[CII] Raport z eksploatacji Cee'd II

Problemy z cee'd'em oraz historia eksploatacji Waszych aut (raporty) / problems, drive reports

Moderator: Żandarmeria

Avatar użytkownika
Ryba4
Nadworny błazen
 
Posty: 6856
Dołączył(a): 01 gru 2010 18:15
Lokalizacja: Kraków / Wrocław
Grupa: Małopolska
Model cee'd:
C1FL HB, 1,4 Pb 90KM
2010, M

Re: [CII] Raport z eksploatacji Cee'd II

24 maja 2016 13:45

Pocieszę Was że widziałem bieżącego paska B8 z przebiegiem 30 kkm i bez farby na przyciskach od szyb 8)
Obrazek
FL 1,4 90KM HB 5K M (C+); STI WRC WRX PS3 ITP ITD TDI 8)

Avatar użytkownika
vonski
Weteran
 
Posty: 2335
Dołączył(a): 09 gru 2014 09:11
Lokalizacja: Gliwice
Grupa: GOP- Górny Śląsk
Model cee'd:
C2 HB, GT 1.6T Pb 230KM
2015

Re: [CII] Raport z eksploatacji Cee'd II

24 maja 2016 15:28

Wcale mnie nie pocieszyłeś :-P

Tapatalk @ Xperia Z3 Tablet Compact
Obrazek

AUTOR WĄTKU
drozda
 

Re: [CII] Raport z eksploatacji Cee'd II

24 maja 2016 18:31

Odnośnie akumulatora w aucie - wystarczyło kilka godzin i już było po akumulatorze.
Problem polegał na tym że rozładowywał się wg swojego widzi mi się.
Przez tydzień było dobrze i nagle auta nie uruchomisz, mimo że auto eksploatowane codziennie.
Auto w serwisie Kia w Szczecinie było chyba 3 razy, dopiero jak poprosiliśmy aby kierownik serwisu dał nam na papierze że auto jest sprawne i serwis poniesie koszt holowania do najbliższego serwisu w Norwergii (praca) jakieś 200 km i tam naprawy usłyszeliśmy że muszą jeszcze raz poszukać.
Następnego dnia dostaliśmy telefon że Kia wypuściła jakiś biuletyn związany z tą awarią i zaprosili nas na aktualizację oprogramowania.
Jako ciekawostę mogę dodać że dwa dni później oddałem swojego ceeda I na tamę pomorzańską i tam w trakcie rozmowy przy kawie kierownik serwisu powiedział że od 6 miesięcy wiadomo co się dzieje...
Informacja jaką ja uzyskałem to taka że z powodu błędu w sofcie losowo auto uruchamiało silnik wspomagania kierownicy, który bardzo szybko rozładowywał akumulator. Podobno w jakimś ASO Kia w Polsce był bardzo dociekliwy elektromechanik, który pod każdy możliwy obwód auta z takimi samymi objawami podłączył multimetry i nagle przy zgaszonym i zamkniętym samochodzie uruchomiło się samoistnie wspomaganie kierownicy.
Ile w tym prawdy - nie wiem, wiem tylko że aktualizacja rozwiązała problem:)
A na koniec deser - znów klamka klapy bagażnika zaczyna od czasu do czasu odmawiać posłuszeństwa...
Akurat niosąc zakupy ta jest najczęściej wykorzystywana i przydatna:)

stone_face
Brygadzista
 
Posty: 104
Dołączył(a): 29 kwi 2016 22:33
Lokalizacja: Warszawa
Grupa: Mazowiecka

Re: [CII] Raport z eksploatacji Cee'd II

24 maja 2016 20:40

drozda napisał(a):Auto w serwisie Kia w Szczecinie było chyba 3 razy

Hmm... No to się nie popisali. Czy sprawdzali podczas tych wizyt pobór prądu, przy wyłączonej stacyjce?

drozda napisał(a):Jako ciekawostę mogę dodać że dwa dni później oddałem swojego ceeda I na tamę pomorzańską i tam w trakcie rozmowy przy kawie kierownik serwisu powiedział że od 6 miesięcy wiadomo co się dzieje...

Serwis na Tamie Pomorzańskej nie ma już wprawdzie autoryzacji, więc mogą nie być na bieżąco, ale problem z poborem prądu przez wspomaganie przy wyłączonej stacyjce, to dosyć znana usterka w tym modelu. Nie wyjawił Ci jakiejś wielkiej tajemnicy.

A co z akumulatorem? Wymienili bezpłatnie?

AUTOR WĄTKU
Patryk.O
 

Re: [CII] Raport z eksploatacji Cee'd II

14 cze 2018 15:44

Witam
Mam pytanie odnośnie Smart Key w który jest wyposażony moja Kia, podchodząc do samochodu w ogóle mi go nie otwiera jedynie od strony pasażera gdy przykładam kluczyk do klamki to rozkładają mi się lusterka, od strony kierowcy zero reakcji, jedynie bagażnik reaguje i otwiera bez problemu.
Czy to usterka anten, nadajników które znajdują się w klamkach? czy coś innego? jaki koszt mnie czeka naprawy jeśli się orientujecie
Dzięki wielkie
Pozdrawiam :spoko:

AUTOR WĄTKU
piotrek_r
 

Re: [CII] Raport z eksploatacji Cee'd II

14 cze 2018 15:47

Patryk.O napisał(a):Witam
Mam pytanie odnośnie Smart Key w który jest wyposażony moja Kia, podchodząc do samochodu w ogóle mi go nie otwiera jedynie od strony pasażera gdy przykładam kluczyk do klamki to rozkładają mi się lusterka, od strony kierowcy zero reakcji, jedynie bagażnik reaguje i otwiera bez problemu.
Czy to usterka anten, nadajników które znajdują się w klamkach? czy coś innego? jaki koszt mnie czeka naprawy jeśli się orientujecie
Dzięki wielkie
Pozdrawiam :spoko:


Usterka anten (czy jakkolwiek oni to zwą :)) - w moim miałem juz wymieniane od strony kierowcy i tylną klapę bagażnika. Za chwile wybieram się na kolejną naprawę w bagażniku.

AUTOR WĄTKU
Patryk.O
 

Re: [CII] Raport z eksploatacji Cee'd II

15 cze 2018 10:48

A jaki to jest koszt? Moja Kia już bez gwarancji więc zapewne będzie lepiej naprawić poza ASO

AUTOR WĄTKU
piotrek_r
 

Re: [CII] Raport z eksploatacji Cee'd II

15 cze 2018 11:04

Patryk.O napisał(a):A jaki to jest koszt? Moja Kia już bez gwarancji więc zapewne będzie lepiej naprawić poza ASO


Na to jest standardowa gwarancja - 7 lat. a jaki koszt poza gwarancją? Nie mam pojęcia.

Avatar użytkownika
bart210
Dyrektor
 
Posty: 655
Dołączył(a): 04 lis 2016 11:06
Lokalizacja: Gliwice
Grupa: GOP- Górny Śląsk
Model cee'd:
C2 HB, 1,6T Pb 204KM
2014, XL

Re: [CII] Raport z eksploatacji Cee'd II

15 cze 2018 11:20

W moim GT antena padała 3 razy w klapie bagażnika. Te typy tak mają.

AUTOR WĄTKU
Patryk.O
 

Re: [CII] Raport z eksploatacji Cee'd II

18 cze 2018 10:25

piotrek_r napisał(a):
Patryk.O napisał(a):A jaki to jest koszt? Moja Kia już bez gwarancji więc zapewne będzie lepiej naprawić poza ASO


Na to jest standardowa gwarancja - 7 lat. a jaki koszt poza gwarancją? Nie mam pojęcia.

Kia z 2012 roku poprzedni właściciel w roku 2015 nie dokonał przeglądu nadwozia i na tej podstawie ASO odmawia mi naprawy tej klamki, pytanie czy ma do tego prawo czy po prostu szukają pretekstu aby nie przyjąć auta do naprawy

AUTOR WĄTKU
piotrek_r
 

Re: [CII] Raport z eksploatacji Cee'd II

18 cze 2018 10:52

A co ma przegląd nadwozia do tej anteny? Gdybyś jechał z korozja to rozumiem ale... jedz gdzieś indziej bo robią Cię w konia :)

Auto pochodzi z polskiej dystrybucji?

Avatar użytkownika
Ryba4
Nadworny błazen
 
Posty: 6856
Dołączył(a): 01 gru 2010 18:15
Lokalizacja: Kraków / Wrocław
Grupa: Małopolska
Model cee'd:
C1FL HB, 1,4 Pb 90KM
2010, M

Re: [CII] Raport z eksploatacji Cee'd II

18 cze 2018 20:44

Które to ASO? Bo robią Cię w wała - jeżeli przeglądy mechaniczne były na czas, to przeglądy nadwozia nie mają nic do rzeczy.
Obrazek
FL 1,4 90KM HB 5K M (C+); STI WRC WRX PS3 ITP ITD TDI 8)

Poprzednia strona
Powrót do Awaryjność, raporty z eksploatacji

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 24 gości

Partnerzy

Części Kia

https://pesca-sklep.pl