Drzwi - awaria zamka

Problemy z cee'd'em oraz historia eksploatacji Waszych aut (raporty) / problems, drive reports

Moderator: Żandarmeria

AUTOR WĄTKU
emmet11
 

Drzwi - awaria zamka

08 gru 2014 17:52

Na początek witam serdecznie wszystkich forumowiczów.

Wczoraj pojawił się problem w kijance mojej żony. Tylne drzwi nie chcą się otworzyć. Centralny zamek działa, otwiera wszystkie drzwi oprócz jednych. Wygląda to tak jakby coś się wyhaczyło przy klamce zewnętrznej. Tak mi się przynajmniej wydaje ponieważ klamka jest wyraźnie luźna w porównaniu do pozostałych trzech. Siłownik centralnego zamka wykluczam gdyż wewnątrz słychać jego pracę. Problem polega na tym ,że drzwi nie można otworzyć z zewnątrz jak i z wewnątrz. Najlepiej byłoby zdjąć boczek i zajrzeć do środka ale przy zamkniętych drzwiach tapicerki raczej nie da się zdemontować :( Naprawdę nie wiem jak się za to zabrać. Może ktoś miał podobny problem i wie jak (awaryjnie) otworzyć drzwi ? Będę bardzo wdzięczny za wskazówki.
Pozdrawiam.

Avatar użytkownika
Gizmo121
Grupa Trzymająca Władzę
 
Posty: 5406
Dołączył(a): 09 wrz 2008 10:20
Lokalizacja: Warszawa Bielany
Grupa: Mazowiecka
Model cee'd:
C1 SW, 1,6 ON 115KM
2008, Optimum

Re: Tylne drzwi - awaria otwierania

08 gru 2014 21:06

emmet11 napisał(a):Będę bardzo wdzięczny za wskazówki.


w profilu dopisz rocznika i typ nadwozia auta i myślę ,że wizyta w ASO będzie najlepszą opcją :o
Ostatnio edytowano 09 gru 2014 09:10 przez Gizmo121, łącznie edytowano 1 raz
Pozdrawiam Wojtek ( KIA Cee'd SW 1,6 CRDI 115KM optimum 5K 09'2008 ) WRC- Warcy , Rycy , Csescy ale (dużo) nie rdzewieje :)

Avatar użytkownika
ruszok
Żandarmeria
 
Posty: 4199
Dołączył(a): 17 lip 2010 06:34
Lokalizacja: Katowice
Grupa: GOP- Górny Śląsk
Model cee'd:
C3 SW, 1,4 TGDi Pb 140KM
2019, L + BL

Re: Tylne drzwi - awaria otwierania

09 gru 2014 05:56

Możliwe, ze spadło cięgno... Ale znając budowę tego mechanizmu nie mam pojęcia jakby się samemu do tego dobrać. Boczka nie ściągniesz wiec wg mnie tylko wyszarpanie uszczelki szyby i kombinacje od góry. Myślę, że to zrobi tylko jakiś mechanik szpec, albo aso.
Acha wewnętrzna klamka ma linkę.

Tapatalk
......:::: BYŁA: KIA CEE'D HB 1.6 CRDi 16V 115 COMFORT+ 2010 ::::......
......:::: KIA CEED SW 1.4 TGDi L+BL 2019 ::::......

AUTOR WĄTKU
Sklep-Kia_pl
 

Re: Tylne drzwi - awaria otwierania

17 gru 2014 17:05

Tutaj chyba rozsądnym wyjściem będzie wizyta w ASO bo trzeba rozebrać cały mechanizm a jest przy tym trochę zabawy,ktoś kto nie ma doświadczenia raczej sobie z tym nie poradzi.

Avatar użytkownika
ruszok
Żandarmeria
 
Posty: 4199
Dołączył(a): 17 lip 2010 06:34
Lokalizacja: Katowice
Grupa: GOP- Górny Śląsk
Model cee'd:
C3 SW, 1,4 TGDi Pb 140KM
2019, L + BL

Re: Drzwi - awaria zamka

10 sty 2016 21:23

Witam (trochę archeologii)
Mam kolejny ostatnio problem... Nie zamykają/otwierają mi się drzwi kierowcy z centralnego zamka. Raz jest ok, a raz ni hu hu (ale teraz już bardziej hu hu). Ostatnio parę razy zauważyłem, że nie migają awaryjne jak zamykam auto z pilota. Dziś po powrocie z ASO pod sklepem to samo do tego świeciła się lampka w środku. Ale od strony pasażera było zamknięte, na konsoli nie świeciły się otwarte drzwi więc poszedłem. Ruszając spod sklepu dziwna rzecz. Zamek próbował się kilka razy zamknąć i nie dał rady. Zgodnie z zasadą informatyków zgasiłem, wysiadłem, wsiadłem jeszcze raz, odpaliłem i pojechałem. Było ok! :) Także ta zasada działa (do czasu).
Przyjechałem do domu i znów nie mignęły kierunki. Już mnie to wkurzyło i zacząłem sprawdzać drzwi. Cyk i drzwi kierowcy otwarte (klapa również). Na konsoli miga czerwona lampka od drzwi. Próbowałem kilka razy otwierać i zamykać z pilota i w końcu ujrzałem kierunki i usłyszałem jak z bólem zamyka się ten siłownik (a w zasadzie w odwrotnej kolejności), klapa też zamknięta. Potem znów problem z otwarciem tych drzwi, za może 10 razem poszło, znów z bólem.
Kluczykiem w zamku zamyka i otwiera za każdym razem. Ale to pewnie jest mechanicznie rozwiązane tak, żeby dało się otworzyć bez aku. A zamek mam tylko po stronie kierowcy więc nie ma jak sprawdzić. Przyciskiem na konsoli - to samo co z pilota, może jedna na 10 prób zakończona sukcesem. Wróciłem z tym do ASO, ale nie bardzo już mieli czas. Popsikali białym smarem, ale pomogło na chwile.

Pytanie co jest? Dziś byłem w ASO na wymianę tarcz i klocków.
Wydaje mi się, że kiedyś ktoś pisał o takim problemie, ale ciężko mi to znaleźć (pewnie jakiś dziwny tytuł). Może na myjni gdzieś tam nalało wody do zamka? Ale dziwne bo jak były mrozy pod -20 to się otwierało pięknie, a teraz jest koło 0 i kiszka? Macie jakieś podpowiedzi?

Pech jest taki, że już po gwarancji na te elementy (6 rok leci). I coś mi się zaczyna sypać autko ;(

PS. Gizmo ma gdzieś na pewno linki do tego jak rozbierają drzwi przednie lewe :) interesuje mnie jak się ściąga ta blachę pod tapicerka (chyba nie jest na nity?). I czy z tym zamkiem coś da się zrobić...
......:::: BYŁA: KIA CEE'D HB 1.6 CRDi 16V 115 COMFORT+ 2010 ::::......
......:::: KIA CEED SW 1.4 TGDi L+BL 2019 ::::......

AUTOR WĄTKU
hreczyna
 

Re: Drzwi - awaria zamka

13 sty 2016 11:06

Jak ściągnąć tę korbkę bo mam to samo z tym zamkiem.?

Avatar użytkownika
ruszok
Żandarmeria
 
Posty: 4199
Dołączył(a): 17 lip 2010 06:34
Lokalizacja: Katowice
Grupa: GOP- Górny Śląsk
Model cee'd:
C3 SW, 1,4 TGDi Pb 140KM
2019, L + BL

Re: Drzwi - awaria zamka

13 sty 2016 16:45

Zawleczka tam jest. Straszny patent.
......:::: BYŁA: KIA CEE'D HB 1.6 CRDi 16V 115 COMFORT+ 2010 ::::......
......:::: KIA CEED SW 1.4 TGDi L+BL 2019 ::::......

Avatar użytkownika
Gizmo121
Grupa Trzymająca Władzę
 
Posty: 5406
Dołączył(a): 09 wrz 2008 10:20
Lokalizacja: Warszawa Bielany
Grupa: Mazowiecka
Model cee'd:
C1 SW, 1,6 ON 115KM
2008, Optimum

Re: Drzwi - awaria zamka

13 sty 2016 19:41

hreczyna napisał(a):Jak ściągnąć tę korbkę bo mam to samo z tym zamkiem.?


https://youtu.be/gvepLGiyI_8 jak to mówiła Mariolka " uczcie się bo żyć wiecznie nie będę" ja używałem szydełka zamiast śrubokręta :fiu
Pozdrawiam Wojtek ( KIA Cee'd SW 1,6 CRDI 115KM optimum 5K 09'2008 ) WRC- Warcy , Rycy , Csescy ale (dużo) nie rdzewieje :)

AUTOR WĄTKU
egzekutor88
 

Re: Drzwi - awaria zamka

24 sty 2016 10:12

Witam mam problem z centralnym zamkiem gdy zamykam z pilota zamykają się wszystkie drzwi oprócz drzwi kierowcy.Natomiast gdy zamykam kluczykiem zamykają się wszystkie tak jak powinno być.Może ktoś wie co jest przyczyną awarii ?

Avatar użytkownika
ruszok
Żandarmeria
 
Posty: 4199
Dołączył(a): 17 lip 2010 06:34
Lokalizacja: Katowice
Grupa: GOP- Górny Śląsk
Model cee'd:
C3 SW, 1,4 TGDi Pb 140KM
2019, L + BL

Re: Drzwi - awaria zamka

24 sty 2016 10:23

To samo co u mnie. Niestety zamek do wymiany. Kluczykiem ruszasz go mechanicznie.
Rozumiem, że jest też problem z automatycznym zamknięciem podczas jazdy i zamknięciem z przycisku na konsoli?
......:::: BYŁA: KIA CEE'D HB 1.6 CRDi 16V 115 COMFORT+ 2010 ::::......
......:::: KIA CEED SW 1.4 TGDi L+BL 2019 ::::......

AUTOR WĄTKU
egzekutor88
 

Re: Drzwi - awaria zamka

24 sty 2016 10:44

Czyli jak zamek to i kluczyk oraz stacyjka?

Avatar użytkownika
ruszok
Żandarmeria
 
Posty: 4199
Dołączył(a): 17 lip 2010 06:34
Lokalizacja: Katowice
Grupa: GOP- Górny Śląsk
Model cee'd:
C3 SW, 1,4 TGDi Pb 140KM
2019, L + BL

Re: Drzwi - awaria zamka

24 sty 2016 12:14

Nie. Nie wkładka zamka tylko ten moduł z elektroniką.
......:::: BYŁA: KIA CEE'D HB 1.6 CRDi 16V 115 COMFORT+ 2010 ::::......
......:::: KIA CEED SW 1.4 TGDi L+BL 2019 ::::......

Avatar użytkownika
EBE97400
Kierownik
 
Posty: 577
Dołączył(a): 27 kwi 2014 18:04
Lokalizacja: Bełchatów
Grupa: Łódzka
Model cee'd:
C1 HB, 1,6 CRDI ON 115KM
2007, Optimum+

Re: Drzwi - awaria zamka

24 sty 2016 12:16

U Brata w Oplu też tak było z drzwiami z tyłu. Przyczyną okazał się kabelek od wiązki. Polutowane i sprawne już dobre pół roku.
W przypadku Opla jest to bardzo popularne zjawisko.
HB 1.6 115 km/130km(chip) OPTIMUM + 2007

SW 1.6 136km L Business Line 2016

:drinks:

AUTOR WĄTKU
egzekutor88
 

Re: Drzwi - awaria zamka

27 sty 2016 06:08

Przyszła odwilż i zamek się sam naprawił działa jak należy. :D

Kazeek
Dopiero co...
 
Posty: 8
Dołączył(a): 02 sty 2017 15:08
Lokalizacja: Polska
Grupa: Lubelska
Model cee'd:
C1FL SW, 1,6 ON 90KM
2010

Re: Drzwi - awaria zamka

02 sty 2017 15:29

Witam,
Odświeżę kotleta, od pół roku wożę się Ceedem SW z 2010r. Wersji nie znam, mniejsza z tym. Mam problem z CZ a raczej z otwieraniem drzwi kluczykiem. Po zamknięciu pilotem nie mogę otworzyć drzwi kluczem i odwrotnie - po otwarciu pilotem nie mogę zamknąć kluczem. Czytając instrukcję, przestawiłem zapadkę w zamku od strony kierowcy i po kłapnięciu drzwiami mogę otworzyć/zamknąć zamek z kluczyka ale tylko raz. Po poruszeniu wkładką zapadka wraca na poprzednie położenie i kluczyk nie reaguje na kręcenie wkładką.
Czy ktoś miał podobny problem i jak się do tego tematu zabrać żeby uruchomić wkładkę na stałe, boję się że gdy padnie akumulator nie dostanę się do samochodu.

Powrót do Awaryjność, raporty z eksploatacji
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi / Wyświetlone
    Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 11 gości

Partnerzy

Części Kia

https://pesca-sklep.pl