Gaśnie przy uruchamianiu

Problemy z cee'd'em oraz historia eksploatacji Waszych aut (raporty) / problems, drive reports

Moderator: Żandarmeria

AUTOR WĄTKU
sparrow777
 

Gaśnie przy uruchamianiu

17 paź 2015 17:42

Witajcie, nie znalazłem przypadłości jak w moim Procku, więc piszę. Otóz, po nagrzaniu, powiedzmy po przejchaniu ok 30km, czy dłuższej trasie i zrobieniu pewnej przerwy, takiej, żeby jeszcze silnik nie wystygł,ok. 10 minut, po zapalaniu wskazówka obrotów opada i nie zatrzymuje się na ok. 1750 obr, tylko spada na dno (silnik gaśnie) albo zakołysze się wokół tychże obrotów, zawibruje aż samochodem (od ekstermalnie niskich obrotów) i zgaśnie, albo jakoś przetrzyma to zawibrowanie i czasem nie gaśnie. Sorry za nadto specyficzny język, ale chciałem być możliwie jak najdokładniejszy w opisie. Co wy na to? W serwisie sprawdzali, podpinali komputer,świece sprawdzali, wszystko OK. Nie dzieje się to zawsze, ale dość często po krótkim postoju w trasie. Może paliwo, choc raczej to wykluczam metodą nalaniu tu i tam.

AUTOR WĄTKU
sin28
 

Re: Gaśnie przy uruchamianiu

10 lis 2015 21:00

Mam dokładnie tak samo. Bylem dzisiaj w serwisie powiedzieli ze będą czyścili obudowę przepustnicy. Czy u Ciebie usterka jest zdiagnozowano?

AUTOR WĄTKU
szczur75
 

Re: Gaśnie przy uruchamianiu

11 lis 2015 00:27

sparrow777 napisał(a):Otóz, po nagrzaniu, powiedzmy po przejchaniu ok 30km, czy dłuższej trasie i zrobieniu pewnej przerwy, takiej, żeby jeszcze silnik nie wystygł,ok. 10 minut, po zapalaniu wskazówka obrotów opada



Powodem może być czujnik położenia wału korbowego.

AUTOR WĄTKU
sparrow777
 

Re: Gaśnie przy uruchamianiu

13 lis 2015 16:42

Witam, dzięki za odpowiedź, ale co z tym czujnikiem robić? W serwisie nie mogą znaleźć przyczyny, wszystko OK, bo komp nie wykazuje błędów. Normalnie od postawy tych serwisów można wiarę w człoweika utracić!@sin28-mi niezależni mechanicy to samo powiedzieli, tzn, że trzeba tą przepustnicę przeczyścić, ale trzeba, może, nie wiadomo jak zwykle:(Weź człowieku sam najlepiej sobie napraw.

AUTOR WĄTKU
szczur75
 

Re: Gaśnie przy uruchamianiu

13 lis 2015 18:20

sparrow777 napisał(a):co z tym czujnikiem robić?


Podmienić z innego auta i pojeździć.

Pamiętaj, że to MOŻE być przyczyna. Nie musi. Pewności nie mam.

AUTOR WĄTKU
sparrow777
 

Re: Gaśnie przy uruchamianiu

16 lis 2015 22:53

@sin28-Witaj, tak jak pisałem w poście. Nic mi nie znaleźli, daj proszę znać, czy to czyszczenie przepustnicy pomogło.

AUTOR WĄTKU
sin28
 

Re: Gaśnie przy uruchamianiu

17 lis 2015 19:39

W przyszły piątek umówiłem się na czyszczenie korpusu przepustnicy. O rezultatach poinformuje.
Pzdr
Sin

AUTOR WĄTKU
sparrow777
 

Re: Gaśnie przy uruchamianiu

20 lis 2015 21:45

OK, czekam w takim razie:)

Edit: N lis 29, 2015 23:31
No i co powiedzieli w serwisie? Odezwij się kolego, bo nie można wysłać wiadomości na PW:(

AUTOR WĄTKU
sin28
 

Re: Gaśnie przy uruchamianiu

01 gru 2015 15:38

Korpus przepustnicy wyczyszczony. Przy okazji wymieniłem filtr paliwa.
Na razie jest ok (1dzien). Nie wiem co pomogło :ha

AUTOR WĄTKU
sparrow777
 

Re: Gaśnie przy uruchamianiu

01 gru 2015 16:39

Dzięki za info. Długo trwała ta naprawa? Ile Cię to wyniosło? Jeśli możesz podać. gdzie robiłeś?

AUTOR WĄTKU
sin28
 

Re: Gaśnie przy uruchamianiu

02 gru 2015 17:07

Naprawa w ASO Środula (2 dni - były jeszcze robione hamulce)
czyszczenie przepustnicy 166 zł brutto
filtr paliwa 100 zł brutto
wymiana filtra 100 zł

pzdr

Powrót do Awaryjność, raporty z eksploatacji
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi / Wyświetlone
    Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 25 gości

Partnerzy

Części Kia

https://pesca-sklep.pl