Czy to jest awaria komputera?? plz HELP!!!

Problemy z cee'd'em oraz historia eksploatacji Waszych aut (raporty) / problems, drive reports

Moderator: Żandarmeria

AUTOR WĄTKU
cwirek001
 

Czy to jest awaria komputera?? plz HELP!!!

21 gru 2007 22:40

Witam!! :)
Od wczoraj jestem szczęśliwym posiadaczem cee'da i mam od razu pytanko:
czy to jest normalne, że komputer, gdy przełączam na chwilowe zużycie paliwa, zaczyna mi wyświetlać dopiero od prędkości tak około 40km/h? Przy mniejszej prędkości pokazują mi się dwie kreski, tak samo zresztą jak na postoju.
Wcześniej miałem Fabię i wskazywało mi na kompie od razu, nawet na postoju.
odpiszcie proszę !!!

Avatar użytkownika
cisco
Dyrektor
 
Posty: 616
Dołączył(a): 14 paź 2007 19:55
Lokalizacja: okolice Wawy
Grupa: Mazowiecka
Model cee'd:
C2FL SW, 1,6 ON 136KM
2016, Business Line

21 gru 2007 22:51

ja szczerze mowiac to nie przypatrywalem sie dokladnie kiedy pojawiaja sie te kreski ale napewno sa na postoju takze napweno nie jest to awaria
pozdr :wink:
CEED SW 1,6 Crdi 7DCT 2016 Business Line - Black Pearl :yah:

AUTOR WĄTKU
Wojtas
 

21 gru 2007 23:05

u mnie jest to samo jak jedziesz wolniej nie podaje spalania tylko sa kreski - jest to objaw normalny

Pozdrawiam!

AUTOR WĄTKU
zajcol
 

21 gru 2007 23:18

Normalka! Jest wiele patentów na podawnie chwilowego zużycia. Z tych, które pamietam to:

Yaris: na postoju i przy hamowaniu silnikiem kreski, blyskawiczna reakcja na zmianę spalania
Alfa 147 przy hamowaniu silnikiem 0l./100km, na postoju chyba 2l/100km, leniwa reakcja na zmianę spalania.
W ceedzie tez to jeszcze jakoś inaczej jest.

pozdrawiam

AUTOR WĄTKU
Zeli
 

21 gru 2007 23:24

W ogóle z tego co pamiętam to jest opis tego zjawiska w książce serwisowej samochodu i chyba jest tam napisane że dopiero od pewnej prędkości pomiar działa. Mówię chyba bo nie mam książki koło siebie - leży w bolidzie :) Musisz sobie oblukać dla spokoju w książce.
Dla uspokojenia powiem Ci że u mnie też nie pokazuje od razu :roll:

AUTOR WĄTKU
kamileek8
 

22 gru 2007 00:44

u nie też tak jest... spokojnie ;]

AUTOR WĄTKU
kris
 

22 gru 2007 08:45

A ja mam wątpliwości czy jest to normalne. W mojej ocenie - nie.
Przed decyzją jaki zamówię samochód, jeździłem różnymi, w tym np. peugotem. Coś takiego tam właśnie zauważyłem. Było to denerwujące, że poruszając się po ulicach miasta (też około 30-40km/h) nie wiedziałem jakie jest zużycie chwilowe. Zapytałem od razu gościa z którym jechałem dlaczego tak jest i czy to normalne ale nie wiedział co odpowiedzieć. Potem robiłem próby seatem ibiza i tam "chwilówka" reagowała natychmiast !!!, To samo było w toyocie. Potem robiłem próbę cee'dkiem (diesel) i reagował może nie tak szybko jak ibiza ale na pewno zdecydowanie szybciej niż peugeot. Kreski miałem w zasadzie tylko na postoju a jak się toczyłem to coś już wskazywał, po zdjęciu nogi pokazywał 0,0. Nie ma co panikować ale ja bym to sprawdzał. Nie wiem co pisze instrukcja bo jej jeszcze nie mam, ale pytałbym dalej.
pozdrawiam

Avatar użytkownika
polancky
Grupa Trzymająca Władzę
 
Posty: 123
Dołączył(a): 17 lip 2007 12:23
Lokalizacja: Dolny Śląsk
Grupa: Dolny Śląsk

22 gru 2007 09:34

To ja Ci powiem, że peugeoty tak mają. I tak jak napisał zajcol to co model to tyle różnych wskazań.... Komputer i tak to "wszystko" zlicza, opiera się na silniku i ukaże to w średnim. Gdy poruszasz się 30-40 km/h w ruchu miejskim co chwilę jadąc na luzie jak i manewrując biegami to komputer tak będzie wyświetlał w chwilowym. A tak z innej beczki... kiedyś takie chwilowe zużycie było w bemkach tyle, że "manualne" (tarcza a na niej wskazówka), to przy takim toczeniu w ruchu miejskim też nic nie wskazywało, ale gdy się wcisneło pedał to serce ściskało ;)
Obrazek
..:: Łojciec założyciel cKP ::..

AUTOR WĄTKU
kris
 

22 gru 2007 09:44

polancky napisał(a):To ja Ci powiem, że peugeoty tak mają. I tak jak napisał zajcol to co model to tyle różnych wskazań.... Komputer i tak to "wszystko" zlicza, opiera się na silniku i ukaże to w średnim. Gdy poruszasz się 30-40 km/h w ruchu miejskim co chwilę jadąc na luzie jak i manewrując biegami to komputer tak będzie wyświetlał w chwilowym. A tak z innej beczki... kiedyś takie chwilowe zużycie było w bemkach tyle, że "manualne" (tarcza a na niej wskazówka), to przy takim toczeniu w ruchu miejskim też nic nie wskazywało, ale gdy się wcisneło pedał to serce ściskało ;)


Po pierwsze: rozmawiamy tu o chwilowym a nie średnim.
Po drugie: nie jeździłem na luzie tylko na biegu.
Po trzecie: sprawdziłbym to bo testowy ceed na którym jeździłem pokazywał chwilowe dość szybko po ruszeniu.

AUTOR WĄTKU
kcysiek
 

22 gru 2007 10:47

Z tego co pamiętam z lektury instrukcji, chwilowe spalanie pokazuje się od prędkości 30 km/h w górę, a aktualizowane jest co 1 sekundę.

AUTOR WĄTKU
kris
 

22 gru 2007 11:21

kcysiek napisał(a):Z tego co pamiętam z lektury instrukcji, chwilowe spalanie pokazuje się od prędkości 30 km/h w górę, a aktualizowane jest co 1 sekundę.


Lepiej by było byś sprawdził i napisał nam bo jeżeli Cię pamięć może zawodzić to taki post niewiele wnosi do dyskusji. Ja instrukcji jeszcze nie mam więc mogłem napisać jedynie o swoich spostrzeżeniach ale jeżeli jest to w instrukcji to warto to sprawdzić.
pozdr

AUTOR WĄTKU
Zeli
 

22 gru 2007 11:22

ale tak na prawde wiecie dlaczego tak jest - komputer zbiera dane dopiero od pewnej prędkości gdy już spalanie spadnie z tych masakrycznych wartości przy ruszaniu i dzieki temu średnie spalanie wychodzi mniejsze i możemy się cieszyć że nam autko pali np. 7 litrów a nie 10 :D Nasze kijanki dbają o nasze samopoczucie i zapobiegają stanom przed zawałowym - nic tylko same plusy 8-)

AUTOR WĄTKU
kris
 

22 gru 2007 11:25

Żeli napisał(a):ale tak na prawde wiecie dlaczego tak jest - komputer zbiera dane dopiero od pewnej prędkości gdy już spalanie spadnie z tych masakrycznych wartości przy ruszaniu i dzieki temu średnie spalanie wychodzi mniejsze i możemy się cieszyć że nam autko pali np. 7 litrów a nie 10 :D Nasze kijanki dbają o nasze samopoczucie i zapobiegają stanom przed zawałowym - nic tylko same plusy 8-)


Co ma ten wpis nam dać :?: Co on wnióśł do wymiany uwag na temat chwilowego zużycia :?:
Nie szkoda miejsca na serwerze na takie wpisy :?:

pzdr

Avatar użytkownika
polancky
Grupa Trzymająca Władzę
 
Posty: 123
Dołączył(a): 17 lip 2007 12:23
Lokalizacja: Dolny Śląsk
Grupa: Dolny Śląsk

22 gru 2007 11:33

kris napisał(a):
polancky napisał(a):To ja Ci powiem, że peugeoty tak mają. I tak jak napisał zajcol to co model to tyle różnych wskazań.... Komputer i tak to "wszystko" zlicza, opiera się na silniku i ukaże to w średnim. Gdy poruszasz się 30-40 km/h w ruchu miejskim co chwilę jadąc na luzie jak i manewrując biegami to komputer tak będzie wyświetlał w chwilowym. A tak z innej beczki... kiedyś takie chwilowe zużycie było w bemkach tyle, że "manualne" (tarcza a na niej wskazówka), to przy takim toczeniu w ruchu miejskim też nic nie wskazywało, ale gdy się wcisneło pedał to serce ściskało ;)


Po pierwsze: rozmawiamy tu o chwilowym a nie średnim.
Po drugie: nie jeździłem na luzie tylko na biegu.
Po trzecie: sprawdziłbym to bo testowy ceed na którym jeździłem pokazywał chwilowe dość szybko po ruszeniu.

1. Odniosłem się do chwilowego... choć raz napisałem o średnim.
2. Samochody posiadające wtrysk paliwa, tocząc się na biegu (nie na luzie), ale bez wciśniętego pedału gazu, nie zużywają paliwa, gdyż komputer odcina wtedy jego dopływ do cylindrów... komputer pokaże 0.0, natomiast kreseczki przy uruchomionym silniku pokażą się na postoju
3. Jeżeli wcześniej przytaczasz sytuacje, że toczysz się na biegu w koreczkach i pokazuje 0.0 to jest to inna sytuacja od ruszenia samochodem (bez znaczenia czy to testowy czy własny) i mając nawet lekką nóżkę na pedale gazu... wtedy muszą być wartości dla chwilowego.
Obrazek
..:: Łojciec założyciel cKP ::..

AUTOR WĄTKU
kris
 

22 gru 2007 11:41

1. Odniosłem się do chwilowego... choć raz napisałem o średnim.
2. Samochody posiadające wtrysk paliwa, tocząc się na biegu (nie na luzie), ale bez wciśniętego pedału gazu, nie zużywają paliwa, gdyż komputer odcina wtedy jego dopływ do cylindrów... komputer pokaże 0.0, natomiast kreseczki przy uruchomionym silniku pokażą się na postoju
3. Jeżeli wcześniej przytaczasz sytuacje, że toczysz się na biegu w koreczkach i pokazuje 0.0 to jest to inna sytuacja od ruszenia samochodem (bez znaczenia czy to testowy czy własny) i mając nawet lekką nóżkę na pedale gazu... wtedy muszą być wartości dla chwilowego.[/quote]

1 dyskusja zaczęła się od tego, że cwirek napisał że ma kreski w czasie jazdy a ja twierdzę, że ich być nie powinno. Jeżeli zdejmuje nogę z gazu w czasie jazdy to zamiast kresek ma miec 0,0.
2 pisałem także, że wskazanie na chwilowym powinno nastąpić znacznie szybciej niż przy 30-40km/h.
pzdr

AUTOR WĄTKU
kcysiek
 

22 gru 2007 11:46

kris nie burz się tak, bo bardziej sam zaśmiecasz ten temat niż nasze wypowiedzi. A to czy prędkość wynosi 30 czy 40 km/h (bo tego jedynie pewny nie byłem) raczej ogromnego znaczenia nie ma.
A od trzymania porządku są moderatorzy, oto moje zdanie.
I troszkę luzu życzę. Z okazji świąt się zbliżających.
Pzdr.

AUTOR WĄTKU
kris
 

22 gru 2007 11:57

nie burzę się i mam nadzieję, nie zaśmiecam a moderator jest od czegoś innego. Cwirek prosił na samym początku o pomoc w sprawie komputera to piszę. Gdzie tu burzenie się :?:
Trzeba człowiekowi spróbować sensownie pomóc i tyle.
Powtarzam, komputer jest od liczenia i ma liczyć i nie od 30 czy od 40km/h ale "od razu" tak jak robią to inne (np.ibiza, toyota). Jeżeli w instrukcji jest napisane że pomiar widoczny jest "później" to ok, ale ja instrukcji jeszcze nie mam :(
Tłumaczenie, że powinien liczyć nie od startu a później jest trudne do przyjęcia bo na mojej próbie ceed'em pomiar chwilowy widziałam bardzo szybko. Tyle.
Wesołych Świąt :)
pzrd

AUTOR WĄTKU
Zeli
 

22 gru 2007 14:10

kris napisał(a):
Żeli napisał(a):ale tak na prawde wiecie dlaczego tak jest - komputer zbiera dane dopiero od pewnej prędkości gdy już spalanie spadnie z tych masakrycznych wartości przy ruszaniu i dzieki temu średnie spalanie wychodzi mniejsze i możemy się cieszyć że nam autko pali np. 7 litrów a nie 10 :D Nasze kijanki dbają o nasze samopoczucie i zapobiegają stanom przed zawałowym - nic tylko same plusy 8-)


Co ma ten wpis nam dać :?: Co on wnióśł do wymiany uwag na temat chwilowego zużycia :?:
Nie szkoda miejsca na serwerze na takie wpisy :?:

pzdr


Miał wnieść troszkę wesołości i radości w nasze dywagacje.
A zdecydowałem się wprowadzić taki wpis, ponieważ kilka postów wcześniejszych okazało się że wszyscy mają podobne opóźnienie w obliczaniu, w związku z tym sądzę, iż kolega cwirek001 już się uspokoił że nie ma wadliwego sprzętu.

Wystarczy?

Zresztą szanowny krisie Ciebie również można posądzić o zaśmiecanie tego posta i brak umiejętności czytania ze zrozumieniem , ponieważ kolega cwirek001 nie pytał o zasady obliczania zużycia paliwa przez samochody tylko pytał o to czy też nam te dane pokazują z opóźnienie - więc do rzeczy do rzeczy :twisted:

Avatar użytkownika
gbear
Grupa Trzymająca Władzę
 
Posty: 1289
Dołączył(a): 10 sie 2007 10:37
Lokalizacja: Wrocław
Grupa: Dolny Śląsk

22 gru 2007 14:46

Panowie

odeszliście od tematu - nie chce misie kasować wszystkich wiec robimy

closed

diabloo
ADMIN - Antypatyczny Dreczyciel Masowo Inwigilowanych Niewiniatek :-)

Obrazek

Powrót do Awaryjność, raporty z eksploatacji
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi / Wyświetlone
    Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 36 gości

Partnerzy

Części Kia

https://pesca-sklep.pl