 Pb 93kW 126KM CVVT L

Powrót do Awaryjność, raporty z eksploatacji
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi / Wyświetlone
    Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 12 gości

Partnerzy

Części Kia

https://pesca-sklep.pl