Ankieta dotycząca awaryjności i usterek.

Problemy z cee'd'em oraz historia eksploatacji Waszych aut (raporty) / problems, drive reports

Moderator: Żandarmeria

Jak oceniasz swojego Cee'd-a pod względem awaryjności?

Na plus. Jestem bardzo zadowolony z mojego auta. Występują w nim drobne usterki "wieku dziecięcego" lecz nie są one dyskwalifikujące. Ponownie bym go kupił.
309
88%
Na minus. Spodziewałem się czegoś mniej awaryjnego. Lista usterek jest bardzo długa. Żałuję, że go kupiłem.
42
12%
 
Liczba głosów : 351
AUTOR WĄTKU
Maxx72
 

Ankieta dotycząca awaryjności i usterek.

02 gru 2007 13:20

Ankietę stworzyłem dlatego, aby w miarę miarodajnie ocenić poziom zadowolenia lub niezadowolenia z posiadania Ceed-a.
Dzięki niej dowiemy się ilu z nas ocenia ten samochód na + a ilu na -.
Mam nadzieję, że wyniki tej ankiety pomogą podjąć decyzję osobom(również mi :D ) planującym zakup Ceed-a.
Zapraszam do głosowania.

Avatar użytkownika
pioter
Grupa Trzymająca Władzę
 
Posty: 6510
Dołączył(a): 04 paź 2007 20:06
Lokalizacja: Ostróda
Grupa: Warmińsko-Mazurska
Model cee'd:
C3 SW, 1,5 Pb 160KM
2021, M

02 gru 2007 20:45

O, Sensor już głosował ... :mrgreen:
Kia CEED 1,5 T-GDI M 160 KM 2021

była Kia cee'd 1,6 CRDI M+DFA 110 KM 2016

R.I.P. Kia cee'd 1,6 CVVT Opt 2009 (ex 2007 1,4 CVVT C+)

Błogosławieni Ci, którzy nie mają nic do powiedzenia, a mimo to milczą.

AUTOR WĄTKU
AndrzejM
 

04 gru 2007 21:48

tak dużo klubowiczów a głosowało tylko 29 osób !!!! Głosować proszę :idea:

Avatar użytkownika
gbear
Grupa Trzymająca Władzę
 
Posty: 1289
Dołączył(a): 10 sie 2007 10:37
Lokalizacja: Wrocław
Grupa: Dolny Śląsk

04 gru 2007 21:56

podobna ankieta już była ...

ale nie zamykam, pytania inaczej sformułowane :twisted:
ADMIN - Antypatyczny Dreczyciel Masowo Inwigilowanych Niewiniatek :-)

Obrazek

AUTOR WĄTKU
siuto
 

05 gru 2007 07:27

czesc forumowiczow jescze autka nie ma i czeka na odbior
he he he

AUTOR WĄTKU
Maxx72
 

13 gru 2007 19:56

Ciekawy i raczej oczywisty wynik. :D
Zadowoleni 42:1 Niezadowoleni
clapping :mrgreen:

Avatar użytkownika
pioter
Grupa Trzymająca Władzę
 
Posty: 6510
Dołączył(a): 04 paź 2007 20:06
Lokalizacja: Ostróda
Grupa: Warmińsko-Mazurska
Model cee'd:
C3 SW, 1,5 Pb 160KM
2021, M

13 gru 2007 20:12

Ja bym to ujął inaczej: Zadowoleni 42:1 Sensor :mrgreen:
Kia CEED 1,5 T-GDI M 160 KM 2021

była Kia cee'd 1,6 CRDI M+DFA 110 KM 2016

R.I.P. Kia cee'd 1,6 CVVT Opt 2009 (ex 2007 1,4 CVVT C+)

Błogosławieni Ci, którzy nie mają nic do powiedzenia, a mimo to milczą.

AUTOR WĄTKU
AndrzejM
 

13 gru 2007 21:09

No ale głosów to raczej mało.Tylu klubowiczów a głosów raptem 43 :? :(

AUTOR WĄTKU
gucio33
 

14 gru 2007 11:20

Czysta rzeczywistość, na zlocie jeśli dojdzie do skutku statystyka będzie podobna .

Avatar użytkownika
sensor
Nadworny Tester
 
Posty: 3201
Dołączył(a): 13 sie 2007 19:29
Lokalizacja: Fabryka Samochodów Drezdenko
Grupa: Wielkopolska

14 gru 2007 14:40

jeszcze nie głosowałem :D

trochę mało pracyzyjna ankieta
bo to nie chodzi o to że sa te usterki -wszezie się zdarza ale sposób podchodzenia do tego firmi i całokształt firmy stale słysze że ceed to ich oczko w głowie i wszystko załatwią i co? jak szmate traktują klienta
narazie puki co to raczej drobiazgi POZA MALOWANIEM MASKi i jeszcze ci źle pomaluja i jeszcze teraz sie w pierś nie potrafia uderzyć ze spierd................... malowanie
myślicie że w toyocie albo hondzie się nie zdarzają usterki (bywam tez w obu ASo)
ale tam nikt nie mrygnie okiem że jest woda w lampie przyjęte do wiadomości za tydzięń tel z aso że lampy na półce i keidy panu pasuje podjechac na wymianę???? SZANUJĄ KILENTA i potem nie dziwne że gośc gośc ma 5 czy 10 letnią honde i przeglądy robi w ASo bo po co co gdzie indziej??/ taniej? niekoniecznie olej mniej niż w hurtowni, auto umyte odpicowane i pani po tygodniu zadzwoni z pytaniem czy wszystko po przeglądzie oki z autem - czy jakies zastrzezenia do przeglądu? i czy za 3 miesiące może sobie pozwolić zadzwonic przypomnieć że kończy się ubezpieczenie auta a oni mają super pakiet ful opcja za 3,7% wartości auta
o klientów trza dbać to się ma potem wiernych
a jak ktoś nie dba znaczy ma jeszcze za dobrze

puki co ja głos na NIE
ceed SW 2015 AT 1.6 CRDI L+
Carens 2018 1.6GDI M+

Avatar użytkownika
pioter
Grupa Trzymająca Władzę
 
Posty: 6510
Dołączył(a): 04 paź 2007 20:06
Lokalizacja: Ostróda
Grupa: Warmińsko-Mazurska
Model cee'd:
C3 SW, 1,5 Pb 160KM
2021, M

15 gru 2007 20:41

No to wyprzedziłęm fakty :D
Kia CEED 1,5 T-GDI M 160 KM 2021

była Kia cee'd 1,6 CRDI M+DFA 110 KM 2016

R.I.P. Kia cee'd 1,6 CVVT Opt 2009 (ex 2007 1,4 CVVT C+)

Błogosławieni Ci, którzy nie mają nic do powiedzenia, a mimo to milczą.

Avatar użytkownika
sensor
Nadworny Tester
 
Posty: 3201
Dołączył(a): 13 sie 2007 19:29
Lokalizacja: Fabryka Samochodów Drezdenko
Grupa: Wielkopolska

18 gru 2007 08:25

8-)

AUTOR WĄTKU
Błażej
 

26 lut 2009 15:15

RAPORT Z PIERWSZEJ JAZDY
Witam,
Wczoraj odbyłem pierwszą jazdę moim ceed-em ( model rocznikowy 2009 ) i chciałbym się podzielić swoimi uwagami na ten temat. Porównam do swojego poprzedniego samochodu ( Nissan Almera 1,5 dci sedan)ponieważ może być to miarodajne.
Wyposażenie - W ceed mam za mniejsze pieniądze więcej. Na razie brakuje mi modułu domykania szyb po zatrzymaniu.
Wnętrze - Teraz mam więcej miejsca zarówno z przodu jak i siedząc na tylnej kanapie - tu o wiele więcej miejsca na nogi a i siedzi się wyżej. Rozmieszczenie przełączników logiczne w obu samochodach . W ceedzie jest mniejsza kierownica ale za to ze sterowaniem - do czego służy przycisk MODE - po naciśnięciu nic się nie dzieje. Ustawienie pozycji kierowcy teraz SUPER ( pisaliście o możliwościu przekładania nóg pod kierownicą, sprawdziłem jest OK 1,90 cm wzrostu) Wspomaganie i skrętość samochodu dużo lepsza w Kiance. Lusterka boczne - widoczność do tyłu wręcz panoramiczna.
Przyspieszenie -
Na 1 biegu wygrywa Nissan ( może to jeszcze za wcześnie - niecałe 100 km przejechanych)
na pozostałych Kia - Formuła 1 do Trabanta.
Trzymanie się drogi/twardość zawieszenia - tak jak pisaliście zawieszenie jest twardsze ale dzięki większemu rozstawu osi mniej odczuwam nierówności.
Wyciszenie - Mimo braku wyciszenia na pokrywie silnika ( podobno zmiana w roczniku modelowym 2009 ) jest dużo ciszej niż w Nissanie i to w całym zakresie obrotów ( 900 - 3200) narazie niedociskam. Samochodzik reaguje na naciskanie pedałów wręcz intuicyjnie w szczególności hamulce - to chyba znajduje potwierdzenie w informacjach o wypadkach jakie niektórzy zaliczyli - większość to zaparkowanie w tyle.
Bagażnik - trochę mniejszy ale za to ustawniejszy - w nissanie pałąki wchodziły w przestrzeń oraz nadkola zmniejszały ustawność.
To chyba narazie tyle z "gorących" uwag.
Pozdrawiam :roll:

AUTOR WĄTKU
Piotr13
 

26 lut 2009 15:45

<span>Błażej</span> napisał(a):do czego służy przycisk MODE - po naciśnięciu nic się nie dzieje.

Służy do przejścia między radiem, cd/mp3, aux.

Głoś oddany na "+" :D oczywiście.
Ostatnio edytowano 26 lut 2009 16:35 przez Piotr13, łącznie edytowano 1 raz

AUTOR WĄTKU
kris
 

26 lut 2009 16:01

głos oddany :wink:
na "+" :roll:

AUTOR WĄTKU
pitern
 

26 lut 2009 16:06

A kto glosowal na - i dlaczego przyznac sie

AUTOR WĄTKU
mziutek
 

26 lut 2009 16:08

<span>BÂłaÂżej</span> napisał(a):do czego służy przycisk MODE - po naciśnięciu nic się nie dzieje


Ten przycisk zmienia źródło dźwięku: RADIO > CD > USB > AUX > RADIO > itd.
Jeśli nie ma płyty w odtwarzaczu ani pendrive'a w gnieździe USB to naciskanie MODE nic nie daje, bo nie ma czego zmieniać.

Avatar użytkownika
linsky
Kierownik zmiany
 
Posty: 177
Dołączył(a): 04 cze 2008 08:23
Lokalizacja: Małkinia Górna

26 lut 2009 16:16

Na "-" głosowali właściciele Golfów i inna konkurencja :twisted:
Żyj i pozwól żyć innym!!!

Avatar użytkownika
sensor
Nadworny Tester
 
Posty: 3201
Dołączył(a): 13 sie 2007 19:29
Lokalizacja: Fabryka Samochodów Drezdenko
Grupa: Wielkopolska

26 lut 2009 18:21

pse pana a ja mam już 2 ceeda moge znów zagłosować :roll:
ceed SW 2015 AT 1.6 CRDI L+
Carens 2018 1.6GDI M+

AUTOR WĄTKU
novee
 

26 lut 2009 19:34

<span>sensor</span> napisał(a):trochę mało pracyzyjna ankieta
bo to nie chodzi o to że sa te usterki -wszezie się zdarza ale sposób podchodzenia do tego firmi i całokształt firmy stale słysze że ceed to ich oczko w głowie i wszystko załatwią i co? jak szmate traktują klienta
narazie póki co to raczej drobiazgi POZA MALOWANIEM MASKi i jeszcze ci źle pomaluja i jeszcze teraz sie w pierś nie potrafia uderzyć ze spierd................... malowanie
myślicie że w toyocie albo hondzie się nie zdarzają usterki (bywam tez w obu ASo)
ale tam nikt nie mrygnie okiem że jest woda w lampie przyjęte do wiadomości za tydzięń tel z aso że lampy na półce i keidy panu pasuje podjechac na wymianę???? SZANUJĄ KILENTA i potem nie dziwne że gośc gośc ma 5 czy 10 letnią honde i przeglądy robi w ASo bo po co co gdzie indziej??/ taniej? niekoniecznie olej mniej niż w hurtowni, auto umyte odpicowane i pani po tygodniu zadzwoni z pytaniem czy wszystko po przeglądzie oki z autem - czy jakies zastrzezenia do przeglądu? i czy za 3 miesiące może sobie pozwolić zadzwonic przypomnieć że kończy się ubezpieczenie auta a oni mają super pakiet ful opcja za 3,7% wartości auta
o klientów trza dbać to się ma potem wiernych
a jak ktoś nie dba znaczy ma jeszcze za dobrze

Podpisuję się ręcami i nogamy :D
Moje ASO Hondy które znam od już 11 lat to inna planeta w porównaniu ze znanymi mi ASO Kia. W Toyocie jak miałem Corollę były awantury, ale usterki usuwali, a w ASO Kia już nawet mi się tych pomniejszych zgłaszać nie chce, bo różnica taka że najwyżej nową bajkę usłyszę dlaczego TTTM.
Ale jutro jadę na wymianę łączników stabilizatora, zobaczę przy okazji czy mi parę innych stuków puków naprawią.

Następna strona
Powrót do Awaryjność, raporty z eksploatacji

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 22 gości

Partnerzy

Części Kia

https://pesca-sklep.pl