[C2] awaria, problem z LED / LEDami

Problemy z cee'd'em oraz historia eksploatacji Waszych aut (raporty) / problems, drive reports

Moderator: Żandarmeria

Avatar użytkownika
ruszok
Żandarmeria
 
Posty: 4199
Dołączył(a): 17 lip 2010 06:34
Lokalizacja: Katowice
Grupa: GOP- Górny Śląsk
Model cee'd:
C3 SW, 1,4 TGDi Pb 140KM
2019, L + BL

Re: problem z LED-ami

27 wrz 2016 18:42

U nas w firmie jest kilka sportage po fl poprzedniej generacji i 3 nowe. Nie uświadczyły tego problemu. A ceedy mamy z żarówkowymi dziennymi także tym bardziej problem nie występuje.
......:::: BYŁA: KIA CEE'D HB 1.6 CRDi 16V 115 COMFORT+ 2010 ::::......
......:::: KIA CEED SW 1.4 TGDi L+BL 2019 ::::......

Avatar użytkownika
Ryba4
Nadworny błazen
 
Posty: 6856
Dołączył(a): 01 gru 2010 18:15
Lokalizacja: Kraków / Wrocław
Grupa: Małopolska
Model cee'd:
C1FL HB, 1,4 Pb 90KM
2010, M

Re: problem z LED-ami

27 wrz 2016 19:55

No właśnie, też nie słyszałem żeby w Sportku padły ledy, coś Pan zmyślasz ;) Ale za to ile A6C6 jeździ z popalonymi ledami.. :whistle2:
Obrazek
FL 1,4 90KM HB 5K M (C+); STI WRC WRX PS3 ITP ITD TDI 8)

Avatar użytkownika
vonski
Weteran
 
Posty: 2335
Dołączył(a): 09 gru 2014 09:11
Lokalizacja: Gliwice
Grupa: GOP- Górny Śląsk
Model cee'd:
C2 HB, GT 1.6T Pb 230KM
2015

Re: problem z LED-ami

27 wrz 2016 20:20

W Sportage'u wygląda to inaczej niż w Ceed. Poszczególne diody świecą z różną intensywnością i lampa wygląda trochę jak LEDy za 20zł z allegro. I nie żartujcie że tego nie widzieliście, bo dla mnie 1 na 5 Sportków tak wygląda...
Obrazek

gamblerpl
Dopiero co...
 
Posty: 9
Dołączył(a): 17 paź 2016 12:29
Lokalizacja: Konin
Grupa: Wielkopolska
Model cee'd:
C2 SW, 1.6 ON 128KM
2013, Comfort +

Problem z LED

30 paź 2016 15:56

Przede wszystkim chciałem przywitać się, jako nowy klubowicz KIA :)

Mam problem z ledami w światłach głównych - wczoraj zaobserwowałem że świeci tylko jedna strona .. po jakimś czasie strony się obróciły - świeciła druga strona
Teraz odpalając samochód zwróciłem uwagę ze świecą 2 strony ..ale lewa strona słabiej
Sprawdziłem wszelkie połączenia/ kostki/ bezpieczniki.
Gdzie może być problem?
Z góry dziękuje za pomoc

AUTOR WĄTKU
Drapi13
 

Problem z led

30 paź 2016 20:25

Witam kolegów dzisiaj pojawił się problem w moim ceed tzn lewy led zaczął migać poprawiałem wtyczkę od reflektora + bezpieczniki i przekaźniki ale nic to nie dało proszę o pomoc w tej sprawie widziałem filmiki na youtube z tym problemem ale rozwiązania nie było. Moje auteczko to ceed 2 kombi.

stempel1
Brygadzista
 
Posty: 121
Dołączył(a): 19 gru 2015 20:59
Lokalizacja: Warmia i Mazury
Grupa: Warmińsko-Mazurska
Model cee'd:
C2 SW, 1.6 Pb 135KM
2012

Re: Problem z led

30 paź 2016 20:34

No patrz na youtube potrafiłeś kolego, co nieco znaleźć a tutaj nie chciało Ci się poszukać. Temat był już wałkowany w stosunku do C2, a rozwiązanie jest banalne. Jak poczytasz to się dowiesz :palka:

stempel1
Brygadzista
 
Posty: 121
Dołączył(a): 19 gru 2015 20:59
Lokalizacja: Warmia i Mazury
Grupa: Warmińsko-Mazurska
Model cee'd:
C2 SW, 1.6 Pb 135KM
2012

Re: Migająca lampa / awaria LED

30 paź 2016 20:38

Chyba dziś jakiś wysyp z tymi ledami, bo to już druga osoba która ma problem z światełkami (chociaż tutaj kolega nie zakładał nowego wątku tylko podczepił się pod właściwy) :cool: Cóż, drogi kolego jak przeczytasz cały wątek to myślę, że zrozumiesz co dolega twojemu autku i jakie jest rozwiązanie :spoko:

Avatar użytkownika
Geegles
Weteran
 
Posty: 1596
Dołączył(a): 02 maja 2012 23:43
Lokalizacja: Rosanów
Grupa: Łódzka
Model cee'd:
C3 PRO, 1.6T Pb 204KM
2020, GT

Re: Migająca lampa / awaria LED

30 paź 2016 22:12

No nie wiem, chyba go R4 skleil.
Jest: Kia Proceed 1.6 T-GDI TEC+PRE+AEB+SRF
Było: Kia Stinger 2.0 T-GDI ECS+RED+TEC+SRF
Było: Kia Sportage 1.6 T-GDI
Było: Kia Cee'd JD 2014 1.6 CRDI
Było: Kia ProCee'd 2010 1.4 Pb
Było: Kia Sportage 2014 1.7 CRDI

Avatar użytkownika
Ryba4
Nadworny błazen
 
Posty: 6856
Dołączył(a): 01 gru 2010 18:15
Lokalizacja: Kraków / Wrocław
Grupa: Małopolska
Model cee'd:
C1FL HB, 1,4 Pb 90KM
2010, M

Re: Migająca lampa / awaria LED

31 paź 2016 16:05

stempel1 napisał(a):kolega nie zakładał nowego wątku tylko podczepił się pod właściwy)

Geegles napisał(a):No nie wiem, chyba go R4 skleil.


Oczywiście, że tak, bo wyszukiwarki użyć i znaleźć tematu na 12 stron i 230 postów nie łaska (a był jeszcze drugi też na kilkanaście postów, też połączyłem, w sumie było chyba 7 tematów)... Nie wiem już jakie słowa kluczowe dać w temacie, żeby jeden z drugim bystrzak mógł to znaleźć, bo słowo "LED", "LED***" itp wyraźnie im do mózgu nie przychodzi..
Obrazek
FL 1,4 90KM HB 5K M (C+); STI WRC WRX PS3 ITP ITD TDI 8)

stempel1
Brygadzista
 
Posty: 121
Dołączył(a): 19 gru 2015 20:59
Lokalizacja: Warmia i Mazury
Grupa: Warmińsko-Mazurska
Model cee'd:
C2 SW, 1.6 Pb 135KM
2012

Re: Migająca lampa / awaria LED

31 paź 2016 16:55

Ryba4 napisał(a):
stempel1 napisał(a): Nie wiem już jakie słowa kluczowe dać w temacie, żeby jeden z drugim bystrzak mógł to znaleźć, bo słowo "LED", "LED***" itp wyraźnie im do mózgu nie przychodzi..


Jak to jakie - Ciemność, widzę ciemność, ciemność widzę. :spoko:

AUTOR WĄTKU
Drapi13
 

Re: awaria, problem z LED / LEDami

31 paź 2016 23:13

Czytam i czytam te posty ale do końca nie wiem czy dobrze rozumiem od razu informuje że gwarancji nie posiadam bo sprowadzony samochód i bez kontynuacji serwisowej tzn:
Jak już wcześniej informowałem led zaczoł migać i teraz nie da się tego naprawić ? hmm nowego nie kupie bo mnie nie stać a kupić używany za 300zł może pochodzić miesiąc noi d*** i co teraz proszę dajcie jakąś alternatywe !!!

Avatar użytkownika
Ryba4
Nadworny błazen
 
Posty: 6856
Dołączył(a): 01 gru 2010 18:15
Lokalizacja: Kraków / Wrocław
Grupa: Małopolska
Model cee'd:
C1FL HB, 1,4 Pb 90KM
2010, M

Re: awaria, problem z LED / LEDami

01 lis 2016 00:48

Zaczoł13, a czego Ty się drzesz??
Nie ma innej alternatywy jak wymiana na nowe bo lampy mają wadę fabryczną. Po to właśnie jest gwarancja. Zawsze możesz pogadać z helmutem B-)

Wysłane z mojego SM-N910C przy użyciu Tapatalka
Obrazek
FL 1,4 90KM HB 5K M (C+); STI WRC WRX PS3 ITP ITD TDI 8)

Avatar użytkownika
Renegade
Weteran
 
Posty: 3743
Dołączył(a): 23 lis 2009 01:41
Lokalizacja: SLU
Grupa: GOP- Górny Śląsk
Marka i model samochodu: OPTIMA PHEV 2.0 205 KM

Re: awaria, problem z LED / LEDami

01 lis 2016 05:18

Ryba4 napisał(a):Nie ma innej alternatywy jak wymiana na nowe bo lampy mają wadę fabryczną.


Ojjj zaraz takie.... :whistle2:

Alternatywy są 3:

1 - kupienie w ASO nowych
2 - poszukanie na allegro z rozbitków (nie jest powiedziane, że zaraz się popsują)
3 - dać do regeneracji np:

http://regeneracja-led.pl/regeneracja-l ... -kia-ceed/
Obrazek
OPTIMA PLUG-IN 2.0 205 KM - C3S (aluminium silver) '16
SOUL 1.6 DOHC 124 KM '12
CEE'D HB 1.6 DOHC 126 KM '09
CEE'D HB 1.4 DOHC 109 KM '08
SHUMA 1.5 DOHC '97

stempel1
Brygadzista
 
Posty: 121
Dołączył(a): 19 gru 2015 20:59
Lokalizacja: Warmia i Mazury
Grupa: Warmińsko-Mazurska
Model cee'd:
C2 SW, 1.6 Pb 135KM
2012

Re: awaria, problem z LED / LEDami

01 lis 2016 11:08

Drapi13 napisał(a):Czytam i czytam te posty ale do końca nie wiem czy dobrze rozumiem od razu informuje że gwarancji nie posiadam bo sprowadzony samochód i bez kontynuacji serwisowej ....

Wiem, że to poza tematem jednakże cały czas nie mogę zrozumieć ludzi którzy kupują młode autka za kilkadziesiąt tysięcy złotych i nie przejmują się opieką serwisową/gwarancyjną. Rozumiem, iż w przypadku starszych aut człowiek z góry zabezpiecza pewną część kasy na takie niespodzianki jednakże przecież w całkiem nowych takie zabezpieczenie daje nam właśnie gwarancja. Wiem, że wówczas trzeba parę złotych zostawiać w ASO, ale to przecież lepiej niż obawiać się jakiś niespodzianek co dzień rano. Nadto Kia już parę razy pokazywała swoją dobrą wolę przy usterkach wynikłych poza okresem gwarancyjnym, co jest dla nich ogromnym plusem. No ba, ale logika ludzka chodzi różnymi drogami..... :roll:

Co do problemów krzyczącego kolegi to najkorzystniejsze są dla niego opcje nr 2 i 3 podane przez Renegade, tym bardziej, iż jest coraz więcej firm zajmujących się regeneracją ledów. Jest jednakże jeszcze jedna opcja o której nikt nie wspominał - ot może jeździć bez ledów, bo po co nam one, w końcu wszyscy patrzą na to jakiem mamy auto, a nie że coś tam świeci (no i jaka oszczędność w kieszeni) :wink:

AUTOR WĄTKU
Drapi13
 

Re: awaria, problem z LED / LEDami

01 lis 2016 19:27

Oo i bardzo dziękuję za alternatywną odp :spoko:

mumen
Dopiero co...
 
Posty: 1
Dołączył(a): 03 lis 2016 20:30
Lokalizacja: k-ce
Grupa: GOP- Górny Śląsk
Model cee'd:
C2FL PRO, 1,6 ON 128KM
2013, L

Re: awaria, problem z LED / LEDami

03 lis 2016 20:46

Drapi13 napisał(a):Oo i bardzo dziękuję za alternatywną odp :spoko:

Hej wam, mam ten sam problem co większość tutaj. Moja ceed podobno nie kwalifikuje się do wymiany ponieważ 3 lata temu przy stłuczce poprzedniego właściciela wymieniono obie lampy... :( Po gwarancji można taniej pozbyć się problemu. Są firmy które regenerują reflektory led, a jeśli chodzi o namiar na w/w firmę to wystarczy wygooglować "regeneracja świateł dziennych" "led regeneracja" itp.
Na razie muszę się wstrzymać ponieważ na naprawę potrzebują 2 dni plus 2 dni na transport tam i z powrotem... Rzeczowy rozmówca telefonicznie poinformował, że cena waha się od 150-350zł za szt. w zależności czy do wymiany są same diody czy ten trzeba naprawić sterownik...
Jeśli ktoś już próbował regeneracji sterownika proszę o opinie.

b0gdan
Klubowicz
 
Posty: 52
Dołączył(a): 17 sie 2016 19:52
Lokalizacja: Okolice Rzeszowa
Grupa: Podkarpacka
Model cee'd:
C2 SW, 1,6 ON 128KM
2015

Re: awaria, problem z LED / LEDami

11 lis 2016 23:35

Witam Was serdecznie :yah: czytam wszystkie informacje odnośnie tych ledów i chciałem się z Wami podzielić przemyśleniami.
Otóż kupiłem C2 w lipcu,lekko bita z prawego przodu ,po usunięciu usterek, montaż lamp ,notabene kupione na portalu ol.. była konieczność bo oryginalne były oberwane, no i jedna zaczęła mrugać, więc demontaż i lukanie co i jak sie da rozmontować, same lampy da się rozebrać,są sklejone,ale da się to rozebrać,mniesza o to jakim sposobem :wink: mając starą popękaną z dobrym sterownikiem tych ledów, podmieniłem go i całość cuzamen do kupy złozyłem, działa i ma sie dobrze, jeśli ma się możliwość wyjęcia z jakiegoś innego egzemplarza lampy działający sterownik to jest to do zrobienia.
W którymś z poprzednich postów doczytałem ze ktoś pytał o możliwość odłączenia samych ledów, otóż jest to możliwe, trzeba zdemontować lampe, co nie jest takie proste i szybkie, od spodu jest dekielek,mniej więcej w połowie lampy,który po odkręceniu odsłania nam białą kostkę łączącą sterownik z kabelkami z głównej wtyki zasilającej lampe,wystarczy to delikatnie rozłączyć i po sprawie,wtedy jeździmy tylko na swiatłach mijania i nic nam więcej nie mruga,
jak wygospodaruję chwilę czasu to przyglądne sie temu sterownikowi,może tam się coś da zmodernizować i polepszyć życie poczciwych właścicieli "Żabek"
pozdrawiam :hi:
Ostatnio edytowano 12 lis 2016 17:05 przez b0gdan, łącznie edytowano 1 raz

Avatar użytkownika
butter18
Dyrektor
 
Posty: 886
Dołączył(a): 21 cze 2014 22:31
Lokalizacja: Wrocław
Grupa: Dolny Śląsk
Model cee'd:
C2 HB, 1,4 Pb/LPG 100KM
2014, M+DFA

Re: awaria, problem z LED / LEDami

12 lis 2016 00:13

Nie zrobiłes przypadkiem jakis zdjęć dla potomnych ? ;) jak wygloada owy sterownik, czy widac na nim jakieś zwarcia/przepięcia, itd bo nie przypominam sobie aby owy sterownik ktokolwiek pokazał gdzie co i jak :) W sumie chyba jesteś pierwszy, któremu udało się to zrobić :)

po dłuższym szukaniu znalazłem owe foto:
http://spplthumb.blob.core.windows.net/ ... 454157.jpg
domyślam się że owy otwór ze "śmigłem" to dostęp do sterownika... ?
Hyundai i10 2015
Kia cee'd 2014
Daewoo Matiz 2000

b0gdan
Klubowicz
 
Posty: 52
Dołączył(a): 17 sie 2016 19:52
Lokalizacja: Okolice Rzeszowa
Grupa: Podkarpacka
Model cee'd:
C2 SW, 1,6 ON 128KM
2015

Re: awaria, problem z LED / LEDami

12 lis 2016 21:33

Witam butter18
wtedy nie przyszło mi do głowy by zdjęcia robić,szczerze mówiąc nie sądziłem że cokolwiek da się zrobić z tą lampą,
a jak to robiłem to było gorąco, sama lampa leżała z pół dnia pod ścianą do słoneczka,była rozgrzana i klej którym jest klosz uszczelniony,był bardziej elastyczny i ciągliwy,sam plastik też nie uległ żadnemu uszczerbkowi ani porysowaniu
zdjęcie sterownika http://www.fotosik.pl/zdjecie/583d6ed8b716316e
przez ten dekielek, widać tylko kostkę łączącą tę płytkę , ale nie da się samego sterownika wyjąc przez tę rewizje,
na tym elemencie nie widać żadnych przepaleń ani innych podejrzanych połączeń, osobiście to stawiam na przebicia tego kondensatorka, jak się nagrzeje
gdyby ktoś z forum się zajął tematem, mam na myśli elektronika, to pewnie by to rozgryzł
pozdrawiam :hi:

Avatar użytkownika
butter18
Dyrektor
 
Posty: 886
Dołączył(a): 21 cze 2014 22:31
Lokalizacja: Wrocław
Grupa: Dolny Śląsk
Model cee'd:
C2 HB, 1,4 Pb/LPG 100KM
2014, M+DFA

Re: awaria, problem z LED / LEDami

12 lis 2016 21:53

Witam również :hi:
Dzięki wielkie za fotke, jako pierwsza chyba na forum, pokazująca dokładnie problem.
Czy przypadkiem lut przy ikonce przypominającej diode: http://automatyka.ndl.pl/elektronika/dioda/symbol.GIF
czyli nad puszką przypominającej baterie ze znaczkiem mercedesa... nie jest przypalone...?

Swoją drogą, są juz zakłady specjalizujące się naprawą takich reflektorów, więc oni wiedzą co tam zrobic i jak.... ale takowa wiedza raczej nie będzie ogólnodostępna z wiadomych powodów ;)
pozdrawiam :) a temat z biegiem czasu i coraz większą ilością CII którym skończyła się gwarancja, będzie coraz bardziej popularny... chyba że po 2014 nowe lamy z nowymi sterownikami sa już lepsze...
Hyundai i10 2015
Kia cee'd 2014
Daewoo Matiz 2000

Poprzednia stronaNastępna strona
Powrót do Awaryjność, raporty z eksploatacji
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi / Wyświetlone
    Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 27 gości

Partnerzy

Części Kia

https://pesca-sklep.pl