Chrupanie w zawieszeniu - prog zwalniajacy Ceed II

Problemy z cee'd'em oraz historia eksploatacji Waszych aut (raporty) / problems, drive reports

Moderator: Żandarmeria

AUTOR WĄTKU
zabka
 

Chrupanie w zawieszeniu - prog zwalniajacy Ceed II

13 mar 2015 00:10

Przejezdzajac przez prog zwalniajacy tylne zawieszenie chrupie w 1,5 rocznym CEED - przebieg 12 tys km. Odglos jest bardzo glosny, jak drzwi od stodoly. Bylam dzisiaj z tym w ASO u Pateckiego w Krakowie. Wysmarowali/wyczyscili cos tam, ale nie pomoglo. Mowili, ze wszystko jest w porzadku i takie trzeszczenie to normalne przy aucie 1,5 rocznym. Powiedzcie mi czy u was tez tak trzeszczy?

Ponadto rowno z pojawieniem sie trzeszczenia, swiatla przestaly oswietlac znaki - swieca w dol. W ASO je troche podniesli ale teraz lewe swieci wyzej niz prawe i prawe nadal nie oswietla znakow jak dawniej, wiec nadal nocami jezdzic sie nie da bo g*wno widac. Mowili, ze to normalne po takim czasie i ze swiatla sie rozregulowuja.
Ostatnio edytowano 02 lip 2015 19:27 przez zabka, łącznie edytowano 1 raz

Avatar użytkownika
Ryba4
Nadworny błazen
 
Posty: 6856
Dołączył(a): 01 gru 2010 18:15
Lokalizacja: Kraków / Wrocław
Grupa: Małopolska
Model cee'd:
C1FL HB, 1,4 Pb 90KM
2010, M

Re: Chrupanie w zawieszeniu - prog zwalniajacy

13 mar 2015 00:42

zabka napisał(a): Mowili, ze to normalne po takim czasie i ze swiatla sie rozregulowuja.

E no bez jaj, bo przestanę w nich wierzyć... zaraz tam kogoś opitolę, żeby głupot klubowiczom nie wciskali :evil:
Skoro się rozregulowały to oni do tego są, żeby je wyregulować :!! A to ksenony? Jak oni nie ogarniają, to podjedź na DOBRĄ SKP, tam Ci za 10-15 zł wyregulują luxometrem, ale jak wspomniałem dobrą bo w 2007 r. zniesiono obowiązek certyfikowania urządzeń do regulacji świateł samochodowych i dziś na wielu stacjach są tylko atrapy tego ustrojstwa :/
Obrazek
FL 1,4 90KM HB 5K M (C+); STI WRC WRX PS3 ITP ITD TDI 8)

AUTOR WĄTKU
zabka
 

Re: Chrupanie w zawieszeniu - prog zwalniajacy

13 mar 2015 01:21

A to ksenony?

Nie, standardowe swiatla. Trzeba cos zrobic, bo na razie mam Ceeda do jazdy dziennej. Dlaczego te swiatla sie rozregulowuja, czy tak caly czas sie mi bedzie robilo co pareset kilometrow? :szok

I to trzeszczenie, tez mnie martwi.

falcon
Kierownik zmiany
 
Posty: 148
Dołączył(a): 07 gru 2011 20:04
Lokalizacja: Bydgoszcz
Grupa: Kujawska

Re: Chrupanie w zawieszeniu - prog zwalniajacy

13 mar 2015 08:27

zabka napisał(a):... takie trzeszczenie to normalne przy aucie 1,5 rocznym.....

Chyba ktoś sobie jaja robi. W moim (3 i pół roku) nic w zawieszeniu nie trzeszczy.

Avatar użytkownika
marceed
Weteran
 
Posty: 1147
Dołączył(a): 22 gru 2010 12:52
Grupa: Wielkopolska
Model cee'd:
C2 HB, 1.6 GDi Pb 135KM
2012, L + FUN

Re: Chrupanie w zawieszeniu - prog zwalniajacy

13 mar 2015 11:41

zabka napisał(a):Przejezdzajac przez prog zwalniajacy tylne zawieszenie chrupie w 1,5 rocznym CEED - przebieg 12 tys km. Odglos jest bardzo glosny, jak drzwi od stodoly. Bylam dzisiaj z tym w ASO u Pateckiego w Krakowie. Wysmarowali/wyczyscili cos tam, ale nie pomoglo. Mowili, ze wszystko jest w porzadku i takie trzeszczenie to normalne przy aucie 1,5 rocznym. Powiedzcie mi czy u was tez tak trzeszczy?

Prawdopodobnie przejeżdżając przez taki próg zawadzasz tą osłoną plastikową która wystaje pod podwoziem (przed tylną osią). :lol:
Obrazek

AUTOR WĄTKU
zabka
 

Re: Chrupanie w zawieszeniu - prog zwalniajacy

13 mar 2015 22:48

falcon napisał(a):
zabka napisał(a):... takie trzeszczenie to normalne przy aucie 1,5 rocznym.....

Chyba ktoś sobie jaja robi. W moim (3 i pół roku) nic w zawieszeniu nie trzeszczy.


Dlatego wg. mnie to trzeszczenie nie jest normalne.

W serwisie pani rowniez mowila mi, ze nowe auta sa slabe i tak juz w nich trzeszczy i to juz nie ta jakosc co dawniej, a najlepsze auta sa przed 2000 rokiem. Mowila mi rowniez, ze we wszystkich modelach sa trzeszczenia i ze to normalne.

Koniec swiata po prostu... sama nie wiem co robic i ze swiatlami i z trzeszczeniem. Stacji diagnostycznej dobrej aby ustawili mi swiatla nie znam.

Avatar użytkownika
Gizmo121
Grupa Trzymająca Władzę
 
Posty: 5406
Dołączył(a): 09 wrz 2008 10:20
Lokalizacja: Warszawa Bielany
Grupa: Mazowiecka
Model cee'd:
C1 SW, 1,6 ON 115KM
2008, Optimum

Re: Chrupanie w zawieszeniu - prog zwalniajacy

13 mar 2015 23:30

zabka napisał(a):Koniec swiata po prostu... sama nie wiem co robic z trzeszczeniem

przyjdzie lato i ustanie trzeszczenie...to trzeszczą gumy w amorkach B)
Pozdrawiam Wojtek ( KIA Cee'd SW 1,6 CRDI 115KM optimum 5K 09'2008 ) WRC- Warcy , Rycy , Csescy ale (dużo) nie rdzewieje :)

falcon
Kierownik zmiany
 
Posty: 148
Dołączył(a): 07 gru 2011 20:04
Lokalizacja: Bydgoszcz
Grupa: Kujawska

Re: Chrupanie w zawieszeniu - prog zwalniajacy

14 mar 2015 08:29

zabka napisał(a): ....W serwisie pani rowniez mowila mi, ... ze we wszystkich modelach sa trzeszczenia i ze to normalne.......

Takie panie to chyba lepiej omijać szerokim łukiem.

AUTOR WĄTKU
zabka
 

Re: Chrupanie w zawieszeniu - prog zwalniajacy

18 mar 2015 16:29

przyjdzie lato i ustanie trzeszczenie...to trzeszczą gumy w amorkach B)


Pojezdzimy teraz i sprawdzimy, sciepla sie, wiec oby...

A odnosnie swiatel to pojade ponownie, bo juz niedlugo wymiana opon. Mam nadzieje, ze tym razem mechanik zrobi jak trzeba. Wszyscy tutaj chwala Pateckiego, wiec bylam zdziwiona, ze nie zrobiono z ustawieniem swiatel :szok .

Avatar użytkownika
sensor
Nadworny Tester
 
Posty: 3201
Dołączył(a): 13 sie 2007 19:29
Lokalizacja: Fabryka Samochodów Drezdenko
Grupa: Wielkopolska

Re: Chrupanie w zawieszeniu - prog zwalniajacy

19 mar 2015 08:36

jak bedziesz przy okazji na myjni automatycznej to wez pakiet z myciem podwozia
najwyzej 5 zł stracisz :ok
ceed SW 2015 AT 1.6 CRDI L+
Carens 2018 1.6GDI M+

AUTOR WĄTKU
zabka
 

Re: Chrupanie w zawieszeniu - prog zwalniajacy

24 kwi 2015 00:32

- mycie nie pomoglo
- ciepla pogoda nie pomogla
- bylam ponownie w KIA Patecki w Krakowie, gdzie ponownie wyczyszczono i tym razem przesmarowano innym srodkiem

Rezultat? Jak trzeszczalo tak trzeszczy. Juz bylam z ta usterka w ASO 2 razy i nic...

Wiec jak widac, 12 tys dla KIA to juz ogromny przebieg, zreszta w ASO mowili, ze te auta sa slabe, szkoda tylko, ze przy zakupie nikt nie mowi, bo bym nie kupila.

A odnosnie swiatel, problem rozwiazali (nareszcie!). Urzadzenie w ASO na innym nowym Ceedzie pokazywalo swiatla troche ponad norme urzadzenia :pałka , wiec w moim podniesiono ponad norme urzadzenia i jest OK, nareszcie widac znaki i co najwazniejsze pieszych!

AUTOR WĄTKU
zabka
 

Re: Chrupanie w zawieszeniu - prog zwalniajacy

25 cze 2015 22:29

Zawieszenie nadal trzeszczy, bardzo ciepla pogoda rowniez nie pomogla, jade znow z tym do serwisu do Pateckiego w Krakowie (4 raz) oraz pisze do KMP, gwarancja na zawieszenie mija mi za 3 tygodnie a problem jak byl od pol roku tak jest... :pałka Albo......... pamietacie jak pisali na portalach, ze stary Ceed (C1) trzeszczal, moze nowa wersja ma to samo (albo chociaz jakas czesc z nowych). :szok

AUTOR WĄTKU
zabka
 

Re: Chrupanie w zawieszeniu - prog zwalniajacy

01 lip 2015 22:02

Aktualizacja: kolejna wizyta w serwisie KIA Patecki Krakow - tym razem wymieniono mase na laczeniach w bagazniku: mialo pomoc. Nie pomoglo, jak trzeszczalo tak trzeszczy. :pałka

Avatar użytkownika
marceed
Weteran
 
Posty: 1147
Dołączył(a): 22 gru 2010 12:52
Grupa: Wielkopolska
Model cee'd:
C2 HB, 1.6 GDi Pb 135KM
2012, L + FUN

Re: Chrupanie w zawieszeniu - prog zwalniajacy

02 lip 2015 08:32

zabka napisał(a):...- tym razem wymieniono mase na laczeniach w bagazniku: mialo pomoc. Nie pomoglo, jak trzeszczalo tak trzeszczy. :pałka

Co ma wspólnego taka masa z zawieszeniem?
U mnie na nierównościach zlokalizowałem na razie trzeszczenie plastików w drzwiach, lusterek, czasami stuka podłokietnik (jak wysunę w przód) i przedni schowek.
Różnica temperatur też robi swoje. Jak dmucha (zimne lub ciepłe powietrze) to plastik potrafi trzeszczeć :he
Sprawdź u siebie czy też tak masz?
Obrazek

AUTOR WĄTKU
zabka
 

Re: Chrupanie w zawieszeniu - prog zwalniajacy

02 lip 2015 13:01

Co ma wspólnego taka masa z zawieszeniem?

Takie bylo zalecenie KMP, zglaszalam tam sprawe i kazali serwisowi mase wymienic. Ale jak widac nie mialo nic wspolnego :pałka .

plastik potrafi trzeszczeć :he
Sprawdź u siebie czy też tak masz?


- podlokietnika nie mam wysuwanego i nie trzeszczy (nie mam pakietu FUN)
- ale kokpit trzeszczy caly: bez wzgledu na temperature
- uchwyty do zamykania drzwi (wewnatrz samochodu): trzeszcza masakrycznie - wczoraj demonstrowalam nawet w serwisie, mowili, ze trzaba by rozkrecac drzwi i patrzyc co sie dzieje itp. W samochodzie demo na salonie nie bylo tego efektu

Avatar użytkownika
marceed
Weteran
 
Posty: 1147
Dołączył(a): 22 gru 2010 12:52
Grupa: Wielkopolska
Model cee'd:
C2 HB, 1.6 GDi Pb 135KM
2012, L + FUN

Re: Chrupanie w zawieszeniu - prog zwalniajacy

02 lip 2015 14:13

zabka napisał(a):- uchwyty do zamykania drzwi (wewnatrz samochodu): trzeszcza masakrycznie - wczoraj demonstrowalam nawet w serwisie, mowili, ze trzaba by rozkrecac drzwi i patrzyc co sie dzieje itp. W samochodzie demo na salonie nie bylo tego efektu

Ciekawe, muszę sprawdzić któregoś ceeda w salonie. :pałka
Obrazek

AUTOR WĄTKU
zabka
 

Re: Chrupanie w zawieszeniu - prog zwalniajacy

02 lip 2015 14:48

Ciekawe, muszę sprawdzić któregoś ceeda w salonie.


Pytalam specjalnie kierownika czy cos robili z tym autem demo, czy podklejali klamki, mowil ze nie ... musze sprawdzic kiedys inna sztuke :pałka .

Powrót do Awaryjność, raporty z eksploatacji

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 30 gości

Partnerzy

Części Kia

https://pesca-sklep.pl