Jeszcze raz o kontrolce ABS

Problemy z cee'd'em oraz historia eksploatacji Waszych aut (raporty) / problems, drive reports

Moderator: Żandarmeria

AUTOR WĄTKU
togosan
 

Jeszcze raz o kontrolce ABS

12 gru 2007 21:18

Witam wszystkich

w marcu kupiÂłem Cee'da 1,6 CDRi. jestem naprawdĂŞ zadowolony, wszystko OK. Ale od pewnego czasu zauwaÂżyÂłem (nie jestem teraz pewien od jak dawna) lampka ABS zapala siĂŞ po przekrĂŞceniu kluczyka w pozycje zapÂłon (tak jak inne lampki sygnalizacyjne w tabl. rozdzielczej i gaÂśnie zgodnie z instrukcja) ale po uruchomieniu slnika zapala sie ponownie na okoÂło 2s i gasnie (ponownie siĂŞ nie zapala w czasie jazdy). Przy ponownym rozruch silnika zapala siĂŞ tylko pierwszy raz i gÂąsnie tak jak inne kontrolki. Dopiero po dÂłuÂższym postoju - kilkugodzinnym (mam wraÂżenie Âże np. po ostygnieciu silnika) znowu zapala siĂŞ dwukrotnie (ale zauwaÂżyÂłem Âże nie zawsze). Czy to jest prawidÂłowe? MoÂże ktos zauwaÂżyÂł takie zachowanie ABS w swoim samochodzie? ProsÂże o informacje. Wydaje mi siĂŞ, ze obecnoÂśc w ASO bedzie nieunikniona - a ja nie zawsze mam ograniczone zaufanie do napraw w ASO.

AUTOR WĄTKU
Zeli
 

12 gru 2007 23:29

ja mam cee'da od kwietnia i nie zauwa¿y³em takich zachowaù. Teraz jest zima i mo¿e jakieœ czujniki Ci siê obladzaj¹ przy d³u¿szym staniu - pieron wie. Zapewne lepsi specjaliœci siê wypowiedz¹ niebawem. WeŸ sobie sprawdŸ czy w ogóle ABSik dzia³ - jakaœ pusta droga niewielka prêdkoœÌ i hamulec do koùca :) I bêdziesz obserwowa³ jak siê autko zachowuje.

AUTOR WĄTKU
togosan
 

13 gru 2007 08:29

Dzieki za odpowiedż.
ABS działa, bo nawet czesto sie załacza, tylko niepokoje się tym zachowaniem kontrolki. Może jeszcze ktos cos podpowie.

Avatar użytkownika
pioter
Grupa Trzymająca Władzę
 
Posty: 6522
Dołączył(a): 04 paź 2007 20:06
Lokalizacja: Ostróda
Grupa: Warmińsko-Mazurska
Model cee'd:
C3 SW, 1,5 Pb 160KM
2021, M

13 gru 2007 16:06

U mnie kontrolka zapala się i gaśnie po chwili. Ale dla pewnosci zadzwnoń do ASO - tam powiedzą czy to norma czy zaproszą Cię na wizytę. Hamulce są zbyt ważne aby polegać na opinii forumowych lajkoników :wink:
Kia CEED 1,5 T-GDI M 160 KM 2021

była Kia cee'd 1,6 CRDI M+DFA 110 KM 2016

R.I.P. Kia cee'd 1,6 CVVT Opt 2009 (ex 2007 1,4 CVVT C+)

Błogosławieni Ci, którzy nie mają nic do powiedzenia, a mimo to milczą.

Avatar użytkownika
sensor
Nadworny Tester
 
Posty: 3202
Dołączył(a): 13 sie 2007 19:29
Lokalizacja: Fabryka Samochodów Drezdenko
Grupa: Wielkopolska

13 gru 2007 17:16

nie zwróciłem uwagi
ale dziwi mnie że abs się czesto włącza
powiem szczerze że mi dosłownie kilka razy się właczył jak dla mnie to jest bardzo jaky to opisać mało wrażliwy abs (dobrze dla mnie) i naprawde załacza się wyjątkow i extremalne sytuacje
w dotychczasowych autach działał szybciej
ceed SW 2015 AT 1.6 CRDI L+
Carens 2018 1.6GDI M+

Avatar użytkownika
Pawel W.
Brygadzista
 
Posty: 112
Dołączył(a): 11 kwi 2008 11:57
Lokalizacja: Warszawa
Grupa: Mazowiecka
Model cee'd:
C1 SW, 1998 Pb 140KM
2008, Optimum+

Re: Jeszcze raz o kontrolce ABS

07 sty 2009 21:43

togosan napisał(a):Witam wszystkich

w marcu kupiÂłem Cee'da 1,6 CDRi. jestem naprawdĂŞ zadowolony, wszystko OK. Ale od pewnego czasu zauwaÂżyÂłem (nie jestem teraz pewien od jak dawna) lampka ABS zapala siĂŞ po przekrĂŞceniu kluczyka w pozycje zapÂłon (tak jak inne lampki sygnalizacyjne w tabl. rozdzielczej i gaÂśnie zgodnie z instrukcja) ale po uruchomieniu slnika zapala sie ponownie na okoÂło 2s i gasnie (ponownie siĂŞ nie zapala w czasie jazdy). Przy ponownym rozruch silnika zapala siĂŞ tylko pierwszy raz i gÂąsnie tak jak inne kontrolki. Dopiero po dÂłuÂższym postoju - kilkugodzinnym (mam wraÂżenie Âże np. po ostygnieciu silnika) znowu zapala siĂŞ dwukrotnie (ale zauwaÂżyÂłem Âże nie zawsze). Czy to jest prawidÂłowe? MoÂże ktos zauwaÂżyÂł takie zachowanie ABS w swoim samochodzie? ProsÂże o informacje. Wydaje mi siĂŞ, ze obecnoÂśc w ASO bedzie nieunikniona - a ja nie zawsze mam ograniczone zaufanie do napraw w ASO.


Od kilku dni mam to samo. Jutro dzwoniĂŞ do ASO i zobaczymy co powiedzÂą.
Obrazek
Ecodriving rules!

AUTOR WĄTKU
e2rdo
 

07 sty 2009 21:57

sensor napisał(a):nie zwróciłem uwagi
ale dziwi mnie że abs się czesto włącza
powiem szczerze że mi dosłownie kilka razy się właczył jak dla mnie to jest bardzo jaky to opisać mało wrażliwy abs (dobrze dla mnie) i naprawde załacza się wyjątkow i extremalne sytuacje
w dotychczasowych autach działał szybciej
a ja mam odwrotne odczucia
dla mnie zbyt szybko
lekko musnę na ośnieżonej nawierzchni a już się załącza abs

co do zapalania lampek w czasie jazdy to wg mnie wszystkie takie sytuacje powinny być konsultowane z serwisem
jednak znając życie to w momencie przyjechania do aso wszystko będzie ok i żadna lampka się nie zapali ;)

Avatar użytkownika
Pawel W.
Brygadzista
 
Posty: 112
Dołączył(a): 11 kwi 2008 11:57
Lokalizacja: Warszawa
Grupa: Mazowiecka
Model cee'd:
C1 SW, 1998 Pb 140KM
2008, Optimum+

08 sty 2009 18:38

Wizyta w serwisie trwała ok.20 minut. Kijankę podłączyli do kompa, który nie wykazał żadnych usterek. prawdopodobnie przyczyna tkwiła w w jednym z czujników, który przymarzł w nocy.

Autko postało trochę w ogrzewanej hali (w końcu odmarzły mi końcówki spryskiwaczy :lol: ) może czujnik odmarzł. Zobaczymy rano.
Obrazek
Ecodriving rules!

AUTOR WĄTKU
damsik
 

08 sty 2009 19:00

ja mam to samo.przed odpaleniem gasnie jak inne kontrolki a po odpaleniu zaswieca sie na 1-2 sekund i gasnie. we wtorek 13 jede do ASO zobaczymy co to takiego.

Powrót do Awaryjność, raporty z eksploatacji

Użytkownicy przeglądający ten dział: MarcinS i 108 gości

Partnerzy

Części Kia

https://pesca-sklep.pl