Klimatyzacja

Problemy z cee'd'em oraz historia eksploatacji Waszych aut (raporty) / problems, drive reports

Moderator: Żandarmeria

AUTOR WĄTKU
dobot
 

Re: Grzeje tylko strona kierowcy

22 sty 2015 21:21

Cześć,
mam to samo jutro jadę do ASO bo podobno to jakiś silownik. Koszt w ASO to kolo 200pln + robota. Dam znać co zrobili.

Mam to w Ceed 1.6 CRDi z 2010 roku.

U mnie było tak:

Strona kierowcy grzała ok, strona pasażera słabo (bardzo). Pojechałem do ASO w Warszawie na Połczyńskiej "Carserwis".
Panowie stwierdzili że to jest siłownik + coś tam jeszcze jakaś klapka. Zamówili i czekałem 3 dni. Po 3 dniach odebrałem auto z informacją, że działa, faktycznie (było ciepło na dworze) i wydawało mi się że działa. Ale kilka dni później zrobiło się chłodniej (-3) i okazała się jest to co był. Pojechałem do ASO z gwarancją, a tam panowie stwierdzili że to co zrobili to działa (różnicy w stopniach Celsjusza jest 3 między stronami), a teraz wina leży po stronie nagrzewnicy (oddając mi auto powiedzieli że działa więc czuję się oszukany na 650 PLN bo źle zdiagnozowali i wymienili mi działający element).
Kończąc, znalazłem w Warszawie na ulicy Cyprysowej zakład który zajmuję się czyszczenie chłodnic, nagrzewnic oraz ich wytwórstwem. Podjechałem i w 30 minut miałem działające auto, okazało się że to wina nagrzewnicy i była zamulona. Koszt takiej przyjemności to 150 PLN. Jak bym był mądry i nie jechał do ASO to miał bym w kieszenie 500 PLN.

Opis ten tak dla przestrogi, że ASO to się zna ale na wyciąganiu kasy.

Pozdrawiam

Avatar użytkownika
Matikes
Asystent Kierownika
 
Posty: 266
Dołączył(a): 14 lis 2014 15:29
Lokalizacja: Zory
Grupa: GOP- Górny Śląsk

Re: Klimatyzacja

07 lip 2015 06:02

Czołem Panowie.
Chciałbym sobie odgrzybić klimę i teraz pytanie który sposób jest najbardziej skuteczny. Wiem wiem dużo osób napisze ze ozonowanie, mnie interesuje coś innego typu PLAK tylko pytanie z (rurka ) aplikatorem do kratek wentylacyjnych czy wybrać normalny który rozpyla się samoczynnie w aucie z włączoną klima.

Pozdrawiam Mati
Deawo Matiz
Mazda 6
Kia Pro Ceed 1,6 DOHC 126 km Optimum Plus 2009r
Obrazek

Avatar użytkownika
butter18
Dyrektor
 
Posty: 886
Dołączył(a): 21 cze 2014 22:31
Lokalizacja: Wrocław
Grupa: Dolny Śląsk
Model cee'd:
C2 HB, 1,4 Pb/LPG 100KM
2014, M+DFA

Re: Klimatyzacja

07 lip 2015 13:27

plaka sobie odpusc... chyba ze chcesz miec zafajdane przewody. Znajomy psiknał i teraz czarne mazie skrobie bo wszystko sie lepiło.
Hyundai i10 2015
Kia cee'd 2014
Daewoo Matiz 2000

Avatar użytkownika
Matikes
Asystent Kierownika
 
Posty: 266
Dołączył(a): 14 lis 2014 15:29
Lokalizacja: Zory
Grupa: GOP- Górny Śląsk

Re: Klimatyzacja

07 lip 2015 13:50

Własnie tego się obawiam
Deawo Matiz
Mazda 6
Kia Pro Ceed 1,6 DOHC 126 km Optimum Plus 2009r
Obrazek

AUTOR WĄTKU
Pizzojad
 

Re: Klimatyzacja

08 lip 2015 22:05

Z moich doświadczeń, pianki aplikowane rurką do nawiewów to strata czasu i pieniędzy. Bardziej działają na zasadzie krótkotrwałego maskowania swoim zapachem.
Ostatnio użyłem takiego który rozpyla się w kabinie przy klimie działającej na full. Minęło ok 2-3 tygodnie od zabiegu i muszę powiedzieć że jak na razie jestem bardzo zadowolony z efektów. Marki niestety nie pamiętam więc nie polecę.

Avatar użytkownika
sensor
Nadworny Tester
 
Posty: 3201
Dołączył(a): 13 sie 2007 19:29
Lokalizacja: Fabryka Samochodów Drezdenko
Grupa: Wielkopolska

Re: Klimatyzacja

09 lip 2015 17:03

Matikes napisał(a):Czołem Panowie.
Chciałbym sobie odgrzybić klimę i teraz pytanie który sposób jest najbardziej skuteczny. Wiem wiem dużo osób napisze ze ozonowanie, mnie interesuje coś innego typu PLAK tylko pytanie z (rurka ) aplikatorem do kratek wentylacyjnych czy wybrać normalny który rozpyla się samoczynnie w aucie z włączoną klima.

Pozdrawiam Mati



a czemu n ozonowanie?
widziałem w ASO mieli ostatnio promocje 79zł i bez problemu mozna znaleśc taką cena albo i niższa
ceed SW 2015 AT 1.6 CRDI L+
Carens 2018 1.6GDI M+

Zby
Kierownik zmiany
 
Posty: 149
Dołączył(a): 19 mar 2017 07:30
Lokalizacja: Wrocław
Grupa: Dolny Śląsk
Model cee'd:
C1FL SW, 1,6 ON 115KM
2009

Re: Klimatyzacja

24 kwi 2017 16:03

Przejrzałem instrukcję obsługi. Otwierałem maskę. Nigdzie nie znalazłem informacji o czynniku klimy w moim ceedzie. Jeśli ktoś może podpowiedzieć gdzie szukać albo jaki to może być czynnik będę wdzięczny.

2009FL SW 1,6 115Crdi

Ostatnio w ulewny deszcz włączyłem klimę aby osuszyć powietrze w aucie i pojawił się dziwny zapach. Od tamtego czasu brzydki zapach nie jest intensywny ale chłodzenie jest na dość niskim poziomie więc wnioskuję, że czynnika brakuje.
Pytanie - co warto zrobić przy serwisie klimy poza samym nabiciem czynnika?

AUTOR WĄTKU
czaru$90
 

Re: Klimatyzacja

24 kwi 2017 17:44

Na 99% masz R134a a informację tą powinieneś potwierdzić jeśli nie na masce to na kompresorze klimatyzacji. Serwis klimatyzacji jest ważny tak, jak to aby używać jej regularnie. Po za czynnikiem roboczym jest tam płyn smarujący. Nie utrzymanie odpowiedniego poziomu czynników może skutkować zatarciem łożyska kompresora i nici z oszczędności ;/ Podstawa to wymiana filtra kabinowego a jak czujesz smrodek to i ozonowanie. Pamiętaj że lepszą skuteczność będzie miał ten proces w chłodniejszy- pochmurny dzień jeśli auto nie będzie przebywało w garażu.

Avatar użytkownika
awer
Kierownik
 
Posty: 450
Dołączył(a): 22 lut 2011 21:20
Lokalizacja: Małopolska.
Grupa: Małopolska
Model cee'd:
C2 PRO, 1,6 Pb 135KM
2014, L

Re: Klimatyzacja

24 kwi 2017 18:00

Zby napisał(a):Przejrzałem instrukcję obsługi. Otwierałem maskę. Nigdzie nie znalazłem informacji o czynniku klimy w moim ceedzie. Jeśli ktoś może podpowiedzieć gdzie szukać albo jaki to może być czynnik będę wdzięczny.

A komu wówczas ta informacja była potrzebna? W 2009 roku stosowano tylko jeden rodzaj czynnika chłodzącego. DuPont dopiero w tym czasie kombinował coś w laboratoriach i przecierał szlaki w Brukseli.
pro_cee'd L+FUN+UVO_pierwsza rejestracja 01.2015
był pro_cee'd Optimum 1.4 109 KM_2008

Zby
Kierownik zmiany
 
Posty: 149
Dołączył(a): 19 mar 2017 07:30
Lokalizacja: Wrocław
Grupa: Dolny Śląsk
Model cee'd:
C1FL SW, 1,6 ON 115KM
2009

Re: Klimatyzacja

24 kwi 2017 19:04

czaru$90 napisał(a):Na 99% masz R134a a informację tą powinieneś potwierdzić jeśli nie na masce to na kompresorze klimatyzacji. Serwis klimatyzacji jest ważny tak, jak to aby używać jej regularnie. Po za czynnikiem roboczym jest tam płyn smarujący. Nie utrzymanie odpowiedniego poziomu czynników może skutkować zatarciem łożyska kompresora i nici z oszczędności ;/ Podstawa to wymiana filtra kabinowego a jak czujesz smrodek to i ozonowanie. Pamiętaj że lepszą skuteczność będzie miał ten proces w chłodniejszy- pochmurny dzień jeśli auto nie będzie przebywało w garażu.

Wszystko wiem o użytkowaniu klimy ale samochód mam od miesiąca i planowałem zrobić serwis bo nie wkem jak poprzednik używał Na ozonowanie jadę jutro a filtr będę zmieniał niedługo dlateto pytam o serwis klimy o czynnika

AUTOR WĄTKU
czaru$90
 

Re: Klimatyzacja

24 kwi 2017 20:01

Zby napisał(a):Na ozonowanie jadę jutro a filtr będę zmieniał niedługo dlateto pytam o serwis klimy o czynnika

Za nowy na R12 za stary na R1234yf więc masz R134a. Skoro wiesz wszystko o serwisowaniu klimy to zapewne to był mały błąd i NAJPIERW wymienisz filtr kabinowy a PÓŹNIEJ zrobisz ozonowanie :whistle2: prawda? :cool:

Zby
Kierownik zmiany
 
Posty: 149
Dołączył(a): 19 mar 2017 07:30
Lokalizacja: Wrocław
Grupa: Dolny Śląsk
Model cee'd:
C1FL SW, 1,6 ON 115KM
2009

Re: Klimatyzacja

24 kwi 2017 20:50

czaru$90 napisał(a):
Zby napisał(a):Na ozonowanie jadę jutro a filtr będę zmieniał niedługo dlateto pytam o serwis klimy o czynnika

Za nowy na R12 za stary na R1234yf więc masz R134a. Skoro wiesz wszystko o serwisowaniu klimy to zapewne to był mały błąd i NAJPIERW wymienisz filtr kabinowy a PÓŹNIEJ zrobisz ozonowanie :whistle2: prawda? :cool:

O serwisowaniu wszystkiego nie wiem. Wiem jak używać☺️ generator ozonu ma znajomy więc mam to za darmo a filtry zmieniam w czerwcu więc wtedy mogę ponownie ozonować☺️

popo3232
Przedszkolak
 
Posty: 14
Dołączył(a): 25 wrz 2014 10:36
Lokalizacja: warszawa
Grupa: Mazowiecka
Model cee'd:
C2FL SW, 1,4 Pb 100KM
2018, M

Re: Klimatyzacja

25 kwi 2017 07:50

Jestem właśnie świeżo po wymianie skraplacza czyli chłodnicy klimy. Objawy były takie że choć kompresor się załączał to dmuchało tylko ciepłe powietrze . Może nie ciepłe ale takie jakie akurat było na zewnątrz. Serwis klimy zrobiony 2 lata temu i było wszystko ok przez ten okres aż do tej wiosny. Diagnoza wyciek z chłodnicy klimy. Koszt wymiany z nabiciem od nowa i wymianą filtra kabinowego równe 1000 . Warsztat specjalizujący się w naprawie klimatyzacji nieautoryzowany . Zastanawia mnie tylko fakt że jeśli chłodniczka była nieszczelna to dlaczego nie uciekł cały czynnik bo jeśli by tak było to nie włączyła by się sprężarka. Czy przez nieszczelność chłodniczki czynnik może ulatniać się miesiącami?

Zby
Kierownik zmiany
 
Posty: 149
Dołączył(a): 19 mar 2017 07:30
Lokalizacja: Wrocław
Grupa: Dolny Śląsk
Model cee'd:
C1FL SW, 1,6 ON 115KM
2009

Re: Klimatyzacja

25 kwi 2017 17:04

A wymieniłem kabinowy bo był zawalony :)

Zby
Kierownik zmiany
 
Posty: 149
Dołączył(a): 19 mar 2017 07:30
Lokalizacja: Wrocław
Grupa: Dolny Śląsk
Model cee'd:
C1FL SW, 1,6 ON 115KM
2009

Re: Klimatyzacja

19 maja 2017 13:11

Pytanie.
Byłem ostatnim tygodniem na nabijaniu klimatyzacji. Czynnik został praktycznie cały wymieniony. Klimatyzacja działa tylko zastanawia mnie jedno. Czas reakcji zanim będzie odczuwalny faktyczny chłód i w kabinie będzie odpowiednia temperatura. Jak to wygląda u Was w tak ciepłe dni?
Przyznam, że wydaje mi się, że ten czas wydaje mi się bardzo długi. Ustawiam nawiew w pozycji max, chłodzenie na max i obroty wentylatora na 2/3 i przyjemnie zaczyna się robić dopiero po jakichś kilku minutach. Około 3-5 minut zanim będzie realnie chłodniej i będzie leciało zimne powietrze.
Wcześniej miałem Fabię i tam chłodzenie wydaje mi się, że było efektywniejsze (nie wiem czy to wina mniejszych gabarytów czy inna rzecz)
Jak to wygląda u Was i jak powinno wyglądać?
Dodam, że samochód jest u mnie pierwsze lato i nie wiem jak było wcześniej.

AUTOR WĄTKU
panpromek
 

Re: Klimatyzacja

19 maja 2017 13:47

Czego się spodziewałeś jeśli jest temperatura 20+ a auto stoi na słońcu. Jeśli masz komfortową temperaturę po 5 minutach to jest ok. Moje auto stoi ponad 8 godzin w pełnym słońcu. Żeby klima zrobiła swoje potrzeba przynajmniej 15 minut. Cały środek nagrzewa się okrutnie i później musi zostać wychłodzony. Nie ma się co dziwić.

Avatar użytkownika
Ryba4
Nadworny błazen
 
Posty: 6856
Dołączył(a): 01 gru 2010 18:15
Lokalizacja: Kraków / Wrocław
Grupa: Małopolska
Model cee'd:
C1FL HB, 1,4 Pb 90KM
2010, M

Re: Klimatyzacja

19 maja 2017 13:52

I pytanie czy mówimy o próbie w czasie jazdy czy na postoju :D Znam takich magików co płakali że im na postoju długo się schładza :icon_biggrin:
Obrazek
FL 1,4 90KM HB 5K M (C+); STI WRC WRX PS3 ITP ITD TDI 8)

Zby
Kierownik zmiany
 
Posty: 149
Dołączył(a): 19 mar 2017 07:30
Lokalizacja: Wrocław
Grupa: Dolny Śląsk
Model cee'd:
C1FL SW, 1,6 ON 115KM
2009

Re: Klimatyzacja

19 maja 2017 14:06

Panowie, spokojnie. Na ruchomym samochodzie testy robiłem☺️ zdaje sobie sprawę że to trwa chwilę jednak wolę zapytać aby obawy rozwiać. W fabii miałem szybsze działanie więc chciałem się upewnić ☺️

AUTOR WĄTKU
panpromek
 

Re: Klimatyzacja

19 maja 2017 14:28

Jak to mawiają w ASO Kia - TTTM :D

Avatar użytkownika
butter18
Dyrektor
 
Posty: 886
Dołączył(a): 21 cze 2014 22:31
Lokalizacja: Wrocław
Grupa: Dolny Śląsk
Model cee'd:
C2 HB, 1,4 Pb/LPG 100KM
2014, M+DFA

Re: Klimatyzacja

19 maja 2017 18:28

Otwórz okno podczas jazdy na minute, Potem włącz klime i bedziesz miał chłodek, a nie zbijanie puszki która ma 40-50 stopni ...
Hyundai i10 2015
Kia cee'd 2014
Daewoo Matiz 2000

Poprzednia stronaNastępna strona
Powrót do Awaryjność, raporty z eksploatacji
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi / Wyświetlone
    Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 17 gości

Partnerzy

Części Kia

https://pesca-sklep.pl