Problem z zegarami / zegary /wskazówka obrotomierza + paliwa

Problemy z cee'd'em oraz historia eksploatacji Waszych aut (raporty) / problems, drive reports

Moderator: Żandarmeria

AUTOR WĄTKU
rodrigez
 

Re: Zegary

09 gru 2010 08:26

Czyli co nie moge jezdzic tym autem czy jak z niedzialajacym licznikiem stanu on wyswietla mi kilometry ile juz przejechalem przed awaria ale nie nabija od dnia awari a ja na drugi dzien od awarii bylem i zglosilem to w aso

Avatar użytkownika
witia_2005
Weteran
 
Posty: 1598
Dołączył(a): 19 sty 2008 18:54
Lokalizacja: małopolska
Grupa: Małopolska

Re: Zegary

09 gru 2010 08:33

Byłeś w serwisie? Z tego co napisałeś byłeś. Zlecenie otwate? Wychodzi na to że tak. Czy ktoś z srewisu kierownik , doradca serwisowy powiedział Ci że nie możesz jeździć autem?
Kia Rio 1,4 97KM
Obecny model Kia cee'd SW 1,6 benzyna nr serii 0420 FL

Witia.

Obrazek

AUTOR WĄTKU
rodrigez
 

Re: Zegary

09 gru 2010 08:38

witia_2005 napisał(a):Byłeś w serwisie? Z tego co napisałeś byłeś. Zlecenie otwate? Wychodzi na to że tak. Czy ktoś z srewisu kierownik , doradca serwisowy powiedział Ci że nie możesz jeździć autem?

nic mi nie mowil ze nie moge jezdzic, a zlecenie tak jak piszesz zostalo otwarte

AUTOR WĄTKU
Fred
 

Re: Zegary

09 gru 2010 08:44

Jasne, że można jeździć... tylko uważaj na paliwo :)

AUTOR WĄTKU
rodrigez
 

Re: Zegary

09 gru 2010 08:47

kurde dzieki koledzy bo juz sie balem ze mnie cos niedopowiedzieli i zaraz mi gwarancje odbiora a paliwo faktycznie mam jeszcze troche ale dzis wyplata i pod "korek" zaleje
Pozdrawiam

Avatar użytkownika
witia_2005
Weteran
 
Posty: 1598
Dołączył(a): 19 sty 2008 18:54
Lokalizacja: małopolska
Grupa: Małopolska

Re: Zegary

09 gru 2010 09:05

Nie ma sprawy, czasem człowiek potafi zapętlić się własnymi myślami. Ale po to jest forum :ok
Kia Rio 1,4 97KM
Obecny model Kia cee'd SW 1,6 benzyna nr serii 0420 FL

Witia.

Obrazek

AUTOR WĄTKU
hacker
 

Re: Zegary

09 gru 2010 11:14

Zgodnie z prawem nie mozesz jezdzic xd Gdyby Cie na drodze dopadla policja i ktos to zobaczyl to zabieraja dowodzik za niesprawne auto;p

AUTOR WĄTKU
rodrigez
 

Re: Zegary

09 gru 2010 12:27

hacker napisał(a):Zgodnie z prawem nie mozesz jezdzic xd Gdyby Cie na drodze dopadla policja i ktos to zobaczyl to zabieraja dowodzik za niesprawne auto;p

Wiem ale nikomu nie mów:)

AUTOR WĄTKU
hacker
 

Re: Zegary

09 gru 2010 12:35

Postaram się:D

AUTOR WĄTKU
reniftom
 

Re: Zegary

09 gru 2010 22:39

Witam.Ja miałem wymieniane zegary po 2500 tys(paliła się cały czas kontrolka EPS) stan licznika znowu był zero.W książce serwisowej jest wbite przy jakim przebiegu był wymieniany licznik.

AUTOR WĄTKU
hacker
 

Re: Zegary

10 gru 2010 00:04

czyli sprzedajac auto zawsze moza zgubic ksiazke serwisowa i powiedziec ze przebieg duzo mniejszy :D :twisted: :twisted:

AUTOR WĄTKU
rodrigez
 

Re: Zegary

10 gru 2010 07:09

reniftom napisał(a):Witam.Ja miałem wymieniane zegary po 2500 tys(paliła się cały czas kontrolka EPS) stan licznika znowu był zero.W książce serwisowej jest wbite przy jakim przebiegu był wymieniany licznik.

witam
mnie wlasnie tez sie spalily przy 2500km to chyba jakas pechowa granica :lol:
pozdrawiam

AUTOR WĄTKU
rodrigez
 

Re: Zegary

03 sty 2011 13:34

Witam!!!
Dziś byłem w serwisie Ultima w Jeleniej Górze, zegary wymienione w 40 min i w drogę, w ksiażke serwisową wbite 2583 km wiec troche mniej niż przejechalem (uszkodzone zegary nie nabijały mi kilosów a od zgłoszenia do wymiany mineło 3 tygodnie). Naprawa sprawna, auto nie umyte (ale i tak zaraz by sie usyfiło bo w jelonce pełno błota pośniegowego na drogach), ramki wymienione z GAM na Ultima:). Zegary działają i wyświetlają przebieg 70 km. Temat uważam za zamknięty closed .
Pozdrawiam

AUTOR WĄTKU
szady
 

Re: Zegary

03 sty 2011 13:52

w związku z prośbą temat closed

Jeżeli ktoś będzie chciał temat w przyszłości odświeżyć proszę o info na PW.

Pozdr

AUTOR WĄTKU
jjoppek
 

Nie działają wskazówki

05 sty 2011 19:04

Witam,

W dniu dzisiejszym odebrałem autko od lakiernika ( było drobne zarysowanie ).
Po odpaleniu autka zauważyłem że nie działają żadne wskazówki na tablicy zegarów tj. prędkościomierz, obrotomierz, temperatura oraz poziom paliwa.
Dodatkowo też podczas jazdy zauważyłem że nie zwiększa się przebieg na wyświetlaczu komputera/

Macie jakieś pomysły co może być przyczyną. Zakładam że odłączany był akumulator ale czy po ponownym podłączeniu mogło dojść do takiej usterki ?

Dzięki

AUTOR WĄTKU
maestro
 

Re: Nie działają wskazówki

05 sty 2011 19:36

Nie sądzę aby odłączany był akumulator. Robi się tak tylko przy poważnych naprawach, konieczne jest na przykład przy spawaniu blach na aucie.

Avatar użytkownika
pioter
Grupa Trzymająca Władzę
 
Posty: 6510
Dołączył(a): 04 paź 2007 20:06
Lokalizacja: Ostróda
Grupa: Warmińsko-Mazurska
Model cee'd:
C3 SW, 1,5 Pb 160KM
2021, M

Re: Nie działające zegary na desce rodzielczej

05 sty 2011 21:06

Albo rozpieli kostkę podczas naprawy, albo padł bezpiecznik, albo trzecia na forum awaria zegarów i czeka Cię wymiana całego panelu.
Kia CEED 1,5 T-GDI M 160 KM 2021

była Kia cee'd 1,6 CRDI M+DFA 110 KM 2016

R.I.P. Kia cee'd 1,6 CVVT Opt 2009 (ex 2007 1,4 CVVT C+)

Błogosławieni Ci, którzy nie mają nic do powiedzenia, a mimo to milczą.

AUTOR WĄTKU
jjoppek
 

Re: Nie działające zegary na desce rodzielczej

05 sty 2011 21:45

wszystkie możliwe bezpieczniki sprawdziłem. Który to może być.
Przy regulacji natężenia oswietlenia zmienia się tylko na konsoli z radiem a budka z zegarami nie reaguje swieci cały czas o jednym natężeniu.

Avatar użytkownika
pioter
Grupa Trzymająca Władzę
 
Posty: 6510
Dołączył(a): 04 paź 2007 20:06
Lokalizacja: Ostróda
Grupa: Warmińsko-Mazurska
Model cee'd:
C3 SW, 1,5 Pb 160KM
2021, M

Re: Nie działające zegary na desce rodzielczej

06 sty 2011 08:07

jjoppek napisał(a):Przy regulacji natężenia oswietlenia zmienia się tylko na konsoli z radiem a budka z zegarami nie reaguje swieci cały czas o jednym natężeniu


No to wskazuje że mogło coś się rozpiąć - choć z drugiej strony wtedy nie byłoby zasilania podświetlenia ... :roll: NIe pozostaje nic innego chyba jak odwiedzić ASO
Kia CEED 1,5 T-GDI M 160 KM 2021

była Kia cee'd 1,6 CRDI M+DFA 110 KM 2016

R.I.P. Kia cee'd 1,6 CVVT Opt 2009 (ex 2007 1,4 CVVT C+)

Błogosławieni Ci, którzy nie mają nic do powiedzenia, a mimo to milczą.

AUTOR WĄTKU
jjoppek
 

Re: Nie działające zegary na desce rodzielczej

08 sty 2011 14:19

Auto spędziło dzień w ASO. Komp nie wykazał żadnych błędów, więc zabrali się za wyjmowanie zegarów i wyczyszczenie kostki.
To też nic nie dało. Więc sprawdzili wiązkę przewodów. I też nic nie wymyślili. Zamówili więc nowe zegary na które niestety czekać trzeba jedynie najmniej 3 tygodnie ;).
Na marginesie nie do końca chce mi się wierzyć że to wina zegarów. Zdarza się bowiem że po setnym odpaleniu wszystko zadziała.
No ale niech się męczą.
Na szczęście choć po wygaszeniu silnika nie opada wskazówka poziomu paliwa to jej poziom się zmienia i opada więc na ten czas muszę tak jeździć a kilka tysięcy kilometrów które zrobię przez ten czas bo to auto służbowe będzie w kieszeni ;)
Dam znać za jakiś czas jak się wszystko zakończyło.
P.S Miał też kiedyś w tym modelu problem identyczny mój kolega natomiast wtedy usunęli w tym samym ASO tą usterkę bez wymiany zegarów.

Poprzednia stronaNastępna strona
Powrót do Awaryjność, raporty z eksploatacji
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi / Wyświetlone
    Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 16 gości

Partnerzy

Części Kia

https://pesca-sklep.pl