Sygnalizacja niezapiętych pasów i krzywa kolumna kierownicy

Problemy z cee'd'em oraz historia eksploatacji Waszych aut (raporty) / problems, drive reports

Moderator: Żandarmeria

AUTOR WĄTKU
twec
 

Re: Sygnalizacja niezapiętych pasów

19 kwi 2013 13:23

gobain napisał(a):Nie dziala klima .Dziwny "swist, gwizd" slychac w samochodzie dochodzacy z podszybia .Jakas gabka czy uszczelka wylazi przy podszybiu .Fotel pasażera, czujnik pasów raz dziala raz nie. Kierownica i kolumna kierownicy. Najzabawniejsze jest to ze robia z czlowieka idiote ktory nie ma nic innego do roboty tylko wymyslac usterki i zjawiac sie u nich aby naprawiali .Sory za pisownie ale pisze z telefonu bo wlasnie jestem w serwisie .Mozna powiedziec ze macie relacje live

Ta gabka, o której piszesz wystaje chyba w każdym egzemplarzu. U mnie też tak jest. To (chyba?) normalne.

Moze ktos jeszcze to sprawdzi?

Generalnie uwazam, ze musi byc gdzies strata na jakosci, bo cena jest za dobra, jak na taki samochód. Ja mam wersje "M". Moze w wyzszych jest nieco lepiej, bo jednak raz, ze drosze, a dwa, ze po prostu inne materialy do wykonecznia.

Co ciekawe, ja np. jade jutro do Pateckiego w Krakowie wymieniac na gwarancji zamek klapki wlewu paliwa. Troche sie boje, bo wiem, ze jeszcze nigdy tego nie robili, ale mam nadzieje, ze pojdzie im sprawnie. Sytuacja jest natomiast taka, ze ta klapka u mnie po prostu odstaje. I to widac golym okiem. Skad to sie wzielo? Pojecia nie mam... Ale nie bylo tak od poczatku i tego jestem pewien.

Avatar użytkownika
marceed
Weteran
 
Posty: 1147
Dołączył(a): 22 gru 2010 12:52
Grupa: Wielkopolska
Model cee'd:
C2 HB, 1.6 GDi Pb 135KM
2012, L + FUN

Re: Sygnalizacja niezapiętych pasów

19 kwi 2013 14:55

Zróbcie zdjęcia waszych usterek to sprawdzę u siebie.
Zrobię chyba swoim okiem rentgen auta, jak coś znajdę to zapodam fotki :pałka
A cena to może niska tylko w PORÓWNANIU z innymi kompaktami.
50-70kzł (w zależności od wersji i opcji) to wg mnie nie jest mało :pałka
Obrazek

AUTOR WĄTKU
twec
 

Re: Sygnalizacja niezapiętych pasów

19 kwi 2013 15:33

Cena oczywiście w porównaniu do innych ;). Ja generalnie się tym nie martwię, bo wychodzę z założenia, że usterki są wszędzie. Kwestia tylko tego, jak sie je likwiduje. To moja pierwsza KIA, więc na razie niewiele mogę powiedzieć. Początkowo zacząłem ją serwisować w krakowskim Inter Auto - z niewiedzy. Teraz już wiem, że choćby się paliło, to nie wolno tam jechać, bo samochodu nic dobrego nie spotka. Wręcz przeciwnie. Przeniosłem się do Pateckiego i po pierwszej wizycie pozytywnie. Jutro druga. Zobaczymy.

To co na tę chwilę mogę napisać na pewno, to trzeba znaleźć dobry serwis (zapewne nic odkrywczego) i:

- wystrzegać się Inter Auto w Krakowie jak ognia (kłamią, oszukują - temat rzeka; np. do dzisiaj są mi dłużni pełny bank benzyny, ale już zrezygnowałem z upominania się o to - kierownik salonu mnie już zaczął unikać po prostu),
- tylko w razie nagłej konieczności jechać do BDG w Tarnowie - prezentują bardzo "olewczy" stosunek do klienta, a sam serwis nie wygląda profesjonalnie (subiektywne odczucie);
- w Krakowie można sprawdzić Pateckiego i ew. Filipowicza (znajomy serwisuje tam Sportage i chwali - ja nie mam doświadczeń).

AUTOR WĄTKU
gobain
 

Re: Sygnalizacja niezapiętych pasów

19 kwi 2013 19:49

Więc tak panowie teraz opiszę jak się skończyła wizyta w salonie
-Obudowa kierownicy - naprawiona
-fotel pasażera - naprawiony
-dziwny szum świst gwizd jak się okazało klimatyzacja - naprawione
-wychodząca gąbka przy podszybiu jest to izolacja która nie dopuszcza aby o szybę stukał ten plastik na wybojach ( kazałem to zostawić jak jest)
Co prawda z usunięcia usterek jestem zadowolony ale samo podejście serwisu do mnie nie do końca . Owszem wszyscy grzeczni i tak dalej ale mimo że po raz drugi byłem z tymi samymi usterkami u nich starali mi się wmówić że wszystko jest ok , np: Kierownica i obudowa bloku kierownicy że jest krzywo, usłyszałem że to jest w normie bo dopuszczalne odchylenie to 5% temat został zamknięty kiedy ostro powiedziałem żeby przestali ze mnie robić idiotę bo to nie mój pierwszy samochód i w żadnym wcześniej kierownicy nie miałem krzywo. Dopiero wtedy usłyszałem że to naprawią
Jeśli chodzi o fotel to też żonie kazali siedzieć na "baczność" że za płytko siada w fotelu że to fotele kubełkowe trzeba siedzieć głęboko itp itp Dopiero kiedy usiadłem ja czyli 100 kg żywca i fotel raz działał raz nie usłyszałem naprawimy
Jeśli chodzi o klimę podeszli do tematu bez słowa i naprawili
Poza tym kilka razy dano mi do zrozumienia że jestem dziwnym klientem który czepia się drobiazgów . Dopiero kiedy serwisant mnie zawołał i powiedział żebym sobie kierownice ustawił tak jak chcę nerwy mi puściły . Zapytałem wprost czy uważa mnie za jakiegoś kretyna lub debila ( autentycznie tak ich już odbierałem) który wyszukuje sobie usterek tylko po to aby jechać 30 km w jedną stronę i spędzić cały dzień w ich serwisie dla przyjemności . Po tej rozmowie sprawy potoczyły się szybko Na koniec usłyszałem że mają nadzieję że nie zrezygnuję z ich serwisu i ponownie ich odwiedzę (prawdę mówiąc nie mam alternatywy)
Usunięcie wszystkich usterek trwało 3 godziny . Od odebrania samochodu z salonu minęło 2 tygodnie i dzisiaj był pierwszy dzień kiedy mogłem naprawdę cieszyć się z zakupu nowego auta

P.S
Jeśli ktoś ma pytania jak usuneli usterki to pytać postaram się odpowiedzieć na pytania w miarę możliwości

Avatar użytkownika
marceed
Weteran
 
Posty: 1147
Dołączył(a): 22 gru 2010 12:52
Grupa: Wielkopolska
Model cee'd:
C2 HB, 1.6 GDi Pb 135KM
2012, L + FUN

Re: Sygnalizacja niezapiętych pasów

20 kwi 2013 09:30

Co ci zrobili z obudową kierownicy? Pisałeś na początku o krzywej kolumnie.
Wychodząca gąbka wewnątrz czy na zewnątrz? Zauważyłem wewnątrz u siebie po stronie kierowcy :pałka
Obrazek

AUTOR WĄTKU
gobain
 

Re: Sygnalizacja niezapiętych pasów

20 kwi 2013 09:48

Twierdzili ze problem byl w obudowie (krzywo zamocowana z przelacznikami swiatel i wycieraczek na kolumnie ) mocowana ona jest w 6 miejscach na kolumnie kierownicy a jako ze pierwszy raz mieli z tym problem nie potrafili z nim sobie poradzic i jak to powiedzial musieli potrenowac na rozebranej kolumbie .Co do gabki wychodzi mi na zewnatrz jako ze jest to w co drugim ceed-zie kazalem zostawic jak jest. Jej zadanie to nidopuszczenie stukania plastiku o szybe . Sory ale pisze z telefonu

Avatar użytkownika
marceed
Weteran
 
Posty: 1147
Dołączył(a): 22 gru 2010 12:52
Grupa: Wielkopolska
Model cee'd:
C2 HB, 1.6 GDi Pb 135KM
2012, L + FUN

Re: Sygnalizacja niezapiętych pasów

20 kwi 2013 13:07

gobain napisał(a):Twierdzili ze problem byl w obudowie (krzywo zamocowana z przelacznikami swiatel i wycieraczek na kolumnie ) ...

Wcześniej pisaliśmy właśnie o tym :pałka ;)
marceed napisał(a):Właśnie jestem po oględzinach i doszedłem do ciekawego spostrzeżenia. Otóż, obudowa przełączników kierunkowskazów nie jest stabilna i lekko pod wpływem siły rąk da się ją obrócić w lewo lub w prawo.
(...)Co wy na to :?? :fiu :fiu

ruszok napisał(a):Ją się da wykrzywić, ale to nie rozwiązuje Twojego problemu przecież.

Ciekawe jak z tym problemem poradził sobie kol. CareK :??
Obrazek

AUTOR WĄTKU
CareK
 

Re: Odp: Sygnalizacja niezapiętych pasów

20 kwi 2013 13:07

Gobain a co z kierownicą i tym, że żeby jechać prosto musisz mieć kierownicę skręconą lekko w lewo?

Wysyłane z mojego GT-I9100 za pomocą Tapatalk 2

AUTOR WĄTKU
gobain
 

Re: Sygnalizacja niezapiętych pasów

20 kwi 2013 16:33

Kierownicę też naprawili, jest idealnie prosto ale niestety nie wiem jak to zrobili. Ustawiali ją według poziomicy.

AUTOR WĄTKU
CareK
 

Re: Sygnalizacja niezapiętych pasów i krzywa kolumna kierown

22 kwi 2013 07:45

OK, ja w takim razie muszę się umówić z serwisem.

Umówiłem się na najbliższy piątek, przy okazji trasy do Czeladzi. Mają popatrzeć. Jeśli będzie to wymagało dłuższego pobytu to umówię się na inny termin.

AUTOR WĄTKU
gobain
 

Re: Sygnalizacja niezapiętych pasów i krzywa kolumna kierown

26 kwi 2013 10:33

CareK , dzisiaj piątek :) więc daj znać co u Ciebie wymyślili

AUTOR WĄTKU
CareK
 

Re: Odp: Sygnalizacja niezapiętych pasów i krzywa kolumna ki

26 kwi 2013 15:02

Właśnie czekam w serwisie. Powiedzieli, że ta kierownica to zbieżność. Niby mają ustawić. Najpierw powiedzieli, że tego nie obejmuje gwarancja i mam zapłacić. Po moim sprzeciwie łaskawie stwierdzili, że zrobią za darmo, bo kupiłem u nich. No zobaczymy.

Wysyłane z mojego GT-I9100 za pomocą Tapatalk 2

AUTOR WĄTKU
gobain
 

Re: Sygnalizacja niezapiętych pasów i krzywa kolumna kierown

27 kwi 2013 05:05

Dziwne . W moim wypadku przed ustawianiem kierownicy sprawdzali zbieżnośc i wyszła idealnie , jak widać dwa serwisy i dwie opinie

AUTOR WĄTKU
Deevs
 

Re: Sygnalizacja niezapiętych pasów i krzywa kolumna kierown

07 maja 2013 12:41

Czy ta gąbka, o której wspominacie wystaje u was na całej długości szyby, czy tylko po stronie kierowcy (tak na oko na długości 30-40cm od lewego słupka)?

AUTOR WĄTKU
gobain
 

Re: Sygnalizacja niezapiętych pasów i krzywa kolumna kierown

11 maja 2013 21:24

U mnie jest tak jak opisales ty czyli strona kietowcy około 20- 30 cm

AUTOR WĄTKU
pafnucy7
 

Re: Sygnalizacja niezapiętych pasów i krzywa kolumna kierown

13 maja 2013 14:19

Witam
Kolego Gobain, niestety i w mojej kijance ceed SW 2012 wystepuje problem z tylnymi siedzeniami i czujnikami, dzisiaj testowalem :( czy wiesz moze co naprawiali bo planuje wizyte w serwisie w przyszlym tygodniu. Pozdrawiam i dzieki z gory za info.

Avatar użytkownika
marceed
Weteran
 
Posty: 1147
Dołączył(a): 22 gru 2010 12:52
Grupa: Wielkopolska
Model cee'd:
C2 HB, 1.6 GDi Pb 135KM
2012, L + FUN

Re: Sygnalizacja niezapiętych pasów i krzywa kolumna kierown

15 maja 2013 08:30

CareK napisał(a):... Powiedzieli, że ta kierownica to zbieżność. Niby mają ustawić. ...

W nowym samochodzie :szok
Deevs napisał(a):Czy ta gąbka, o której wspominacie wystaje u was na całej długości szyby, czy tylko po stronie kierowcy (tak na oko na długości 30-40cm od lewego słupka)?

Zrób zdjęcia jeśli możesz. U mnie trochę wystaje wewnątrz od strony kierowcy, ale nie do końca jestem przekonany, że piszemy o tym samym :/
Obrazek

AUTOR WĄTKU
Deevs
 

Re: Sygnalizacja niezapiętych pasów i krzywa kolumna kierown

15 maja 2013 13:34

Podejrzewam, że o tym samym :), spróbowałem przed chwilą zrobić fotę telefonem, ale nie widać za wiele, za duży kontrast. Zresztą tą gąbkę to ja zauważyłem dopiero po 4 miesiącach, jak zaczeło mocnej słońce świecić. Niemniej, niedawno spytałem o to w salonie i powiedzieli, że tak ma być i w pozostałych 'kijach' jest tak samo, uwierzyłem im na słowo i mówiąc szczerze nie chce mi się sprawdzać, ale wpisy pozostałych użytkowników zdają się to potwierdzać.

AUTOR WĄTKU
twec
 

Re: Sygnalizacja niezapiętych pasów i krzywa kolumna kierown

15 maja 2013 15:20

U mnie też jest. Miałem wcześniej zastępczego 1.4 DOHC i też była. Stąd pewnie we wszystkich jest.

AUTOR WĄTKU
gobain
 

Re: Sygnalizacja niezapiętych pasów i krzywa kolumna kierown

16 maja 2013 05:05

pafnucy7 napisał(a):Witam
Kolego Gobain, niestety i w mojej kijance ceed SW 2012 wystepuje problem z tylnymi siedzeniami i czujnikami, dzisiaj testowalem :( czy wiesz moze co naprawiali bo planuje wizyte w serwisie w przyszlym tygodniu. Pozdrawiam i dzieki z gory za info.


W moim wypadku wymienili przedni fotel .W Twoim jest inny problem , z przodu czujnik pasów jest w siedzisku , z tyłu natomiast czujnik jest w zapięciach . Mało tego żeby Ci pasy sygnalizowało z tyłu nie wystarczy usiąść , muszą zostać zapięte a następnie w czasie jazdy jak zostaną wypięte zacznie ci sygnalizować to dżwiękowo . Jeśli ktoś z tyłu usiądzie a nie zapnie pasów to nie będzie sygnalizacji

Poprzednia stronaNastępna strona
Powrót do Awaryjność, raporty z eksploatacji
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi / Wyświetlone
    Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 12 gości

Partnerzy

Części Kia

https://pesca-sklep.pl