[C2] awaria, problem z LED / LEDami

Problemy z cee'd'em oraz historia eksploatacji Waszych aut (raporty) / problems, drive reports

Moderator: Żandarmeria

Avatar użytkownika
Kolber
Brygadzista
 
Posty: 105
Dołączył(a): 24 maja 2015 01:03
Lokalizacja: Ruda Śląska
Grupa: GOP- Górny Śląsk
Model cee'd:
C3 SW, 1400 Pb 140KM
2019, BUSINESS LINE

Re: Nie dzialaja LED'y

02 lip 2016 16:36

Jaka kontrolka Ci się zapala ???
Paweł

CEE'D SW 1.4 T-GDI '19 & OCTAVIA 1.6 TDI '13

AUTOR WĄTKU
arienn
 

Re: Nie dzialaja LED'y

02 lip 2016 16:50

Swiatel postojowych i mijania w trybie auto wieczorami, w dzien na auto zadna, na postojowych kontrolka postojowych sie swieci jednak zadne swiatla sie nie pala.

Avatar użytkownika
butter18
Dyrektor
 
Posty: 886
Dołączył(a): 21 cze 2014 22:31
Lokalizacja: Wrocław
Grupa: Dolny Śląsk
Model cee'd:
C2 HB, 1,4 Pb/LPG 100KM
2014, M+DFA

Re: Nie dzialaja LED'y

02 lip 2016 17:02

nie postojowe tylko pozycyjne....

1) na 0 palą się ledy?
2) na auto w nocy palą się ledy?
3) na pozycyjnych palą się ledy ?



Nie? lampy prawdopodobnie do wymiany.... zobacz czy masz gwarancje... moze ktoś przyoszczędził na ASO, GW sie skończyła a koszty lamp go zabiły...


domniemam że dzienne ledy masz zespolone w reflektorze głównym, nie w przeciwmgielnych ?
Hyundai i10 2015
Kia cee'd 2014
Daewoo Matiz 2000

AUTOR WĄTKU
arienn
 

Re: Nie dzialaja LED'y

02 lip 2016 17:39

Oczywiscie pozycyjne :) ledy nie pala nigdy, sa zespolone w reflektorze glownym. Mam ksiazke serwisowa takze podjadę do ASO i zobaczymy co powiedza. Dzieki ;)

Avatar użytkownika
Ryba4
Nadworny błazen
 
Posty: 6863
Dołączył(a): 01 gru 2010 18:15
Lokalizacja: Kraków / Wrocław
Grupa: Małopolska
Model cee'd:
C1FL HB, 1,4 Pb 90KM
2010, M

Re: Migająca lampa / awaria LED

02 lip 2016 20:53

Ludzie, kufa litości, kto to nadąży przenosić te posty i łączyć te miliony klonów tematów, zaraz nam serwera braknie...
Obrazek
FL 1,4 90KM HB 5K M (C+); STI WRC WRX PS3 ITP ITD TDI 8)

AUTOR WĄTKU
arienn
 

Re: Migająca lampa / awaria LED

06 lip 2016 17:52

Aktualizuję:

Byłem w ASO, sprawdzali mi jeszcze grubość lakieru bo niestety poprzedni właściciel w książce serwisowej nie posiadał żadnego wpisu kontroli antiperforation.

Ostatecznie zaakceptowano mi tą wymianę, jednak od ręki mogli wymienić tylko jedną lampę (Marvel - Łódź) - złożyli protokół z grubością lakieru i zdjęciami lamp do kogoś w Warszawie decyzyjnego - jutro ma być odpowiedź.

Zastanawiam się, czy skoro mogli sami jedną wymienić bez żadnej zgody z Wawy to może mogłem prosić o zrobienie jednej a po zrobieniu o zrobienie drugiej :D

Avatar użytkownika
Ryba4
Nadworny błazen
 
Posty: 6863
Dołączył(a): 01 gru 2010 18:15
Lokalizacja: Kraków / Wrocław
Grupa: Małopolska
Model cee'd:
C1FL HB, 1,4 Pb 90KM
2010, M

Re: Migająca lampa / awaria LED

06 lip 2016 19:30

arienn napisał(a):do kogoś w Warszawie decyzyjnego

Hmmm.... :whistle2: 8-)
ASO mają limit do którego mogą podjąć decyzję samodzielnie, jak podejmą złą to najwyżej dostaną notę korygującą i grube lanie :stickwhack: :biggrin:
Obrazek
FL 1,4 90KM HB 5K M (C+); STI WRC WRX PS3 ITP ITD TDI 8)

AUTOR WĄTKU
zabka
 

Re: Migająca lampa / awaria LED

06 lip 2016 20:21

od ręki mogli wymienić tylko jedną lampę


Zalezy od ASO, mnie bez marudzenia wymieniono dwie lampy - 20 minut to zajelo ;). Jednakze, musialam na nie troche czekac.

AUTOR WĄTKU
Kozak_Barabasz
 

Re: Migająca lampa / awaria LED

07 lip 2016 11:54

http://kiagwarancja.pl/pdf/7YW_wykaz_el ... rancja.pdf
hmy doczytując się w ograniczenia gwarancji widać, że na lampy (żarniki i diody) jest gwarancja do pierwszego przeglądu, czyli do 2 lat albo 30tys km ?

cytat:

Gwarancja dotycząca tylko wad fabrycznych do pierwszego przeglądu pojazdu:
świece zapłonowe, świece żarowe, klocki i szczęki hamulcowe, tarcze i bębny hamulcowe,
tarcza sprzęgła, docisk sprzęgła, łożysko wyciskowe sprzęgła, ramiona wycieraczek, przewody
wysokiego napięcia, cewki zapłonowe, żarniki i diody, szyby, uszczelki szyb oraz uszczelki
drzwi, paski klinowe i wielorowkowe, felgi, kołpaki, czynnik roboczy klimatyzacji, rolki i napinacze
pasków napędowych.



i kolejna rzecz.

cytat:

Uwagi: gwarancja na oryginalne części zamontowane bezpłatnie podczas naprawy gwarancyjnej udzielana jest na okres nieprzekraczający terminu upłynięcia
ważności gwarancji na nowy samochód lub daną część, zgodnie z limitem opisanym w punkcie 1. oraz 5. warunków udzielanej gwarancji. Warunkiem
skorzystania z gwarancji na oryginalną część zamienną zakupioną w ASO Kia jest posiadanie dowodu zakupu w postaci faktury lub paragonu. Dowód
zakupu musi zawierać umieszczony przez sprzedawcę numer VIN oraz przebieg pojazdu, do którego część została zakupiona.


Wynika z tego, że jak np. silnik klęknie nam dzień przed 7letnią gwarancją, to wymieniony silnik ma na nowo 7 lat/150ty km ?

Avatar użytkownika
szymex
Kierownik
 
Posty: 547
Dołączył(a): 21 sty 2013 09:44
Lokalizacja: MAZOVIA
Grupa: Mazowiecka
Model cee'd:
C1FL SW, 1,6 ON 115KM
2009, Optimum

Re: Migająca lampa / awaria LED

07 lip 2016 12:24

Kozak_Barabasz napisał(a):Wynika z tego, że jak np. silnik klęknie nam dzień przed 7letnią gwarancją, to wymieniony silnik ma na nowo 7 lat/150ty km ?


toć pisze, że "na okres nieprzekraczający terminu upłynięcia ważności gwarancji" czyli w tym przypadku na okres jednego dnia :biggrin:

AUTOR WĄTKU
Kozak_Barabasz
 

Re: Migająca lampa / awaria LED

07 lip 2016 12:33

szymex napisał(a):
Kozak_Barabasz napisał(a):Wynika z tego, że jak np. silnik klęknie nam dzień przed 7letnią gwarancją, to wymieniony silnik ma na nowo 7 lat/150ty km ?


toć pisze, że "na okres nieprzekraczający terminu upłynięcia ważności gwarancji" czyli w tym przypadku na okres jednego dnia :biggrin:


No widzisz, nie dopisałeś za tym zdaniem najważniejszej kwestii .....
"na okres nieprzekraczający terminu upłynięcia ważności gwarancji na nowy samochód lub daną część"

Czyli nie aktualny Twój, tylko nowy z salonu.
Wynika z tego, że wymiana danej cześć na gwarancji, powoduje przedłużenie jej na nowy okres, zgodny z warunkami gwarancji nowego samochodu.
Czyli mam gwarancję na silnik na nowo 7lat/150tys km

Nie wiem w takim razie jak komuś wymienili lampy na nowe, mając cee'd z rocznika np 2012-2013 ?

AUTOR WĄTKU
zabka
 

Re: Migająca lampa / awaria LED

07 lip 2016 12:59

żarniki i diody


Problem z lampami to podobno problem z DRL, wiec nie jest to dioda. W zwiazku z tym, ze tyle osob ma z tym problem, jak nie zaraz my wszyscy to jako konsumenci i tak moglibysmy dochodzic praw na linii wada ukryta jednakze u sprzedawcy - czyli w salonie.

Avatar użytkownika
butter18
Dyrektor
 
Posty: 886
Dołączył(a): 21 cze 2014 22:31
Lokalizacja: Wrocław
Grupa: Dolny Śląsk
Model cee'd:
C2 HB, 1,4 Pb/LPG 100KM
2014, M+DFA

Re: Migająca lampa / awaria LED

07 lip 2016 14:19

Dioda się pali, tylko elektronika szwankuje. Jak by Ci padła jakaś żarówka ledowa w lampie to wtedy może i by to podpięli, ale skoro się świecą, albo raczej mrugają to winna elektronika a to już co innego niż led. Tak samo jak by Ci padła H7 albo padło sterowanie światłami. Żarówka nie podlega, przekaźnik już raczej tak.
Hyundai i10 2015
Kia cee'd 2014
Daewoo Matiz 2000

AUTOR WĄTKU
Kozak_Barabasz
 

Re: Migająca lampa / awaria LED

07 lip 2016 15:44

zabka napisał(a): problem z DRL, wiec nie jest to dioda.

Oczywiście, że jest, bo to jedna z wielu nazw na diody-w tym przypadku diody do jazdy dziennej.
Co do mrugania to rzeczywiście macie rację z tą elektroniką- a na nią jest już 7 lat (sprawa jasna)

stone_face
Brygadzista
 
Posty: 104
Dołączył(a): 29 kwi 2016 22:33
Lokalizacja: Warszawa
Grupa: Mazowiecka

Re: Migająca lampa / awaria LED

07 lip 2016 20:12

Kozak_Barabasz napisał(a):No widzisz, nie dopisałeś za tym zdaniem najważniejszej kwestii .....
"na okres nieprzekraczający terminu upłynięcia ważności gwarancji na nowy samochód lub daną część"

Czyli nie aktualny Twój, tylko nowy z salonu.
Wynika z tego, że wymiana danej cześć na gwarancji, powoduje przedłużenie jej na nowy okres, zgodny z warunkami gwarancji nowego samochodu.
Czyli mam gwarancję na silnik na nowo 7lat/150tys km


Błędnie interpretujesz ten zapis. Gwarancja nie biegnie od nowa w tym przypadku, tylko do końca gwarancji na samochód podanego w książce gwarancyjnej, a w przypadku części z limitowaną gwarancją, do końca limitu określonego dla tych części w warunkach gwarancji.

AUTOR WĄTKU
arienn
 

Re: Migająca lampa / awaria LED

07 lip 2016 20:42

Byłem nawet świadkiem takiej sytuacji wczoraj w ASO - gwarancja na pewno przepada wtedy kolejnego dnia - jednak ASO probówało jakoś temu Panu pomóc - nie podsłuchiwałem dłużej więc nie wiem na czym stanęło ;)

Co do LEDów u mnie zidentyfikowane zostało, że wszystkie przepalone - sprawdzają rocznik lamp jako, że kupiłem auto ściągane z Francji. Czy oznaczenie na lampach 129DR (nie jestem pewny tych liter) znaczy wrzesień 2012 czy zupełnie coś innego?

AUTOR WĄTKU
Kozak_Barabasz
 

Re: Migająca lampa / awaria LED

08 lip 2016 08:18

stone_face napisał(a):Błędnie interpretujesz ten zapis. Gwarancja nie biegnie od nowa w tym przypadku, tylko do końca gwarancji na samochód podanego w książce gwarancyjnej, a w przypadku części z limitowaną gwarancją, do końca limitu określonego dla tych części w warunkach gwarancji.

hmy z Polskiego nigdy nie byłem orłem ale czytanie ze zrozumieniem szło mi jeszcze jako tako ;)
Jest przecież wyraźnie napisane, że "na okres nieprzekraczający terminu upłynięcia ważności gwarancji na nowy samochód lub daną część"
a nie ""na okres nieprzekraczający terminu upłynięcia ważności gwarancji na aktualny samochód lub daną część"
Teraz te 2 powyższe cytaty są jak najbardziej zrozumiałe i różne od siebie- czy tylko mi tak się wydaje ? :szok:

Avatar użytkownika
szymex
Kierownik
 
Posty: 547
Dołączył(a): 21 sty 2013 09:44
Lokalizacja: MAZOVIA
Grupa: Mazowiecka
Model cee'd:
C1FL SW, 1,6 ON 115KM
2009, Optimum

Re: Migająca lampa / awaria LED

08 lip 2016 09:25

Kozak_Barabasz napisał(a):"na okres nieprzekraczający terminu upłynięcia ważności gwarancji na nowy samochód lub daną część"

Też to czytam ze zrozumieniem i żadne słowo tu użyte nie wskazuje, że gwarancja biegnie od nowa. Samo już stwierdzenie "nieprzekraczający termin" wprowadza dużo swobody.
Typowy prawniczy bełkot. Na szczęście jest ustawa:
Art. 581. § 1. Jeżeli w wykonaniu swoich obowiązków gwarant dostarczył uprawnionemu z gwarancji zamiast rzeczy wadliwej rzecz wolną od wad albo dokonał istotnych napraw rzeczy objętej gwarancją, termin gwarancji biegnie na nowo od chwili dostarczenia rzeczy wolnej od wad lub zwrócenia rzeczy naprawionej. Jeżeli gwarant wymienił część rzeczy, przepis powyższy stosuje się odpowiednio do części wymienionej.

stone_face
Brygadzista
 
Posty: 104
Dołączył(a): 29 kwi 2016 22:33
Lokalizacja: Warszawa
Grupa: Mazowiecka

Re: Migająca lampa / awaria LED

08 lip 2016 21:00

Kozak_Barabasz napisał(a):hmy z Polskiego nigdy nie byłem orłem ale czytanie ze zrozumieniem szło mi jeszcze jako tako
Jest przecież wyraźnie napisane, że "na okres nieprzekraczający terminu upłynięcia ważności gwarancji na nowy samochód lub daną część"
a nie ""na okres nieprzekraczający terminu upłynięcia ważności gwarancji na aktualny samochód lub daną część"
Teraz te 2 powyższe cytaty są jak najbardziej zrozumiałe i różne od siebie- czy tylko mi tak się wydaje ?


Rzeczywiście jest to napisane tak, że pozostawia margines interpretacji. Jednak określenie "termin upłynięcia ważności gwarancji" oznacza konkretną datę (podaną w książce gwarancyjnej), a nie okres czasu. A więc dotyczy konkretnego egzemplarza samochodu, na który wydana została gwarancja, a nie długości okresu gwarancji podawanego w reklamach. Tak ja to rozumiem. Ale dla pewności warto by spytać KMP, co mieli na myśli.

Avatar użytkownika
gisio
V kolumna
 
Posty: 1363
Dołączył(a): 23 gru 2009 17:51
Lokalizacja: Warszawa Bielany
Grupa: Mazowiecka
Marka i model samochodu: Cadenza 3,5 V6 A/T 286 KM

Re: Migająca lampa / awaria LED

10 lip 2016 00:21

Wymogi dotyczące warunków gwarancji producenta określa art. 577 k.c. [patrz zmiany 2014].

W przypadku gdy w karcie gwarancyjnej nie zawarto innych zapisów ma zastosowanie art. 581 k.c.

Tyle w temacie.
„ … kiedy jestem trzeźwy i w dobrej formie krzywdzę ludzi … „

Poprzednia stronaNastępna strona
Powrót do Awaryjność, raporty z eksploatacji
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi / Wyświetlone
    Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 89 gości

Partnerzy

Części Kia

https://pesca-sklep.pl