kontrolka check

Problemy z cee'd'em oraz historia eksploatacji Waszych aut (raporty) / problems, drive reports

Moderator: Żandarmeria

AUTOR WĄTKU
mariusz77
 

kontrolka check

19 lip 2014 07:28

witam szanownych forumowiczów,jestem nowy na forum,pierwsza kia w rodzinie,no i pojawił się problem,zaświeciła się kontrolka chceck,po diagnostyce komputerowej pokazało błąd "po 171korekcja dawki paliwa zbyt uboga",dodatkowo zauważyłem że gdy silnik jest rozgrzany to ciężej odpala,a na wyświetlaczu pokazuje spalanie 16l/100km,jaki podzespół mógł paść?dodam że to kia ceed z 2007 roku,1.4 benzynka,proszę o pomoc.

AUTOR WĄTKU
szczur75
 

Re: kontrolka check

19 lip 2014 14:20

Jaki masz przebieg auta?

AUTOR WĄTKU
mariusz77
 

Re: kontrolka check

19 lip 2014 17:10

106 tysięcy

AUTOR WĄTKU
szczur75
 

Re: kontrolka check

19 lip 2014 18:29

Podaj mi vin na pw. Albo tutaj. Jak chcesz...

AUTOR WĄTKU
szczur75
 

Re: kontrolka check

19 lip 2014 23:14

mariusz77 napisał(a):po diagnostyce komputerowej pokazało błąd "po 171korekcja dawki paliwa zbyt uboga",


Nie po diagnostyce, tylko po odczycie błędów. :idea: :idea:

Ten co "diagnozował" cokolwiek wyjaśnił?

Sprawdzili chociaż ciśnienie paliwa na listwie wtryskowej? Połączenia el? Cokolwiek? Czy tylko odczytali błęda?

AUTOR WĄTKU
mariusz77
 

Re: kontrolka check

20 lip 2014 06:13

w warsztacie powiedzieli że musiałbym zostawić na dłużej samochód by sprawdzili co konkretnie siadło,bo błąd P0171 jest odpowiedzialny za kilka podzespołów,a ja nie miałem czasu i potrzebne mi było auto,teraz zaczynam wnioskować że jednak będzie trzeba zostawić im auto na dłużej,na razie błąd skasował,ale powiedział że i tak wyskoczy,jeszcze jedno mnie zastanawia,mam jeszcze w domu citroena xsare 1.8 90koni,a ta kia ma ponoć 109koni,lecz nie ma najmniejszych szans z xsarą,czy to w trasie,czy przy ruszaniu,co sądzisz o tym?bo według mnie kia wyssała z palca te 109 koni.

AUTOR WĄTKU
szczur75
 

Re: kontrolka check

20 lip 2014 07:45

Moc to nie wszystko. Jest jeszcze coś takiego jak moment obrotowy. Charakterystyka przebiegu krzywej momentu i mocy też ma znaczenie.


Pamiętasz kiedy ostatnio był wymieniany filtr paliwa?

AUTOR WĄTKU
mariusz77
 

Re: kontrolka check

24 lip 2014 09:15

przeglądałem wszystkie faktury i książkę z serwisu,to co było robione przez poprzedniego właściciela,i nie ma nic o wymianie filtra paliwa,gdzie go znajdę?

Avatar użytkownika
mark
Weteran
 
Posty: 1309
Dołączył(a): 23 lut 2008 12:27
Lokalizacja: Lubelskie
Grupa: Lubelska
Model cee'd:
C1 HB, 1,6 ON 115KM
2007, C+

Re: kontrolka check

24 lip 2014 10:25

Jeżeli był filtr wymieniany to na pewno byłoby to wpisane na fakturze, Zobacz jeszcze wpisy z przeglądami okresowymi, może tam jest coś odnotowane lub przeczytaj kartkę mocowaną w komorze silnika. Umieszcza ją tam zwykle mechanik robiący przegląd.
Wpisuje tam:
datę wykonania przeglądu, przebieg aktualny, kiedy następna wymiana, jakie filtry, oleje, płyny, zostały wymienione.

Jak tam nic nie znajdziesz, to podjedź do ASO i poproś aby w systemie przeglądów sprawdzili kiedy był ostatnio wymieniany filtr paliwa.

AUTOR WĄTKU
roberto
 

Re: kontrolka check

25 lip 2014 20:10

to jest benzyna, więc jest duża szansa, że filtr paliwa nie był wymieniany

AUTOR WĄTKU
mariusz77
 

Re: kontrolka check

26 lip 2014 09:18

jeszcze nic nie robiłem z autem,kontrolka check od dwóch dni świeci na nowo,spalanie pokazuje normalne,silnik pracuje równo,jedynie troszkę ciężko odpala jak jest ciepły,trzeba chwilę pokręcić by odpalił.

AUTOR WĄTKU
smitek
 

Re: kontrolka check

14 maja 2015 07:17

Cześć
Wczoraj uraczył mnie pomarańczowy CHECK ENGINE z P0171, czy doszedłeś co było powodem ?

AUTOR WĄTKU
Kozak_Barabasz
 

Re: kontrolka check

16 maja 2015 09:20

Gdzie tankujecie ?

AUTOR WĄTKU
smitek
 

Re: kontrolka check

16 maja 2015 17:21

Teraz mało jeżdże i w sumie auto ok 6 / 7 dni stoi, później trasa 2x 30 km tankuje 1x na 1 lub 2 msc przeważnie na Lotosie

woocioo
Klubowicz
 
Posty: 70
Dołączył(a): 12 sty 2014 21:51
Lokalizacja: Poznań
Grupa: Wielkopolska

Re: kontrolka check

16 sty 2016 01:43

I jak się zakończyła sprawa? Co było przyczyną palenia się kontrolki Check Engine?
PRO CEE'D 2.0 DOHC 140KM 2007r

AUTOR WĄTKU
smitek
 

Re: kontrolka check

16 sty 2016 11:52

Jako że mam nadtlenek-LPG pojechałem do swojego serwisu, podpioł kompa, coś tam pomajstrował i CE zgasła jak do tej pory nic się nie dzieje i wszystko jest ok

w serwisie byłem w okolicach daty poprzedniego posta

Być może było to związane z błędami z instalacji

AUTOR WĄTKU
Messer
 

Re: kontrolka check

19 sty 2016 20:03

Zapewne coś z ustawieniami gazu - u mnie też pojawia się sporadycznie CE od czasu mrozów, w momencie przełączania się na gaz potrafi zgasnąć - z tego co mi znajomy mechanik powiedział, to do ustawienia/wgrania na nowo program "paliwowy" do gazu ( włącza gaz przy zbyt niskiej temperaturze silnika ).

Powrót do Awaryjność, raporty z eksploatacji
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi / Wyświetlone
    Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 35 gości

Partnerzy

Części Kia

https://pesca-sklep.pl