Nawiew w kabinie Ceeda POMOCY !

Problemy z cee'd'em oraz historia eksploatacji Waszych aut (raporty) / problems, drive reports

Moderator: Żandarmeria

AUTOR WĄTKU
Tafejko
Przedszkolak
 
Posty: 21
Dołączył(a): 19 paź 2014 16:21
Lokalizacja: Zgierz
Grupa: Łódzka
Model cee'd:
C1 PRO, 1,6 Pb 126KM
8

Nawiew w kabinie Ceeda POMOCY !

04 gru 2014 16:52

Witam
Głównym utrapieniem w moim Ceedzie jest nawiew, mianowicie gdy ustawię pokretło z mocą nawiewu na maxa i przekrecę środkowym pokrętłem na opcję nawiewu do wewnątrz kabiny nie ma reakcji, wszystkie inne opcje np na szybę czy na nogi działają można powiedzieć wręcz gdy ustawiona jest moc nawiewu na maxa przednia szyba chce wylecieć :) lecz nie ma jakiejkolwiek reakcji gdy przełączę pokrętłem na nawiew na twarz. POMOCY ! ;( ;( :/ :| ;(
Kia Pro_Ceed 1.6 126KM DOHC beznynka. 2008 r. 105000km

szczur75
 

Re: Nawiew w kabinie Ceeda POMOCY !

04 gru 2014 19:03

Ale co?

Ma ktoś do Ciebie przyjechać i to posprawdzać?











B)

Avatar użytkownika
Gizmo121
Grupa Trzymająca Władzę
 
Posty: 5406
Dołączył(a): 09 wrz 2008 10:20
Lokalizacja: Warszawa Bielany
Grupa: Mazowiecka
Model cee'd:
C1 SW, 1,6 ON 115KM
2008, Optimum

Re: Nawiew w kabinie Ceeda POMOCY !

04 gru 2014 21:45

Tafejko napisał(a):nie ma jakiejkolwiek reakcji gdy przełączę pokrętłem na nawiew na twarz

Chcesz poczuć wiatr we włosach....wystaw je przez szybę (boczną ) :fiu
dopisz więcej info o aucie..tak jak inni to mają :pałka
Pozdrawiam Wojtek ( KIA Cee'd SW 1,6 CRDI 115KM optimum 5K 09'2008 ) WRC- Warcy , Rycy , Csescy ale (dużo) nie rdzewieje :)

smitek
 

Re: Nawiew w kabinie Ceeda POMOCY !

07 gru 2014 20:32

Też mam taką przypadłość z zacięcięm nastawu nawiewu na twarz. Genaeralnie jak jeszcze działało jak pomału zmieniałem nastawy z nóg/szyby przedniej na twarz ale po pewnym czasie pogodziłem się z tym iż już wogóle nastaw na twarz nie działał ... ale ostarnio musiałem odpiąć klemy akku i nawiew na twarz ruszył (nie wiem jak to ma się do siebie ale zadziałało).

Zauważyłem jeszcze jedną rzecz, im większa prędkość nawiewu tym trudniej jest klapie zmiany kierunku nawiewu wejść w pozycję na twarz.

AUTOR WĄTKU
Tafejko
Przedszkolak
 
Posty: 21
Dołączył(a): 19 paź 2014 16:21
Lokalizacja: Zgierz
Grupa: Łódzka
Model cee'd:
C1 PRO, 1,6 Pb 126KM
8

Re: Nawiew w kabinie Ceeda POMOCY !

08 gru 2014 16:05

Wy tu hihi haha... a mi tutaj dzieci marzną w drodze do szkoły a wiozę je ok 10KM ;(
Chodziło mi po prostu o to czy ktoś z was nie miał takiej samej lub podobnej przypadłości z nawiewami i czy da się jakoś to naprawić najlepiej we własnym zakresie.
Trudno będę musiał rozpiąć akumulator w wolnej chwili i zobaczyć możliwe też że coś się po prostu zawiesiło jak to bywa w elektronice.
Kia Pro_Ceed 1.6 126KM DOHC beznynka. 2008 r. 105000km

AUTOR WĄTKU
Tafejko
Przedszkolak
 
Posty: 21
Dołączył(a): 19 paź 2014 16:21
Lokalizacja: Zgierz
Grupa: Łódzka
Model cee'd:
C1 PRO, 1,6 Pb 126KM
8

Re: Nawiew w kabinie Ceeda POMOCY !

08 gru 2014 16:09

smitek napisał(a):Też mam taką przypadłość z zacięcięm nastawu nawiewu na twarz. Genaeralnie jak jeszcze działało jak pomału zmieniałem nastawy z nóg/szyby przedniej na twarz ale po pewnym czasie pogodziłem się z tym iż już wogóle nastaw na twarz nie działał ... ale ostarnio musiałem odpiąć klemy akku i nawiew na twarz ruszył (nie wiem jak to ma się do siebie ale zadziałało).

Zauważyłem jeszcze jedną rzecz, im większa prędkość nawiewu tym trudniej jest klapie zmiany kierunku nawiewu wejść w pozycję na twarz.


Gdy odpiąłeś alumulator nie miałeś problemu z nastawieniem poźniej radia. Słyszałem ze po odcięciu prądu oryginalne radio może wymagać wpisania oryginalnego kodu.
Pytam z ciekawości aby poźniej nie mieć niespodzianek.
Dzięki za info gdy znajdę wolną chwilkę będę musiał pogrzebać tam trochę.
;)
Kia Pro_Ceed 1.6 126KM DOHC beznynka. 2008 r. 105000km

smitek
 

Re: Nawiew w kabinie Ceeda POMOCY !

08 gru 2014 16:19

Kod musiałem wpisać ... ale nie bardzo pamiętam jak ustalałem kod na taki jaki teraz mam czyli xxxx hehe
Wnioskuję iż nie masz / nie pamiętasz kodu. Wydaje mi się iż jest opcja do zmiany ww kodu, poszukaj w opcjach radia teraz puki jeszcze działa.
Ja też nie miałem kodu po zakupie furacza.

Avatar użytkownika
ruszok
Żandarmeria
 
Posty: 4199
Dołączył(a): 17 lip 2010 06:34
Lokalizacja: Katowice
Grupa: GOP- Górny Śląsk
Model cee'd:
C3 SW, 1,4 TGDi Pb 140KM
2019, L + BL

Re: Nawiew w kabinie Ceeda POMOCY !

09 gru 2014 05:50

Radio resetuje się bezpiecznikiem. To generalnie to samo co odpięcie aku. Nigdy po takim zabiegu radio nie chciało kodu.

Tapatalk
......:::: BYŁA: KIA CEE'D HB 1.6 CRDi 16V 115 COMFORT+ 2010 ::::......
......:::: KIA CEED SW 1.4 TGDi L+BL 2019 ::::......

smitek
 

Re: Nawiew w kabinie Ceeda POMOCY !

09 gru 2014 08:51

Moze miales radio z wylaczona opcja hasla (jezeli taka jest) / brakiem hasla / zlamanym haslem. Z tego co pamietam to mialem domyslne haslo 0000 lub 1234 i to zmienilem na nowe.

Wracajac do nawiewu to hmmm szlu nie ma najlepiej chodzi na wylaczonym silniku (przy zmiani kierunku w szyby na twarz, przy twarzy slychac ciche pstrykniecie zmiany klapy nawiewu) ale niestety nie zawsze

kupiec
 

Re: Nawiew w kabinie Ceeda POMOCY !

02 sty 2015 18:26

No też mam problem z nawiewem ale na szybe :(
Nie zawsze otwiera się jedna klapa, raz na prawą stronę a raz na lewą :( Jak to jest sterowane w ceedzie? Trza deche ściągać czy jest jakiś inny knif?
Troszkę to upierdliwe zimą ja zaparuje lub zamarznie szyba a akurat od strony kierowcy nie ma nawiewu :(

Avatar użytkownika
witia_2005
Weteran
 
Posty: 1598
Dołączył(a): 19 sty 2008 18:54
Lokalizacja: małopolska
Grupa: Małopolska

Re: Nawiew w kabinie Ceeda POMOCY !

02 sty 2015 18:57

Wymiana siłownika regulacji temperatury ogrzewania
KFE12-71-V030-ED
Zapytaj wujka google może to ten powód.
Kia Rio 1,4 97KM
Obecny model Kia cee'd SW 1,6 benzyna nr serii 0420 FL

Witia.

Obrazek

mziutek
 

Re: Nawiew w kabinie Ceeda POMOCY !

02 sty 2015 19:00

smitek napisał(a):Moze miales radio z wylaczona opcja hasla (jezeli taka jest) / brakiem hasla / zlamanym haslem. Z tego co pamietam to mialem domyslne haslo 0000 lub 1234 i to zmienilem na nowe.


Nigdy w telefonie (poza wymuszonymi przez operatora), dekoderze SAT czy radiu samochodowym nie ustawiałem żadnych kodów.
To jest tylko kłopot dla właściciela a złodzieje bez większego wysiłku radzą sobie z rozkodowaniem.

smitek
 

Re: Nawiew w kabinie Ceeda POMOCY !

02 sty 2015 22:37

znalazłem coś tekiego u Naszych "przyjaciół" ... tam, mam nadzieję że się przyda http://ceedonline.info/Articles/View/KFR12-71-V030-ED mi napewno bo obecnie kierunek na trawrz już wogóle się nie nastawia (przy tym nastawie słychać tylko jęczenie silniczka, tak że rozkęcenie i sprawdzenie będzie konieczne).

szczur75
 

Re: Nawiew w kabinie Ceeda POMOCY !

02 sty 2015 23:16

smitek, pomyśl tylko co ma regulator TEMPERATURY do kierunków nawiewu... :idea:

Avatar użytkownika
Slowik8609
Dyrektor
 
Posty: 631
Dołączył(a): 14 kwi 2015 13:59
Lokalizacja: Radom
Grupa: Mazowiecka
Model cee'd:
C1 SW, 1.6 ON 115KM
2008, Optimum +

Re: Nawiew w kabinie Ceeda POMOCY !

23 mar 2016 14:54

podepnę się bo temat podobny. Jak u Was wygląda kwestia "mocy" nawiewu? mam wrażenie, że mój jakoś słabo dmucha. żeby coś poczuć na twarzy musi być praktycznie w max ustawieniu prędkości. może na zlocie się uda u kogoś porównać...
Obrazek

Obrazek

smitek
 

Re: Nawiew w kabinie Ceeda POMOCY !

23 mar 2016 15:34

Sprawdź czy na każdym wylocie masz tak samo i czy w ogóle słyszysz przesuwającą się klapę kierunku nawiewu.

Tom-as
Przedszkolak
 
Posty: 29
Dołączył(a): 25 kwi 2015 20:06
Lokalizacja: Sosnowiec, Katowice
Grupa: GOP- Górny Śląsk
Model cee'd:
C1 SW, 1,6 ON 115KM
2009, Comfort+

Re: Nawiew w kabinie Ceeda POMOCY !

23 mar 2016 16:38

Ceedy ogólnie mają stosunkowo słabe nawiewy, ale po zakupie dosyć mocno się się zdziwiłem po wymianie filtra kabinowego, bo różnica była bardzo duża.

Fabik43
Dopiero co...
 
Posty: 5
Dołączył(a): 20 lut 2018 20:52
Lokalizacja: Żory
Grupa: GOP- Górny Śląsk

Re: Nawiew w kabinie Ceeda POMOCY !

22 lut 2018 17:50

Witam podepne się do tematu mam problem klima manualna ceed 2008 rok grzeje mi tylko nawiew kierowcy od pasażera zimne powietrze. Jaki tam jest system jest silniczek czy linki? Trzeba sciągać deske?

Powrót do Awaryjność, raporty z eksploatacji
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi / Wyświetlone
    Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 21 gości

Partnerzy

Części Kia

https://pesca-sklep.pl