Zagrożenie rdzą pod chlapaczami

Problemy z cee'd'em oraz historia eksploatacji Waszych aut (raporty) / problems, drive reports

Moderator: Żandarmeria

AUTOR WĄTKU
trewq
 

Zagrożenie rdzą pod chlapaczami

18 sty 2015 11:05

Panie i Panowie,
polecam zajrzeć pod chlapacze przednie. U mnie, po odkręceniu chlapacza znalazłem garść błota/brudu/piachu/soli, która przylegała sobie wilgotna do karoserii. Chlapacz oryginalny ma taką wnękę (zagłębienie), do której kręcące się koło narzucało latami ten syf. Było to możliwe dzięki małej szparce w miejscu gdzie chlapacz przylega do plastikowego nadkola. Po oczyszczeniu, uszczelniłem łączenie. Całe szczęście nie zaczęło rdzewieć jakimś cudem.

Avatar użytkownika
Gizmo121
Grupa Trzymająca Władzę
 
Posty: 5406
Dołączył(a): 09 wrz 2008 10:20
Lokalizacja: Warszawa Bielany
Grupa: Mazowiecka
Model cee'd:
C1 SW, 1,6 ON 115KM
2008, Optimum

Re: Zagrożenie rdzą pod chlapaczami

18 sty 2015 12:32

trewq napisał(a):Całe szczęście nie zaczęło rdzewieć jakimś cudem.


to cudo to stosowne zabezpieczenie :fiu
Pozdrawiam Wojtek ( KIA Cee'd SW 1,6 CRDI 115KM optimum 5K 09'2008 ) WRC- Warcy , Rycy , Csescy ale (dużo) nie rdzewieje :)

Avatar użytkownika
gzyms
Dyrektor
 
Posty: 973
Dołączył(a): 11 sty 2018 10:13
Lokalizacja: NO
Grupa: Warmińsko-Mazurska
Model cee'd:
C2FL SW, 1.6 Pb 135KM
2017, M SmartPlus

Re: Zagrożenie rdzą pod chlapaczami

19 kwi 2019 21:41

Odgrzeję kotleta.
Niedawno woskowałem samochód i moją uwagę zwróciły kamyczki między chlapaczem a karoserią.
Dodatkowo po odkręceniu chlapaczy okazało się, ze jest w nich pełno błota. Mimo otworka syf ten nie spływa. Myślę, że wywiercę dodatkowy otworek. I raz na rok trzeba sprawdzić a może jakąś folię podkleić. Samochód ma ponad rok i 16kkm przejechane. ObrazekObrazek
"Piwo tylko z kija, auto tylko z Kia ..." Henryk Sawka
Co do baru nie mam problemu z wyborem, ale do ASO w mojej okolicy coraz częściej obawiam się jechać ....

Milten99
Przedszkolak
 
Posty: 25
Dołączył(a): 04 sie 2018 10:12
Lokalizacja: Nowy Sącz
Grupa: Małopolska
Model cee'd:
C1FL HB, 1,4 Pb 90KM
2011, L

Re: Zagrożenie rdzą pod chlapaczami

26 maja 2019 07:35

W jaki sposób zdemontować przede chlapacze? Po odkręceniu śruby coś jeszcze trzyma. Są tam jakieś spinki? Jak podejść do tematu, aby czegoś nie uszkodzić?

Avatar użytkownika
gzyms
Dyrektor
 
Posty: 973
Dołączył(a): 11 sty 2018 10:13
Lokalizacja: NO
Grupa: Warmińsko-Mazurska
Model cee'd:
C2FL SW, 1.6 Pb 135KM
2017, M SmartPlus

Re: Zagrożenie rdzą pod chlapaczami

26 maja 2019 09:05

Milten99 napisał(a):W jaki sposób zdemontować przede chlapacze? Po odkręceniu śruby coś jeszcze trzyma. Są tam jakieś spinki? Jak podejść do tematu, aby czegoś nie uszkodzić?
Co to jest "przede chlapacze"? Chodzi Ci o te wypustki przed kołem? Czy one nie są razem z nadkolem? Czyli trzeba odkręcić i zdemontować całe nadkola. Co do samych chlapaczy z tylu koła to są trzy wkręty. I nic więcej. Z brudu mogą się przykleić.
"Piwo tylko z kija, auto tylko z Kia ..." Henryk Sawka
Co do baru nie mam problemu z wyborem, ale do ASO w mojej okolicy coraz częściej obawiam się jechać ....

Milten99
Przedszkolak
 
Posty: 25
Dołączył(a): 04 sie 2018 10:12
Lokalizacja: Nowy Sącz
Grupa: Małopolska
Model cee'd:
C1FL HB, 1,4 Pb 90KM
2011, L

Re: Zagrożenie rdzą pod chlapaczami

26 maja 2019 09:56

Oczywiście chodziło przednie nadkola/chlapacze. Magia pisania ze smartfona :)
Odkręciłem dzisiaj kilka śrub mocujących nadkole przednie (śruba + spinka) w C1FL i moim oczom ukazała się ogromna ilość błota i liści. Udało się to przeczyścić i ku mojemu zdziwieniu nie ma w tym miejscu ani grama korozji. Podejrzewam, że wszystko zalegało ładnych parę lat i nazbierała się cała łopatka..
Jutro mam zamiar się wziąć za drugą stronę. Jeśli będę miał chwilę wrzucę zdjęcia.

Polecam wszystkim sprawdzić to miejsce, bez względu model naszego Ceeda :) Słyszałem, że w innych modelach potrafiły zatykać się odpływy i wodę wybijało w różnych dziwnych miejscach samochodu.

Udanej niedzieli

Avatar użytkownika
gzyms
Dyrektor
 
Posty: 973
Dołączył(a): 11 sty 2018 10:13
Lokalizacja: NO
Grupa: Warmińsko-Mazurska
Model cee'd:
C2FL SW, 1.6 Pb 135KM
2017, M SmartPlus

Re: Zagrożenie rdzą pod chlapaczami

26 maja 2019 10:07

W poprzednim samochodzie, octavia 1, wyciągnąłem ponad 2 kg błota, liści, patyków itd z podszybia, po około 13 latach użytkowania. Korozji nie było. Warto takie miejsca czasami sprawdzić.
"Piwo tylko z kija, auto tylko z Kia ..." Henryk Sawka
Co do baru nie mam problemu z wyborem, ale do ASO w mojej okolicy coraz częściej obawiam się jechać ....

jakub
Klubowicz
 
Posty: 30
Dołączył(a): 09 maja 2016 08:21
Lokalizacja: lubelskie
Grupa: Lubelska

Re: Zagrożenie rdzą pod chlapaczami

15 sie 2019 15:53

Potwierdzam, przerabialem temat. Dużo błota zbiera się też pomiędzy nadkolem a słupkiem A
https://drive.google.com/file/d/0B0h0SF ... hfQVk/view

Avatar użytkownika
gzyms
Dyrektor
 
Posty: 973
Dołączył(a): 11 sty 2018 10:13
Lokalizacja: NO
Grupa: Warmińsko-Mazurska
Model cee'd:
C2FL SW, 1.6 Pb 135KM
2017, M SmartPlus

Re: Zagrożenie rdzą pod chlapaczami

18 kwi 2023 19:44

Odkopuję.
Przyszła wiosna, zrobiło się ciepło, nawet sucho. Parę dni bez intensywnego deszczu i w garażu sucho .... jednak nie, nie do końca. Za przednim kołem od strony pasażera mała kałuża wody. Pomyślałem, że to na połączeniu między progiem a błotnikiem lub pod chlapaczem ...

Obrazek

Zdjąłem chlapacze, a tam błocko, które nie chce wyschnąć, kisi się, ale większy problem to rdza (nawet zacieki nie do usunięcia na chlapaczu). Podobno ceed jest dobrze zabezpieczony a tu taka niespodzianka.

Obrazek

Obrazek


Reklamować to? Gwarancja to obejmuje?
Czy raczej dać se spokój, oczyścić, odrdzewić i posmarować najpierw jakimś bruno epoxy, a potem barankiem?
"Piwo tylko z kija, auto tylko z Kia ..." Henryk Sawka
Co do baru nie mam problemu z wyborem, ale do ASO w mojej okolicy coraz częściej obawiam się jechać ....

Avatar użytkownika
Ryba4
Nadworny błazen
 
Posty: 6856
Dołączył(a): 01 gru 2010 18:15
Lokalizacja: Kraków / Wrocław
Grupa: Małopolska
Model cee'd:
C1FL HB, 1,4 Pb 90KM
2010, M

Re: Zagrożenie rdzą pod chlapaczami

19 kwi 2023 15:36

Normalnie nie do wiary, że komuś chciało i udało się odkopać i kontynuować tak "specyficzny" temat (szacun i piwko) a inny nie potrafi znaleźć tematu o kodzie błędu 0018 czy jakimś tam i zakłada nowy.. :sad:
Ciekawe, że ten temat jest aktualny zarówno w C1 jak i C2, ciekawe jak sprawa ma się w C3? Ja przy każdej wizycie na myjni próbuję tam coś przepłukać, ale przy obecnych cenach "roboczominuty" na myjce :grin: to droga zabawa :icon_evil:
Obrazek
FL 1,4 90KM HB 5K M (C+); STI WRC WRX PS3 ITP ITD TDI 8)

Avatar użytkownika
gzyms
Dyrektor
 
Posty: 973
Dołączył(a): 11 sty 2018 10:13
Lokalizacja: NO
Grupa: Warmińsko-Mazurska
Model cee'd:
C2FL SW, 1.6 Pb 135KM
2017, M SmartPlus

Re: Zagrożenie rdzą pod chlapaczami

19 kwi 2023 15:47

Ryba4 napisał(a):Normalnie nie do wiary, że komuś chciało i udało się odkopać i kontynuować tak "specyficzny" temat (szacun i piwko)


Jest problem, zatem szukam, a możliwości szukania są spore (treść, temat itp. inne fora czy gógel). O piwku przypomnę, mam nadzieję, że za miesiąc ;)
Czy specyficzny hmm ważny, aczkolwiek pomijany ;)
I tu kartony nie wystarczą ;)


Ryba4 napisał(a):Ja przy każdej wizycie na myjni próbuję tam coś przepłukać, ale przy obecnych cenach "roboczominuty" na myjce :grin: to droga zabawa :icon_evil:


Mycie to za mało, raz w roku trzeba je jednak ściągać, a myślę, że i nadkola odkręcić. Zbieram się do tego, może w sobotę, bo pewnie tam jest od cholery błota. Ewentualnie w aso coś "rozszczelnili" przy okazji ostatniej naprawy. Tylko co tam jest do rozszczelnienia? Płyn to woda.
"Piwo tylko z kija, auto tylko z Kia ..." Henryk Sawka
Co do baru nie mam problemu z wyborem, ale do ASO w mojej okolicy coraz częściej obawiam się jechać ....

Avatar użytkownika
Magikrealista
Kierownik
 
Posty: 589
Dołączył(a): 12 sie 2017 22:16
Lokalizacja: Białystok
Grupa: Podlaska
Model cee'd:
C1FL HB, 1,4 Pb 90KM
2010

Re: Zagrożenie rdzą pod chlapaczami

22 kwi 2023 17:27

Najlepszy sposób to wywalić te chlapacze które i tak nic nie dają chyba że ktoś w offroad się bawi ceedem :grin:
Obrazek

Avatar użytkownika
gzyms
Dyrektor
 
Posty: 973
Dołączył(a): 11 sty 2018 10:13
Lokalizacja: NO
Grupa: Warmińsko-Mazurska
Model cee'd:
C2FL SW, 1.6 Pb 135KM
2017, M SmartPlus

Brud za osłoną nadkola

02 lis 2023 19:30

Dzisiaj zmieniłem koła i postanowiłem, że zdemontuję osłonę nadkola, by sprawdzić, ile to brudu jest po 5 latach użytkowania samochodu (72kkm, od samego początku garażowany). Wcześniej byłem w aso, zgłaszałem utrzymującą się wilgoć z drugiej strony, co objawiało się plamą wody pod chlapaczem po deszczu lub myciu — wyczyścili brud (łamiąc jedną ze spinek), ale rdza (wcześniejszy post https://forum.mojaceed.pl/posting.php?mode=reply&f=38&t=7496#pr215447) wg aso to jeden z wkrętów chlapacza :) będę to jeszcze reklamował.
Dzisiaj natomiast zobaczyłem to (zdjęcie pożyczone stąd https://www.a3-club.net/forum/showthread.php?41608-Rdza-korozja-w-8P&p=1624425&viewfull=1#post1624425 ale wyglądało podobnie) Obrazek
A tu co zrobiłem https://drive.google.com/file/d/1w35Bhn2iAPZOmPHATzgB1wjoyCqvF_fL/view, potem dużo wody i płynu do okien (taki był pod ręką ;) Niestety wiało i trzeba było się spieszyć :(
Przy okazji ułamałem spinkę Obrazek
o nr 1420608250B
Obrazek
ale dało radę jeszcze resztki wcisnąć, zresztą chlapacz trzyma.
Są tam jeszcze dwie takie do wciśnięcia 8684822000 Obrazek
Że też praktycznie większość producentów tego problemu nie potrafi rozwiązać (?).
Trzeba się spieszyć, bo progi tak szybko rdzewieją.
"Piwo tylko z kija, auto tylko z Kia ..." Henryk Sawka
Co do baru nie mam problemu z wyborem, ale do ASO w mojej okolicy coraz częściej obawiam się jechać ....

Powrót do Awaryjność, raporty z eksploatacji
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi / Wyświetlone
    Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 16 gości

Partnerzy

Części Kia

https://pesca-sklep.pl