Stuki w kole, czyli "luzne" klocki hamulcowe

Problemy z cee'd'em oraz historia eksploatacji Waszych aut (raporty) / problems, drive reports

Moderator: Żandarmeria

AUTOR WĄTKU
Waclaw
 

Stuki w kole, czyli "luzne" klocki hamulcowe

07 sie 2015 15:12

Czesc Wszystkim,

Ponizej podsumowanie mojego niewielkiego problemu z moim Ceed-em.

Problem:
Stukanie w lewym przednim kole w trakcie jazdy po nierownosciach.

Przyczyna:
Na poczatku kwietnia po przejechaniu po 80 tys. mechanik zalecil mi wymiane tarcz i klockow hamulcowych na nowe z przodu i z tylu.
Zdecydowalem sie na zakup produktow TEXTAR-a z iParts i zaplacilem 720 zl (byla wtedy znizka).
Po zamontowaniu zestawu przez mechanika i wybraniu sie na dluzsza trase zauwazylem, ze cos stuka w lewym przednim kole.
Obawialem sie, ze moze cos z amortyzatorem lub innym elementem zawieszenia, ale mechanik nic nie znalazl. Inny chcial mnie naciaganc na wymiane swozni za 250 zl za komplet, bo cos tam sie "rusza."

Rozwiazanie:
Dopiero przypadkowa wizyta u innego mechanika otworzyla mi oczy. Okazalo sie, ze pomiedzy klockami, a szczekami, ktore je trzymaja jest przerwa.
Niestety te klocki nie mialy zadnej warstwy, ktora oddziela je od szczek ,wiec jak sa luzy, to stuka przy nierownosciach.
Mechanik, ktory zakladal mi tarcze nie nalozyl pasty, ktora rozdziela klocki i szczeki, wiec o siebie uderzaly.

Wniosek:
Przy wymianie klockow warto sprawdzic, czy klocki sa docisniete przez szczeki, czyli:
1) skrecic maksymalnie kolami w prawo/lewo, w zaleznosci skad dochodzi halas.
2) chwycic szczeki od wewnatrz, ktore trzymaja klocki i poruszac nimi na boki
3) jesli nie rusza sie i nie generuje zadnych dzwiekow, to jest ok
4) jesli cos jest nie tak, to mechanik niech nalozy paste, ktora rozdziela szczeki i klocki i wytlumi drgania

To tyle z mojej strony. Mam nadzieje, ze ten wpis komus pomoze w przyszlosci.

Pozdrawiam,
Waclaw
Ostatnio edytowano 10 sie 2015 08:24 przez Waclaw, łącznie edytowano 1 raz

AUTOR WĄTKU
szczur75
 

Re: Stuki w kole, czyli "luzne" klocki hamulcowe

07 sie 2015 15:42

Waclaw napisał(a): pomorze


Mazury.


Waclaw napisał(a):Rozwiazanie:Dopiero przypadkowa wizyta u innego mechanika otworzyla mi oczy. Okazalo sie, ze pomiedzy klockami, a szczekami, ktore je trzymaja jest przerwa.Niestety te klocki nie mialy zadnej warstwy, ktora oddziela je od szczek ,wiec jak sa luzy, to stuka przy nierownosciach.Mechanik, ktory zakladal mi tarcze nie nalozyl pasty, ktora rozdziela klocki i szczeki, wiec o siebie uderzaly.Wniosek:Przy wymianie klockow warto sprawdzic, czy klocki sa docisniete przez szczeki, czyli:1) skrecic maksymalnie kolami w prawo/lewo, w zaleznosci skad dochodzi halas.2) chwycic szczeki od wewnatrz, ktore trzymaja klocki i poruszac nimi na boki3) jesli nie rusza sie i nie generuje zadnych dzwiekow, to jest ok4) jesli cos jest nie tak, to mechanik niech nalozy paste, ktora rozdziela szczeki i klocki i wytlumi drgania



Naprawa, którą można określić: DRUCIARSTWO.

p.s. Możesz wrzucić zdjęcia zacisków z klockami? Tak po zdjęciu koła, najlepiej lewy przód. Kilka ujęć, z kilku stron.

AUTOR WĄTKU
Waclaw
 

Re: Stuki w kole, czyli "luzne" klocki hamulcowe

10 sie 2015 08:28

Sory za blad ;)
Zdjecia zrobie i wrzuce w wolnej chwili.

Na plus mechanika, ktory wymienial mi tarcze i klocki moge jest to, ze poprawil po sobie bez kosztow, a wiem, ze nie jeden by sie wykpil.

Avatar użytkownika
butter18
Dyrektor
 
Posty: 886
Dołączył(a): 21 cze 2014 22:31
Lokalizacja: Wrocław
Grupa: Dolny Śląsk
Model cee'd:
C2 HB, 1,4 Pb/LPG 100KM
2014, M+DFA

Re: Stuki w kole, czyli "luzne" klocki hamulcowe

10 sie 2015 13:38

a czy to przypadkiem blaszki w jarzmie w które wsunięty jest klocek, nie powinny zapobiegać stukaniu/lataniu klocków ? a nie pasta ?
Hyundai i10 2015
Kia cee'd 2014
Daewoo Matiz 2000

AUTOR WĄTKU
Zafascynowany
 

Re: Stuki w kole, czyli "luzne" klocki hamulcowe

30 wrz 2015 13:40

Ja mam znów problem ze stukaniem (metaliczny odgłos) w tylnim lewym kole . Jest dość intensywny i częsty słyszalny. Najczęściej na wybojach co może być tego przyczyną ?

AUTOR WĄTKU
szczur75
 

Re: Stuki w kole, czyli "luzne" klocki hamulcowe

30 wrz 2015 14:44

Zafascynowany napisał(a):co może być tego przyczyną ?



Kup szklaną kulę, to się dowiesz.

AUTOR WĄTKU
Zafascynowany
 

Re: Stuki w kole, czyli "luzne" klocki hamulcowe

30 wrz 2015 15:22

Nie rozumiem

AUTOR WĄTKU
Zafascynowany
 

Re: Stuki w kole, czyli "luzne" klocki hamulcowe

30 wrz 2015 15:23

Oczekiwalem jakieś podpowiedzi a nie idiotycznych żartów

AUTOR WĄTKU
szczur75
 

Re: Stuki w kole, czyli "luzne" klocki hamulcowe

30 wrz 2015 15:28

Zafascynowany napisał(a):Oczekiwalem jakieś podpowiedzi a nie idiotycznych żartów


Jakie pytanie, taka odpowiedź.
Jesteś tak leniwy, że łatwiej Ci klepać w klawiaturę niż cokolwiek sprawdzić? B)












Niedokręcone koło, łącznik stab, tuleja stab, wahacz do regulacji zbieżności, klockiw zacisku, zacisk na prowadnicach.
To takie najczęstsze powody.

AUTOR WĄTKU
Sklep-Kia_pl
 

Re: Stuki w kole, czyli "luzne" klocki hamulcowe

01 paź 2015 11:38

Dokładnie jak powyżej- to najczęstsze powodu stuków o których piszesz,zresztą mechanik zalecił Ci ich wymianę wiec od tego należy zacząć. Co do samych części,możemy pomóc gdyż właśnie tym zajmujemy się na co dzień.

AUTOR WĄTKU
Zafascynowany
 

Re: Stuki w kole, czyli "luzne" klocki hamulcowe

01 paź 2015 22:21

Mechanik nic nie powiedział bo jeszcze u nie bylem. Dziękuję za odpowiedź.

AUTOR WĄTKU
Sklep-Kia_pl
 

Re: Stuki w kole, czyli "luzne" klocki hamulcowe

10 paź 2015 10:10

Okej,w takim razie będziemy czekać na opinie ze strony mechanika jak będziesz już po wizycie,koniecznie daj znać na forum tak nawet z czystej ciekawości.

Powrót do Awaryjność, raporty z eksploatacji
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi / Wyświetlone
    Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten dział: Bing [Bot] i 15 gości

Partnerzy

Części Kia

https://pesca-sklep.pl