Klimatyzacja

Problemy z cee'd'em oraz historia eksploatacji Waszych aut (raporty) / problems, drive reports

Moderator: Żandarmeria

AUTOR WĄTKU
szczur75
 

Re: Klimatyzacja

17 gru 2014 18:34

zucio1 napisał(a):Owszem można dolewać, jak najbardziej - jest nawet promocja w SOLIX-ie


Moje pytanie było prowokacją, bo uzupełnienie czynnika odbywa się poprzez odessanie całości i napełnienie nowym/przefiltrowanym.
Nie ma możliwości "dopełnienia" gdyż bez odessania tego co jest nie można się dowiedzieć ile w rzeczywistości tego czynnika jest w układzie.

Avatar użytkownika
zucio1
Koordynator Regionalny
 
Posty: 1339
Dołączył(a): 29 lip 2007 14:23
Lokalizacja: Olsztyn
Grupa: Warmińsko-Mazurska

Re: Klimatyzacja

17 gru 2014 18:36

W takim razie akcja promocyjna jest atrakcyjna, bo z tego, co pamiętam koszt tej usługi wynosi ok 150zł.
Obrazek
Kia ceed 1,6GDI M+comfort '13
Kia venga 1,4 '12
Ceed 1,6 C+ '09
Ceed 1,4 C+ '07
Fabia 1,4 16V
Matiz
VW Golf II 1,6
Polonez 1,6 Caro
Fiat 126p
Obrazek

AUTOR WĄTKU
szczur75
 

Re: Klimatyzacja

17 gru 2014 18:39

zucio1 napisał(a):W takim razie akcja promocyjna jest atrakcyjna, bo z tego, co pamiętam koszt tej usługi wynosi ok 150zł.



Fakt.






















Aczkolwiek my mamy taką cenę przez cały rok. ;)

Avatar użytkownika
zucio1
Koordynator Regionalny
 
Posty: 1339
Dołączył(a): 29 lip 2007 14:23
Lokalizacja: Olsztyn
Grupa: Warmińsko-Mazurska

Re: Klimatyzacja

17 gru 2014 18:42

To tym bardziej uświadamia jak wiele kosztuje nas tzw. "ekologia". ;(
Obrazek
Kia ceed 1,6GDI M+comfort '13
Kia venga 1,4 '12
Ceed 1,6 C+ '09
Ceed 1,4 C+ '07
Fabia 1,4 16V
Matiz
VW Golf II 1,6
Polonez 1,6 Caro
Fiat 126p
Obrazek

AUTOR WĄTKU
szczur75
 

Re: Klimatyzacja

17 gru 2014 18:56

Kiedys, w poprzedniej firmie, miałem klienta który jeździł autem benzynowym o pojemności 3,6 litra.
Zajmował się określaniem jaki wpływ będzie miała dana inwestycja budowlana (drogi, sieci energetyczne) na ekosystem.
Za pytanie o zanieczyszczenia powodowane przez jego auto i ogólnie przez samochody i ich wpływ na dziurę ozonową, powiedział że jest niewielki w stosunku do hodowli krów. A nikt krowom w dupsko katalizatorów i dpf-ów nie wkłada.... ;) Dlaczego? Bo krowa nie zapłaci.

Avatar użytkownika
Ryba4
Nadworny błazen
 
Posty: 6856
Dołączył(a): 01 gru 2010 18:15
Lokalizacja: Kraków / Wrocław
Grupa: Małopolska
Model cee'd:
C1FL HB, 1,4 Pb 90KM
2010, M

Re: Klimatyzacja

17 gru 2014 19:03

szczur75 napisał(a): nikt krowom w dupsko katalizatorów i dpf-ów nie wkłada.... Dlaczego? Bo krowa nie zapłaci.

:lol: :lol:
Czekaj czekaj, nie prowokuj.. Bo zaraz będą rolnicy płacić, a wiesz w czym się to odbije...
Obrazek
FL 1,4 90KM HB 5K M (C+); STI WRC WRX PS3 ITP ITD TDI 8)

AUTOR WĄTKU
skrzypol
 

Grzeje tylko strona kierowcy

05 sty 2015 23:34

Cześć

Wydaje mi się, że przejrzałem wszystko co w tej sprawie jest na forum i uzyskane informacje nie poprawiły mojej sytuacji. Nadal grzeje (całkiem nieżle) tylko strona kierowcy. I to bez względu na to jaki nadmuch włączę. Bardzo dobrze widać to na szybie. Połowa ok, druga nie.
Sprawa wygląda tak. Na początku zrobiłem test autoklimy i wyszedł błąd 37 - uszkodzony DEF actruator. Oddałem do serwisu (Komorniki) i tam panowie skasowali za diagnozę 120 twierdząc, że powodem jest uszkodzona nagrzewnica (proponowali oryginał za 2200pln + aktuator 325pln netto). Wszystkie kombinacje logiczne mówią mi, że skoro jedna stron grzeje to nie może być nagrzewnica, bo nie grzałoby nic. Więc postanowiłem wymienić tylko ten silniczek sterujący. Zainwestowałem 340pln + mechanik i nic nie dało :-( Ponowny test autoklimy pokazał jednak inny błąd - 34 (Floor actuator feedback line short or open). Czy ktoś może mi to łopatologicznie przetłumaczyć. W tym punkcie w manualce klimatronika jest napisane coś o przełączeniu wskaźnika - Czy może ktoś wie o jaki wskaźnik chodzi?

Jeśli ktoś miał podobne problemy i udało mu się je rozwiązać, to proszę o radę.

Avatar użytkownika
Geegles
Weteran
 
Posty: 1597
Dołączył(a): 02 maja 2012 23:43
Lokalizacja: Rosanów
Grupa: Łódzka
Model cee'd:
C3 PRO, 1.6T Pb 204KM
2020, GT

Re: Grzeje tylko strona kierowcy

05 sty 2015 23:58

Ja wiem, ze znowu sie powtorze, ale juz mnie, mimo mlodego wieku, zycie nauczylo, ze lepiej zostawic stowke w ASO i sie wie na czym sie stoi. A tak jestes lzejszy o kilka stowek i problem dalej wystepuje. Dobrze chociaz, ze trafiles na fprum.

To wpadnij jeszcze do odpowiedniwgo dzialu, aby sie przywitac...
Jest: Kia Proceed 1.6 T-GDI TEC+PRE+AEB+SRF
Było: Kia Stinger 2.0 T-GDI ECS+RED+TEC+SRF
Było: Kia Sportage 1.6 T-GDI
Było: Kia Cee'd JD 2014 1.6 CRDI
Było: Kia ProCee'd 2010 1.4 Pb
Było: Kia Sportage 2014 1.7 CRDI

Avatar użytkownika
Ryba4
Nadworny błazen
 
Posty: 6856
Dołączył(a): 01 gru 2010 18:15
Lokalizacja: Kraków / Wrocław
Grupa: Małopolska
Model cee'd:
C1FL HB, 1,4 Pb 90KM
2010, M

Re: Grzeje tylko strona kierowcy

07 sty 2015 23:43

Ale on chyba właśnie oddał do ASO - Lee Motors, dobrze kojarzę ?
Obrazek
FL 1,4 90KM HB 5K M (C+); STI WRC WRX PS3 ITP ITD TDI 8)

AUTOR WĄTKU
realista
 

Re: Klimatyzacja

13 sty 2015 11:24

szczur75 napisał(a):Kiedys, w poprzedniej firmie, miałem klienta który jeździł autem benzynowym o pojemności 3,6 litra.
Zajmował się określaniem jaki wpływ będzie miała dana inwestycja budowlana (drogi, sieci energetyczne) na ekosystem.
Za pytanie o zanieczyszczenia powodowane przez jego auto i ogólnie przez samochody i ich wpływ na dziurę ozonową, powiedział że jest niewielki w stosunku do hodowli krów. A nikt krowom w dupsko katalizatorów i dpf-ów nie wkłada.... ;) Dlaczego? Bo krowa nie zapłaci.


Krowom DPF-ów nikt montować nie będzie, bo nie emitują cząstek stałych. Ale za to z ich placków uwalniają się do atmosfery ogromne ilości metanu, który jest o wiele bardziej szkodliwy dla atmosfery niż CO2.

Ktoś wie na ile wystarcza jedno napełnienie klimy nowym czynnikiem? Albo co ile trzeba go wymieniać?

falcon
Kierownik zmiany
 
Posty: 148
Dołączył(a): 07 gru 2011 20:04
Lokalizacja: Bydgoszcz
Grupa: Kujawska

Re: Klimatyzacja

13 sty 2015 11:41

To zależy od szczelności układu.

Avatar użytkownika
jerry
Kierownik
 
Posty: 415
Dołączył(a): 21 lis 2009 11:25
Lokalizacja: Kraków
Grupa: Małopolska
Model cee'd:
C3 SW, 1,6 ON 136KM
2018, L+BL+JBL+FUN+AEB+7DCT

Re: Klimatyzacja

14 sty 2015 17:05

realista napisał(a):Ktoś wie na ile wystarcza jedno napełnienie klimy nowym czynnikiem? Albo co ile trzeba go wymieniać?

A po co chcesz wymieniać? W lodówce też wymieniasz? Albo w klimie w biurze i mieszkaniu?
Nie bombardujcie mnie na PW w kwestii schematów rozwiązań, jakie opisywałem na forum lata temu. Nie mam już ani tych schematów, ani starego Cee'da.

Avatar użytkownika
Renegade
Weteran
 
Posty: 3743
Dołączył(a): 23 lis 2009 01:41
Lokalizacja: SLU
Grupa: GOP- Górny Śląsk
Marka i model samochodu: OPTIMA PHEV 2.0 205 KM

Re: Klimatyzacja

14 sty 2015 17:26

realista napisał(a):Albo co ile trzeba go wymieniać?


Jego się nie wymienia jedynie uzupełnia mówią, że tak co 3 lata się powinno to robić.
Obrazek
OPTIMA PLUG-IN 2.0 205 KM - C3S (aluminium silver) '16
SOUL 1.6 DOHC 124 KM '12
CEE'D HB 1.6 DOHC 126 KM '09
CEE'D HB 1.4 DOHC 109 KM '08
SHUMA 1.5 DOHC '97

AUTOR WĄTKU
szczur75
 

Re: Klimatyzacja

14 sty 2015 18:30

Renegade napisał(a):
realista napisał(a):Albo co ile trzeba go wymieniać?


Jego się nie wymienia jedynie uzupełnia mówią, że tak co 3 lata się powinno to robić.



A w jaki sposób można się dowiedzieć ile czynnika trzeba "dobić"?

Avatar użytkownika
witia_2005
Weteran
 
Posty: 1598
Dołączył(a): 19 sty 2008 18:54
Lokalizacja: małopolska
Grupa: Małopolska

Re: Klimatyzacja

14 sty 2015 18:43

Nie jest to możliwe. Dowiesz się jak podłączą ci w ASO auto do maszyny. Zrobi test i brakującą część dobije. Wtedy się dowiesz.
Kia Rio 1,4 97KM
Obecny model Kia cee'd SW 1,6 benzyna nr serii 0420 FL

Witia.

Obrazek

Avatar użytkownika
Ryba4
Nadworny błazen
 
Posty: 6856
Dołączył(a): 01 gru 2010 18:15
Lokalizacja: Kraków / Wrocław
Grupa: Małopolska
Model cee'd:
C1FL HB, 1,4 Pb 90KM
2010, M

Re: Klimatyzacja

14 sty 2015 19:49

Ogoniasty! Co to za kabaret uskuteczniasz? :lol: :pałka
Obrazek
FL 1,4 90KM HB 5K M (C+); STI WRC WRX PS3 ITP ITD TDI 8)

AUTOR WĄTKU
szczur75
 

Re: Klimatyzacja

14 sty 2015 23:54

Ryba4 napisał(a):Ogoniasty! Co to za kabaret uskuteczniasz? :lol: :pałka


No co? ;)

Pytam....

AUTOR WĄTKU
realista
 

Re: Klimatyzacja

15 sty 2015 07:46

Nie mówię, że chcę. Pytam profilaktycznie, bo czynnik chłodniczy tak jak olej silnikowy czy inny płyn w aucie też ma ograniczoną żywotność.

Avatar użytkownika
jerry
Kierownik
 
Posty: 415
Dołączył(a): 21 lis 2009 11:25
Lokalizacja: Kraków
Grupa: Małopolska
Model cee'd:
C3 SW, 1,6 ON 136KM
2018, L+BL+JBL+FUN+AEB+7DCT

Re: Klimatyzacja

15 sty 2015 08:48

realista napisał(a):bo czynnik chłodniczy tak jak olej silnikowy czy inny płyn w aucie też ma ograniczoną żywotność.

Gdzieś to wyczytał? Zużywanie się gazu? To odkrycie na miarę nagrody Nobla ;)
W silniku olej się zużywa, bo pracuje w środowisku, w którym mamy do czynienia z bardzo wysoką temperaturą w wyniku spalania, a środowisko pracy nie jest hermetyczne (dostęp tlenu do "przypalanego" oleju), więc ten olej się zużywa. Do tego dochodzą elementy, których praca polega na tarciu (panewki-wał, cylinder-pierścienie) ergo precyzyjne parametry lepkości oleju.
Ale już w skrzyni biegów, gdzie nie występuje ani zjawisko spalania, ani nie ma elementów których praca polega na tarciu, oleju nie wymienia się nigdy przez okres eksploatacji pojazdu. Oczywiście za wyjątkiem sytuacji, gdy fizyczna ingerencja w skrzynię sprawia, że nie wlejemy po naprawie starego oleju. (I oczywiście nie dotyczy skrzyń automatycznych, bo tam z kolei parametry cieczy mają kluczowe znaczenie dla zadziałania membrany, itd.)
Nawet przy uzupełnianiu czynnika (co wymaga najpierw odessania go z układu, bo inaczej nie da się określić ilości jaka jest w pojeździe), ten stary po odessaniu go przez stację, wędruje do zbiornika z nowym czynnikiem, a tym samym do układu klimy ładuje się miksturę gazu Twojego, nowego, oraz resztek jakie znajdują się w zbiorniku stacji po obsłudze innych pojazdów.
Nie bombardujcie mnie na PW w kwestii schematów rozwiązań, jakie opisywałem na forum lata temu. Nie mam już ani tych schematów, ani starego Cee'da.

AUTOR WĄTKU
realista
 

Re: Klimatyzacja

15 sty 2015 09:57

jerry napisał(a):
realista napisał(a):bo czynnik chłodniczy tak jak olej silnikowy czy inny płyn w aucie też ma ograniczoną żywotność.

Gdzieś to wyczytał? Zużywanie się gazu? To odkrycie na miarę nagrody Nobla ;)
W silniku olej się zużywa, bo pracuje w środowisku, w którym mamy do czynienia z bardzo wysoką temperaturą w wyniku spalania, a środowisko pracy nie jest hermetyczne (dostęp tlenu do "przypalanego" oleju), więc ten olej się zużywa. Do tego dochodzą elementy, których praca polega na tarciu (panewki-wał, cylinder-pierścienie) ergo precyzyjne parametry lepkości oleju.
Ale już w skrzyni biegów, gdzie nie występuje ani zjawisko spalania, ani nie ma elementów których praca polega na tarciu, oleju nie wymienia się nigdy przez okres eksploatacji pojazdu. Oczywiście za wyjątkiem sytuacji, gdy fizyczna ingerencja w skrzynię sprawia, że nie wlejemy po naprawie starego oleju. (I oczywiście nie dotyczy skrzyń automatycznych, bo tam z kolei parametry cieczy mają kluczowe znaczenie dla zadziałania membrany, itd.)
Nawet przy uzupełnianiu czynnika (co wymaga najpierw odessania go z układu, bo inaczej nie da się określić ilości jaka jest w pojeździe), ten stary po odessaniu go przez stację, wędruje do zbiornika z nowym czynnikiem, a tym samym do układu klimy ładuje się miksturę gazu Twojego, nowego, oraz resztek jakie znajdują się w zbiorniku stacji po obsłudze innych pojazdów.


Dziękuję za uświadomienie :) Chodziło mi o sam fakt kiedy zachodzi potrzeba uzupełnienia czynnika. Teraz już wiem, że układ trzeba do specjalmaszyny podłączyć.

Poprzednia stronaNastępna strona
Powrót do Awaryjność, raporty z eksploatacji
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi / Wyświetlone
    Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten dział: Bing [Bot] i 58 gości

Partnerzy

Części Kia

https://pesca-sklep.pl