Kontrolka hamulca ręcznego - dziwne zachowanie

Problemy z cee'd'em oraz historia eksploatacji Waszych aut (raporty) / problems, drive reports

Moderator: Żandarmeria

AUTOR WĄTKU
eddietor
 

Kontrolka hamulca ręcznego - dziwne zachowanie

27 maja 2015 18:08

Witam serdecznie!

Od pewnego czasu jestem posiadaczem KIA Cee'd z 2010 roku w wersji FL SW. Zauważyłem ostatnio, że kontrolka od hamulca ręcznego czasami świeci się lekko. Jest to zupełnie niewidoczne w dzień, ale w momencie zapadania zmierzchu widać to wyraźnie. Czy można coś na to poradzić? Czy ktoś się spotkał z taką przypadłością? Zaznaczam od razu, że hamulec ręczny działa bardzo dobrze, a z samochodem nie ma żadnych problemów poza tym detalem z kontrolką.

Dorzucam obrazki:
hamulec zwolniony
Obrazek

hamulec zwolniony
Obrazek

hamulec zaciągnięty
Obrazek

Proszę o pomoc.
Ostatnio edytowano 27 maja 2015 22:00 przez eddietor, łącznie edytowano 1 raz

AUTOR WĄTKU
szczur75
 

Re: Kontrolka hamulca ręcznego - dziwne zachowanie

27 maja 2015 18:21

Klocki Ci się zużyły. Dolej płynu hamulcowego.

Avatar użytkownika
szymex
Kierownik
 
Posty: 547
Dołączył(a): 21 sty 2013 09:44
Lokalizacja: MAZOVIA
Grupa: Mazowiecka
Model cee'd:
C1FL SW, 1,6 ON 115KM
2009, Optimum

Re: Kontrolka hamulca ręcznego - dziwne zachowanie

27 maja 2015 18:40

Sprawdź stan klocków. Jeżeli są OK to sprawdź czy Ci nie wycieka płyn hamulcowy (on nie wyparowuje - to nie woda, żeby go co jakiś czas uzupełniać).

marko367
Klubowicz
 
Posty: 34
Dołączył(a): 24 cze 2014 03:49
Lokalizacja: pomorskie
Grupa: Trójmiasto

Re: Kontrolka hamulca ręcznego - dziwne zachowanie

27 maja 2015 19:27

Z tego co się orientuję to ręczny w ceed posiada szczęki ;)
kia ceed 1.6 crdi 115km. 2007r

Avatar użytkownika
Ryba4
Nadworny błazen
 
Posty: 6860
Dołączył(a): 01 gru 2010 18:15
Lokalizacja: Kraków / Wrocław
Grupa: Małopolska
Model cee'd:
C1FL HB, 1,4 Pb 90KM
2010, M

Re: Kontrolka hamulca ręcznego - dziwne zachowanie

27 maja 2015 19:55

Założyciel tematu nie był łaskaw zajrzeć do instrukcji obsługi (pomijając fakt, że znaczenia kontrolek uczą na prawku, przynajmniej kiedyś uczyli) i napisał debilizm, a marko367 go powtarza. diabloo
Podpowiem wam - str 4-52 w instrukcji obsługi dla CFL i 4-42 dla C1..
eddietor napisał(a):Zaznaczam od razu, że hamulec ręczny działa bardzo dobrze, a z samochodem nie ma żadnych problemów poza tym detalem z kontrolką.

Zaznaczam od razu, że masz BARDZO POWAŻNY PROBLEM i lepiej go jak najszybciej rozwiąż (mówię o samochodzie, na głupotę nie ma rady).
Obrazek
FL 1,4 90KM HB 5K M (C+); STI WRC WRX PS3 ITP ITD TDI 8)

AUTOR WĄTKU
eddietor
 

Re: Kontrolka hamulca ręcznego - dziwne zachowanie

27 maja 2015 21:40

Ehhh, że nie napisałem tego wcześniej, ale wydaje się to takie oczywiste - przeczytałem instrukcje (zrozumiałem treść!), sprawdziłem płyn (pełno!), sprawdziłem klocki i tarcze(jeszcze długo posłużą). Dalsze sugestie?

AUTOR WĄTKU
szczur75
 

Re: Kontrolka hamulca ręcznego - dziwne zachowanie

27 maja 2015 21:56

marko367 napisał(a):Z tego co się orientuję to ręczny w ceed posiada szczęki ;)


Bravo!!!!


Ale co to ma wnieść do dyskusji?

Avatar użytkownika
Ryba4
Nadworny błazen
 
Posty: 6860
Dołączył(a): 01 gru 2010 18:15
Lokalizacja: Kraków / Wrocław
Grupa: Małopolska
Model cee'd:
C1FL HB, 1,4 Pb 90KM
2010, M

Re: Kontrolka hamulca ręcznego - dziwne zachowanie

27 maja 2015 22:22

Następny co wchodzi z butami i krzyczy "pomocy" a potem zgłasza moderatorów do moderatorów B)
eddietor napisał(a):Ehhh, że nie napisałem tego wcześniej, ale wydaje się to takie oczywiste - przeczytałem instrukcje (zrozumiałem treść!), sprawdziłem płyn (pełno!), sprawdziłem klocki i tarcze(jeszcze długo posłużą). Dalsze sugestie?

To jest bardzo nieoczywiste :lol: No ale jeżeli tak, to sytuacja wygląda troszkę inaczej, aczkolwiek TO NIE JEST kontrolka stricte hamulca ręcznego (więc z tym zrozumieniem to chyba nie bardzo ;) ), zatem właśnie w pierwszej kolejności stan klocków i poziom płynu. Pytanie tylko czy Ty sam organoleptycznie jesteś w stanie stwierdzić, że rzeczywiście klocki mają się dobrze? Kiedy ostatnio były wymieniane? Jaką mają grubość? Kiedy płyn był ostatnio wymieniany? Na jaki?
Niemniej jednak o rzeczywiście może oznaczać jakiś grubszy problem choćby z elektryką, uszkodzenie czujników czy coś, no ale skoro masz rocznik 2010 (dobrze, że przynajmniej uzupełniłeś profil jak człek) to chyba nie powinno być żadnego problemu, bo masz gwarancję, więc może najprościej udać się do ASO i niech się tam magicy gimnastykują?
No chyba, że Niemiec płakał jak sprzedawał, no to ani nie będziesz znał odpowiedzi na powyższe pytania, ani ASO może nie poczarować..
Dalej utrzymuję że masz poważny problem - z hamulcami nie ma żartów i jednak lepiej żeby specjaliści się za to wzięli niż "dumać" na forum, bo jeśli chodzi o oczekiwane odpowiedzi to:
- Ceed nie ma częstych przypadłości dot. hamulców,
- kontrolki nie mają w zwyczaju świrować,
- TTTnM
closed
Obrazek
FL 1,4 90KM HB 5K M (C+); STI WRC WRX PS3 ITP ITD TDI 8)

AUTOR WĄTKU
Zibi
 

Re: Kontrolka hamulca ręcznego - dziwne zachowanie

28 maja 2015 14:04

Miałem podobny problem w 2011 roku.Winna była pompa abs,wymiana gwarancyjna i po problemie.

Avatar użytkownika
Ryba4
Nadworny błazen
 
Posty: 6860
Dołączył(a): 01 gru 2010 18:15
Lokalizacja: Kraków / Wrocław
Grupa: Małopolska
Model cee'd:
C1FL HB, 1,4 Pb 90KM
2010, M

Re: Kontrolka hamulca ręcznego - dziwne zachowanie

28 maja 2015 14:50

Wot i po temacie. drinkss dla Ciebie.
Obrazek
FL 1,4 90KM HB 5K M (C+); STI WRC WRX PS3 ITP ITD TDI 8)

AUTOR WĄTKU
eddietor
 

Re: Kontrolka hamulca ręcznego - dziwne zachowanie

31 maja 2015 09:46

Przeczyściłem styki przy pompie ABS, delikatne podświetlenie znikło. Dzięki Zibi!

Powrót do Awaryjność, raporty z eksploatacji
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi / Wyświetlone
    Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 29 gości

Partnerzy

Części Kia

https://pesca-sklep.pl