Trzeszczący fotel

Problemy z cee'd'em oraz historia eksploatacji Waszych aut (raporty) / problems, drive reports

Moderator: Żandarmeria

AUTOR WĄTKU
Peter
 

Trzeszczący fotel

05 gru 2007 21:37

Mam ceeda od 7 miesiecy i niestety pierwsza usterke. :(
Trzeszczący fotel kierowcy, ktos sie z tym spotkal :?

Avatar użytkownika
pioter
Grupa Trzymająca Władzę
 
Posty: 6522
Dołączył(a): 04 paź 2007 20:06
Lokalizacja: Ostróda
Grupa: Warmińsko-Mazurska
Model cee'd:
C3 SW, 1,5 Pb 160KM
2021, M

05 gru 2007 21:59

Mi nie trzeszczy, więc nie pomogę.
Kia CEED 1,5 T-GDI M 160 KM 2021

była Kia cee'd 1,6 CRDI M+DFA 110 KM 2016

R.I.P. Kia cee'd 1,6 CVVT Opt 2009 (ex 2007 1,4 CVVT C+)

Błogosławieni Ci, którzy nie mają nic do powiedzenia, a mimo to milczą.

AUTOR WĄTKU
Łukasz
 

06 gru 2007 08:08

przypuszczam że koledze chodzi o skrzypienie w okolicy lędzwi. pojawia się to na zakretach. ja mam cos takiego ale jest to znośne. z tego co pamiętam gdzieś na formu już o tym pisalismy.

AUTOR WĄTKU
szabla
 

06 gru 2007 14:52

Mam ten sam problem. Jutro będę w serwisie więc podpowiem co i jak

EMWU
Asystent Kierownika
 
Posty: 335
Dołączył(a): 02 wrz 2007 20:59
Lokalizacja: Przemyśl

06 gru 2007 18:21

zauważyłem, że w wersji z fotelami z tapicerką ze skóry ekologicznej, fotel ociera bokiem o zaczep pasu bezpieczeństwa i emituje charakterystyczne "skrzypienie". wystarczy przesunąć zaczep z zapiętym pasem lekko do przodu, żeby nie znajdował się bezpośrednio pomiędzy fotelem a konsolą środkową i już nie skrzypi... proste ale działa
pozdrawiam!

AUTOR WĄTKU
szabla
 

10 gru 2007 08:59

Nam chodzi raczej o skrzypienie w odcinku lędźwiowym...

W ASO powiedziano mi że "tak ma być":)
Jest tak przez aktywne zagłóki
I faktycznie, jak się mocno "wgniecie fotel w tym miejscu, to zagłówek leci do przodu.
Nic z tym nie mogą zrobić.
Mój sposób na ograniczenie tego do minimum, to ustawienie odcinka lędźwiowego w pozycji "wypchniętej":)

Avatar użytkownika
sensor
Nadworny Tester
 
Posty: 3202
Dołączył(a): 13 sie 2007 19:29
Lokalizacja: Fabryka Samochodów Drezdenko
Grupa: Wielkopolska

11 gru 2007 12:49

ech te tłumaczenia ASo
mi pasażera skrzypiał 3 razy podchodzili wreszcie popsikali silikonem i cześć
sporadycznie teraz daje znak
ceed SW 2015 AT 1.6 CRDI L+
Carens 2018 1.6GDI M+

AUTOR WĄTKU
Peter
 

14 gru 2007 19:13

Witam , tez zdecydowalem sie odwiedzic ASO i ......
zatrzymali mi autko na jeden dzien , rozebrali caly fotel wymienili jakies sprezynki i zeczywiscie jest duzo lepiej. Zobaczymy tylko na jak dlugo bo troche jednak jeszcze skrzypi i boje sie ze za jakis czas znowu sie sprezynka rozhusta :)

AUTOR WĄTKU
szabla
 

27 gru 2007 11:11

Kolego, a w którym ASO wymienili Ci t sprężynki?

AUTOR WĄTKU
Hazael
 

27 gru 2007 16:15

Kiedyś Ibanez miał podobny problem i naprawili mu to w serwisie przy czyżewskiej w Warszawie. Czyżewska jest ok w odróżnieniu od AS Motors.

Avatar użytkownika
Ibanezq
Kierownik zmiany
 
Posty: 157
Dołączył(a): 18 lip 2007 18:49
Lokalizacja: Warszawa/Siedlce

28 gru 2007 01:42

szabla napisał(a):Nam chodzi raczej o skrzypienie w odcinku lędźwiowym...

W ASO powiedziano mi że "tak ma być":)
Jest tak przez aktywne zagłóki
I faktycznie, jak się mocno "wgniecie fotel w tym miejscu, to zagłówek leci do przodu.
Nic z tym nie mogą zrobić.
Mój sposób na ograniczenie tego do minimum, to ustawienie odcinka lędźwiowego w pozycji "wypchniętej":)


Tak ma być?? Który serwis?
Mi naprawili te fotele idealnie (oddawali do tapicera).

Avatar użytkownika
Ibanezq
Kierownik zmiany
 
Posty: 157
Dołączył(a): 18 lip 2007 18:49
Lokalizacja: Warszawa/Siedlce

28 gru 2007 01:45

Hazael napisał(a):Kiedyś Ibanez miał podobny problem i naprawili mu to w serwisie przy czyżewskiej w Warszawie. Czyżewska jest ok w odróżnieniu od AS Motors.


Dokładnie. Na prawdę polecam Czyżewską. Jeszcze mi nie podpadli, a już parę ładnych razy zawracałem im głowę tymi ceedowymi duperelkami.
A AS MOTORS to znowu się potwierdza, że są badziewiarze max. :|

AUTOR WĄTKU
reality
 

pomocy....

02 sty 2008 22:08

TRZESZCZĄCY I SKRZYPIĄCY NA NAJDROBNIEJSZEJ NAWET NIERÓWNOŚCI FOTEL KIEROWCY, KTÓRY W DODATKU RUSZA SIĘ PODCZAS DODAWANIA GAZU I HAMOWANIA - dokładnie to nie fotel się rusza ale jest jakby luz w oparciu - tragedia... trzeszczy jak babciny mebel - gdzieś na wysokości podparcia lędzwiowego...

i o tym właśnie chce wam napisac...

nie wiem co to jest - 2 razy byłem z tym na serwisie - nie naprawili - dla nich to nie jest usterka - w ogóle cały ten serwis KIA - tragedia !!!

miałem różne auta do tej pory, m.in. skody, toyoty, vw... od KIA chyba tylko serwis toyoty był gorszy..., ale to już inna historia i nie na to forum...

wracając do serwisu KIA: są słabi i aroganccy mechanicy - jak cała obsługa, nierzetelni, nie dotrzyzmują terminów i słowa, mają mierne umiejętności i wiadomości o ceedzie - parę razy ich zagiąłem (!!!) - ogólnie nie polecam ŁÓDZKIEGO SERWISU: KIA POKORSKI - tam na prawdę nabrałem życiowej "pokory" do całej motoryzacji... KATEGORYCZNIE ODRADZAM I NIE POLECAM TEGO DEALERA I TEGO SERWISU !!!

powiem szczerze - ceed jest fajnym i korzystnym cenowo autkiem z długą gwarancją - wygodnym, miłym w prowadzeniu, ale zupełnie niedopracowanym i niestety - kiepskiej jakości ma wszelkie wykończenia... jeśli serwis nic z tym nie zrobi - niestety chyba go sprzedam jak skończy pół roku... z żalem - ale trudno. jeśli auto z przebiegiem 4500 tyś km już tak skrzypi i trzeszczy to co będzie przy 100 tysiącach...? w dodatku serwis twierdzi ze skrzypienie tapicerki i plastików to nie usterka, więc oni mogą tylko doraźnie i GRZECZNOŚCIOWO coś doradzić... NORMALNIE JAK W FSO ZA PRL-u !!!

może trochę marudzę, może przesadzam, ale w porównaniu z jakościa np. SKODY (PRZEZ 7 LAT miałem felicje, ojciec jeżdzi nadal oktavią Z 2003 r.), dużo im w KIA jeszcze brakuje...

koledzy - pomóżcie co począć żeby mi ten fotel naprawili - już ich nawet listem do KIA MOTORS straszyłem - nie pomogło... a najgorsze jest to, że muszę im zawsze auto na conajmniej 2 dni zostawiać, a za zastępcze picanto każą sobie płacić ABONAMENT!!! w życiu się z czymś takim nie spotkałem!!!

A MOŻE KTOŚ CHCE KUPIĆ MOJEGO CEEDA? JAK SIE NIC NIE POPRAWI Z TYM SKRZYPIENIEM TO GO W LUTYM SPRZEDAM CHYBA...

help me !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

czy ktoś też miał taki feralny fotel i go już naprawił...?

pozdrawiam - posiadacz pechowego ceeda...

AUTOR WĄTKU
Hazael
 

02 sty 2008 22:25

JakÂą masz wersjĂŞ ceed'a i jaki silnik? Za ile chcesz go sprzedaĂŚ?

Avatar użytkownika
Ibanezq
Kierownik zmiany
 
Posty: 157
Dołączył(a): 18 lip 2007 18:49
Lokalizacja: Warszawa/Siedlce

Re: pomocy....

02 sty 2008 23:43

reality napisał(a):TRZESZCZĄCY I SKRZYPIĄCY NA NAJDROBNIEJSZEJ NAWET NIERÓWNOŚCI FOTEL KIEROWCY, KTÓRY W DODATKU RUSZA SIĘ PODCZAS DODAWANIA GAZU I HAMOWANIA - dokładnie to nie fotel się rusza ale jest jakby luz w oparciu - tragedia... trzeszczy jak babciny mebel - gdzieś na wysokości podparcia lędzwiowego...

i o tym właśnie chce wam napisac...

nie wiem co to jest - 2 razy byłem z tym na serwisie - nie naprawili - dla nich to nie jest usterka - w ogóle cały ten serwis KIA - tragedia !!!

miałem różne auta do tej pory, m.in. skody, toyoty, vw... od KIA chyba tylko serwis toyoty był gorszy..., ale to już inna historia i nie na to forum...

wracając do serwisu KIA: są słabi i aroganccy mechanicy - jak cała obsługa, nierzetelni, nie dotrzyzmują terminów i słowa, mają mierne umiejętności i wiadomości o ceedzie - parę razy ich zagiąłem (!!!) - ogólnie nie polecam ŁÓDZKIEGO SERWISU: KIA POKORSKI - tam na prawdę nabrałem życiowej "pokory" do całej motoryzacji... KATEGORYCZNIE ODRADZAM I NIE POLECAM TEGO DEALERA I TEGO SERWISU !!!

powiem szczerze - ceed jest fajnym i korzystnym cenowo autkiem z długą gwarancją - wygodnym, miłym w prowadzeniu, ale zupełnie niedopracowanym i niestety - kiepskiej jakości ma wszelkie wykończenia... jeśli serwis nic z tym nie zrobi - niestety chyba go sprzedam jak skończy pół roku... z żalem - ale trudno. jeśli auto z przebiegiem 4500 tyś km już tak skrzypi i trzeszczy to co będzie przy 100 tysiącach...? w dodatku serwis twierdzi ze skrzypienie tapicerki i plastików to nie usterka, więc oni mogą tylko doraźnie i GRZECZNOŚCIOWO coś doradzić... NORMALNIE JAK W FSO ZA PRL-u !!!

może trochę marudzę, może przesadzam, ale w porównaniu z jakościa np. SKODY (PRZEZ 7 LAT miałem felicje, ojciec jeżdzi nadal oktavią Z 2003 r.), dużo im w KIA jeszcze brakuje...

koledzy - pomóżcie co począć żeby mi ten fotel naprawili - już ich nawet listem do KIA MOTORS straszyłem - nie pomogło... a najgorsze jest to, że muszę im zawsze auto na conajmniej 2 dni zostawiać, a za zastępcze picanto każą sobie płacić ABONAMENT!!! w życiu się z czymś takim nie spotkałem!!!

A MOŻE KTOŚ CHCE KUPIĆ MOJEGO CEEDA? JAK SIE NIC NIE POPRAWI Z TYM SKRZYPIENIEM TO GO W LUTYM SPRZEDAM CHYBA...

help me !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

czy ktoś też miał taki feralny fotel i go już naprawił...?

pozdrawiam - posiadacz pechowego ceeda...


Dzwoń na Czyżewską i umawiaj się. Na prawdę warto sie przejechać do Wa-wy.
Ja kupiłem auto w Siedlcach bo mi lepszą cenę dali ale do serwisu jej tam nie oddam raczej. Amatorszczyzna i olewacki stosunek do klienta.

Avatar użytkownika
sensor
Nadworny Tester
 
Posty: 3202
Dołączył(a): 13 sie 2007 19:29
Lokalizacja: Fabryka Samochodów Drezdenko
Grupa: Wielkopolska

Re: pomocy....

03 sty 2008 11:38

reality napisał(a):TRZESZCZĄCY I SKRZYPIĄCY NA NAJDROBNIEJSZEJ NAWET NIERÓWNOŚCI FOTEL KIEROWCY, KTÓRY W DODATKU RUSZA SIĘ PODCZAS DODAWANIA GAZU I HAMOWANIA - dokładnie to nie fotel się rusza ale jest jakby luz w oparciu - tragedia... trzeszczy jak babciny mebel - gdzieś na wysokości podparcia lędzwiowego...

i o tym właśnie chce wam napisac...

nie wiem co to jest - 2 razy byłem z tym na serwisie - nie naprawili - dla nich to nie jest usterka - w ogóle cały ten serwis KIA - tragedia !!!

miałem różne auta do tej pory, m.in. skody, toyoty, vw... od KIA chyba tylko serwis toyoty był gorszy..., ale to już inna historia i nie na to forum...

wracając do serwisu KIA: są słabi i aroganccy mechanicy - jak cała obsługa, nierzetelni, nie dotrzyzmują terminów i słowa, mają mierne umiejętności i wiadomości o ceedzie - parę razy ich zagiąłem (!!!) - ogólnie nie polecam ŁÓDZKIEGO SERWISU: KIA POKORSKI - tam na prawdę nabrałem życiowej "pokory" do całej motoryzacji... KATEGORYCZNIE ODRADZAM I NIE POLECAM TEGO DEALERA I TEGO SERWISU !!!

powiem szczerze - ceed jest fajnym i korzystnym cenowo autkiem z długą gwarancją - wygodnym, miłym w prowadzeniu, ale zupełnie niedopracowanym i niestety - kiepskiej jakości ma wszelkie wykończenia... jeśli serwis nic z tym nie zrobi - niestety chyba go sprzedam jak skończy pół roku... z żalem - ale trudno. jeśli auto z przebiegiem 4500 tyś km już tak skrzypi i trzeszczy to co będzie przy 100 tysiącach...? w dodatku serwis twierdzi ze skrzypienie tapicerki i plastików to nie usterka, więc oni mogą tylko doraźnie i GRZECZNOŚCIOWO coś doradzić... NORMALNIE JAK W FSO ZA PRL-u !!!

może trochę marudzę, może przesadzam, ale w porównaniu z jakościa np. SKODY (PRZEZ 7 LAT miałem felicje, ojciec jeżdzi nadal oktavią Z 2003 r.), dużo im w KIA jeszcze brakuje...

koledzy - pomóżcie co począć żeby mi ten fotel naprawili - już ich nawet listem do KIA MOTORS straszyłem - nie pomogło... a najgorsze jest to, że muszę im zawsze auto na conajmniej 2 dni zostawiać, a za zastępcze picanto każą sobie płacić ABONAMENT!!! w życiu się z czymś takim nie spotkałem!!!

A MOŻE KTOŚ CHCE KUPIĆ MOJEGO CEEDA? JAK SIE NIC NIE POPRAWI Z TYM SKRZYPIENIEM TO GO W LUTYM SPRZEDAM CHYBA...

help me !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

czy ktoś też miał taki feralny fotel i go już naprawił...?

pozdrawiam - posiadacz pechowego ceeda...



normalnie jakbymja to pisał :D
fotel to w zasadzie małe miki albo wymienia albo poskręcają lepiej
też się obawiam tych 100tys km
ja właśnie pisze pismo do ASo a Ty mówisz że nie działają na nich pisma:(
no cuż wydam 2 zł na fax trudno

AUTOR WĄTKU
reality
 

...........

04 sty 2008 19:27

SENSOR - JA MUREM ZA TOBĄ - daj znac co wywalczyłeś z tymi skrzypiącymi fotelami i kokpitem! please!

AUTOR WĄTKU
reality
 

......

04 sty 2008 19:27

Ibanezq - dzieki za rade!

AUTOR WĄTKU
szabla
 

04 sty 2008 20:20

Jeżeli chodzi o ten fotel, to ja byłem z nim u Szymczyka na Połaczyńskiej.

Tam wytłumaczyli mi to trzeszczenie jako efekt działania aktywnego zagłówka...może jest w typ prawda, bo wciskając odcinek lędźwiowy, zagłówek faktycznie leci do przodu...Ale wydaje mi się że to lekka przesada

Avatar użytkownika
pioter
Grupa Trzymająca Władzę
 
Posty: 6522
Dołączył(a): 04 paź 2007 20:06
Lokalizacja: Ostróda
Grupa: Warmińsko-Mazurska
Model cee'd:
C3 SW, 1,5 Pb 160KM
2021, M

04 sty 2008 21:45

To kit Ci wstawili - aktywny zagłówek nie ma nic do trzeszczenia - efektem jego działania jest zmniejszenie ryzyka urazu kręgosłupa a nie trzaski.
Kia CEED 1,5 T-GDI M 160 KM 2021

była Kia cee'd 1,6 CRDI M+DFA 110 KM 2016

R.I.P. Kia cee'd 1,6 CVVT Opt 2009 (ex 2007 1,4 CVVT C+)

Błogosławieni Ci, którzy nie mają nic do powiedzenia, a mimo to milczą.

Następna strona
Powrót do Awaryjność, raporty z eksploatacji
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi / Wyświetlone
    Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 26 gości

Partnerzy

Części Kia

https://pesca-sklep.pl