Nieszczelny łącznik elastyczny wydechu (tzw. plecionka)

Problemy z cee'd'em oraz historia eksploatacji Waszych aut (raporty) / problems, drive reports

Moderator: Żandarmeria

AUTOR WĄTKU
marmiste
 

Nieszczelny łącznik elastyczny wydechu (tzw. plecionka)

08 cze 2015 13:41

Witam.

Mam do wymiany tak zwaną plecionkę w układzie wydechowym w Kia Ceed SW (model przed FL). Na forum nie znalazłem tylko 1 post na ten temat ale żadnych konkretów (ciekawe, czyżby tylko mnie dopadł ten zaszczyt dziurawej plecionki?). Tak czy siak: czy uzyskam u Was jakieś wytyczne czy inne wskazówki dotyczące zamiennika? Nie znam się na tym, a chciałbym namówić warsztat na wspawanie nowej, zamiennej plecionki, zamiast wymieniać ją na oryginalną (kosztowną) wraz z rurą dolotową.

I przy okazji drugie pytanie, nieco dłuższe: moją Kia Ceed kupiłem w Niemczech, w komisie przysalonowym KIA. Pierwszy wł. serwisował ją w KIA (stosowne wpisy są w ks. serwisowej, ostatni w czerwcu 2014r). Gwarancja mechaniczna już minęła, na lakier również. Ale mam ważną gwar. na perforację do 2019 roku. Jestem po pierwszym przeglądzie w Polsce ( w czerwcu 2015), podtrzymującym ważność gwarancji na perforację. Podczas przeglądu w PL, stwierdzono ognisko rdzy w rantach obu drzwi tylnych (pod uszczelką). Uznano jednak, że te wykwity rdzy mają więcej niż pół roku i tym samym powinny być dostrzeżone na ostatnim przeglądzie w Niemczech i tam usunięte w ciągu max pół roku od ich ujawnienia. Serwis KIA w PL twierdzi, że ze względu na te okoliczności, rdza nie może być usunięta w Polsce w ramach gwarancji, bo- cytuję serwisanta- "nie zostanie rozliczona przez KIA", (cokolwiek to znaczy- dop. mój).

Rozumiem, że w gwarancjach są "zazwyczaj sztuczki i kruczki" ale ja uważam tą diagnozę mocno naciąganą, bo chociażby jak stwierdzić czy ognisko rdzy ma więcej niż pół roku?
Czy ktoś z Was mógłby zasugerować coś w związku z tą sytuacją? Wiadomo że wolałbym mieć usuniętą rdzę na gwarancji, ale jestem gotowy zapłacić za tą usługę- szukam tylko potwierdzenia (lub zaprzeczenia), że zostałem potraktowany uczciwie.
Pozdrawiam.

Avatar użytkownika
Ryba4
Nadworny błazen
 
Posty: 6858
Dołączył(a): 01 gru 2010 18:15
Lokalizacja: Kraków / Wrocław
Grupa: Małopolska
Model cee'd:
C1FL HB, 1,4 Pb 90KM
2010, M

Re: Nieszczelny łącznik elastyczny wydechu (tzw. plecionka)

08 cze 2015 14:46

marmiste napisał(a):Uznano jednak, że te wykwity rdzy mają więcej niż pół roku i tym samym powinny być dostrzeżone na ostatnim przeglądzie w Niemczech i tam usunięte w ciągu max pół roku od ich ujawnienia. Serwis KIA w PL twierdzi, że ze względu na te okoliczności, rdza nie może być usunięta w Polsce w ramach gwarancji, bo- cytuję serwisanta- "nie zostanie rozliczona przez KIA", (cokolwiek to znaczy- dop. mój).

marmiste napisał(a):zostałem potraktowany uczciwie

Śmiem wątpić. W moim przypadku to serwis sam wyszukał mi ogniska rdzy o których nie miałem pojęcia i je usunął. Nikt nie robił radiowęglowego datowania wieku rdzy... :lol:
No ale to było w krajowym, salonowym aucie..
Obrazek
FL 1,4 90KM HB 5K M (C+); STI WRC WRX PS3 ITP ITD TDI 8)

AUTOR WĄTKU
szczur75
 

Re: Nieszczelny łącznik elastyczny wydechu (tzw. plecionka)

08 cze 2015 22:51

marmiste napisał(a):mam ważną gwar. na perforację do 2019 roku



marmiste napisał(a):ognisko rdzy w rantach obu drzwi tylnych (pod uszczelką).



Czas tu nie gra roli. Korozja na rantach wynika z wady powłoki lakierniczej. A gwarancja na to Ci "wyszła":
marmiste napisał(a):Gwarancja mechaniczna już minęła, na lakier również


Poczytaj co to jest perforacja i co obejmuje gwarancja perforacyjna zanim zaczniesz zadawać następne pytania.

AUTOR WĄTKU
mireda71
 

Re: Nieszczelny łącznik elastyczny wydechu (tzw. plecionka)

09 cze 2015 07:05

marmiste napisał(a):Witam.

Mam do wymiany tak zwaną plecionkę w układzie wydechowym w Kia Ceed SW (model przed FL). Na forum nie znalazłem tylko 1 post na ten temat ale żadnych konkretów (ciekawe, czyżby tylko mnie dopadł ten zaszczyt dziurawej plecionki?). Tak czy siak: czy uzyskam u Was jakieś wytyczne czy inne wskazówki dotyczące zamiennika? Nie znam się na tym, a chciałbym namówić warsztat na wspawanie nowej, zamiennej plecionki, zamiast wymieniać ją na oryginalną (kosztowną) wraz z rurą dolotową.

Witaj!Ja wymieniałem tzw. plecionkę w warsztacie zajmującym się tłumikami,zajęło to 2 godziny i kosztowało 160PLN.

Avatar użytkownika
gisio
V kolumna
 
Posty: 1361
Dołączył(a): 23 gru 2009 17:51
Lokalizacja: Warszawa Bielany
Grupa: Mazowiecka
Marka i model samochodu: Cadenza 3,5 V6 A/T 286 KM

Re: Nieszczelny łącznik elastyczny wydechu (tzw. plecionka)

09 cze 2015 18:05

marmiste napisał(a): ... bo chociażby jak stwierdzić czy ognisko rdzy ma więcej niż pół roku?


Załącz zdjęcia korozji a powiem Ci kiedy mogły powstać pierwsze widoczne dla oka oznaki jej występowania.
„ … kiedy jestem trzeźwy i w dobrej formie krzywdzę ludzi … „

AUTOR WĄTKU
marmiste
 

Re: Nieszczelny łącznik elastyczny wydechu (tzw. plecionka)

16 cze 2015 06:52

Dobry pomysł, spróbuję to przedstawić na fotografiach.

Avatar użytkownika
ples
Kierownik
 
Posty: 474
Dołączył(a): 01 kwi 2012 13:51
Lokalizacja: Żory, PL
Grupa: GOP- Górny Śląsk
Model cee'd:
C1 PRO, 1,6 Pb 126KM
2008

Re: Nieszczelny łącznik elastyczny wydechu (tzw. plecionka)

17 sie 2017 13:23

Czy ktoś ostatnimi czasy wymieniał u siebie złącze elastyczne? Pakować się w gotowy produkt np, http://allegro.pl/rura-ze-zlaczem-elast ... 21851.html czy może kupić samo złącze i spawać? A może jeszcze lepiej, podjechać do ASO i kupić oryginał? Zastanawiam się, czy trwałość tego z Allegro będzie przynajmniej porównywalna z oryginałem (wytrzymał 9 lat ;) )?
Obrazek

Avatar użytkownika
zelu
Dyrektor
 
Posty: 906
Dołączył(a): 23 lis 2011 23:31
Lokalizacja: Łódź / Rożenek GRUPA ŁÓDZKA
Grupa: Łódzka
Model cee'd:
C2FL SW, 1,6 GDI, 6MT Pb 135KM
2018, L + Business Line, kolor KCS

Re: Nieszczelny łącznik elastyczny wydechu (tzw. plecionka)

22 sie 2017 13:33

O oryginał pytałem w serwisie krzyknęli 760 PLN a zrobiłem w najlepszym Łódzkim zakładzie montującym tłumiki za 150 PLN (po negocjacjach wstępnie krzyknęli 200 PLN).
KIA Cee'd SW, 1,6 GDI, 135 KM, 6MT, kolor KCS, wersja L + Business Line
KIA Stonic, 1,4 , 100KM 6MT, kolor EU3, wersja L+STY
Obrazek
Ceed - "Community of Europe with European Design"

AUTOR WĄTKU
herni
 

Re: Nieszczelny łącznik elastyczny wydechu (tzw. plecionka)

22 sie 2017 13:50

Ludzie plecionki na różne wymiary kupuje się w sklepie motoryzacyjnym średnio koszt 50 -80zł liczy się długość i średnica rury na jaką ma być założona. Każdy mechanik posiadający migomat w 1,5 godziny wymieni bez problemu i po sprawie :hi:

Avatar użytkownika
kryzys
Dyrektor
 
Posty: 688
Dołączył(a): 11 wrz 2016 13:37
Lokalizacja: gliwice
Grupa: GOP- Górny Śląsk
Model cee'd:
C1 PRO, 1,6 Pb/LPG 126KM
2008

Re: Nieszczelny łącznik elastyczny wydechu (tzw. plecionka)

24 sie 2017 08:40

Ja u siebie wymieniałem "siatkę". Materiał + wspawanie wyszło coś koło stówki.
Don't Eat Yellow Snow!

Avatar użytkownika
Pitrek
Weteran
 
Posty: 1390
Dołączył(a): 27 mar 2016 15:52
Lokalizacja: Gliwice
Grupa: GOP- Górny Śląsk
Model cee'd:
C1 PRO, 1.6 Pb 126KM
2008, Optimum

Re: Nieszczelny łącznik elastyczny wydechu (tzw. plecionka)

27 sie 2017 20:31

Ja także miałem to robione bo moja KIA była zbyt SZPORT z dziurą w tamtym miejscu, skasowali mnie na ok. 150 zł
To nie prędkość zabija, tylko gwałtowna jej utrata...

Powrót do Awaryjność, raporty z eksploatacji
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi / Wyświetlone
    Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 13 gości

Partnerzy

Części Kia

https://pesca-sklep.pl