Spalanie w nowej Kia Ceed

Problemy z cee'd'em oraz historia eksploatacji Waszych aut (raporty) / problems, drive reports

Moderator: Żandarmeria

Avatar użytkownika
Ryba4
Nadworny błazen
 
Posty: 6856
Dołączył(a): 01 gru 2010 18:15
Lokalizacja: Kraków / Wrocław
Grupa: Małopolska
Model cee'd:
C1FL HB, 1,4 Pb 90KM
2010, M

Re: Spalanie w nowej Kia Ceed

05 mar 2016 18:08

jegro napisał(a):Trzeba zatankować, wjechać na bardzo długie wzniesienie, zresetować i zjechać w dół na luzie.

A jak zjedziesz na biegu to będziesz miał nawet 2,5! :twisted:
Obrazek
FL 1,4 90KM HB 5K M (C+); STI WRC WRX PS3 ITP ITD TDI 8)

Avatar użytkownika
rafalg31
Dyrektor
 
Posty: 675
Dołączył(a): 24 wrz 2015 20:30
Lokalizacja: Warszawa
Grupa: Mazowiecka
Model cee'd:
C3 PRO, 1.6 Pb 204KM
2020, GT+7DCT+TEC+AEB+PRE+PNS

Re: Spalanie w nowej Kia Ceed

05 mar 2016 20:42

marceed napisał(a):
rafalg31 napisał(a):
Geegles napisał(a):Ja wczoraj spróbowałem swojego na autostradzie A4 (Brzęczkowice - Balice).
Przy 140km/h spalanie 4,8 , przy 160km/h spalanie 5,3.

Dane z komputera.

To tego się trzymaj będzie Ci lżej ;-)
Spalanie liczy się "przy dystrybutorze". Mi komp pokazuje 7.9 a faktycznie 8.8

Wysłane z mojego SM-N910C przy użyciu Tapatalka

Że tak przytoczę post kolegi z innego wątku :fiu
rafalg31 napisał(a):
marceed napisał(a):W 1,6 GDi komputer zaniża wskazania ~ 0,5l/100km 8)

Nie zawsze. Mi ostatnio pokazał 7.9 a rzeczywiście 8.2 ale poprzednie tankowanie 9.6 a faktycznie 9.4 i kolejne komp 9.2 a faktycznie 8.7. Czasem zawyza. Tankuje zawsze tak samo, po odbiciu jeszcze dwa "klikniecia". Staram się tankowanie na tej samej stacji ;-)

Wysłane z mojego SM-N910C przy użyciu Tapatalka

A dzisiaj :!! :!! :!! :lol:
rafalg31 napisał(a):To była największa różnica , może nalalem "bardziej pod korek" niż poprzednio. Nie ważne. Chodzi o spalanie a nie patrzenie się w komputer który tak czy inaczej zniża. Najlepszy diagnosta do nowego samochodu to ASO :-) . Ale z taką głupotą jak rozbieżność wskazań komputera w sprawie średniego spalania nie odwazylbym się jechać.

Wysłane z mojego SM-N910C przy użyciu Tapatalka

:ha :ha :ha ;)

Geegles napisał(a):Nie wierze w aż tak duza roznice. Komp moze sie pomylić do 0,5l i oczywiście na swoja korzyść, jeśli masz więcej to polecam dobrego diagnoste :-)

Reasumując. Komputer się nie myli tylko liczy poprawnie z algorytmu 8)
Zakładam że nasze wyliczenia opieramy na tankowaniu "do pełna".
Waszym zdaniem ile litrów ma pełny bak wg komputera :?? Tyle ile podaje producent :??
A co jeśli pistolet odbije za wcześnie :??
Albo jak dolejemy jeszcze więcej paliwa po kilku odbiciach pistoletu.
Odejmijcie sobie ilość paliwa dolanego i porównajcie ze wskazaniem komputera. Czy nie są czasem zbliżone 8)
Zwróćcie też uwagę na wskaźnik ilości paliwa. Czy po tankowaniu pokazuje dokładnie 1 czy może jest >1 :??
Owocnych obserwacji życzę przy kolejnych tankowaniach. 8)


I jaki z tego morał?? Chwilowe spalanie wg. kompa czy jednorazowe tankowanie do pełna prawdy nie powie. ale motostat już bardziej ;) , Chodziło mi bardziej o to że "łapanie" wyników na trasie wg. wskazań komputera jest kiepskim motywem do chwalenia się na forum. Pamiętam jak wyjeżdżałem Astrą z Zakopanego i zresetowałem wskazania to przed Krakowem miałem spalanie 2,4 ltr/100km :szok to znaczy że tyle pali? Nie ma sensu dalej tego ciągnąć drinkss
Obrazek

Avatar użytkownika
Geegles
Weteran
 
Posty: 1596
Dołączył(a): 02 maja 2012 23:43
Lokalizacja: Rosanów
Grupa: Łódzka
Model cee'd:
C3 PRO, 1.6T Pb 204KM
2020, GT

Re: Spalanie w nowej Kia Ceed

06 mar 2016 01:03

Chwalenie? Raczej spostrzeżenie.

Dlatego dodałem "dane z komputera". Gdybym pisal o dystrybutorze to bym dodal "dane z dystrybutora". Alles klar?

Co nie zmienia faktu, ze srednio powyżej 5 mi nie spalil w codziennej jeździe.
Jest: Kia Proceed 1.6 T-GDI TEC+PRE+AEB+SRF
Było: Kia Stinger 2.0 T-GDI ECS+RED+TEC+SRF
Było: Kia Sportage 1.6 T-GDI
Było: Kia Cee'd JD 2014 1.6 CRDI
Było: Kia ProCee'd 2010 1.4 Pb
Było: Kia Sportage 2014 1.7 CRDI

AUTOR WĄTKU
mBochen
 

Re: Spalanie w nowej Kia Ceed

06 lip 2016 23:11

Witam! Podepnę się pod temat żeby nie zaśmiecać forum.

Przejdę od razu do rzeczy. Miesiąc temu kupiłem Pro Ceeda z 2009 roku po lifcie, silnik benzyna 1.4 109 koni. Po przejechaniu około 150 kilometrów ( wszystko praktycznie po mieście, teraz latem) komputer pokazuje mi około 11 litrów spalania, co mniej więcej poprawnie przekładało by się na to co wskazuje poziom paliwa. Nie ukrywam, że wynik jest dla mnie odrobinę dołujący :P Biegi zmieniam 2-2.5k obrotów, rzekłbym nawet , że jeżdżę tym Ceedem jak emeryt :/. Z czego może wynikać takie spalanie? Toż to chyba nie jest normalne, zrozumiałbym te 7-8 litrów.

Z góry dzięki za jakąkolwiek pomoc :D

Avatar użytkownika
Ryba4
Nadworny błazen
 
Posty: 6856
Dołączył(a): 01 gru 2010 18:15
Lokalizacja: Kraków / Wrocław
Grupa: Małopolska
Model cee'd:
C1FL HB, 1,4 Pb 90KM
2010, M

Re: Spalanie w nowej Kia Ceed

06 lip 2016 23:53

mBochen napisał(a):Witam! Podepnę się pod temat żeby nie zaśmiecać forum.

Chwalebne, tylko wątek zły ;) Ale za to profil od razu uzupełniony! :spoko:
11/100 w 1,4? Niemożliwe :/ 8 to maks i to w zakorkowanym Krakowie/Wrocławiu. Zatankuj do pełna, (do pierwszego odbicia i ani deko więcej) wyzeruj licznik (sam się wyzeruje) i wtedy zobacz po 100 km przejechanych - na komputerze i znowu zatankuj do pełna, (do pierwszego odbicia i ani deko więcej, ten sam dystrybutor).
No bo chyba nie patrzysz na wskaźnik chwilowego spalania ??
Obrazek
FL 1,4 90KM HB 5K M (C+); STI WRC WRX PS3 ITP ITD TDI 8)

AUTOR WĄTKU
mBochen
 

Re: Spalanie w nowej Kia Ceed

07 lip 2016 00:54

Ryba4 napisał(a):
mBochen napisał(a):Witam! Podepnę się pod temat żeby nie zaśmiecać forum.

Chwalebne, tylko wątek zły ;) Ale za to profil od razu uzupełniony! :spoko:


Wiedziałem, że coś musi pójść źle :<

Oczywiście, że nie patrze na chwilowe spalanie. Zawału można dostać jak przy dynamiczniejszym startowaniu pokazuje 50 litrów. Mówię oczywiście wskazaniu średniego spalania. Resetowany był po zalaniu na stacji. Na dniach zatankuje do pełna i będe obserwował, co nie zmienia faktu ze dość mocno mnie to niepokoi.

Swoją drogą malusi offtop: podświetlona lekko dioda jednego kierunkowskazu oraz szybkie miganie sygnalizuje przepaloną jedną z żarówek po tej stronie?

Avatar użytkownika
Ryba4
Nadworny błazen
 
Posty: 6856
Dołączył(a): 01 gru 2010 18:15
Lokalizacja: Kraków / Wrocław
Grupa: Małopolska
Model cee'd:
C1FL HB, 1,4 Pb 90KM
2010, M

Re: Spalanie w nowej Kia Ceed

07 lip 2016 00:55

najprawdopodobniej ;)
Obrazek
FL 1,4 90KM HB 5K M (C+); STI WRC WRX PS3 ITP ITD TDI 8)

Avatar użytkownika
awer
Kierownik
 
Posty: 450
Dołączył(a): 22 lut 2011 21:20
Lokalizacja: Małopolska.
Grupa: Małopolska
Model cee'd:
C2 PRO, 1,6 Pb 135KM
2014, L

Re: Spalanie w nowej Kia Ceed

07 lip 2016 09:03

mBochen napisał(a):Przejdę od razu do rzeczy. Miesiąc temu kupiłem Pro Ceeda z 2009 roku po lifcie, silnik benzyna 1.4 109 koni. Po przejechaniu około 150 kilometrów ( wszystko praktycznie po mieście, teraz latem) komputer pokazuje mi około 11 litrów spalania, co mniej więcej poprawnie przekładało by się na to co wskazuje poziom paliwa.

Po przejechaniu 150 km "nowym" autem, trudno raczej wyciągać wnioski, co do wysokości rzeczywistego zużycia paliwa. Siadaj częściej za kierownicą i kręć kilometry, a spalanie samo spadnie. :wink:
Jeździłem ładnych kilka lat autem z tym samym silnikiem, miałem włączona klimatyzacje non stop i nawet w zimie przy jeździe miejskiej, spalanie maksymalnie oscylowało w granicach 7,8 -8,2 l. Średnio mieściłem się z reguły w przedziale 7,4 - 7,8 l. Komputer zaniżał mi spalanie o około 0,3 l. Średnie spalanie przy jeździe autostradowej też raczej rzadko przekraczało mi 8 l, a większą część trasy w tego typu jazdach, to niemieckie autostrady, a tam można sobie pozwolić na trochę więcej. :grin:
pro_cee'd L+FUN+UVO_pierwsza rejestracja 01.2015
był pro_cee'd Optimum 1.4 109 KM_2008

AUTOR WĄTKU
mBochen
 

Re: Spalanie w nowej Kia Ceed

07 lip 2016 11:24

awer napisał(a):Po przejechaniu 150 km "nowym" autem, trudno raczej wyciągać wnioski, co do wysokości rzeczywistego zużycia paliwa. Siadaj częściej za kierownicą i kręć kilometry, a spalanie samo spadnie. :wink:
Jeździłem ładnych kilka lat autem z tym samym silnikiem, miałem włączona klimatyzacje non stop i nawet w zimie przy jeździe miejskiej, spalanie maksymalnie oscylowało w granicach 7,8 -8,2 l. Średnio mieściłem się z reguły w przedziale 7,4 - 7,8 l. Komputer zaniżał mi spalanie o około 0,3 l. Średnie spalanie przy jeździe autostradowej też raczej rzadko przekraczało mi 8 l, a większą część trasy w tego typu jazdach, to niemieckie autostrady, a tam można sobie pozwolić na trochę więcej. :grin:


Dzięki za odpowiedź. Cóż chyba pozostaje nie panikować zalać do pełna i jeździć, modląc się żeby w końcu zaczęło spadać :D

ra-v
Przedszkolak
 
Posty: 12
Dołączył(a): 26 lip 2016 09:09
Grupa: Podkarpacka
Model cee'd:
C2FL HB, 1,6 GDI Pb 135KM
2015, M

Re: Spalanie w nowej Kia Ceed

05 sie 2016 12:31

jegro napisał(a):Podziwiam ludzi , którzy uzyskują wynik 5.1 l/100km.
Wiem jednak jak uzyskać taki wynik, lub lepszy.
Trzeba zatankować, wjechać na bardzo długie wzniesienie, zresetować i zjechać w dół na luzie.
Potem zrobić zdjęcie i wrzucić na forum. Na zdjęciu będzie 4,5 l/ 100 km. Szczęki poopadają. :lol:


Wcale nie trzeba nic kombinować. W dniu wczorajszym wykonałem trasę po Polsce ponad 900 km. Podzieliłem ją w sumie na 3 odcinki, chcąc sprawdzić średnie spalanie wg wskazań komputera. Spalanie na poziomie 5,1 litra uzyskałem na dystansie Piotrków Trybunalski - Rzeszów. Pokrótce charakterystyka jazdy :
Wyjazd z Piotrkowa ok. 17.30, w większości prędkość poruszania się "tirowa" 70-90 km/godz. kilka bardzo dynamicznych wyprzedzeń kolumn tirów.

Inne zaobserwowane spalanie, to jazda autostradowa na trasie Warszawa - Łódź (do zjazdu). Prędkość w granicach 130-140 km/godz., kilka razy podchodziło przy wyprzedzaniu do 150 km/godz. Średnie spalanie wg kompa 6,9 litra.

Trasa Rzeszów - Warszawa, wyjazd w godzinach nocnych ok. 2-giej nad ranem. Przejechane w Warszawie ok. 70 km (bez większych korków), przy wyjeździe z Warszawy, średnie spalanie wg kompa 6,3 l.

Jak wyjeżdżałem w trasę to miałem na liczniku przejechane 3500 km od nowości.

AUTOR WĄTKU
maestro
 

Re: Spalanie w nowej Kia Ceed

05 sie 2016 20:20

Przejechałem 135 tys. km jednym autem od nowości, co prawda ceedem I generacji i powiem jedno po 100 tys. km auto spala średnio ok 1 litr mniej. Wynika to z kompletnego dotarcia się auta i kierowcy z autem. Pozatym, to, że komuś spala średnio np. 7,5 litra a drugiemu przy tych samych warunkach na drodze i średnich prędkościach 6 litrów jest najbardziej możliwe. Gdy siada za kierownicą moja żona spalanie wzrasta, a szybciej nie jedzie :)

Gdy chcę to potrafię na dystansie 1000 km w lecie trasa/niezakorkowane miasto 50/50 spalić nie więcej niż 5,5 litra, nie rozwijając generalnie większych prędkości niż 100 km na godzinę.

Avatar użytkownika
rafalg31
Dyrektor
 
Posty: 675
Dołączył(a): 24 wrz 2015 20:30
Lokalizacja: Warszawa
Grupa: Mazowiecka
Model cee'd:
C3 PRO, 1.6 Pb 204KM
2020, GT+7DCT+TEC+AEB+PRE+PNS

Re: Spalanie w nowej Kia Ceed

05 sie 2016 23:12

Ja jeżdżę GDI i po 11 tkm spalanie jest podobne. 85% Warszawa i 8.5 ltr/100km (sygnaturka z motostat.pl do wgladu) . Nie jeżdżę w trasy na tyle żeby tankowaniać do pełna (w miedzy czasie po kilkuset km) wiec spalanie na trasie jedynie z komputera (100-150 km) ale i tak jakbym nie oszczędzał poniżej 6 nie pokazuje :-( .

Wysłane z mojego SM-N910C przy użyciu Tapatalka
Obrazek

Avatar użytkownika
zucio1
Koordynator Regionalny
 
Posty: 1339
Dołączył(a): 29 lip 2007 14:23
Lokalizacja: Olsztyn
Grupa: Warmińsko-Mazurska

Re: Spalanie w nowej Kia Ceed

06 sie 2016 08:38

Temat rzeka, ja mam 1,6 GDI od 3 lat, 40 kkm na liczniku i nigdy w mieście (Olsztyn) nie zszedłem poniżej 10l/100km, a w trasie (Cro - ok 4000km ) średnia wychodzi 6,7 l/100km (byłem nim 2 razy). Mam więc podziw dla wszystkich, którzy mają ceedy 1,6 i im palą mniej, ale to pewnie styl jazdy i tyle w temacie. (podobnie paliły mi obydwa poprzednie moje ceedki)
Obrazek
Kia ceed 1,6GDI M+comfort '13
Kia venga 1,4 '12
Ceed 1,6 C+ '09
Ceed 1,4 C+ '07
Fabia 1,4 16V
Matiz
VW Golf II 1,6
Polonez 1,6 Caro
Fiat 126p
Obrazek

AUTOR WĄTKU
Kozak_Barabasz
 

Re: Spalanie w nowej Kia Ceed

06 sie 2016 10:12

W 90% wartości spalania to umiejętna jazda i "zespolenie" się z własnym samochodem ;)
Jak to się mówi, "wiemy, kiedy mu przyłożyć" ;)
Mam takie same spostrzeżenia jak maestro. Jak jadę z ojcem, to mu średnio pali 1-2l więcej jak mi, a wcale szybciej nie jeździ.
Najważniejsze rzeczy, które znacząco wpływają na spalanie, to dojeżdżanie do świateł/skrzyżowań/rond z odpowiednio wcześniejszym puszczeniem gazu.
Absolutnym mistrzem w nieprzestrzeganiu tego jest mój dziadek, noga musi być zawsze na jakimś pedale. Trzyma gaz i zaraz nogę przenosi na hamulec .....
Ja ktoś ma chorobę lokomocyjną- umiera z jego stylem jazdy. No i jemu samochody palą średnio po 3l więcej

ra-v
Przedszkolak
 
Posty: 12
Dołączył(a): 26 lip 2016 09:09
Grupa: Podkarpacka
Model cee'd:
C2FL HB, 1,6 GDI Pb 135KM
2015, M

Re: Spalanie w nowej Kia Ceed

06 sie 2016 17:35

Przed zakupem odbyłem w sumie trzy jazdy testowe. O pierwszej można powiedzieć, że była pomyłką - 1,4 w gazie. Druga jazda to było zapoznanie się z wersją 1,6, a trzecia jazda miała na celu sprawdzenie autka na dłuższym dystansie - w sumie 50 km trasy. Chciałem sprawdzić m.in. spalanie na takim odcinku, oczywiście mówimy cały czas o wskazaniach kompa. I teraz najciekawsze. Na teście, jazda bardzo spokojna, w sumie tylko 3-4 dynamiczniejsze wyprzedzenia i średnie spalanie wyszło na poziomie 6,5 l. Obecnie moim autkiem bez najmniejszego problemu schodzi na tym samym dystansie grubo poniżej 6 litrów, najczęściej jest to w granicach 5,6 l. Różnica polega jedynie na tym, że testówka była w kombiku.
Dotychczas przejechałem w życiu samymi osobówkami ponad 1,5 miliona km i potwierdzam jak mój Przedmówca, że najważniejsze są dwie rzeczy - styl jazdy i ułożenie samochodu pod siebie.

AUTOR WĄTKU
maestro
 

Re: Spalanie w nowej Kia Ceed

08 sie 2016 09:49

Aby ocenić samemu czy jeździmy "eko" możemy dokonać tego na podstawie zużycia klocków hamulcowych. U mnie do niedawna jeszcze zamontowana była na przodzie druga para klocków, wymieniłem na trzecią tylko z uwagi, że tarcze były juz za cienkie. Gdybym się uparł, na drugich z 20 tys. km bym pojeździł jeszcze, co łącznie na dwóch kompletach dałoby ponad 150 tys km.

AUTOR WĄTKU
Kozak_Barabasz
 

Re: Spalanie w nowej Kia Ceed

08 sie 2016 10:29

maestro nie do końca jest to miarodajne .....
Jak ktoś sadzi same trasy, to wymiany będzie miał co 100tys km a ktoś, kto jeździ tylko po mieście, po 30tys km może być już na serwisie .....

Avatar użytkownika
vonski
Weteran
 
Posty: 2335
Dołączył(a): 09 gru 2014 09:11
Lokalizacja: Gliwice
Grupa: GOP- Górny Śląsk
Model cee'd:
C2 HB, GT 1.6T Pb 230KM
2015

Re: Spalanie w nowej Kia Ceed

08 sie 2016 11:38

Przecież to też zależy jakie się ma klocki. Przy przeglądzie po 30 tyś powiedzieli mi, że klocki (z przodu) mają ok 80%. Więc teoretycznie zrobię na nich jeszcze min. 90 tys. A moją jazdę ciężko zaliczyć do ekodrajwingu :-P

Tapatalk @ Galaxy S6
Obrazek

AUTOR WĄTKU
maestro
 

Re: Spalanie w nowej Kia Ceed

08 sie 2016 13:15

Macie rację, troche uogólniłem, ale jesli ktoś narzeka ze mu dużo auto pali, nie jeździ wyłącznie po miescie i jednocześnie wymienia klocki co 30 tys. km to nie powinien doszukiwać się usterek czy wady auta, ktorym się porusza.

ra-v
Przedszkolak
 
Posty: 12
Dołączył(a): 26 lip 2016 09:09
Grupa: Podkarpacka
Model cee'd:
C2FL HB, 1,6 GDI Pb 135KM
2015, M

Re: Spalanie w nowej Kia Ceed

11 sie 2016 11:36

Dzisiaj zrobiłem małe podsumowanie. Od 26-go czerwca do chwili obecnej zrobiłem 5186 km. W tym czasie zatankowane paliwo w ilości 357,87 litrów. Jak łatwo policzyć, średnie spalanie wyniosło 6,9 l/100km.

Pokrótce charakterystyka jazdy :
Codziennie od poniedziałku do soboty kilkukrotny przejazd od domu do firmy przez centrum miasta ok. 3 km. Kilka dłuższych tras po 300, 400 km, ostatnio (pisałem parę postów wyżej) ponad 900 km. W tym czasie jazdy autostradowe na dystansie ok. 200 km. Wiele regionalnych wyjazdów po ok. 30-100 km na terenie południowego Podkarpacia, czyli górki, zakręty, jednym słowem teren niezbyt przyjazny ekonomice jazdy.

Jednym słowem, osobiście jestem baaardzo zadowolony zarówno ze spalania jak i samego silniczka. Z każdym kilometrem coraz bardziej go lubię :)

Poprzednia stronaNastępna strona
Powrót do Awaryjność, raporty z eksploatacji
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi / Wyświetlone
    Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 18 gości

Partnerzy

Części Kia

https://pesca-sklep.pl