Problem z zegarami / zegary /wskazówka obrotomierza + paliwa

Problemy z cee'd'em oraz historia eksploatacji Waszych aut (raporty) / problems, drive reports

Moderator: Żandarmeria

AUTOR WĄTKU
Fred
 

Nie działające zegary na desce rozdzielczej

23 lut 2010 09:37

Witajcie,
czy ktoś już miał taki objaw - nie działają mi żadne potencjometry (prędkość, obroty i paliwo) - miał ktoś już coś takiego i co to może być?

AUTOR WĄTKU
Grzechu
 

Re: Nie działające zegary na desce rodzielczej

23 lut 2010 09:45

pewnie sie kostka rozpieła, skoro wszystkie padły ;)

stj
Dyrektor
 
Posty: 843
Dołączył(a): 23 kwi 2008 16:44
Lokalizacja: Łódź

Re: Nie działające zegary na desce rodzielczej

23 lut 2010 09:48

Fred napisał(a):miał ktoś już coś takiego i co to może być?


Obawiam się, że jesteś takim pierwszym przypadkiem na stronach forum. :(

Auto odpala ?
SW CRDi 115 Solid Red-Nissan Qashqai+2 2.0 dci AT

Avatar użytkownika
George
Grupa Trzymająca Władzę
 
Posty: 2618
Dołączył(a): 18 lip 2008 12:33
Lokalizacja: Poznań
Grupa: Wielkopolska
Model cee'd:
C2FL HB, 1,6 L Pb 204KM
2018, GT

Re: Nie działające zegary na desce rodzielczej

23 lut 2010 09:53

Fred napisał(a):...nie działają mi żadne potencjometry...


Żaden lekarz nie postawi diagnozy na podstawie takich dolegliwości. :wink: Jakieś konkrety ?

stj napisał(a):Auto odpala ?


No właśnie. Tak, czy nie ?

Podświetlenie działa ? Coś jeszcze zauważyłeś ?
Kontakt: Grupa Wielkopolska
- - - - - - - - - - - - - - -
onegdaj - Cee'd 1,6 CRDI 2008
aktualnie - Cee'd GT black perl 2018
Obrazek

AUTOR WĄTKU
Fred
 

Re: Nie działające zegary na desce rodzielczej

23 lut 2010 09:57

Tak auto odpala - tablica świeci - wlasnie podczas jazdy zauwazylem :)

AUTOR WĄTKU
lalas
 

Re: Nie działające zegary na desce rodzielczej

23 lut 2010 10:46

Jedź do ASO podepną urządzenie diagnostyczne i sprawdzą czy zegary działają, jeśli nie - będą szukać usterki, pewnie gdzieś jest przerwa w zasilaniu, raczej na forum nie dojdziemy gdzie :)

AUTOR WĄTKU
Fred
 

Re: Nie działające zegary na desce rodzielczej

23 lut 2010 18:35

No to mam do wymiany w ramach gwarancji całą konsolkę ...pewno z trochę poczekam

lalas napisał(a):Jedź do ASO podepną urządzenie diagnostyczne i sprawdzą czy zegary działają, jeśli nie - będą szukać usterki, pewnie gdzieś jest przerwa w zasilaniu, raczej na forum nie dojdziemy gdzie :)

AUTOR WĄTKU
Wojtek L.
 

Re: Nie działające zegary na desce rodzielczej

23 lut 2010 19:13

Zdarza się, ale dobrze że chociaż zdiagnozowali i chcą wymienić a nie się w tym grzebać.

AUTOR WĄTKU
rodrigez
 

Zegary

06 gru 2010 07:01

Witam!!
Dzis rano wsiadlem do auta i po raz pierwszy od ponad tygodnia wybralem sie nim do pracy, bo wczesniej nie moglem wyjecha tak mnie zasypalo. Jade patrze a zegary mi nie działaja umarly ani wskazowka predkościomierza, ani obrotomierza oraz poziu paliwa i temp. silnika nawet nie drgnela. Co to koledzy moze byc? Jest od tego jakiś bezpiecznik bo moze on mi sie przepalil sprawdzil bym w domu ale teraz jestem w pracy. Za pomoc z gory dziekuje.
Pozdrawiam
PS tzn. działa mi wszystko wlasnie oprócz zegarów wskazówkowych, czyli wszystkie kontrolki i podswietlenie.
Ostatnio edytowano 06 gru 2010 09:57 przez rodrigez, łącznie edytowano 1 raz

AUTOR WĄTKU
karolfm
 

Re: Zegary

06 gru 2010 08:04

Telefon do ASO, a potem do ASO. Zobacz jeszcze po pracy czy coś się zmieniło.

Avatar użytkownika
pioter
Grupa Trzymająca Władzę
 
Posty: 6510
Dołączył(a): 04 paź 2007 20:06
Lokalizacja: Ostróda
Grupa: Warmińsko-Mazurska
Model cee'd:
C3 SW, 1,5 Pb 160KM
2021, M

Re: Zegary

06 gru 2010 08:39

Podjedź do ASO, auto na gwarancji to sam nie grzeb - zapewne odpięła się wiązka.
Kia CEED 1,5 T-GDI M 160 KM 2021

była Kia cee'd 1,6 CRDI M+DFA 110 KM 2016

R.I.P. Kia cee'd 1,6 CVVT Opt 2009 (ex 2007 1,4 CVVT C+)

Błogosławieni Ci, którzy nie mają nic do powiedzenia, a mimo to milczą.

AUTOR WĄTKU
rodrigez
 

Re: Zegary

07 gru 2010 16:31

Witam
Dzis bylem w ASO diagnoza --> uszkodzone zegary, kwalifikujące się do wymiany teraz czekam na sprowadzenie (chyba to tylko ja mam takie szczescie ze sie zegary uwalily :cry:)
Pozdrawiam

Avatar użytkownika
pioter
Grupa Trzymająca Władzę
 
Posty: 6510
Dołączył(a): 04 paź 2007 20:06
Lokalizacja: Ostróda
Grupa: Warmińsko-Mazurska
Model cee'd:
C3 SW, 1,5 Pb 160KM
2021, M

Re: Zegary

07 gru 2010 18:34

rodrigez napisał(a):chyba to tylko ja mam takie szczescie


Już ktoś pisał że mu zegary umarły o ile pamiętam, więc jesteś drugi ...
Kia CEED 1,5 T-GDI M 160 KM 2021

była Kia cee'd 1,6 CRDI M+DFA 110 KM 2016

R.I.P. Kia cee'd 1,6 CVVT Opt 2009 (ex 2007 1,4 CVVT C+)

Błogosławieni Ci, którzy nie mają nic do powiedzenia, a mimo to milczą.

AUTOR WĄTKU
Artemenes
 

Re: Zegary

07 gru 2010 19:11

pioter napisał(a): *** Już ktoś pisał że mu zegary umarły o ile pamiętam, więc jesteś drugi ...


a pisał , pisał ... viewtopic.php?f=38&t=4413&p=82008&hilit=zegary#p82008 :oczko

Avatar użytkownika
ruszok
Żandarmeria
 
Posty: 4199
Dołączył(a): 17 lip 2010 06:34
Lokalizacja: Katowice
Grupa: GOP- Górny Śląsk
Model cee'd:
C3 SW, 1,4 TGDi Pb 140KM
2019, L + BL

Re: Zegary

07 gru 2010 22:53

Możliwe, że na skutek różnicy temperatur wytworzyły się skropliny i gdzieś zwarło. Albo po prostu je szlag trafił.
......:::: BYŁA: KIA CEE'D HB 1.6 CRDi 16V 115 COMFORT+ 2010 ::::......
......:::: KIA CEED SW 1.4 TGDi L+BL 2019 ::::......

AUTOR WĄTKU
Fred
 

Re: Zegary

08 gru 2010 21:23

Artemenes napisał(a):
pioter napisał(a): *** Już ktoś pisał że mu zegary umarły o ile pamiętam, więc jesteś drugi ...


a pisał , pisał ... viewtopic.php?f=38&t=4413&p=82008&hilit=zegary#p82008 :oczko


Racja racja , pisałem :grin:
Wymienili tak jak obiecywali - działa jak należy i parenaście tysięcy km na liczniku ubyło :ha

AUTOR WĄTKU
rodrigez
 

Re: Zegary

08 gru 2010 21:56

kurka wodna moze cos koledze skopali z tymi licznikami bo niechce mnie sie wiezyc ze stan licznika zapisywany jest wlasnie w liczniku, wpisalem w google "wymiana licznika a przebieg" i wyszlo mi tam forum bmw i kolo tez wymienial licznik ale przebieg mial taki jak powinien miec wiec albo cos KIA skopala przy projektowaniu auto (bo nic prostszego jak kupic licznik i wciskac kit ze auto ma mniej przejechane niz w rzeczywistosci), albo cos w serwisie skopali.
Pozdrawiam

AUTOR WĄTKU
Fred
 

Re: Zegary

08 gru 2010 22:04

Wymieniają cały kokpit :) ...ja też się zdziwiłem, że przebieg 2 km miałem ale podobno KIA tak ma .. zobaczymy jak to będzie u Ciebie ale pewno to samo.
No dokładnie nic tylko 150 tys. nabić i wymienić licznik :)... w książce serwisowej jest jednak na takie cudo wpis - pomijam że w systemie tez powinni to mieć

AUTOR WĄTKU
rodrigez
 

Re: Zegary

08 gru 2010 22:17

A czy kolega zanim wymienili mu licznik jezdzil autem z uszkodzonym czy zostawil w serwisie? Bo ja jezdze i nie wiem czy sie nie dopierdziela z gwarancja bo powiedza mi ze przez miesiac walnalem z 10 tys. a ja przez 4 przejechalem dopiero 2500

Avatar użytkownika
witia_2005
Weteran
 
Posty: 1598
Dołączył(a): 19 sty 2008 18:54
Lokalizacja: małopolska
Grupa: Małopolska

Re: Zegary

09 gru 2010 07:19

rodrigez napisał(a):A czy kolega zanim wymienili mu licznik jezdzil autem z uszkodzonym czy zostawil w serwisie? Bo ja jezdze i nie wiem czy sie nie dopierdziela z gwarancja bo powiedza mi ze przez miesiac walnalem z 10 tys. a ja przez 4 przejechalem dopiero 2500

Znowu nie róbmy z KMP przestępców. To są tacy sami ludzie jak my. A co do stanu licznika to powiem ci że jeśli by posiłokować się Twoim spostrzeżeniem to inne duże koncerny motoryzacyjne też skopały liczniki. Zasada jest taka że stan licznika w większości aut jeżdżących po drogach zapisywany jest właśnie tam. Na uwiarygosnienie tego przeanalizuj jak chłopaki cofają liczniki przez ich demontaż. W centralce sterującej są zapisywane motogodziny i to nie u wszystkich. BMW posiada jesze kilka innych zabezpieczeń przed fałszowaniem. Popatrz w książkę serwisową i tam jest strona poświęcona wymianie licznika. Tak ma być :ok
Kia Rio 1,4 97KM
Obecny model Kia cee'd SW 1,6 benzyna nr serii 0420 FL

Witia.

Obrazek

Następna strona
Powrót do Awaryjność, raporty z eksploatacji
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi / Wyświetlone
    Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 16 gości

Partnerzy

Części Kia

https://pesca-sklep.pl