Niskie obroty silnika na postoju podczas upałów

Problemy z cee'd'em oraz historia eksploatacji Waszych aut (raporty) / problems, drive reports

Moderator: Żandarmeria

AUTOR WĄTKU
kijanek
Przedszkolak
 
Posty: 17
Dołączył(a): 05 lip 2015 09:36
Lokalizacja: Poznań
Grupa: Wielkopolska
Model cee'd:
C1 HB, 1.4 Pb 109KM
2007

Niskie obroty silnika na postoju podczas upałów

05 lip 2015 09:54

Witam,
Chciałbym się dowiedzieć czy to normalne, że gdy przyszły wysokie temperatury i klimatyzacja w samochodzie pracuje prawie non-stop, po przejechaniu kilkunastu kilometrów i zatrzymaniu się, silnik na biegu jałowym, na postoju pracuje na bardzo niskich obrotach (600/700 obr/min) i prawie go nie słychać. W instrukcji obsługi auta jest napisane "Podczas pracy układu klimatyzacji daje się czasem zauważyć niewielka zmiana prędkości obrotowej silnika, podczas pracy na obrotach biegu jałowego, ponieważ okresowo jest włączana sprężarka klimatyzatora. Jest to normalny objaw działania układu."
Nie wiem tylko czy obroty silnika powinny w takim przypadku wzrosnąć czy zmaleć. Przy ruszaniu muszę dodawać więcej gazu, bo inaczej silnik zgaśnie. Szczególnie jest to zauważalne przy ruszaniu pod górkę i na wstecznym biegu.

szczur75
 

Re: Niskie obroty silnika na postoju podczas upałów

06 lip 2015 18:00

Masz wersję silnikową, którą trzeba pchać. Czego się spodziewałeś? Sprężarka klimatyzacji to mega obciążenie dla tego silniczka.

Avatar użytkownika
ReMiXs
Kierownik
 
Posty: 550
Dołączył(a): 15 lut 2015 11:04
Lokalizacja: Łódź
Grupa: Łódzka
Model cee'd:
C1FL HB, 1,4 Pb 105KM
2012, Bida version

Re: Niskie obroty silnika na postoju podczas upałów

07 lip 2015 08:34

U mnie w 1.4 z reguł← jest około 600 obrotów na "luzie". Po włączeniu klimy obroty wzrastają minimalnie, (~50) ciężko to wychwycić. Szarpania auta z włączoną klimą nie stwierdziłem.

Powrót do Awaryjność, raporty z eksploatacji
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi / Wyświetlone
    Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 27 gości

Partnerzy

Części Kia

https://pesca-sklep.pl