Kupno używanej Kia Cee'd SW 1.6 CRDi - Wasze porady i uwagi

Problemy z cee'd'em oraz historia eksploatacji Waszych aut (raporty) / problems, drive reports

Moderator: Żandarmeria

AUTOR WĄTKU
marverix
 

Kupno używanej Kia Cee'd SW 1.6 CRDi - Wasze porady i uwagi

18 lip 2015 12:38

Dzień dobry wszystkim szanownym forumowiczom,

na wstępie już zaznaczam, że jestem tu nowy, więc jeżeli temat nie jest w odpowiedniej kategorii/forum to bardzo proszę moderację o skorygowanie mojego błędu.

Noszę się z zamiarem kupna samochody jak w temacie - Kia Cee'd SW 1.6 CRDi, rok 2008, produkcja w Słowacji.

Historia samochodu:
Kupiony w salonie we Wrocławiu przez firmę leasingową (2008). Do 2012 udokumentowany przebieg w książce Kia. Następnie samochód został wykupiony przez bank, po czym właściciel był jeden - osoba prywatna, która odkupiła ów samochód od banku.

Licznik:
Aktualnie na liczniku ma 237tys. Wydaje mi się, że jest to przebieg oryginalny bo w 2012 roku (tak jak napisałem wyżej - ostatnia pieczątka) było chyba 170tys.

Zewnętrznie:
Powłoka na masce się łuszczy, bok delikatnie przejechany, mała wgniotka nad kołem z tyłu.

Wewnętrznie:
Stan chyba prawie idealny. Pedały nie powycierane, kierownica też prawie w idealnym stanie - po prostu naprawdę zadbane auto.

Jazda:
Silnik odpala idealnie, pracuje równo, o wiele ciszej od mojej starej Laguny :D . Zrywa się do jazdy bez problemu, czuć, że ma zapas mocy. Zawieszenie umiarkowanie twarde - jak to w azjatyckich samochodach (z moich obserwacji [może błędnych]). Nie słychać żadnych puków, stuków. Układ jezdny ok - kierować mógłbym pewnie małym palcem. Jedyne co mnie martwi to sprzęgło - w mojej lagunie starej też było długie sprzęgło (lubię takie nawet) ale nie było słychać jak dobijałem do końca. Tutaj właśnie w trakcie jazdy próbnej po wciśnięciu sprzęgła do końca było słuchać puk - tak jakby nic go nie wytłumiało. Czy to normalne w tych samochodach?

Byłbym Wam wdzięczny za udzielone porady - na co patrzeć, na co zwrócić uwagę, czy warto w ogóle pakować się w Kijankę z takim przebiegiem, itd. Byłbym też niezmiernie wdzięczny za info o tym sprzęgle. Każda informacja na pewno się przyda.

Pytanie bonusowe: Czy we Wrocławiu można zrobić zrobić jakiś gruntowny przegląd w salonie Kia? Jeżeli tak to jakie to są koszta?

Pozdrawiam serdecznie,
marverix

Powrót do Awaryjność, raporty z eksploatacji
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi / Wyświetlone
    Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 23 gości

Partnerzy

Części Kia

https://pesca-sklep.pl