Stuki przy dohamowaniu

Problemy z cee'd'em oraz historia eksploatacji Waszych aut (raporty) / problems, drive reports

Moderator: Żandarmeria

Avatar użytkownika
AUTOR WĄTKU
ruszok
Żandarmeria
 
Posty: 4199
Dołączył(a): 17 lip 2010 06:34
Lokalizacja: Katowice
Grupa: GOP- Górny Śląsk
Model cee'd:
C3 SW, 1,4 TGDi Pb 140KM
2019, L + BL

Stuki przy dohamowaniu

29 cze 2015 05:21

Witam zbliża się przegląd, wiec chciałbym żeby naprawiono dwie usterki. Jest problem z ich zlokalizowaniem.
1. Jadę na wprost, zbliżam się do drogi, w która skręcę. Zakręt okolo 90 st. Hamuje, w momencie jak wykonam ruch kierownica np. W prawo i jednocześnie nadal hamuje to słyszę z poprzedniego zawieszenia takie delikatne, słyszalne acz nie wyczuwalne stuki. Bujam się z tym kilka lat i nie idzie tego znaleźć.
2. Pedał hamulca. Jak go naciskam delikatnie - powiedzmy, ze w korku - to nie idzie idealnie gładko tylko takimi skokami od czasu do czasu. Czuć to ewidentnie na samym pedale. Tak jakby jego ośka zawieszenia była z teflonu i nie chodzi gładko. Tego też nie można zlokalizować o co cho...
Ma ktoś podobne doświadczenia?
......:::: BYŁA: KIA CEE'D HB 1.6 CRDi 16V 115 COMFORT+ 2010 ::::......
......:::: KIA CEED SW 1.4 TGDi L+BL 2019 ::::......

Avatar użytkownika
ples
Kierownik
 
Posty: 474
Dołączył(a): 01 kwi 2012 13:51
Lokalizacja: Żory, PL
Grupa: GOP- Górny Śląsk
Model cee'd:
C1 PRO, 1,6 Pb 126KM
2008

Re: Stuki przy dohamowaniu

29 cze 2015 09:04

Ja mam u siebie ostatnio nr 1. Stawiam na przeguby, jednak niebawem mam też przegląd i wtedy to zgłoszę. Odgłos mam niezależnie czy skręcam w lewo czy w prawo. U mnie najbardziej jest to słyszalne jak dojeżdżam do domu i hamuję przed wjazdem. Tak lekkie terkotanie. Zero wibracji na kierownicy.

Poobserwuję temat i jeśli coś wymyślisz lub zrobią Ci to w ASO daj proszę znać. Będę przynajmniej przygotowany na koszty ;)
Obrazek

Avatar użytkownika
N_Jay
Dyrektor
 
Posty: 701
Dołączył(a): 28 cze 2008 02:29
Lokalizacja: W-M
Grupa: Warmińsko-Mazurska
Model cee'd:
C1FL HB, 1,6 Pb 126KM
2010

Re: Stuki przy dohamowaniu

29 cze 2015 11:58

Ad.1 - zgłaszam coś podobnego od 2 lat ale nic na razie nie znaleźli, zwłaszcza, że efekt występuje głównie jak hamulce (samochód ???) są rozgrzane a ja mam do serwisu blisko więc zwykle nic nie słychać.
Ad.2 - zdarzyło mi się coś takiego ze 2 razy ale też niczego konkretnego w serwisie nie odkryli.

Generalnie mam trochę inny jeszcze problem z hamulcami. Mianowicie przy wciskaniu pedału, od jakiegoś już czasu słychać jakieś takie "miauczenie", nawet po wyłączeniu silnika. Nie wiem dokładnie jak to nazwać ale ja to słyszę a serwisanci nie. Trochę tak jak powietrze schodzi z balonu przez wąski otwór tylko dużo ciszej. Ostatnio, poszukując potencjalnych przyczyn odkryli skrzypienie powstające na włączniku świateł hamowania pod pedałem hamulca. Zasadniczo mieli się dobierać do pompki, ale po przeczyszczeniu tego czujnika pompkę sobie odpuścili :pałka A miauczenie zostało ...
Ceed HB 1.6 Opti + ESP, po FL - od 04/2010
Ceed HB 1.4 OptiPlus, So-Red - do 04/2010

Powrót do Awaryjność, raporty z eksploatacji
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi / Wyświetlone
    Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 21 gości

Partnerzy

Części Kia

https://pesca-sklep.pl