[C2] awaria, problem z LED / LEDami

Problemy z cee'd'em oraz historia eksploatacji Waszych aut (raporty) / problems, drive reports

Moderator: Żandarmeria

Avatar użytkownika
butter18
Dyrektor
 
Posty: 886
Dołączył(a): 21 cze 2014 22:31
Lokalizacja: Wrocław
Grupa: Dolny Śląsk
Model cee'd:
C2 HB, 1,4 Pb/LPG 100KM
2014, M+DFA

Re: awaria, problem z LED / LEDami

03 wrz 2020 06:58

Tak czytałem czytalem czytalem... no i chyba dołączam do grona ledowców ;) 150.000 i tak miesiac po końcu gwarancji prawy led powiedzial dość, wytrzymał równe 151.000 czyli tyle ile mialo byc ;))) o ile po włączeniu silnika świeci sie, o tyle po krótkiej chwili gaśnie i pozostaje jazda na światłach mijania i liczenie na życzliwość Austriaków ze mnie nie zhaltują... jeszcze 5 dni w Austri... po powrocie kierunek ASO i zobaczymy co powie importer ;)))
Hyundai i10 2015
Kia cee'd 2014
Daewoo Matiz 2000

Daytona
Dopiero co...
 
Posty: 1
Dołączył(a): 08 cze 2019 00:08
Lokalizacja: Islandia
Grupa: Podlaska
Model cee'd:
C2 SW, 1.6 ON 128KM
2012, L

Re: awaria, problem z LED / LEDami

06 lis 2020 17:22

Wymiana płytki w lampie. Koszt 150 za sztukę.i wszystko jest ok

Avatar użytkownika
butter18
Dyrektor
 
Posty: 886
Dołączył(a): 21 cze 2014 22:31
Lokalizacja: Wrocław
Grupa: Dolny Śląsk
Model cee'd:
C2 HB, 1,4 Pb/LPG 100KM
2014, M+DFA

Re: awaria, problem z LED / LEDami

08 lis 2020 17:10

Zgłosiłem do ASO aby wystąpila do KMP o goodwilla z racji takowej ze gwarancja minela miesiac przed usterka lampy... no i mijają 2 miesiace i cisza jak makiem zasial... w miedzy czasie wczoraj druga lampa takze padla ;)

BTW... ba sa 2 różne informacje... wymieniają lampy na nowe czy tylko płytki ?;) w ASO mowili ze maja zestawy naprawcze i od reki to robią w 2 godziny.
Hyundai i10 2015
Kia cee'd 2014
Daewoo Matiz 2000

Pietrzyk
Przedszkolak
 
Posty: 21
Dołączył(a): 21 sie 2018 15:13
Lokalizacja: Chełm
Grupa: Lubelska
Model cee'd:
C2 HB, 1.6 ON 128KM
2012, L

Re: awaria, problem z LED / LEDami

08 lis 2020 17:55

Wymieniają płytki .

Avatar użytkownika
gisio
V kolumna
 
Posty: 1359
Dołączył(a): 23 gru 2009 17:51
Lokalizacja: Warszawa Bielany
Grupa: Mazowiecka
Marka i model samochodu: Cadenza 3,5 V6 A/T 286 KM

Re: awaria, problem z LED / LEDami

08 lis 2020 20:51

butter18 napisał(a):Zgłosiłem do ASO aby wystąpila do KMP o goodwilla z racji takowej ze gwarancja minela miesiac przed usterka lampy... no i mijają 2 miesiace i cisza jak makiem zasial... w miedzy czasie wczoraj druga lampa takze padla ;) ...


Nikt z ASO nie wystąpił o dobrą wolę do KMP w Twojej sprawie. Weryfikacja takich wniosków przez KMP nie trwa dłużej niż kilka godzin, no chyba że się coś nie zgadza wtedy jest tzw. "czołganie" ;)
„ … kiedy jestem trzeźwy i w dobrej formie krzywdzę ludzi … „

Avatar użytkownika
butter18
Dyrektor
 
Posty: 886
Dołączył(a): 21 cze 2014 22:31
Lokalizacja: Wrocław
Grupa: Dolny Śląsk
Model cee'd:
C2 HB, 1,4 Pb/LPG 100KM
2014, M+DFA

Re: awaria, problem z LED / LEDami

09 lis 2020 18:48

To ciekawe;) byla skanowana ksiazka gwarancyjna i mialo to przejść przez osobe gwarancyjną w aso. Dzisiaj podczas rozmowy telefonicznej serwisant powiedział ze musi porozmawiać z kierownikiem, ale skoro cisza to zapewne nie bylo odzewu ze strony KMP i że oddzwoni... i cisza ;) jak widac ktos mija sie z prawda ;) jak sie chłopaki nie ogarną sam napisze pięknego maila do KMP. Pare lat temu w sprawie podwietlenia rejestracji byla szybka zgoda KMP, ale oczywiscie ASO przez ponad miesiac nie raczyło zaprosic na wymianę, dopiero po drugim mailu do KMP;)
Hyundai i10 2015
Kia cee'd 2014
Daewoo Matiz 2000

Avatar użytkownika
marceed
Weteran
 
Posty: 1147
Dołączył(a): 22 gru 2010 12:52
Grupa: Wielkopolska
Model cee'd:
C2 HB, 1.6 GDi Pb 135KM
2012, L + FUN

Re: awaria, problem z LED / LEDami

11 lis 2020 08:47

gisio napisał(a):Nikt z ASO nie wystąpił o dobrą wolę do KMP w Twojej sprawie. Weryfikacja takich wniosków przez KMP nie trwa dłużej niż kilka godzin, no chyba że się coś nie zgadza wtedy jest tzw. "czołganie" ;)

Teraz rozumiem czemu moja sprawa nie została pomyślnie załatwiona. W przypadku kiedy zgłaszamy usterkę do ASO nie mamy pewności że poszło dalej do KMP :palka:
Jest jakiś sposób żeby to zweryfikować?
Obrazek

Avatar użytkownika
gisio
V kolumna
 
Posty: 1359
Dołączył(a): 23 gru 2009 17:51
Lokalizacja: Warszawa Bielany
Grupa: Mazowiecka
Marka i model samochodu: Cadenza 3,5 V6 A/T 286 KM

Re: awaria, problem z LED / LEDami

11 lis 2020 12:35

marceed - ASO do pewnej kwoty zobowiązane jest do samodzielnego rozpatrywania reklamacji. Jeżeli KMP nie udzieliło jakiejś odpowiedzi to znaczy, że ASO nie dopełniło kwestii proceduralnych lub naprawa ze względu na jej wartość nie wymaga zgody KMP. Zdarzają się przypadki w których ASO występuje o dobrą wolę za pośrednictwem maila co jest niedopuszczalne ponieważ do tego typu zapytań służy system gwarancyjny. Reasumując jeżeli ASO nie dopełni wymogów formalnych lub je naciąga tylko po to żeby mieć podkładkę pod odmowę reklamacji to KMP odpowiedzi na takie zapytanie nie udzieli.

Mogę choć niechętnie to robię (czas i wykorzystywanie znajomości nie ma swojej ceny) rozeznać Twoją sprawę jak ją dokładnie opiszesz na pw podając VIN oraz nazwę ASO w którym reklamacja miała miejsce.
„ … kiedy jestem trzeźwy i w dobrej formie krzywdzę ludzi … „

Avatar użytkownika
butter18
Dyrektor
 
Posty: 886
Dołączył(a): 21 cze 2014 22:31
Lokalizacja: Wrocław
Grupa: Dolny Śląsk
Model cee'd:
C2 HB, 1,4 Pb/LPG 100KM
2014, M+DFA

Re: awaria, problem z LED / LEDami

11 lis 2020 23:58

Jest odpowiedz z Aso ;) w sumie ciekawa... po pierwsze:

"Niektóre lampy led były naprawiane w ramach "akcji serwisowej". Akcją serwisową były objęte tylko niektóre egzemplarze Kia Ceed. Pana auto nie zostało objętę taką "akcją"... "
a myslalem ze 2014 jeszcze sie lapie, no nic widocznie za dlugo zwlekałem z zakupem ;)

Oraz...

"Na obecną chwilę mogę jednak zaoferować pomoc w ramach " dobrej woli".
Zgłosimy Pana problem z reflektorami z prośbą o pokrycie części kosztów związanych z naprawą reflektorów."
Czesci kosztów ? Czyli ile ? Lampy maja defekt fabryczny a z tego wynika ze bede musial zapłacić... ciekawe ile...

Tak czy owak... 2 miesiace palcem nie kiwneli :palka:
Hyundai i10 2015
Kia cee'd 2014
Daewoo Matiz 2000

Avatar użytkownika
marceed
Weteran
 
Posty: 1147
Dołączył(a): 22 gru 2010 12:52
Grupa: Wielkopolska
Model cee'd:
C2 HB, 1.6 GDi Pb 135KM
2012, L + FUN

Re: awaria, problem z LED / LEDami

14 lis 2020 12:08

gisio napisał(a):marceed - ASO do pewnej kwoty zobowiązane jest do samodzielnego rozpatrywania reklamacji. Jeżeli KMP nie udzieliło jakiejś odpowiedzi to znaczy, że ASO nie dopełniło kwestii proceduralnych lub naprawa ze względu na jej wartość nie wymaga zgody KMP. Zdarzają się przypadki w których ASO występuje o dobrą wolę za pośrednictwem maila co jest niedopuszczalne ponieważ do tego typu zapytań służy system gwarancyjny. Reasumując jeżeli ASO nie dopełni wymogów formalnych lub je naciąga tylko po to żeby mieć podkładkę pod odmowę reklamacji to KMP odpowiedzi na takie zapytanie nie udzieli.

Mogę choć niechętnie to robię (czas i wykorzystywanie znajomości nie ma swojej ceny) rozeznać Twoją sprawę jak ją dokładnie opiszesz na pw podając VIN oraz nazwę ASO w którym reklamacja miała miejsce.

Dzięki za info. Akurat ta reklamacja nie dotyczy LED-ów ale w wolnej chwili napiszę do Ciebie. :thank_you:
Jeśli chodzi o LED-y w moim przypadku wymieniałem aż 4 razy, za każdym razem bez problemu na gwarancji. Choć nie obyło się bez wpadek ASO. :wink:
Obrazek

Avatar użytkownika
butter18
Dyrektor
 
Posty: 886
Dołączył(a): 21 cze 2014 22:31
Lokalizacja: Wrocław
Grupa: Dolny Śląsk
Model cee'd:
C2 HB, 1,4 Pb/LPG 100KM
2014, M+DFA

Re: awaria, problem z LED / LEDami

14 lis 2020 23:08

Ciekawi mnie jaka płytkę wsadzaja... czy takze czarna z pierdylionem tranzystorkow i innych cudów ktora sie nagrzewa i za jakis czas znowu bedzie do wymiany... ostatnio znalazlem polskiego producenta który robi plytki do wielu marek samochodow gdzie owych wlutowanych elementów jest 10 razy mniej i niby sie nie grzeje... koszt 150zl sztuka..
Hyundai i10 2015
Kia cee'd 2014
Daewoo Matiz 2000

Avatar użytkownika
butter18
Dyrektor
 
Posty: 886
Dołączył(a): 21 cze 2014 22:31
Lokalizacja: Wrocław
Grupa: Dolny Śląsk
Model cee'd:
C2 HB, 1,4 Pb/LPG 100KM
2014, M+DFA

Re: awaria, problem z LED / LEDami

18 lis 2020 15:14

Dzisiaj telefon z ASO... goodwill przyznany, 100% po stronie KMP ;))) no to bedziemy dalej jeździć mimo ze po GW.
Hyundai i10 2015
Kia cee'd 2014
Daewoo Matiz 2000

Avatar użytkownika
gisio
V kolumna
 
Posty: 1359
Dołączył(a): 23 gru 2009 17:51
Lokalizacja: Warszawa Bielany
Grupa: Mazowiecka
Marka i model samochodu: Cadenza 3,5 V6 A/T 286 KM

Re: awaria, problem z LED / LEDami

18 lis 2020 20:29

No co Ty powieszszsz? Cuda, cuda ogłaszacie bo gdyby nie wpis na tym forum czekałbyś dalej z "rzekomą" decyzją od KMP.
„ … kiedy jestem trzeźwy i w dobrej formie krzywdzę ludzi … „

Avatar użytkownika
marceed
Weteran
 
Posty: 1147
Dołączył(a): 22 gru 2010 12:52
Grupa: Wielkopolska
Model cee'd:
C2 HB, 1.6 GDi Pb 135KM
2012, L + FUN

Re: awaria, problem z LED / LEDami

21 lis 2020 08:48

butter18 napisał(a):Ciekawi mnie jaka płytkę wsadzaja... czy takze czarna z pierdylionem tranzystorkow i innych cudów ktora sie nagrzewa i za jakis czas znowu bedzie do wymiany... ostatnio znalazlem polskiego producenta który robi plytki do wielu marek samochodow gdzie owych wlutowanych elementów jest 10 razy mniej i niby sie nie grzeje... koszt 150zl sztuka..

Z tego co mi wiadomo są różne płytki do naszych lamp. :wink:
Obrazek

AUTOR WĄTKU
delcadro
 

Re: awaria, problem z LED / LEDami

11 lip 2021 15:38

Ja wymieniałem jedna płytkę. Pół roku później poszedł drugi DRL. Kupowałem od autogamma i oba działają już drugi rok. Wymiany dokonałem samodzielnie - pierwsza z 3 godziny a do drugiej już przygotowałem haczyki i inne manipulatory (bogatszy w doświadczenie) - 30 min.

Poprzednia strona
Powrót do Awaryjność, raporty z eksploatacji
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi / Wyświetlone
    Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 33 gości

Partnerzy

Części Kia

https://pesca-sklep.pl