filtr powietrza

Problemy z cee'd'em oraz historia eksploatacji Waszych aut (raporty) / problems, drive reports

Moderator: Żandarmeria

AUTOR WĄTKU
Q
 

05 sty 2008 20:30

65zl (26 USD) for intake air filter :? ?

Avatar użytkownika
gbear
Grupa Trzymająca Władzę
 
Posty: 1289
Dołączył(a): 10 sie 2007 10:37
Lokalizacja: Wrocław
Grupa: Dolny Śląsk

05 sty 2008 22:34

expensive?
ADMIN - Antypatyczny Dreczyciel Masowo Inwigilowanych Niewiniatek :-)

Obrazek

AUTOR WĄTKU
Darek_Korbik
 

Filtr powietrza - kiedy wymienialiście?

19 lut 2009 14:52

Witam,

Napiszcie po jakim okresie i jakim przebiegu wymienialiści filtr powietrrza.

Ja, pierwszy filtr powietrza wymieniałem na przeglądzie 40.000 km i wytrzymał 12 m-cy.

Drugi filtr powietrza wymieniali na 60.000 km i wytrzymał niby 6 miesięcy (mimo że wg książki powinien być na 80.000 km).

Pozdrawiam

AUTOR WĄTKU
teon
 

19 lut 2009 15:00

Producent zaleca/nakazuje wymianę co 20000 lub co roku. 40000 dla crdi to bardzo dużo. Jak patrzę na swój po 10000 to zaczynam się zastanawiać czy wymienić wcześniej, szczególnie latem.

AUTOR WĄTKU
moon
 

19 lut 2009 15:11

lalas napisał(a):
pioter napisał(a):Lalas - a nie spytałes czemu nie raczyli go wymienić w ramach przeglądu?


akurat filtr kupiłem w innym ASO, zresztą chwalonym tutaj w Łaziskach Górnych, do partaczy, którzy robili przegląd pojadę reklamować 5 raz alarm to się dowiem czemy tego filtra nie raczyli wymienić :twisted:


Zapraszam obejrzeć tył mojego auta. Przyznam, że za 22 tysiące złotych [ bo tyle wycenili naprawę zderzaka i klapy] i 3 miesiące pracy to można by się spodziewać, że zrobili z tyłu co najmniej merola. Tymczasem klapa nie domyka [ trzeba trzaskać], amortyzatory nie podnoszą [możliwe, że to kwestia zimy], jedno światło wchodzi w blachę, a drugie sympatycznie odstaje- dla kontrastu, klapa jest do tego zamontowana krzywo, a na Fv znalazło się np. plastikowe obicie klapy [wewnątrz], które jakimś dziwnym trafem podrapał im na parkingu pies... co gorsza chyba mój [czyli zwyczajnie przycięli PZU w c... i nic nie wymienili]. Niestety auto odbierały inne osoby z firmy, do tego wieczorem. Ogólnie robota garażowo-chałupnicza. Fiat by tego nie potrafił spartolić w takim stopniu.

Przez moment zastanawiałam się nawet nad zawiezieniem auta do rzeczoznawcy i wytoczenia sprawy ze względu na obniżenie wartości auta... szczerze to wole to odreagować w inny sposób, jednakże postaram się omijać ten serwis szerokim łukiem. Szkoda, że przez partaczy będzie również cierpiał pion sprzedaży-salon, który jest naprawdę w porządku i Bogu ducha winny.

AUTOR WĄTKU
Darek_Korbik
 

Wymiana filtra powietrza

19 lut 2009 15:11

Witam Teon-a,

W mojej instrukcji obsługi KIA CEED w rozdziale 7 na stronie 16 jest napisane, że wymiana wkładu filtrza powierza w CRDI co 40.000 km lub co 24 m-ce. A co 20.000 km - kontrola !!!

Czy ty TEON masz inną książkę serwisową ? Czy jesteś pracownikiem serwisu?

Pozdrawiam

AUTOR WĄTKU
moon
 

Re: Wymiana filtra powietrza

19 lut 2009 15:14

Darek_Korbik napisał(a):Witam Teon-a,

W mojej instrukcji obsługi KIA CEED w rozdziale 7 na stronie 16 jest napisane, że wymiana wkładu filtrza powierza w CRDI co 40.000 km lub co 24 m-ce. A co 20.000 km - kontrola !!!

Czy ty TEON masz inną książkę serwisową ? Czy jesteś pracownikiem serwisu?

Pozdrawiam


To ciekawe bo w Fiacie jakoś nie mam problemu z wymianą co 15 tysięcy i nie trzeba im przypominać. Widać KIA wie lepiej co ile się w CR wymienia filtr powietrza. Może jakieś lepsze powietrze zaciągają- górskie- ze Słowacji? A może chodzi o jodełkę zapachową?

Gwoli ścisłości- przy jeździe głównie miejskiej filtr wymieniany co 15ts. jest kompletnie zapchany. Robiliśmy kiedyś eksperyment na turbo benzynie i po przeglądzie, w skład którego weszła wymiana filtra powietrza auto osiągało 224ps, po przejechaniu 16 tysięcy kilometrów, ta sama hamownia, w zbliżonych warunkach wykazała 209ps, po wymianie filtrów i oleju i ponownym hamowaniu [po kilku dniach] moc cudownie wzrosła do 226ps. Oczywiście można założyć drobne różnice związane z temperatura na dolocie... jednakże zapchany filtr powietrza potrafi zmulic auto... no, ale KIA zaleca...

AUTOR WĄTKU
less
 

19 lut 2009 20:14

popieram, ja wymieniam co 20 kkmów, szczególnie że mam CRDi a do tego filtr w ceedzie jest mały więc pewnie szybciej się zatyka

AUTOR WĄTKU
d.mika1
 

Filtr powietrza

26 lut 2009 13:26

Ja byłem na pierwszym przeglądzie w ASO Legnica, z przebiegiem 7kkm i u mnie wymienili, bo niby za każdym razem wymieniają. Niestety, starego nie oddali i nie wiem w jakim był stanie. Następnym razem tego dopilnuję!

AUTOR WĄTKU
novee
 

26 lut 2009 13:46

IMHO akurat filtr powietrza szczególnie latem i w CRDi lepiej wymieniać cześciej, ja to robie co 10kkm. Filtr ok. 50zł chyba że zdrożał, olej, filtr i wymiania i zamykam się w 250-270zł, raz na 10 kkm to żaden wydatek, tyle to na tankowaniu na tańszych stacjach niż na Orlenie zyskam.

Poprzednia strona
Powrót do Awaryjność, raporty z eksploatacji
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi / Wyświetlone
    Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 124 gości

Partnerzy

Części Kia

https://pesca-sklep.pl