Zły odczyt poziomu paliwa

Problemy z cee'd'em oraz historia eksploatacji Waszych aut (raporty) / problems, drive reports

Moderator: Żandarmeria

AUTOR WĄTKU
Piotr666
 

Zły odczyt poziomu paliwa

20 lis 2015 09:13

Witam! To mój pierwszy post na forum, posiadam kianke od maja a mój problem pojawił się jakiś miesiąc temu być może ktoś z was miał taki problem jak ja lub chociaż słyszał o nim i będzie potrafił mi pomóc.

Zatankowałem niedawno 50 litrów ropy ( miałem już totalną rezerwę ) a wskazówka nawet nie drgnęła postanowiłem wyjąć i włożyć kostkę od pompy pod tylnim siedzeniem i skoczyło na maxa. Komputer który oblicza w przybliżeniu ile przejadę do następnego tankowania oblicza mi na pełnym baku max 650km ( zawsze niezależnie od spalania ) To dziwne bo na pełnym baku przy średnim spalaniu ok 6 lekko licząc bak 53l powinienem przejechać ok 880 km . Wskazówka poziomu paliwa przeważnie działa "względnie poprawnie" do polowy... Później się zatrzymuje jak martwa w połowie, czasami jak wyjmę kilka razy wtyczkę od pompy to skoczy albo opadnie ( nie wiem czy do poprawnego poziomu czy tak jak chce ). Wymieniłem całą pompę razem z pływakiem ale problem wcale nie zniknął. Myślałem że to może być wina zegarów ale jak wyjmuje pompę i "bawię" się pływakiem to wskazówka chodzi normalnie. Próbowałem resetu komputera przez wyjęcie akumulatora na kilka godzin ale problem nie zniknął. Dodatkowo np. komputer przy np. 307 km do przejechania zaczął dodawać km i juz mam 389 a przejechałem ponad 60 km. - i tak jest co chwile odejmie kilka km i zaczyna dodawać, myślałem nawet przez pewien czas że to przez oszczędną jazdę wiec postarałem się zwiększyć spalanie do 9l/100 ale nic to nie zmieniło nadal sobie dodawał a wskazówka paliwa ani drgnie. Po wyjęciu pompy i ruszaniu pływakiem - wskazówka działa cacy i komputer oblicza poprawie ale znowu na max tylko 650. Już nie mam pomysłu co to może być a stanie mnie to denerwuje bo nie wiem tak na prawdę ile mam paliwa w baku a już dwa razy zdarzyło mi się stanąć chociaż poziom paliwa był mniej więcej w połowie a komp obliczał ok 290 do przejechania.

PYTANIA
1. Wiecie co może być przyczyną usterki ?
2. Czy wam komp też oblicza na pełnym baku max 650 km ?

Avatar użytkownika
rafalg31
Dyrektor
 
Posty: 675
Dołączył(a): 24 wrz 2015 20:30
Lokalizacja: Warszawa
Grupa: Mazowiecka
Model cee'd:
C3 PRO, 1.6 Pb 204KM
2020, GT+7DCT+TEC+AEB+PRE+PNS

Re: Zły odczyt poziomu paliwa

20 lis 2015 21:20

Pierwszy post nie powinien być tu a w powitania.
Co do wskaźnika pewnie jakiś błąd? Sprawdzałeś?
Dystans do przejechania jest obliczany na podstawie ilości paliwa do aktualnego spalania, komputer pokładowy tylko podpowiada a nie wskazuje dokładnie.

Wysłane z mojego SM-N910C przy użyciu Tapatalka
Obrazek

AUTOR WĄTKU
Piotr666
 

Re: Zły odczyt poziomu paliwa

20 lis 2015 21:23

Racja :) Dopiero zaczynam swoją przygodę na forum wiec wszystko jeszcze jest do nadrobienia.

U mechanika po podłączeniu do komputera nie wyskakuje żaden błąd...

Avatar użytkownika
rafalg31
Dyrektor
 
Posty: 675
Dołączył(a): 24 wrz 2015 20:30
Lokalizacja: Warszawa
Grupa: Mazowiecka
Model cee'd:
C3 PRO, 1.6 Pb 204KM
2020, GT+7DCT+TEC+AEB+PRE+PNS

Re: Zły odczyt poziomu paliwa

20 lis 2015 21:45

Miałem podobny problem w poprzednim aucie (akurat Opel) ale błąd wyskakiwał tylko przy dziwnym działaniu wskaźnika paliwa, przeważnie przy stanie paliwa blisko rezerwy. Jak podłączałem komputer w trakcie normalnej pracy wskaźnika nic nie było. W Astrze wskazywało na za niskie napięcie na czujniku poziomu paliwa. Nie wiem czy w Ceed'dzie jest taki czujnik (czy jest to po prostu plywak). Może jakieś połączenie. ?

Wysłane z mojego SM-N910C przy użyciu Tapatalka
Obrazek

AUTOR WĄTKU
Piotr666
 

Re: Zły odczyt poziomu paliwa

21 lis 2015 09:29

Nie mam pojęcia... A jak to sprawdzić ? Jestem trochę "zielony" bo to moje pierwsze autko. A może jest jakaś możliwość w kiankach zrobienia testu zegarów ( kombinacja przycisków ) ?

Avatar użytkownika
Gizmo121
Grupa Trzymająca Władzę
 
Posty: 5406
Dołączył(a): 09 wrz 2008 10:20
Lokalizacja: Warszawa Bielany
Grupa: Mazowiecka
Model cee'd:
C1 SW, 1,6 ON 115KM
2008, Optimum

Re: Zły odczyt poziomu paliwa

21 lis 2015 10:28

Piotr666 napisał(a): A jak to sprawdzić ?

rafalg31 napisał(a):błąd wyskakiwał tylko przy dziwnym działaniu wskaźnika paliwa, przeważnie przy stanie paliwa blisko rezerwy.

:fiu wniosek...podjedź do mechanika gdy będziesz mieć "mało" paliwa
Pozdrawiam Wojtek ( KIA Cee'd SW 1,6 CRDI 115KM optimum 5K 09'2008 ) WRC- Warcy , Rycy , Csescy ale (dużo) nie rdzewieje :)

Powrót do Awaryjność, raporty z eksploatacji
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi / Wyświetlone
    Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 24 gości

Partnerzy

Części Kia

https://pesca-sklep.pl