Problem z Szybami

Problemy z cee'd'em oraz historia eksploatacji Waszych aut (raporty) / problems, drive reports

Moderator: Żandarmeria

AUTOR WĄTKU
Krystian
 

Problem z Szybami

30 maja 2015 22:58

Witam, jak przystało na żółtodzioba nie wiem już co robić. Od niedawna posiadam Kia Ceed 1.6 crdi 2009r hatchback. Mój problem to że nie działa mi opuszczanie i podnoszenie szyb. Mowa tu o wszystkich 4 szybach. Oczywiście sprawdziłem bezpieczniki znajdujące się w wewnętrznej skrzynce. Przejrzałem już masę artykułów o podobnej tematyce jednak niczego sensownego nie znalazłem. Podczas wciskania przełącznika odpowiedzialnego za opuszczenie szyby nie słychać żadnego pstrykania co opisuje większość ludzi. Część osób wspomina coś o Module za to odpowiedzialnym jednak nie wiem gdzie się może on znajdować. Proszę o pomoc, z góry wielkie dzięki.

Avatar użytkownika
ReMiXs
Kierownik
 
Posty: 550
Dołączył(a): 15 lut 2015 11:04
Lokalizacja: Łódź
Grupa: Łódzka
Model cee'd:
C1FL HB, 1,4 Pb 105KM
2012, Bida version

Re: Problem z Szybami

30 maja 2015 23:43

W ogóle nie działają Ci przyciski od szyb na drzwiach?

AUTOR WĄTKU
Krystian
 

Re: Problem z Szybami

31 maja 2015 04:39

Niestety. Jakakolwiek próba opuszczenia szyb nie przynosi skótku, niezależnie czy jest to przycisk panelu kierowcy czy też poszczegolny przycisk przy danych drzwiach. Reasumując okien nie da się opuścić.

Avatar użytkownika
ReMiXs
Kierownik
 
Posty: 550
Dołączył(a): 15 lut 2015 11:04
Lokalizacja: Łódź
Grupa: Łódzka
Model cee'd:
C1FL HB, 1,4 Pb 105KM
2012, Bida version

Re: Problem z Szybami

31 maja 2015 11:09

To teraz jeszcze uzupełnij profil o dokładny model auta, przywitaj się w odpowiednim dziale i możemy szukać przyczyny :)

AUTOR WĄTKU
Krystian
 

Re: Problem z Szybami

31 maja 2015 13:16

Chyba już ;) tak więc Panowie jakieś pomysły ? Bo sprawa nie daje mi spokoju ?

Avatar użytkownika
pioter
Grupa Trzymająca Władzę
 
Posty: 6510
Dołączył(a): 04 paź 2007 20:06
Lokalizacja: Ostróda
Grupa: Warmińsko-Mazurska
Model cee'd:
C3 SW, 1,5 Pb 160KM
2021, M

Re: Problem z Szybami

31 maja 2015 13:32

Sprawdź,, czy nie wcisnąłeś przycisku blokowania okien na panelu kierowcy. Jeśli nie, a bezpieczniki całe, i nie działa żadne okno i przyciski na wszystkich drzwiach, to jest problem ze sterowaniem. Wtedy niestety, trzeba rozebrać boczek i przyrządem sprawdzić, czy w ogóle dochodzi napięcie do sterowania, jeśli nie, to ja, jako lajkonik, niestety zdałbym się już na wiedzę wykwalifikowanego elektryka i sprawdził, czy "będzie pan zadowolony"..
Kia CEED 1,5 T-GDI M 160 KM 2021

była Kia cee'd 1,6 CRDI M+DFA 110 KM 2016

R.I.P. Kia cee'd 1,6 CVVT Opt 2009 (ex 2007 1,4 CVVT C+)

Błogosławieni Ci, którzy nie mają nic do powiedzenia, a mimo to milczą.

AUTOR WĄTKU
Krystian
 

Re: Problem z Szybami

31 maja 2015 15:33

No cóż z tego co pamiętam przycisk blokowania szyb znajdujący się na panelu kierowcy odcina tylko szyby tylne. Przednie powinny dzialac. Coz jeśli chodzi o zasilanie to sprawdzę to gdy będę miał chwilę i napiszę co wyszło. Do ,, wykwalifikowanego elektryka" zaprowadze w ostateczności. Sam lubię takie zagadki więc zawsze staram się sam sobie z nimi poradzić.

Avatar użytkownika
ReMiXs
Kierownik
 
Posty: 550
Dołączył(a): 15 lut 2015 11:04
Lokalizacja: Łódź
Grupa: Łódzka
Model cee'd:
C1FL HB, 1,4 Pb 105KM
2012, Bida version

Re: Problem z Szybami

31 maja 2015 15:36

Czyli bezpiecznik sprawdzałeś?

AUTOR WĄTKU
Krystian
 

Re: Problem z Szybami

31 maja 2015 15:51

Tak bezpieczniki sprawdzilem. Oczywiscie te w skrzynce wewnatrz. Nie znalazlem zadnych innych odpowiedzialnych za szyby. Może ktoś się orientuję czy w komorze silnika są jeszcze jakieś bezpieczniki od szyb?

AUTOR WĄTKU
Krystian
 

Re: Problem z Szybami

01 cze 2015 14:57

Sprawdziłem czy jest zasilanie na sterownik znajdujący się w drzwiach kierowcy, jak się okazuje zasilanie wcale tu nie dochodzi. Orientuję się ktoś który z przekaźników w komorze silnika jest oodpowiedzialny za pracę szyb?

AUTOR WĄTKU
Krystian
 

Re: Problem z Szybami

01 cze 2015 16:31

Może komuś się przyda. Problem rozwiązany. Jak okazało się w komorze silnika jest bezpiecznik 150 A odpowiedzialny jakoby za alternator ponadto jak się okazuje szyby i wentylator. Wymieniłem wszystko śmiga ;D. Dziękuję wszystkim za pomysły i pomoc ;) Pozdrawiam

AUTOR WĄTKU
mziutek
 

Re: Problem z Szybami

01 cze 2015 18:13

Krystian napisał(a):Może komuś się przyda. Problem rozwiązany. Jak okazało się w komorze silnika jest bezpiecznik 150 A odpowiedzialny jakoby za alternator ponadto jak się okazuje szyby i wentylator. Wymieniłem wszystko śmiga ;D. Dziękuję wszystkim za pomysły i pomoc ;) Pozdrawiam



Niezłe zwarcie musiałeś zrobić skoro spalił się główny bezpiecznik 150A

AUTOR WĄTKU
Krystian
 

Re: Problem z Szybami

01 cze 2015 21:53

zawsze wiedziałem że jestem zdolny :D

Avatar użytkownika
hajnel
Brygadzista
 
Posty: 90
Dołączył(a): 28 lis 2014 12:55
Lokalizacja: Tarnowskie Góry
Grupa: GOP- Górny Śląsk
Model cee'd:
C2 HB, 1,4 Pb 100KM
2012, M

Re: Problem z Szybami

04 kwi 2016 17:25

Podłączam się do tematu dzisiaj w drodze z pracy kolega chciał z tyłu opuścić sobie szybę ( z tyłu mam na "korbkę) zeszła jakieś 15 cm .i koniec dalej korbką nie da rady kręcić ,nie chce robić nic na "chama" żeby większy szkód nie narobić.W związku z tym mam pytanie czy taka "usterkę "obejmuje gwarancja?, a jeśli nie to jakieś pomysły co mogło się stać ?
hajnel

waski
Asystent Kierownika
 
Posty: 276
Dołączył(a): 04 mar 2012 14:15
Lokalizacja: Białystok
Grupa: Podlaska
Model cee'd:
C3 HB, 1,4 Pb 140KM
2020, M

Re: Problem z Szybami

04 kwi 2016 19:57

Zajedź do salonu KIA i "korbluj" tylne szyby w dostępnych Ceedach. Następnie pomyśl i wysuń wnioski. W moim samochodzie, szyby z tyłu, opuszczają się też około 15-20 cm i dalej nie da rady. Ale ja mam Ceeda I :mrgreen:
Kia Ceed M 2020 r. 1,4 140 KM
Kia Cee'd M 2011r, 1,4 105KM

Obrazek
Obrazek

Avatar użytkownika
hajnel
Brygadzista
 
Posty: 90
Dołączył(a): 28 lis 2014 12:55
Lokalizacja: Tarnowskie Góry
Grupa: GOP- Górny Śląsk
Model cee'd:
C2 HB, 1,4 Pb 100KM
2012, M

Re: Problem z Szybami

05 kwi 2016 05:31

To nie jest kwestia ze nie wiem czy się niżej nie opuszcza, bo szyba z drugiej strony schodzi do polowy okna wiec ewidentnie coś się z ta 2 stało no nic zadzwonię podjadę zobaczymy co "magicy"powiedzą...
No i problem rozwiązany ,po pierwsze taką usterkę usuwają na gwarancji ,okazało się że zatarł się mechanizm "korby" po zdemontowaniu i przesmarowaniu wszystko chodzi ok ,ale tak z ciekawostek dowiedziałem się że naprawa takiego mechanizmu polega na wymianie całego panelu ( nie wymienia się np.pękniętej linki ,kółek naciągowych po prostu nie ma takich części zamiennych ),a cena takiego zestawu (gdyby nie odbywało się to na gwarancji) wynosi 650 zł + Vat :szok
hajnel

Powrót do Awaryjność, raporty z eksploatacji
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi / Wyświetlone
    Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 22 gości

Partnerzy

Części Kia

https://pesca-sklep.pl