[C2] awaria, problem z LED / LEDami

Problemy z cee'd'em oraz historia eksploatacji Waszych aut (raporty) / problems, drive reports

Moderator: Żandarmeria

AUTOR WĄTKU
yanusw
 

[C2] awaria, problem z LED / LEDami

28 lut 2015 13:44

Niedawno zauważyłem, że po włączeniu świateł mijania diody LED w prawej lampie zaczęły mrugać - świeciły raz jaśniej, raz ciemniej. Jazda tylko na LED-ach nie dawała takiego objawu. Wizyta w ASO Ballaun (zdecydowanie nie polecam tego ASO mieszkańcom Warszawy) - wymiana lampy w ramach gwarancji. Kolejna wizyta, lampę wymieniono tylko, że ... No właśnie - w wymienionej lampie diody LED mają inny odcień aniżeli w "starej" lampie. W nowej są zdecydowanie białe, w starej mają błękitny odcień. Byłem ponownie w ASO, pracownik serwisu popatrzył, pokiwał głową, zapisał moje nazwisko i nr tel. i obiecał się sprawą zająć. No i tak się pilnie zajmuje, że do tej pory cisza. Prawdopodobnie zamontowano w moim samochodzie lampę pochodzącą od innego producenta. Teraz sedno sprawy - podobno (wiem, że gdzieś dzwoni tylko nie wiem w którym kościele) Kia Motors wysłała powiadomienie do wszystkich ASO zalecające wymianę lamp na identyczne. Czy komuś obiła się o uszy taka informacja?
Wszystko wskazuje na to, że będę musiał sam się zająć tą sprawą i zapukać bezpośrednio do Kia Motors. Serwis podszedł do mojego problemu rutynowo i teraz raczej do błędu się nie przyznają - a że to ich błąd to chyba oczywiste.

Avatar użytkownika
zucio1
Koordynator Regionalny
 
Posty: 1339
Dołączył(a): 29 lip 2007 14:23
Lokalizacja: Olsztyn
Grupa: Warmińsko-Mazurska

Re: problem z LED-ami

28 lut 2015 14:09

Ja mam wymianę zaplanowaną na poniedziałek - muszę zwrócić uwagę na ww. rzecz. Jeżeli odcień będzie inny, to nie wyobrażam sobie innego postępowania niż wymiana kompletu. Może to być nawet związane z ewentualnymi problemami w stacji diagnostycznej.
Obrazek
Kia ceed 1,6GDI M+comfort '13
Kia venga 1,4 '12
Ceed 1,6 C+ '09
Ceed 1,4 C+ '07
Fabia 1,4 16V
Matiz
VW Golf II 1,6
Polonez 1,6 Caro
Fiat 126p
Obrazek

AUTOR WĄTKU
szczur75
 

Re: problem z LED-ami

28 lut 2015 14:18

yanusw napisał(a): że to ich błąd to chyba oczywiste.



Hmmm. A gdzie tkwi ich błąd?

AUTOR WĄTKU
yanusw
 

Re: problem z LED-ami

28 lut 2015 15:12

Powinni zamontować lampę pochodzącą od tego samego producenta co wymieniana - szansa na inną barwę świateł LED żadna

AUTOR WĄTKU
yanusw
 

Re: problem z LED-ami

28 lut 2015 15:15

I ja mam taką obawę. Na początku czerwca muszę zrobić badania techniczne (rejestracyjne) po 3 latach. Skoro diagnosta nie dopuszcza różniących się barwą świateł mijania i drogowych to dlaczego miałby dopuścić różniące się barwą światła LED?

AUTOR WĄTKU
yanusw
 

Re: problem z LED-ami

28 lut 2015 15:20

szczur75 napisał(a):
yanusw napisał(a): że to ich błąd to chyba oczywiste.



Hmmm. A gdzie tkwi ich błąd?

Powinni zamontować lampę pochodzącą od tego samego producenta co wymieniana - szansa na inną barwę świateł LED żadna

AUTOR WĄTKU
szczur75
 

Re: problem z LED-ami

28 lut 2015 15:24

yanusw napisał(a):
szczur75 napisał(a):
yanusw napisał(a): że to ich błąd to chyba oczywiste.



Hmmm. A gdzie tkwi ich błąd?

Powinni zamontować lampę pochodzącą od tego samego producenta co wymieniana - szansa na inną barwę świateł LED żadna



Rozumiem, że teraz masz lampy od dwóch różnych producentów? I jesteś tego 100% pewien? Jeśli tak to podaj mi proszę nazwy tych producentów.
Czy tylko gdybasz i Ci się coś wydaje?

AUTOR WĄTKU
yanusw
 

Re: problem z LED-ami

28 lut 2015 15:36

Coś mi się wydaje, że jesteś pracownikiem ASO Kia bo tak zaciekle ich bronisz. Ja nie muszę się na tym znać, oni są od tego. Oznaczenia na naklejce różnią się numerami, oprócz symbolu części zamiennej.Gdyby zamontowali lampę pochodzącą od tego samego producenta to nie byłoby różnicy w barwie. A tak to teraz mam jedno oczko białe, drugie niebieskawe. Pewnie dla Ciebie taka różnica nie stanowi problemu.

AUTOR WĄTKU
szczur75
 

Re: problem z LED-ami

28 lut 2015 15:54

Nie rozumiesz podstawowych rzeczy. Do tego twierdzisz:
yanusw napisał(a):Ja nie muszę się na tym znać

Jednak oskarżeniami potrafisz rzucać. Ale ponoć takie zachowanie na forach jest trendy.


Pozwól sobie co nieco wyjaśnić:

Nr części, w tym wypadku reflektora, dobierając w programie doboru części po numerze nadwozia jest JEDEN.
I tylko taki numer ASO ma prawo zamówić aby wykonać naprawę gwarancyjną.
Coś Ci świta? Czy potrzebujesz dodatkowych wyjaśnień?

Powiedz, ile razy od:
yanusw napisał(a): Byłem ponownie w ASO, pracownik serwisu popatrzył, pokiwał głową, zapisał moje nazwisko i nr tel. i obiecał się sprawą zająć.

kontaktowałeś się z serwisem w tej sprawie?
Może warto się dopytać co się dzieje? Dlaczego to tyle trwa? Może czekają na decyzję KMP w tej sprawie? Może czekają na dostawę części? A może ktoś zapomniał o Twoim problemie? Oczywiście nic z tych rzeczy nie tłumaczy braku kontaktu. Jak długo czekasz na info z ASO?

Jednak zamiast pociągnąć sprawę, wolisz rzucać oskarżenia. Oskarżenia oparte tylko i wyłącznie na podstawie Twojego "wydaje mi się".

Avatar użytkownika
zucio1
Koordynator Regionalny
 
Posty: 1339
Dołączył(a): 29 lip 2007 14:23
Lokalizacja: Olsztyn
Grupa: Warmińsko-Mazurska

Re: problem z LED-ami

28 lut 2015 16:07

Spokojnie Panowie - szczur75 ma rację, myślę, że trzeba uderzyć do ASO - rozwiązanie jest jedno, barwa świateł na pewno powinna być nie do odróżnienia. Może nastąpiła pomyłka, swoją drogą myślałem, że ledy w reflektorach C2 zaczęto stosować w MR13, a Ty yanusw w stopce masz rocznik 12.
Obrazek
Kia ceed 1,6GDI M+comfort '13
Kia venga 1,4 '12
Ceed 1,6 C+ '09
Ceed 1,4 C+ '07
Fabia 1,4 16V
Matiz
VW Golf II 1,6
Polonez 1,6 Caro
Fiat 126p
Obrazek

AUTOR WĄTKU
yanusw
 

Re: problem z LED-ami

28 lut 2015 16:48

zucio1 napisał(a):Spokojnie Panowie - szczur75 ma rację, myślę, że trzeba uderzyć do ASO - rozwiązanie jest jedno, barwa świateł na pewno powinna być nie do odróżnienia. Może nastąpiła pomyłka, swoją drogą myślałem, że ledy w reflektorach C2 zaczęto stosować w MR13, a Ty yanusw w stopce masz rocznik 12.

Jak w opisie - Ceed 1,6 GDI v. L rocznik 2012 - w tej wersji ledy w standardzie. A szczur75 nie ma racji - serwisy w ASO doskonale wiedzą, że podzespoły pochodzą od różnych producentów, co w przypadku błotnika, drzwi, zderzaka czy innych elementów zewnętrznych nie ma żadnego znaczenia (bo będą lakierowane), jednak w moim przypadku może mieć zasadnicze znaczenie (bo diagnosta może nie przedłużyć mi ważności badań technicznych i będzie miał do tego podstawę) i powinien zamówić lampę od tego samego producenta. Rutyna już niejednego zgubiła. Jeżeli dojdzie do takiej sytuacji - wymuszę na ASO Ballaun (poprzez Kia Motors lub TVN Turbo - program Turbo Kamera, w ostateczności biegły rzeczoznawca i sąd - jeżeli samochód nie przejdzie pozytywnie badań technicznych) wymianę jednej bądź drugiej lampy na takie, żeby były identyczne. Ponadto wiem, że Kia Motors wydało w takiej sprawie pozytywne dla właścicieli Ceed-ów zalecenie ale niestety nie znam jego treści. Mam zaprzyjaźniony, bardzo dobry serwis, niestety daleko poza Warszawą (i tylko dlatego tam nie pojechałem) i u nich dowiem się, w czym rzecz.

Avatar użytkownika
zucio1
Koordynator Regionalny
 
Posty: 1339
Dołączył(a): 29 lip 2007 14:23
Lokalizacja: Olsztyn
Grupa: Warmińsko-Mazurska

Re: problem z LED-ami

28 lut 2015 16:52

I tak trzeba było od początku - masz możliwość weryfikacji - zrób to, a ewentualnie potem bij przysłowiową pianę. Jak pisałem wcześniej sam sprawdzę w swoim serwisie lampę przy wymianie i napiszę co i jak.
Obrazek
Kia ceed 1,6GDI M+comfort '13
Kia venga 1,4 '12
Ceed 1,6 C+ '09
Ceed 1,4 C+ '07
Fabia 1,4 16V
Matiz
VW Golf II 1,6
Polonez 1,6 Caro
Fiat 126p
Obrazek

AUTOR WĄTKU
yanusw
 

Re: problem z LED-ami

28 lut 2015 17:24

zucio1 napisał(a):I tak trzeba było od początku - masz możliwość weryfikacji - zrób to, a ewentualnie potem bij przysłowiową pianę. Jak pisałem wcześniej sam sprawdzę w swoim serwisie lampę przy wymianie i napiszę co i jak.

Sorki, ale to nie ja zacząłem bić przysłowiową "pianę". Serwisant z ASO Kia (bo temu nie zaprzeczył, że nim jest) poczuł się dotknięty moim oskarżeniem o niekompetencję swoich kolegów po fachu no i zaczęło się ... Ale - "Solidarność", także ta zawodowa, była i się skończyła - wraz z nadejściem młodych, gniewnych i nienasyconych. Ale oczywiście w pełni "kompetentnych"

Avatar użytkownika
Renegade
Weteran
 
Posty: 3743
Dołączył(a): 23 lis 2009 01:41
Lokalizacja: SLU
Grupa: GOP- Górny Śląsk
Marka i model samochodu: OPTIMA PHEV 2.0 205 KM

Re: problem z LED-ami

28 lut 2015 17:47

Sorki ale tak czytam i czytam i jedyna pianę Ty bijesz i to w niewłaściwym kierunku, bo szczur75 tylko przedstawił jak wygląda zamawianie części od strony serwisu i nawet jeżeli jest kilku dostawców tych lamp, a może dostawca lamp jest jeden, a zmienił się tylko dostawca ledów, to ASO nie ma na to wpływu, zamawiają część zgodnie z VIN pojazdu i to co jest na magazynie to dostają. ASO jedyne co może to zrobić fotki, zgłosić do KMP i czekać na decyzję, która jak najbardziej powinna być na twoją korzyść. Więc może zamiast atakować kolegę "młodymi gniewnymi" weź przeczytaj na spokojnie i ze zrozumieniem jego post, a szczególnie to:

szczur75 napisał(a):kontaktowałeś się z serwisem w tej sprawie?
Może warto się dopytać co się dzieje? Dlaczego to tyle trwa? Może czekają na decyzję KMP w tej sprawie? Może czekają na dostawę części? A może ktoś zapomniał o Twoim problemie? Oczywiście nic z tych rzeczy nie tłumaczy braku kontaktu. Jak długo czekasz na info z ASO?
Obrazek
OPTIMA PLUG-IN 2.0 205 KM - C3S (aluminium silver) '16
SOUL 1.6 DOHC 124 KM '12
CEE'D HB 1.6 DOHC 126 KM '09
CEE'D HB 1.4 DOHC 109 KM '08
SHUMA 1.5 DOHC '97

AUTOR WĄTKU
yanusw
 

Re: problem z LED-ami

28 lut 2015 19:33

Moje pytanie brzmiało: "Teraz sedno sprawy - podobno (wiem, że gdzieś dzwoni tylko nie wiem w którym kościele) Kia Motors wysłało powiadomienie do wszystkich ASO zalecające wymianę lamp na identyczne. Czy komuś obiła się o uszy taka informacja?" Odpowiedzi: jak widać wyżej - tylko, że wszystkie nie na temat.
Dlaczego to ja mam pilnować, żeby serwis zamówił odpowiednią część? Dlaczego to ja mam się znać na nr kodów producenta? Dlaczego to ja mam się dopytywać o sposób załatwienia sprawy? A od czego jest ASO - wyłącznie od kasowania klientów (oczywiście nie w tym przypadku)? Moim jedynym błędem było to, że odebrałem samochód z ASO nie sprawdzając bardzo dokładnie jakości wymienionego elementu. Zaufałem i chyba straciłem. Czas pokaże.

AUTOR WĄTKU
szczur75
 

Re: problem z LED-ami

28 lut 2015 23:30

yanusw napisał(a): serwisy w ASO doskonale wiedzą, że podzespoły pochodzą od różnych producentów,


No i?

Pisałem Ci. Myślałem, że dość jasno. Najwyraźniej pomyliłem się.
Ale wyjaśnię może bardziej.

Zamawiając daną część, w tym wypadku reflektor, zamawia się NUMER CZĘŚCI. Podczas wyboru części w programie doboru nie ma możliwości (w tym wypadku) wyboru producenta. Podczas zamawiania (inny program) także nie ma opcji wyboru producenta (dalej mówimy o reflektorze). Jedyna możliwość weryfikacji, w tym wypadku barwa światła LED, to organoleptycznie po podłączeniu.
Wniosek napiszę, żebyś nie miał niejasności.
Podczas procesu zamawiania części serwis nie ma wpływu na to jaką barwę będą miały LEDy w reflektorze.


yanusw napisał(a): Serwisant z ASO Kia (bo temu nie zaprzeczył, że nim jest) poczuł się dotknięty moim oskarżeniem o niekompetencję swoich kolegów po fachu


Tu także nie masz racji. Nie poczułem się dotknięty. Nie mnie dotyczy sprawa. Starałem się Tobie wyjaśnić gdzie tkwi problem, ponieważ prostu śmieszą mnie Twoje daleko idące wnioski wynikające tylko i wyłącznie z Twojej niewiedzy. Jednak Ty wiesz lepiej i więcej. chętnie poczytam/posłucham, może czegoś mnie nauczysz.

No chyba że:
yanusw napisał(a):Ja nie muszę się na tym znać,
będzie Twoją odpowiedzią. Wtedy się zastanów... Bo albo wiesz coś więcej niż ja, albo jednak nie i tylko bijesz pianę. Bo z ASO się zapewne powtórnie nie skontaktowałeś. A takie sprawy właśnie tam się załatwia.

Avatar użytkownika
Gizmo121
Grupa Trzymająca Władzę
 
Posty: 5406
Dołączył(a): 09 wrz 2008 10:20
Lokalizacja: Warszawa Bielany
Grupa: Mazowiecka
Model cee'd:
C1 SW, 1,6 ON 115KM
2008, Optimum

Re: problem z LED-ami

01 mar 2015 13:14

szczur75 napisał(a):Zamawiając daną część, w tym wypadku reflektor, zamawia się NUMER CZĘŚCI. Podczas wyboru części w programie doboru nie ma możliwości (w tym wypadku) wyboru producenta.


Potwierdzam te słowa....choć pracując w serwisie sprzętu AGD też nie mamy wyboru producenta ważny jest numer części...a na marginesie dopowiem: jeśli konkretny sprzęt (np multicooker) był produkowany u dwóch różnych producentów to jednego się naprawia a drugiego wymienia na nowy - dobre co?? :szok
Pozdrawiam Wojtek ( KIA Cee'd SW 1,6 CRDI 115KM optimum 5K 09'2008 ) WRC- Warcy , Rycy , Csescy ale (dużo) nie rdzewieje :)

AUTOR WĄTKU
yanusw
 

Re: problem z LED-ami

01 mar 2015 13:22

trochę mnie poniosło - bardzo przepraszam.

Avatar użytkownika
gbear
Grupa Trzymająca Władzę
 
Posty: 1289
Dołączył(a): 10 sie 2007 10:37
Lokalizacja: Wrocław
Grupa: Dolny Śląsk

Re: problem z LED-ami

01 mar 2015 23:08

no, to ze strony fabryki prawie motoryzacyjnej - maszyny budowlane.

ten sam NUMER CZESCI, różna wersja, rozni dostawcy --> ten sam model maszyny. Zasada wymienialności elementów. Na produkcje trafia numer części i do niego pozostałe komponenty. Oczywiście w niektorych sytuacjach może pojawić sie temat niewielkich odchyłek. A w specyfikacji lampy zapewne też jest wpisana temperatura barwowa plus jej tolerancja, a to może powodować różny odcień


a idąc dalej - w obsłudze posprzedażnej może pojawić się 3 producent, bo fabryka i rynek OEM (pierwszy montaż) to jedno, a Aftermarket to drugi kanał i może mieć kompletnie inne źródła pochodzenia elementów. Ale numer części będzie zawsze ten sam dla danego egzemplarza, lub bedzie podany pasujący numer zamienny (tak zamawia gizmo121 i niegdy nie wie, co tak do końca dostanie :fiu ) :)

jak pisał gryzoń - pogadaj z ASO, ale normalnie i może coś im się uda z tym zrobić. Niemniej cudów bym nie oczekiwał - nie są w stanie określić, jaki jest kolor światła w danej lampie.

Daj znać, czy coś się udało.

pzdr

PS. Pewnie niedługo temat LED będzie jest ciekawszy, bo coraz więcej aut ma montowane LEDy nie tylko na dziennych. :twisted:

Zreszta, czasem i na ksenonie widać różnice ;)
ADMIN - Antypatyczny Dreczyciel Masowo Inwigilowanych Niewiniatek :-)

Obrazek

Avatar użytkownika
Ryba4
Nadworny błazen
 
Posty: 6856
Dołączył(a): 01 gru 2010 18:15
Lokalizacja: Kraków / Wrocław
Grupa: Małopolska
Model cee'd:
C1FL HB, 1,4 Pb 90KM
2010, M

Re: problem z LED-ami

02 mar 2015 13:23

Padłem na płetwy....
Yanusw powiedz mi jaki kolor ledów wg palety RGB (a może RAL? :lol: ) ma lampa o nr katalogowym 92101A2010 ? Jasna sprawa, że będziesz debilnie wyglądał z dwiema różnymi lampami i powinni Ci ją wymienić, ale zastanów się co piszesz, bo robisz z siebie błazna..
Obrazek
FL 1,4 90KM HB 5K M (C+); STI WRC WRX PS3 ITP ITD TDI 8)

Następna strona
Powrót do Awaryjność, raporty z eksploatacji
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi / Wyświetlone
    Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 20 gości

Partnerzy

Części Kia

https://pesca-sklep.pl