Dlugo kreci i traci moc

Problemy z cee'd'em oraz historia eksploatacji Waszych aut (raporty) / problems, drive reports

Moderator: Żandarmeria

AUTOR WĄTKU
dudigosia
 

Dlugo kreci i traci moc

17 paź 2015 20:37

Witam.Jestem tu nowy i odrazu mówie źe niedawno kupilem ceed 2007 r. 1.6 crdi 116 KM i problem mam taki ze dalem na wymiane oleju i wszystkich filtrów z paliwa włącznie i zaczeło sie.Samochód czasami po odpaleniu odrazu gasnie i potrzeba długo krecić by odpalił ale jak to się uda to traci moc,jakby turbina siadła,ale po ponownym zgaszeniu odpala normalnie i silnik teź ciągnie elegancko.Zdarzylo mi sie to dwa razy ale boje sie ze kiedys nie odpale i .......Może ktoś doradzi coś.Dzieki z góry

AUTOR WĄTKU
szczur75
 

Re: Dlugo kreci i traci moc

17 paź 2015 21:28

dudigosia napisał(a):Może ktoś doradzi coś.


dudigosia napisał(a): z paliwa włącznie


Bardzo prawdopodobne, że masz zapowietrzony układ paliwowy.

Albo spieprzyli gwint na czujniku obecności wody wkręcanym w filtr paliwa.
Albo założony jest gówniany filtr paliwa, w którym gwint nie do końca pasuje do gwintu czujnika.


To najczęstsze przyczyny takiego stanu rzeczy po obsłudze serwisowej.

AUTOR WĄTKU
dudigosia
 

Re: Dlugo kreci i traci moc

18 paź 2015 20:04

Dzięki za odpowiedź,a mógłbys doradzić jaki filtr kupić.Z góry dziękje i pozdr.

AUTOR WĄTKU
szczur75
 

Re: Dlugo kreci i traci moc

18 paź 2015 20:18

Taki, który ma wkładkę teflonową w miejscu wkręcania czujnika.

AUTOR WĄTKU
milky
 

Re: Dlugo kreci i traci moc

08 gru 2015 14:58

@dudigosia jeśli potrzebujesz pomocy to zerknij sobie tutaj http://www.filterki24.pl - znają się na rzeczy i myślę że Ci dobrze doradzą w wyborze.

Spadochron
Klubowicz
 
Posty: 36
Dołączył(a): 17 gru 2015 17:54
Lokalizacja: Biłgoraj
Grupa: Lubelska
Model cee'd:
C1 Brak, 1582cm3 ON 115KM
2009

dlugie odpalanie ceed 1.6 crdi

18 gru 2015 20:32

witam serdecznie pasjonatow tej marki
mam kia ceed 1,6 crdi 115 km przebieg prawie 230000 km, mam pewien problem z moja kia, problem jest tego typu : na poczatku rozrusznik krecil ciezko przypuszczalny problem byl ze to akumulator ale okazalo sie ze to wina rozrusznika jest , zostaly wymienione tulejki teraz kreci aldnie rozrusznik ale ale nic sie nie zmienilo poniewaz nadal odpalanie trwa po powiedzmy kilku obrotach walem i odpala. wczesniej byl problem ze wcale nie chciala odpalic pewnego ranka rozrusznik krecil jak glupi a silnik nie wydawal zadnych odglosow na wet zadnego dymka nie puszczal, po podlaczeniu komputera okazalo sie ze winny jes czujnik polozenia walu i sonda lambda. ale po kilku prubach silnik odpalil ale przy tym odpaleniu stukalo cos tarabanilo w silniku. samochod byl w warsztacie zostal odpowietrzony uklad zasilania paliwa uszcelniony i silnik nadal przy odpalaniu kreci dwa do trzech obrotow walem i dopiero odpala.
moim zdaniem gdy zgasnie kontrolka swiec zarowych i inne kontrolki gdy przekrecam kluczyk silnik powinien przy przekreceniu klucza odpalac z pierwszego jak to sie mowi a tu nie kreci i odpala , moze ktos doradzic podpowiedziec co z tym fantem zrobic moze ktos mial taki przypadek
i prosilbym o spis bezpiecznikow po polsku lub instrukcje jesli kto posiada

AUTOR WĄTKU
szczur75
 

Re: dlugie odpalanie ceed 1.6 crdi

18 gru 2015 20:39

Na forum zacznij od FAQ. Conieco tam znajdziesz.
A w aucie ... na ścianie grodziowej, w komorze silnika, przed kierowcą masz filtr paliwa. jest on przykręcony od dołu do podstawy filtra, na górze tej podstawy jest taki plastikowy przycisk. Przed odpaleniem napompuj tym przyciskiem aż będzie "twardy". Wtedy spróbuj odpalić i opisz swoje wrażenia.


moge powiedziec z ema m ten sam problem po wymianie oleju i filtrow silnik dlugo kreci zanim odpali a nawet mialem taki przypadek z e nie chcial wcale odpalic rozrusznik krecil jak szalony a silnik nie wydawal zadnych dzwiekow nawet dymka nie puscil


A to spora podpowiedź. ;)

Spadochron
Klubowicz
 
Posty: 36
Dołączył(a): 17 gru 2015 17:54
Lokalizacja: Biłgoraj
Grupa: Lubelska
Model cee'd:
C1 Brak, 1582cm3 ON 115KM
2009

Re: Dlugo kreci i traci moc

18 gru 2015 20:40

moge powiedziec z ema m ten sam problem po wymianie oleju i filtrow silnik dlugo kreci zanim odpali a nawet mialem taki przypadek z e nie chcial wcale odpalic rozrusznik krecil jak szalony a silnik nie wydawal zadnych dzwiekow nawet dymka nie puscil

Avatar użytkownika
Ryba4
Nadworny błazen
 
Posty: 6856
Dołączył(a): 01 gru 2010 18:15
Lokalizacja: Kraków / Wrocław
Grupa: Małopolska
Model cee'd:
C1FL HB, 1,4 Pb 90KM
2010, M

Re: Dlugo kreci i traci moc

18 gru 2015 21:57

Spadochron za pisanie w 2 tematach na raz dostaniesz zaraz takiego kopa, że Ci żaden spadochron nie pomoże :pałka :ha
Obrazek
FL 1,4 90KM HB 5K M (C+); STI WRC WRX PS3 ITP ITD TDI 8)

Spadochron
Klubowicz
 
Posty: 36
Dołączył(a): 17 gru 2015 17:54
Lokalizacja: Biłgoraj
Grupa: Lubelska
Model cee'd:
C1 Brak, 1582cm3 ON 115KM
2009

Re: Dlugo kreci i traci moc

21 gru 2015 16:17

czekam na kopa :lol: jesli jeste stakim madrala to powiedz co zrobic by ie bylo w dwoch tematach wyswietlane co pisze

Pn gru 21, 2015 16:22
szczur75 zrobilem tak jak radziles
pompowalem pompka az bedzie twarda nastepnie przekrecilem zaplon kontrolka swiecy zgasla po jakichs 4s inne kontrolki tez zgasly i odpalam a silnik zrobil jakies dwa obroty walem i dopiero odpalil

Pn gru 21, 2015 16:30
dodatkowo pojawia się taki problem dodatkowy, mianowicie taki, jadę przez jakis kawalek drogi autem silnik pracuje jak trzeba czuc ze ciagnie turbo slychac jak pracuje dojeżdżam do skrzyżowania skręcam na nim no cisnę gaz a tu auto jakis zrobilo sie mulaste tak jak by turbo przestalo dzialac , natepnie gdojezdam do jakiegos punktu gasze silnik, ponownie odpalam silnik i jade dalej wszystko dziala dobrze .taka sytuacje mialem juz kilka razy , czy moze ktos mial taki problem
Ostatnio edytowano Pn gru 21, 2015 16:35 przez Spadochron, łącznie edytowano 1 raz
Ostatnio edytowano 03 sty 2016 16:34 przez Spadochron, łącznie edytowano 1 raz

AUTOR WĄTKU
szczur75
 

Re: Dlugo kreci i traci moc

21 gru 2015 17:00

A przy uruchomionym silniku, jak się doda gazu to ten "przycisk" na filtrze paliwa wpada pod lekkim naciskiem?
Do próby potrzebne są dwie osoby.

Spadochron
Klubowicz
 
Posty: 36
Dołączył(a): 17 gru 2015 17:54
Lokalizacja: Biłgoraj
Grupa: Lubelska
Model cee'd:
C1 Brak, 1582cm3 ON 115KM
2009

Re: Dlugo kreci i traci moc

28 gru 2015 10:18

wlasnie dzis dopiero odczytalem wiadomosc sprawdze to i opisze co i jak

N sty 03, 2016 15:55
czy mozecie podpowiedziec jakie beda objawy prezy odpalaniu silnika jesli sa spalone swiece,
i prosilbym o instrukcje obslugi po polsku w pdf

AUTOR WĄTKU
szczur75
 

Re: Dlugo kreci i traci moc

03 sty 2016 16:07

Spadochron napisał(a):jakie beda objawy prezy odpalaniu silnika jesli sa spalone swiece


1. Telepanie autem przez chwilę. Objaw może być pożądany jeśli auto jest zaśnieżone.
2. Oznaczenie dymne, jak w trakcje konklawe, w przypadku braku wyboru papieża.

Spadochron napisał(a):prosilbym o instrukcje obslugi po polsku w pdf


A co w zamian? ;)

Spadochron
Klubowicz
 
Posty: 36
Dołączył(a): 17 gru 2015 17:54
Lokalizacja: Biłgoraj
Grupa: Lubelska
Model cee'd:
C1 Brak, 1582cm3 ON 115KM
2009

Re: Dlugo kreci i traci moc

03 sty 2016 16:32

ca ja moge wzamian jedynie podziekowac, chodzi mi o schemat bezpiecznikow w srodku i przedziale silnikowym

Pn sty 04, 2016 12:15
Szczur75 przyznam iż podejzewalem ze świece mogą być spalone ale chcę zacząć od sprawdzenia bezpiecznikow i przekaznika dlatego potrzebuje spis bezpiecznikow by sprawdzić i wykluczyć np spalone świece jeżeli za ta usterkę odpowiedzialny jest np przekaźnik lub bezpiecznik

AUTOR WĄTKU
szczur75
 

Re: Dlugo kreci i traci moc

04 sty 2016 15:43

Na tym etapie łatwiej i szybciej sprawdzić świece.

Spadochron
Klubowicz
 
Posty: 36
Dołączył(a): 17 gru 2015 17:54
Lokalizacja: Biłgoraj
Grupa: Lubelska
Model cee'd:
C1 Brak, 1582cm3 ON 115KM
2009

Re: Dlugo kreci i traci moc

04 sty 2016 21:13

tak swiece tez nalezy sprawdziuc ale tez wina moze byc bezpiecznik lub przekaznik tylko nie wiem ktore to sa i dlatego potrzebuje ten opis bezpiecznikow po polsku

AUTOR WĄTKU
szczur75
 

Re: Dlugo kreci i traci moc

04 sty 2016 21:28

Uwierz mi: świece. ;)

hapol
Kierownik
 
Posty: 431
Dołączył(a): 06 lip 2010 21:54
Lokalizacja: małopolska

Re: Dlugo kreci i traci moc

04 sty 2016 22:15

Ale kolega Spadochron woli iść okrężną drogą ;)
Szczur 75, zaakceptuj to, że niektórzy wolą jednak nadrobić dogi w swej podróży ;)
pro_ceed, Comfort+, CRDi 1,6 115KM, czarny metalik, 2009 (wersja modelowa 2010)

AUTOR WĄTKU
szczur75
 

Re: Dlugo kreci i traci moc

04 sty 2016 23:51

hapol napisał(a):Szczur 75, zaakceptuj to, że niektórzy wolą jednak nadrobić dogi w swej podróży


komplikator rzeczy prostych mode ON?

Avatar użytkownika
Ryba4
Nadworny błazen
 
Posty: 6856
Dołączył(a): 01 gru 2010 18:15
Lokalizacja: Kraków / Wrocław
Grupa: Małopolska
Model cee'd:
C1FL HB, 1,4 Pb 90KM
2010, M

Re: Dlugo kreci i traci moc

08 sty 2016 11:03

Spadochron napisał(a): prosilbym o instrukcje obslugi po polsku w pdf

i searching on site mode OFF :evil:
Obrazek
FL 1,4 90KM HB 5K M (C+); STI WRC WRX PS3 ITP ITD TDI 8)

Następna strona
Powrót do Awaryjność, raporty z eksploatacji
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi / Wyświetlone
    Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 28 gości

Partnerzy

Części Kia

https://pesca-sklep.pl