POMOCY-Awaria sprzęgła-Cee'd SW 1.6 CRDi 2009 r.

Problemy z cee'd'em oraz historia eksploatacji Waszych aut (raporty) / problems, drive reports

Moderator: Żandarmeria

AUTOR WĄTKU
tomaszdunst
 

POMOCY-Awaria sprzęgła-Cee'd SW 1.6 CRDi 2009 r.

26 kwi 2015 19:55

Witam Wszystkich.
To jest mój pierwszy post tutaj. Jak do tej pory po prostu nic się nie działo...
116 000 km bezusterkowej jazdy. A dzisiaj klops.
Samochód nie wysprzęgla. Nie mogłem wbić żadnego biegu.
Cee'd SW. Samochód mam od grudnia 2013. Jak kupowalem, to miała 94 tyś. 1.6 CRDi. Rok produkcji 2009.
Poprzednio miałem Cordobę 1.4 i nawet po przejechaniu nią 70 tyś km (jak sprzedawałem to miała 164 tyś.) to nie miałem ze sprzęgłem najmniejszych problemów.
Stąd moje pytanie: czy rozwalone sprzęgło przy 116 tys. dla Cee'da w dieslu to normalne?
Pytanie drugie: czy ktoś z Was miał z tym do czynienia i ile to kosztowało.
Pytanie trzecie: jakie sprzęgło zamówić???
Samochód jest już na podnośniku od 1 godziny, więc BARDZO PROSZĘ o możliwie szybką odpowiedź.
Z góry dziękuję.
PS.
Od razu zaznaczę, że nie jestem młodzieniaszkiem i nie zarzynałem samochodu jazdą rajdową.

Check za:
dublowanie tematów (ile razy jeszcze napiszesz ten sam post i w ilu działach?),
brak przywitania (rok to dość czasu na to),
nieuzupełniony profil,
jak trwoga to do Boga - wpadasz z butami i krzyczysz pomocy bo auto jest na podnośniku (w niedzielę o 20.55)..
chyba masz gwarancję ? Choć z Twojego postu nie wiadomo czy auto ma 116 tys czy 210...
diabloo R4

AUTOR WĄTKU
tomaszdunst
 

Re: POMOCY-Awaria sprzęgła-Cee'd SW 1.6 CRDi 2009 r.

27 kwi 2015 08:51

Naucz się czytać ze zrozumieniem, to raz.
Dwa, liczyłem na wsparcie, a nie fochy na wejściu.
Trzy: trudno, muszę sobie poradzić sam.

Kolego - po pierwsze nie pisz o "czytaniu ze zrozumieniem" do moderatorów, bo są od tego, aby czuwać nad porządkiem, a zbyteczna polemika z "zielonymi" raczej nie jest dobrze postrzegana. Miło jest nam, kiedy ktoś pierwsze słowa napisze w wątku powitalnym, uzupełnienie profilu z kolei ułatwia pomoc, bo wiemy, o jaki model, typ i silnik chodzi. Checka w ramach miłego gestu na początek tygodnia kasuję, mam nadzieję, ze dalsza obecność na forum przebiegnie bez niepotrzebnego zamieszania

AUTOR WĄTKU
szczur75
 

Re: POMOCY-Awaria sprzęgła-Cee'd SW 1.6 CRDi 2009 r.

27 kwi 2015 08:56

tomaszdunst napisał(a):czy rozwalone sprzęgło przy 116 tys. dla Cee'da w dieslu to normalne?


Może normalne i powtarzalne to nie jest, jednak zdarza się. Największy wpływ na zużycie ma sposób użytkowania.

tomaszdunst napisał(a):Od razu zaznaczę, że nie jestem młodzieniaszkiem i nie zarzynałem samochodu jazdą rajdową.


Ty nie. Ale 94kkm przejeździł ktoś inny.

Avatar użytkownika
pioter
Grupa Trzymająca Władzę
 
Posty: 6510
Dołączył(a): 04 paź 2007 20:06
Lokalizacja: Ostróda
Grupa: Warmińsko-Mazurska
Model cee'd:
C3 SW, 1,5 Pb 160KM
2021, M

Re: POMOCY-Awaria sprzęgła-Cee'd SW 1.6 CRDi 2009 r.

27 kwi 2015 09:04

Tak jak napisał gryzoń, niestety nie wiesz, jak było eksploatowane sprzęgło przez prawie 100 kkm, zanim auto nabyłeś. Jeśli było eksploatowane nieumiejętnie lub nawet z wczuciem, ale jeździł ktoś tylko po mieście i non stop mieszał lewarkiem, to jak najbardziej mogło się zużyć.
Jakie zamówić? Tu ciężko o rady, bo jeden powie, ze tylko Lucas, inny że Valeo, a trzeci, że tylko Sachs. Powiem tak - jak jeździsz normalnie, to każde markowe będzie dobre, za kompletna zapłacisz coś koło 400 - 450 zł. Rozumiem, że auto po gwarancji, więc musisz płacić sam.
Kia CEED 1,5 T-GDI M 160 KM 2021

była Kia cee'd 1,6 CRDI M+DFA 110 KM 2016

R.I.P. Kia cee'd 1,6 CVVT Opt 2009 (ex 2007 1,4 CVVT C+)

Błogosławieni Ci, którzy nie mają nic do powiedzenia, a mimo to milczą.

Avatar użytkownika
Ryba4
Nadworny błazen
 
Posty: 6856
Dołączył(a): 01 gru 2010 18:15
Lokalizacja: Kraków / Wrocław
Grupa: Małopolska
Model cee'd:
C1FL HB, 1,4 Pb 90KM
2010, M

Re: POMOCY-Awaria sprzęgła-Cee'd SW 1.6 CRDi 2009 r.

27 kwi 2015 09:40

tomaszdunst napisał(a):Stąd moje pytanie: czy rozwalone sprzęgło przy 116 tys. dla Cee'da w dieslu to normalne?

Normalne może nie, ale się zdarza, dopiero co koledze przy 120 kkm skończyło się sprzęgło. Za komplet valeo zapłacił +/-400 zł
tomaszdunst napisał(a):116 000 km bezusterkowej jazdy. A dzisiaj klops.

szczur75 napisał(a):Ty nie. Ale 94kkm przejeździł ktoś inny.

No właśnie, skąd wiesz jak przebiegały te 94 tys ?
Obrazek
FL 1,4 90KM HB 5K M (C+); STI WRC WRX PS3 ITP ITD TDI 8)

AUTOR WĄTKU
tomaszdunst
 

Re: POMOCY-Awaria sprzęgła-Cee'd SW 1.6 CRDi 2009 r.

27 kwi 2015 10:27

Dziękuję za odp. Ja o to sprzęgło dbałem bardziej jak o własną żonę :).
A jak ona prowadziła, to stale ją monitorowałem, czy nie szarpie za bardzo.
Dziwne tylko, że jak jeździłem do wczoraj, to nie dawało żadnych oznak. Zrobiłem 60 km i pod samym domem zaczęło świszczeć, a po chwili już nie mogłem zaparkować :/
Na 14 będę miał Sachs'a za 400 zł.
Bedę Was informował o postępach.
Historii samochodu niestety nie znam. Kupiłem z komisu, ale od barzo uczciwego handlarza. Wiem, to brzmi kosmicznie, ale na prawde był bardzo w porządku. Nawet gwarancję wystawiawił.
Samochód jest z DE, więc pewnie dziadek tylko po ropę i do kościoła jeździł :)
PS.
Sorry za zbędne komentarze, źle znoszę każdą awarię samochodu.

Powrót do Awaryjność, raporty z eksploatacji
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi / Wyświetlone
    Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 40 gości

Partnerzy

Części Kia

https://pesca-sklep.pl