1,6 CDRI gaśnie podczas jazdy

Problemy z cee'd'em oraz historia eksploatacji Waszych aut (raporty) / problems, drive reports

Moderator: Żandarmeria

AUTOR WĄTKU
ajnsztajnik
 

1,6 CDRI gaśnie podczas jazdy

12 lut 2015 09:51

Witam, ostatnio dzieje się coś dziwnego.
Po przejechaniu 30km silnik nagle zgasł. Odpalony ponownie pojechał już dalej bez problemu.
Za drugim razem przejechane 100km i na sam koniec (5km przed końcem trasy) znowu zgasł.
Macie jakieś pomysły co to może być ? Immobilizer chyba by dawał od razu znać przy porannym zapalaniu, nie dopiero po przejechaniu dziesiątek kilometrów.

AUTOR WĄTKU
szczur75
 

Re: 1,6 CDRI gaśnie podczas jazdy

12 lut 2015 10:52

Sprawdź sitko w odstojniku w zbiorniku. Nie to na zewnątrz odstojnika (prostokątne) ale to w środku (taki prostokąt z jednym zaokrąglonym bokiem).
Jak zafajdane to oczyścić odstojnik i wymienić sito.

Błędy jakie mogą być to P1186 lub P0089 (ten drugi nie jestem 100% pewien).

edit

Mam nadzieję, że pomogłem... ;)

Ogoniasty!! ;) Ale Tobie będzie chyba wszystko wybaczone - prawdziwy agent mocnopomocny :lol:

AUTOR WĄTKU
Sebo83
 

Re: 1,6 CDRI gaśnie podczas jazdy

28 lut 2015 23:27

Witam,
W ostatnim czasie mialem podobny problem. Samochód zaczał się dławić i szarpać. Podczas tego zjawiska zapalala się kontrolka świec i silnika. Po chwili wszsytko gaslo i było ok. Zdarzyło się też raz tak, że podczas jazdy samochód całkiem zgasł (przy 80km/h) zaświeciły się wszystkie kontrolki i nagle odpalił sam.
Pojechałem do ASO (Auto na gwarancji) okazało się, że przewód masowy byl cały zaśniedziały, było dużo błędów informujących o braku łączności. Serwisant mowił, że w skrzynce z bespiecznikami aż iskrzyło...
Przewód masowy został odkrecony, wyczyszczony, przykręcony i zapsikany miedzią w sprayu. Tydzień było wszystko ok. Dziś po 5 dniowym postoju znowu zaczał silnik się dlawić i wyświetlać kontrolkę świec i silnika :/ Powyższy objaw występuje od czasu do czasu, ale zdarza się, że 2 lub 3 razy na trasie 5km :/
W poniedziałek jadę do ASO z awanturą! niech dają auto zastępcze i szukają co się dzieje! Podejrzewam, że coś się uszkodziło (może jakiś sterownik) skoro masa jest ok, a przy poprzedniej awarii iskrzyło pod pokrywą bezpieczników.
Macie może ejszcze jakieś podejrzenia? Ktoś miał podobne problemy?
z góry dzięki za info.
Wiem, że problem z masą w Ceedach zdarzał się, ale po 2 tygodniach od jej naprawy?

AUTOR WĄTKU
szczur75
 

Re: 1,6 CDRI gaśnie podczas jazdy

28 lut 2015 23:35

Sebo83 napisał(a):W poniedziałek jadę do ASO z awanturą


I masz nadzieję, że będziesz lepiej wtedy traktowany?? Pomyśl...

Sebo83 napisał(a):niech dają auto zastępcze


Warunki gwarancji nie przewidują bezpłatnego auta zastępczego na czas naprawy.

Sebo83 napisał(a): Tydzień było wszystko ok


Podejrzewa, ale tylko podejrzewam, że problem tkwi w tym właśnie połączeniu masowym, które było naprawiane. Połączenie do sprawdzenia i ewentualnej poprawki.

AUTOR WĄTKU
Sebo83
 

Re: 1,6 CDRI gaśnie podczas jazdy

28 lut 2015 23:42

Jeśli chodzi o awanturę to myślę, że wlaśnie w tym salonie więcej zdzialam z przysłowiowa "mordą" niż na "grzecznego ciecia" - INTERAUTO KRAKÓW :)
Auto zastępcze przysługuje! jeśli odmówią to wrócę do domu i zamowię lawetę - wtedy bez żadnego gadania zamawiam zastępcze auto z KIA asistance (już tak robilem i działa). Warunek, ze auto przyjedzie własnie na lawecie.
Też tak myslę, ze dalej jest problem z masą. Dodam, że auto zakupiłem w listopadzie 2010 roku nowe w salonie i już w marcu 2011 roku byl ten problem z masą!

AUTOR WĄTKU
szczur75
 

Re: 1,6 CDRI gaśnie podczas jazdy

01 mar 2015 00:19

Sebo83 napisał(a):Auto zastępcze przysługuje!


Poczytaj KG.

Sebo83 napisał(a):jeśli odmówią to wrócę do domu i zamowię lawetę - wtedy bez żadnego gadania zamawiam zastępcze auto z KIA asistance (już tak robilem i działa). Warunek, ze auto przyjedzie własnie na lawecie.


Półtora roku temu lub wcześniej tak zrobiłeś.

AUTOR WĄTKU
Sebo83
 

Re: 1,6 CDRI gaśnie podczas jazdy

01 mar 2015 09:44

Czytałem i korzystałem z takiw praw wielokrotnie więc nie wiem dlaczego temu zaprzeczasz. jest wyraźnie zapisane, że samochód zastępczy należy się w sytuacji gdy jest unieruchomiony bądź nie nadaje się do jazdy (a przecież moim nie da się jeździć, gdyż sprawia zagrożenie, że np zgaśnie mi na przejeździe kolejowym :))
Drugą sprawą jest to, że teraz już to będzie reklamacja z Inter Auto gdyż raz już usuwali problem i źle to zrobili.
No ale wracając do wątku.
Jutro dam znać co powiedzieli i co udało się załatwić.

AUTOR WĄTKU
szczur75
 

Re: 1,6 CDRI gaśnie podczas jazdy

01 mar 2015 12:55

Sebo83 napisał(a): jest wyraźnie zapisane, że samochód zastępczy należy się w sytuacji gdy jest unieruchomiony bądź nie nadaje się do jazdy


Sebo83 napisał(a): więc nie wiem dlaczego temu zaprzeczasz


Bo dość dobrze znam zapisy w książce gwarancyjnej. Wydaje mi się, że Ty piszesz o assisatnce. Co innego warunki gwarancji a co innego ubezpieczenie. Jednak o ile dobrze pamiętam, Kia Assistance działa do trzech lat od zakupu. A Twoje auto ma więcej. Jeśli masz dokupione assistance do ubezpieczenia auto, to możesz z niego skorzystać. Jest to ubezp. dobrowolne, dlatego TU może dość dowolnie formułować warunki tego ubezp. Assistance nierówne assistance.


A wracając do meritum: jak trafisz na ogarniętego, to stracisz max godzinę.

AUTOR WĄTKU
Sebo83
 

Re: 1,6 CDRI gaśnie podczas jazdy

01 mar 2015 13:32

Assistance mam 5 letnie :) Dzwoniłem już jakiś czas temu na infolinię KIA i się dowiadywałem własnie podczas przedłużania polisy. Faktycznie były 3 letnie i 5 letnie.

Avatar użytkownika
jeleniak
Weteran
 
Posty: 1248
Dołączył(a): 06 paź 2010 08:33
Lokalizacja: Jaworzno
Grupa: GOP- Górny Śląsk
Marka i model samochodu: OPTIMA I FL 1,7 CRDI

Re: 1,6 CDRI gaśnie podczas jazdy

01 mar 2015 14:10

Przy ruszaniu ze swiatel-2bieg i zgasl. Ale zaraz go normalnie odpalilem. Potem wymienialem olej i nie odpalil. 3x krecilem az pojawil sie check.Docisnalem wszystkie wtyczki i odpalil. Check nadal sie swiecil, wiec wypialem na chwile klemy. I pomoglo... check sie juz nie swieci ale na serwis i tak podjade
CEE'D SW 1,6 CRDI 115KM, C+, 2010 FL

AUTOR WĄTKU
Sebo83
 

Re: 1,6 CDRI gaśnie podczas jazdy

03 mar 2015 21:07

No i jestem już po wizycie w Aso. Okazało się, że komputer nie zapisał ani jednego błędu. Zaglądnęli do sitka w baku i tam był mega muł. Przy okazji wymieniony został filtr paliwa, bo i tak za 2 miechy miałem go wymieniać na przeglądzie. Także sprawa układu paliwowego wyeliminowana no i puki co jest ok, nic nie szarpie i auto prawidlowo przyspiesza.

Avatar użytkownika
Ryba4
Nadworny błazen
 
Posty: 6856
Dołączył(a): 01 gru 2010 18:15
Lokalizacja: Kraków / Wrocław
Grupa: Małopolska
Model cee'd:
C1FL HB, 1,4 Pb 90KM
2010, M

Re: 1,6 CDRI gaśnie podczas jazdy

04 mar 2015 19:27

Sebo83 napisał(a): w tym salonie więcej zdzialam z przysłowiowa "mordą" niż na "grzecznego ciecia" - INTERAUTO KRAKÓW

Tam pomaga tylko siekiera i radykalne unaocznienie problemu - w Twoim wypadku proponowałbym właśnie numer z zatrzymaniem auta na przejeździe kolejowym, ale koniecznie Pan Jabłoński musi siedzieć na fotelu pasażera a pociąg jechać z prawej strony. :twisted: U mnie i tak nie pomogło, ale już wiedzieli z kim zadzierają :lol: A w ogóle to DAJ SOBIE Z NIMI SPOKÓJ :!! PO CO TY TAM DALEJ JEŹDZISZ :?? :!!
Sebo83 napisał(a): teraz już to będzie reklamacja z Inter Auto gdyż raz już usuwali problem i źle to zrobili.

W takim razie owszem, niech oni poprawią fuszerkę, ale potem zabieraj stamtąd manele! Jedź chłopie do Pateckiego, grzecznie się uśmiechnij, pogadaj z Panią Kasią, albo Panem Michałem, powiedz kto i gdzie Ci ich polecił i od razu zobaczysz różnicę w obsłudze. Ja teraz też mam jakieś jaja z prądem, będę u nich w sobotę lub poniedziałek, zawsze jeżdżę z przyjemnością. Albo zrób sobie wycieczkę do Wrocławia, podjedź do GAM i tam też zostaniesz obsłużony jak należy, jak nie będziesz darł japy - sami swoi, co nie Ogoniasty? ;)

A co do gwarancji i Assistance, to jak zwykle Szczur ma rację - musisz te dwie rzeczy rozróżniać.

Sebo83 napisał(a):auto zakupiłem w listopadzie 2010 roku nowe w salonie

Sebo83 napisał(a):Assistance mam 5 letnie Dzwoniłem już jakiś czas temu na infolinię KIA i się dowiadywałem własnie podczas przedłużania polisy. Faktycznie były 3 letnie i 5 letnie.

No bez jaj, ja w tym samym TFU! sRalonie kupiłem swojego miesiąc później i dostałem Kia Assistance na 3 lata :!! A taki bylem z niego zadowolony :(
Obrazek
FL 1,4 90KM HB 5K M (C+); STI WRC WRX PS3 ITP ITD TDI 8)

AUTOR WĄTKU
Sebo83
 

Re: 1,6 CDRI gaśnie podczas jazdy

04 mar 2015 20:46

Ryba4, a powiedz mi masz jakiś rabacik u Pateckiego? W intersrałto mam 15% na usługi i na części.
Generalnie chyba w czerwcu na przegląd pojadę już do pateckiego. Teraz musiałem jechać do interauto bo jak zadzwonilem do pateckiego i opisalem problem to Pani w serwisie powiedziała mi, że jesli interauto juz przy tym grzebalo to oni tego nie tkną...i w sumie nie dziwie im się...!

AUTOR WĄTKU
szczur75
 

Re: 1,6 CDRI gaśnie podczas jazdy

04 mar 2015 21:57

Sebo83 napisał(a): powiedz mi masz jakiś rabacik u Pateckiego? W intersrałto mam 15% na usługi i na części.



:?? :?? :?? :? :? :arrow:
Sebo83 napisał(a):Lokalizacja: Kraków



8) 8)

AUTOR WĄTKU
Sebo83
 

Re: 1,6 CDRI gaśnie podczas jazdy

04 mar 2015 22:29

Odezwał się Ten, co nigdy nikogo nie pyta o raba i płaci tyle ile w cenniku ;-)

AUTOR WĄTKU
szczur75
 

Re: 1,6 CDRI gaśnie podczas jazdy

04 mar 2015 22:48

Może kiedyś zrozumiesz, że ważniejsze od tego "ile" jest "za co". A może nie.
Możesz dalej kupować rabaty, możesz też zacząć kupować dobrze wykonaną usługę.
Wybór należy do Ciebie.

B)

Avatar użytkownika
Ryba4
Nadworny błazen
 
Posty: 6856
Dołączył(a): 01 gru 2010 18:15
Lokalizacja: Kraków / Wrocław
Grupa: Małopolska
Model cee'd:
C1FL HB, 1,4 Pb 90KM
2010, M

Re: 1,6 CDRI gaśnie podczas jazdy

05 mar 2015 00:59

Wiem, że to już zacznie zalatywać lizodupstwem, ale znowu zgodzę się ze Szczurem B) Na *uj mi ich rabaty, mogliby dać nawet 100% rabatu, skoro nie umieją nic zrobić i na wszystko mają jedną odpowiedź - TTTM :??
Oczywiście że mam rabat klubowy u Pateckiego 10% na wsio, ale ja do nich nawet z wymianą żarówek jeżdżę, płacę za to jakieś grosze a jeszcze w cenie mam bardzo dobrą kawę i miłą pogawędkę :ha
Sebo83 napisał(a):Pani w serwisie powiedziała mi, że jeśli interauto już przy tym grzebało to oni tego nie tkną...i w sumie nie dziwie im się...!

No i to mówi samo za siebie :lol: Pani Kasia wspominała kiedyś, że już im znudziło poprawianie po InterSpieprzymyCiAuto i RMF, i wolą gówna nie dotykać bo też się ubrudzą.

To tak jak u mnie z tłumaczeniami - klient idzie przetłumaczyć tam gdzie tanio, a potem przychodzi do mnie po korektę, co oznacza że i tak trzeba tłumaczyć od nowa i płaci 2x za to samo.

Żeby nie było, że tak fanatycznie reklamuję - oprócz Pateckiego jeszcze możesz zajrzeć do Wadowskich w Gaju, słyszałem pozytywne opinie, ale tylko słyszałem, sam nigdy nie byłem.
A mój kolega, który u Pateckiego kupił dwa auta "na bogato" i z dyrektorem salonu chyba był po imieniu po jakimś czasie się obraził i teraz ma o nich bardzo złe zdanie - ile ludzi tyle opinii, aczkolwiek nie słyszałem o zadowolonych klientach InterKijzTwoimAuto - tam się samochody tylko kupuje, bo sprzedają bardzo tanio ;)
Obrazek
FL 1,4 90KM HB 5K M (C+); STI WRC WRX PS3 ITP ITD TDI 8)

AUTOR WĄTKU
szczur75
 

Re: 1,6 CDRI gaśnie podczas jazdy

05 mar 2015 07:04

No dobra. Sorki, że wsadziłem kija w mrowisko... Pomiędzy krakusów. Ale "kupowanie rabatów" to takie ....krakowskie jest. I nie mogłem się powstrzymać.
Prosta zasada: robisz tam, gdzie cena jest adekwatna do usługi. Pamiętaj, że kasa to nie wszystko. Ważne, abyś za usunięcie danego problemu zapłacił RAZ.
Często tam gdzie jednorazowo zapłacisz drożej w sumie wyjdzie taniej. Jest jeszcze coś, o czym nie wspomniałeś: JAKOŚĆ wykonanej usługi i odpowiedzialność za nią.
Niestety, żeby to docenić czasami potrzeba czasu i wyrzuconych w błoto pieniędzy.

Avatar użytkownika
jeleniak
Weteran
 
Posty: 1248
Dołączył(a): 06 paź 2010 08:33
Lokalizacja: Jaworzno
Grupa: GOP- Górny Śląsk
Marka i model samochodu: OPTIMA I FL 1,7 CRDI

Re: 1,6 CDRI gaśnie podczas jazdy

05 mar 2015 10:49

troche odpłyneliscie za daleko od tematu co ??

u mnie problem rozwiazany - wtyczka ciut zasniedziala i sygnal stracił,a ze jezdze po kiepskich drogach i wstrzasów dużo to tez i sie luz zrobil na pinach
CEE'D SW 1,6 CRDI 115KM, C+, 2010 FL

Avatar użytkownika
Ryba4
Nadworny błazen
 
Posty: 6856
Dołączył(a): 01 gru 2010 18:15
Lokalizacja: Kraków / Wrocław
Grupa: Małopolska
Model cee'd:
C1FL HB, 1,4 Pb 90KM
2010, M

Re: 1,6 CDRI gaśnie podczas jazdy

05 mar 2015 13:33

szczur75 napisał(a): wsadziłem kija w mrowisko... Pomiędzy krakusów. Ale "kupowanie rabatów" to takie ....krakowskie jest.

Ja tam się nie obrażam, doskonale zdaję sobie z tego sprawę, i legenda o centusiach znikąd się nie wzięła :ok
Obrazek
FL 1,4 90KM HB 5K M (C+); STI WRC WRX PS3 ITP ITD TDI 8)

Powrót do Awaryjność, raporty z eksploatacji
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi / Wyświetlone
    Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 26 gości

Partnerzy

Części Kia

https://pesca-sklep.pl