ceed 1.6 crdi szarpie

Problemy z cee'd'em oraz historia eksploatacji Waszych aut (raporty) / problems, drive reports

Moderator: Żandarmeria

AUTOR WĄTKU
autkoceed
 

ceed 1.6 crdi szarpie

22 mar 2015 14:28

Czy ktoś spotkal się z takim zachowaniem auta przy ruszaniu autem szarpie jakby brakowało mu paliwa. Czyscilem egr układ paliwa czujnik sprzęgła nowy a autem nadal szarpie. Podczas jazdy ok ale na niskich obrotach szarpie. Juz nie wiem co to może być. Nie pokazuje błędów. Może sprzęgło turbo nie wiem co teraz wymieniać może ktoś posłowie może ktoś miał podobne objawy. Auto z 2011 sporo ma przejechanie. Może turbo siada.

Najpierw się przywitaj w odpowiednim dziale, potem uzupełnij profil, a następnie użyj magicznej opcji "szukaj" - temat wałkowany. closed

kokosz1981
Kierownik zmiany
 
Posty: 126
Dołączył(a): 29 mar 2013 22:09
Lokalizacja: Crawley, UK
Grupa: Łódzka

Re: ceed 1.6 crdi szarpie

24 mar 2015 08:29

a filtr paliwa kiedy wymieniali? tylko praktycznie a nie teoretycznie
były:
Corolla E12 2005 1.4vvti
Vectra C SRi 2005 1.9cdti 120KM
Laguna 1999 1.8 16V
Obrazek

AUTOR WĄTKU
szczur75
 

Re: ceed 1.6 crdi szarpie

24 mar 2015 10:26

Primo: sprawdzić czy przycisk ręcznej pompki paliwa na filtrze się zapada (na wolnych obr oraz na wyższych).
Secundo: sprawdzić układ zasilania w paliwo pod kątem zanieczyszczeń z naciskiem poszukiwania opiłków metalu.

AUTOR WĄTKU
autkoceed
 

Re: ceed 1.6 crdi szarpie

25 mar 2015 23:45

Filtry wszystkie nowe układ paliwowy przeczyszczony

AUTOR WĄTKU
szczur75
 

Re: ceed 1.6 crdi szarpie

26 mar 2015 08:38

Objawy masz stale czy okresowo?

AUTOR WĄTKU
2xlukasz
 

Re: ceed 1.6 crdi szarpie

09 kwi 2015 12:34

U mnie bardzo podobny problem, zazwyczaj występuje po tym jak ponownie odpali się auto - np. jak zaparkuje auto na chwilę i odpalę po chwili - szarpie. Na początku było to tylko podczas ruszania, teraz na każdym biegu.

Auto ma przejechane 230 k, kupiłem je 3 miesiące temu - cały czas było serwisowane w ASO (auto poleasingowe).
Podpinałem auto do komputera - ale nic nie pokazało, wymieniłem wszystkie filtry i olej - dalej to samo. DPF 88% sprawności.

Nasiliło się gdy dolałem do baku środku czyszczącego wtryski - STP - wtedy stwierdziłem, że trzeba wymienić wszystkie filtry - nie pomogło.

Auto przynajmniej raz na tydzień robi trasę 200 - 300 km.

AUTOR WĄTKU
dobot
 

Re: ceed 1.6 crdi szarpie

10 kwi 2015 19:21

To może ten środek coś złego wtryskom zrobił. Kiedyś w jakimś serwisie sporkalem się z zabiegiem czyszczenia układu paliwowego razem z wtryskami. Zobacz może to pomoże.

Pozdrawiam

AUTOR WĄTKU
szczur75
 

Re: ceed 1.6 crdi szarpie

10 kwi 2015 23:00

2xlukasz napisał(a):DPF 88% sprawności.



Yyyyyyy. A co to znaczy? Skąd takie wartości?
Zapełnienie DPF pokazywane jest w gramach sadzy.


Spróbuj zrobić tak: Na zimnym silniku odepnij wtyczkę od zaworu egr. Uruchom silnik /powinien się check zaświecić/. Przejedź trochę, rozgrzej, zasymuluj warunki o których pisałeś i spróbuj wywołać problem. Napisz jak się zachowuje.

AUTOR WĄTKU
2xlukasz
 

Re: ceed 1.6 crdi szarpie

20 maja 2015 17:21

Ja się na tym nie znam, tak mi powiedziano u mechanika ;/

póki co przeszło, ostatnio już tak szarpał że nie dało się jechać.... na zimnym silniku mocno przygazowałem i pomogło... zobaczymy na jak długo...

Avatar użytkownika
Ryba4
Nadworny błazen
 
Posty: 6859
Dołączył(a): 01 gru 2010 18:15
Lokalizacja: Kraków / Wrocław
Grupa: Małopolska
Model cee'd:
C1FL HB, 1,4 Pb 90KM
2010, M

Re: ceed 1.6 crdi szarpie

20 maja 2015 20:06

2xlukasz napisał(a):na zimnym silniku mocno przygazowałem i pomogło... zobaczymy na jak długo...

Do obrotu panewek B)
Obrazek
FL 1,4 90KM HB 5K M (C+); STI WRC WRX PS3 ITP ITD TDI 8)

AUTOR WĄTKU
autkoceed
 

Re: ceed 1.6 crdi szarpie

11 wrz 2015 13:00

Ja się poddaję już nie wiem co to może być. Filtry czyste, smok w zbiorniku też, EGR wymieniałem 2 razy. Zupełnie nie wiem już co to może być. Silnik szarpie jakby mu brakowało paliwa lub jakby go coś przyduszało. Na skrzyżowaniu jak stoję na wolnych obrotach potrafi nawet zgasnąć. Każdy mówi o filtrze cząstek stałych. Nie wiem nawet jak sprawdzić czy coś takiego mam. W ASO jeden pan powiedział że pojazd ma filtr drugi powiedział że auta wychodzące na polski rynek nie miały tego. Więc jak widać mamy speców od tego auta. Może ktoś podpowie jak to sprawdzić? Może to rzeczywiście zapchany filtr bo to stopniowo się zaczęło najpierw raz na jakiś czas szarpęło potem było już częściej a teraz nawet gaśnie. A może to przepływka? A może turbina? Ogólnie auto wariuje bo gaśnie szarpie i kiedy potrzebuje mocy to jej nie mam czasem się zacina i nie chce wejść na obroty powyżej 3 tyś hamując silnikiem do tego pedał reaguje nieraz z opóźnieniem tj. jak potrzebuje dać mu buta to daje moc po kilkunastu sekundach dopiero. Jakieś pomysły?

Avatar użytkownika
gbear
Grupa Trzymająca Władzę
 
Posty: 1289
Dołączył(a): 10 sie 2007 10:37
Lokalizacja: Wrocław
Grupa: Dolny Śląsk

Re: ceed 1.6 crdi szarpie

11 wrz 2015 19:57

Pisałeś, ze nie pokazuje błędów - kto robił i czym (mechanik czymkolwiek czy ASO GDSem?) . GDSem można odczytać też dużo innych parametrów, które mogą dać znać, co się dzieje. Robiłeś pełną diagnostykę czy tylko odczyt błędów?

Obecność DPFa ASO powinno potwierdzić po VINie. 2011 raczej będzie miał. O ile mnie pamięć nie myli, to koło 2009 wrzucili DPFa w PL (poza 2.0 CRDi)

pzdr
ADMIN - Antypatyczny Dreczyciel Masowo Inwigilowanych Niewiniatek :-)

Obrazek

AUTOR WĄTKU
autkoceed
 

Re: ceed 1.6 crdi szarpie

11 wrz 2015 20:32

Robiłem odczyt tylko błędów. ASO wgrało nowy soft i sprawdziło błędy. Jedynie pokazywało P0404 - układ recylkulacji spalin - sygnał poza zakresem wydajności. Mechanik powiedział że to EGR i wymienił. A może to DPF?

AUTOR WĄTKU
szczur75
 

Re: ceed 1.6 crdi szarpie

12 wrz 2015 02:04

autkoceed napisał(a):Jedynie pokazywało P0404

autkoceed napisał(a):A może to DPF?


To nie DPF.

Czy zauważyłeś, żeby podczas postoju (np. na światłach, skrzyżowaniu) wolne obroty spadały? Czasami, nie za każdym razem.
Czy zauważyłeś brak mocy (też okresowo)?

AUTOR WĄTKU
autkoceed
 

Re: ceed 1.6 crdi szarpie

12 wrz 2015 21:53

Na skrzyżowaniu czasem obroty potrafią spadać do 400-500 a czasem zgaśnie. Jak jadę wolno to czuję że nie ma prawidłowego ciągu tylko przerywany tak jakby paliwo było dawkowane z przerwami. I już naprawdę nie wiem co mam robić :( Nie wiem gdzie szukać przyczyny. Czy to nadal EGR czy może przepływka a może turbina? Nie wiem może to komputer siada?

AUTOR WĄTKU
szczur75
 

Re: ceed 1.6 crdi szarpie

13 wrz 2015 00:44

autkoceed napisał(a): Nie wiem gdzie szukać przyczyny.



PW sprawdź.

zbudas
Asystent Kierownika
 
Posty: 212
Dołączył(a): 30 sty 2008 21:14
Lokalizacja: £ódź
Grupa: Łódzka

Re: ceed 1.6 crdi szarpie

20 gru 2015 23:10

U mnie niestety w ubiegłym tygodniu pojawił się ten sam lub bardzo podobny problem, zazwyczaj nie szarżuję Kijaneczka i mam jak to się mówi lekką nogę. Owszem, sporadycznie tak jak teraz sobie przypominam, silnik jakby lekko zawieszał się na ułamek sekundy przy wchodzeniu na obroty. W ubiegłym tygodniu jednak podczas zmiany pasa musiałem gwałtownie dodać gazu na 2 biegu, a auto zamiast wskoczyć na wysokie obroty w ogóle nie zareagowało, silnik jakby się zawiesił co doprowadziło do dość niebezpiecznej sytuacji na drodze, ale nie o tym chciałem... Po tym zdarzeniu zacząłem baczniej obserwować pracę silnika, okazało się, że nie zawsze, ale wchodzi na obroty nie dość, że niepłynnie, jakby lekko przytykało mu dopływ paliwa to jeszcze blokuje się na 2900rpm. Napisałem, "nie zawsze" bo po ponownym odpaleniu silnika, czasem pierwsze 2-3 km jest wszystko w porządku, silnik kręci dobrze w pełnym zakresie, po czym przy przytrzymaniu go na parę sekund na 4000 dostaje lekkiej czkawki, zadyszki :-), jakby nie dochodziło paliwo, gaz staram się trzymać cały czas w niezmienionej pozycji i nagle silnik dostaje znów kopa i wkręca się dalej na 5000 i więcej jak gdyby nigdy nic po prostu dostaje mocy. Oczywiście przejrzałem forum dot. zapchanego sita ssaka, wymieniłem sitko i filtr paliwa. Od razu powiem, że sito w środku pompy nie wyglądało na zanieczyszczone, miało kilka ciemnych plamek, lekko przyżółtawe, ale zgodnie z zaleceniami kolegi szczur75c nie czyściłem, tylko wymieniłem na nowe, oryginalne. Filtr paliwa, również wymieniłem, od ostatniej wymiany minęły już 2 lata, przebieg co prawda ok. 10 tys, ale z tego co sprawdziłem, do tej pory wymieniali mi go w ASO regularnie co drugi przegląd, przynajmniej mam taką nadzieję :-). Zawsze wszystkie filtry stosowane oryginalne KIA. Po wymianie starego sitka i pozostałych filtrów nic nie poprawiło. Zresztą mogłem się tego spodziewać, gdyż moje stare sitko, w porównaniu do sitka forumowicza, który zamieścił fotorelacje z jego wymiany w innym wątku, było tak na oko jak nówka ;-). Niestety problem mam dalej i obawiam się, że będzie teraz mozolne szukanie jak u kolegi autkoceed. Mógłbyś napisać, czy u ciebie problem udało się rozwiązać? Jutro jadę do ASO w celu sprawdzenie błędów. Sam odczyt z kompa pewnie niewiele da. U mnie nigdy nie zapaliła się kontrolka awarii silnika, ale silnik tak jak opisałem przechodzi w tryb awaryjny (max 2900 i dalej nic). Na jednym z wątków ktoś napisał, że wypiął się jakiś przewód przy filtrze powietrza. Chciałbym to jeszcze wykluczyć, czy mógłby ktoś podpowiedzieć gdzie go szukać? Ogólnie byłbym wdzięczny za podpowiedź. Powodów pewnie może być sporo, chociaż po przeczytaniu kilku jak nie kilkunastu przypadków na forum odnoszę wrażenie, że temat powinien być w ASO dobrze znany. Zastanawiam się, czy może była jakaś akcja serwisowa, którą przegapiłem? Ostatnio auto zostawiłem żonie i niewiele nim jeździłem a w ASO bywałem tylko raz w roku na przeglądzie. Oczywiście ta żadkie wizyty do tej pory bardzo sobie chwaliłem :mrgreen: .
cee'd optimum crdi 115km 5K 2007
toyota avensis 1,8 Pb 2012

zbudas
Asystent Kierownika
 
Posty: 212
Dołączył(a): 30 sty 2008 21:14
Lokalizacja: £ódź
Grupa: Łódzka

Re: ceed 1.6 crdi szarpie

20 gru 2015 23:25

Dla uzupełnienie dodam, że soft miałem wgrywany w przeciągu całej eksploatacji dwa razy. Przy pierwszym przeglądzie, gdyż miałem "czkawkę" przy obrotach ok 2200 (temat znany - choroba niemowlęca ceed'a), potem w innym ASO przy 3 lub 4 przeglądzie, z tego co pamiętam mówili, że takie było zalecenie KIA w celu jak to określono ochrony turbiny. Obecny przebieg to ok. 113 tys. km.
cee'd optimum crdi 115km 5K 2007
toyota avensis 1,8 Pb 2012

AUTOR WĄTKU
szczur75
 

Re: ceed 1.6 crdi szarpie

21 gru 2015 09:25

zbudas napisał(a):Jutro jadę do ASO w celu sprawdzenie błędów.


P0404 historyczny?

zbudas
Asystent Kierownika
 
Posty: 212
Dołączył(a): 30 sty 2008 21:14
Lokalizacja: £ódź
Grupa: Łódzka

Re: ceed 1.6 crdi szarpie

21 gru 2015 18:18

komputer pokazał dwa błędy. P0069 i P0238
cee'd optimum crdi 115km 5K 2007
toyota avensis 1,8 Pb 2012

Następna strona
Powrót do Awaryjność, raporty z eksploatacji
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi / Wyświetlone
    Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 20 gości

Partnerzy

Części Kia

https://pesca-sklep.pl