Engine check - sonda Lambda i gubi paliwo

Problemy z cee'd'em oraz historia eksploatacji Waszych aut (raporty) / problems, drive reports

Moderator: Żandarmeria

AUTOR WĄTKU
slani34
 

Engine check - sonda Lambda i gubi paliwo

14 sie 2015 20:14

Witam.
Auto mam od lutego 2015 r., kupiłem z salonu 5450 km przebiegu - teraz 11 000 km (cee'd 1.4 DOHC 16V). Auta nie można zatankować do pełna, bo nawet przy pierwszym "wystrzale" dystrybutora pod samochodem pojawia się kałuża paliwa (około 2-2,5 l wachy). Co więcej, przy ostrych hamowaniach i przy pokonywaniu łuków auto gubi paliwo.. kiedyś chyba spłonę w tym samochodzie, poza tym w aucie po takich manewrach strasznie wali paliwem. Na serwisie oglądali i twierdzą że jest OK. NO JAK OK? Powiedzcie mi o co chodzi, wada konstrukcyjna czy o co chodzi?Jak z nimi rozmawiać?

Druga sprawa dotyczy zapalenia się kontroli "check engine". Pojechałem do seriwsu - błąd sondy lambda, czy jej uszkodzenia - tylniej za katalizatorem, wymienili, wykasowali błąd. Po dwóch dniach jazdy - to samo - znowu sonda lambda, co jest?Wykasowali błąd...Pani dała mi uszlachetniacz do paliwa i powiedziała żebym ją "trochę podkręcił" (ja już wkur.....na maksa) ale wziąłem, zatankowałem do pełna zalałem uszlachetniacz, podkręciłem i....po dwóch dniach (czyli dzisiaj) znowu "check"...co może być grane?Wskażcie mi jakiś trop...

Z góry dzięki i pozdrawiam wszystkich forumowiczów.

AUTOR WĄTKU
szczur75
 

Re: Engine check - sonda Lambda i gubi paliwo

14 sie 2015 21:38

slani34 napisał(a):Auto mam od lutego 2015 r., kupiłem z salonu 5450 km przebiegu - teraz 11 000 km (cee'd 1.4 DOHC 16V). Auta nie można zatankować do pełna, bo nawet przy pierwszym "wystrzale" dystrybutora pod samochodem pojawia się kałuża paliwa (około 2-2,5 l wachy). Co więcej, przy ostrych hamowaniach i przy pokonywaniu łuków auto gubi paliwo.. kiedyś chyba spłonę w tym samochodzie, poza tym w aucie po takich manewrach strasznie wali paliwem. Na serwisie oglądali i twierdzą że jest OK. NO JAK OK? Powiedzcie mi o co chodzi, wada konstrukcyjna czy o co chodzi?Jak z nimi rozmawiać?



Zmień serwis.

slani34 napisał(a):Druga sprawa dotyczy zapalenia się kontroli "check engine". Pojechałem do seriwsu - błąd sondy lambda, czy jej uszkodzenia - tylniej za katalizatorem, wymienili, wykasowali błąd. Po dwóch dniach jazdy - to samo - znowu sonda lambda, co jest?Wykasowali błąd...Pani dała mi uszlachetniacz do paliwa i powiedziała żebym ją "trochę podkręcił" (ja już wkur.....na maksa) ale wziąłem, zatankowałem do pełna zalałem uszlachetniacz, podkręciłem i....po dwóch dniach (czyli dzisiaj) znowu "check"...co może być grane?Wskażcie mi jakiś trop...



Zmień serwis.


Masz auto na gwarancji i samodzielne grzebanie może Cię jej pozbawić. Dlatego wszelkie podpowiedzi co i jak może być są bez sensu.
Obowiązkiem ASO jest trwale usunąć te usterki w ramach gwarancji, jeżeli są zasadne (jeśli wina jest po stronie gwaranta).

AUTOR WĄTKU
slani34
 

Re: Engine check - sonda Lambda i gubi paliwo

14 sie 2015 22:11

Czyli Wrocław jeśli dobrze zrozumiałem Twoja sugestię?Czy będę potrzebował jakieś specjalne papiery?Czy wystarczy jak podjadę?Możesz mi podpowiedzieć kolego gdzie we Wrocławiu mógłbym to załatwić?Teoretycznie w każdym ASO jak rozumiem?

AUTOR WĄTKU
szczur75
 

Re: Engine check - sonda Lambda i gubi paliwo

14 sie 2015 23:56

slani34 napisał(a):Czyli Wrocław jeśli dobrze zrozumiałem Twoja sugestię?


Wybór jest spory w PL. I należy on do Ciebie.


slani34 napisał(a):Czy będę potrzebował jakieś specjalne papiery?


Książkę Gwarancyjną.


slani34 napisał(a):Czy wystarczy jak podjadę?


Co by nie było, auto też jest konieczne. ;)


slani34 napisał(a):gdzie we Wrocławiu mógłbym to załatwić?


http://www.kia.com/pl/dealerfinder2011/#


slani34 napisał(a):Teoretycznie w każdym ASO jak rozumiem?


Najlepiej dla Ciebie jakby to było ASO KIA.
Ale decyzja należy do Ciebie.

Avatar użytkownika
gbear
Grupa Trzymająca Władzę
 
Posty: 1289
Dołączył(a): 10 sie 2007 10:37
Lokalizacja: Wrocław
Grupa: Dolny Śląsk

Re: Engine check - sonda Lambda i gubi paliwo

15 sie 2015 21:03

Wcześniej zadzwoń i się umów. Z marszu ciężko ;)
ADMIN - Antypatyczny Dreczyciel Masowo Inwigilowanych Niewiniatek :-)

Obrazek

AUTOR WĄTKU
szczur75
 

Re: Engine check - sonda Lambda i gubi paliwo

16 sie 2015 10:48

gbear napisał(a): Z marszu ciężko


Zawsze można podjechać. Ale skoro wolisz maszerować.... :lol:

AUTOR WĄTKU
slani34
 

Re: Engine check - sonda Lambda i gubi paliwo

16 sie 2015 20:13

Dzięki, a co będzie w kolejnym ASO, np. we Wrocławiu też rozłożą ręce i okażą bezradność?Ktoś z Was słyszał albo zna podobne przypadki?KIA Cee'd to nie F-16 żeby zrzucał paliwo w locie B)

AUTOR WĄTKU
szczur75
 

Re: Engine check - sonda Lambda i gubi paliwo

16 sie 2015 20:50

slani34 napisał(a):Dzięki, a co będzie w kolejnym ASO, np. we Wrocławiu też rozłożą ręce i okażą bezradność?


Szklana kula mi się rozbiła, a z fusów nie umiem.
















Masz nieszczelność. Najprawdopodobniej na dolocie. (rura wlotowa - zbiornik)
Jednak nie sądzę, aby stało się to samoistnie.

AUTOR WĄTKU
slani34
 

Re: Engine check - sonda Lambda i gubi paliwo

17 sie 2015 08:38

Masz nieszczelność. Najprawdopodobniej na dolocie. (rura wlotowa - zbiornik)
Jednak nie sądzę, aby stało się to samoistnie.


Co oznacza że nie samoistnie?Czyli prawdopodobnie uderzenie, powiedzmy kamień, przegryzienie - zwierzak?

Avatar użytkownika
butter18
Dyrektor
 
Posty: 886
Dołączył(a): 21 cze 2014 22:31
Lokalizacja: Wrocław
Grupa: Dolny Śląsk
Model cee'd:
C2 HB, 1,4 Pb/LPG 100KM
2014, M+DFA

Re: Engine check - sonda Lambda i gubi paliwo

17 sie 2015 13:33

albo amatorzy cudzego mienia/paliwa.
Hyundai i10 2015
Kia cee'd 2014
Daewoo Matiz 2000

AUTOR WĄTKU
slani34
 

Re: Engine check - sonda Lambda i gubi paliwo

19 sie 2015 10:21

butter18 napisał(a):albo amatorzy cudzego mienia/paliwa.


No na to nie wpadłem.Możliwe. Wczoraj oddałem auto do serwisu, zobaczymy co będzie dalej. Dzięki.

AUTOR WĄTKU
slani34
 

Re: Engine check - sonda Lambda i gubi paliwo

28 sie 2015 07:53

Witam.
Wątku ciąg dalszy....a więc przed wczoraj odebrałem auto z ASO i:

1. Okazało się że wyciek paliwa był spowodowany rozszczelnieniem się układu wlewu, gdzieś przy pompie puścił oring gumowy czy "cuś" i usterka podobno została zlikwidowana....nie wiem jeszcze nie zalewałem do pełna.

2. Wymieniono katalizator bo podobno zabity był (po 11 000 km, czy to możliwe?)

3."Check engine" zapalił się dzisiaj w drodze do pracy. Mam wrażenie że auto na zimnym silniku nie przyspiesza płynnie, gdzieś ma zacinki. iiam

Pozdrawiam wszystkich 8)

Powrót do Awaryjność, raporty z eksploatacji
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi / Wyświetlone
    Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 22 gości

Partnerzy

Części Kia

https://pesca-sklep.pl