Sygnalizacja niezapiętych pasów i krzywa kolumna kierownicy

Problemy z cee'd'em oraz historia eksploatacji Waszych aut (raporty) / problems, drive reports

Moderator: Żandarmeria

AUTOR WĄTKU
CareK
 

Re: Sygnalizacja niezapiętych pasów

11 kwi 2013 14:44

Jeżeli chodzi o kierownicę i blok to nic nie zrobili mam rozumieć?

AUTOR WĄTKU
gobain
 

Re: Sygnalizacja niezapiętych pasów

11 kwi 2013 16:30

Zupełnie nic nie poprawiali .Owszem rozebrali obudowę i chcieli to przestawić ale więcej już się nie da i zostało w zasadzie jak było po czym usłyszałem ten typ tak ma

AUTOR WĄTKU
Woody
 

Re: Sygnalizacja niezapiętych pasów

11 kwi 2013 17:07

Standard w ASO jak nie wiedzą/umieją to zawsze jest stwierdzenie TTTM.

Avatar użytkownika
ruszok
Żandarmeria
 
Posty: 4199
Dołączył(a): 17 lip 2010 06:34
Lokalizacja: Katowice
Grupa: GOP- Górny Śląsk
Model cee'd:
C3 SW, 1,4 TGDi Pb 140KM
2019, L + BL

Re: Sygnalizacja niezapiętych pasów

11 kwi 2013 21:23

Pokaż fotki, że TTTNieM.
......:::: BYŁA: KIA CEE'D HB 1.6 CRDi 16V 115 COMFORT+ 2010 ::::......
......:::: KIA CEED SW 1.4 TGDi L+BL 2019 ::::......

Avatar użytkownika
marceed
Weteran
 
Posty: 1147
Dołączył(a): 22 gru 2010 12:52
Grupa: Wielkopolska
Model cee'd:
C2 HB, 1.6 GDi Pb 135KM
2012, L + FUN

Re: Sygnalizacja niezapiętych pasów

12 kwi 2013 08:29

CareK napisał(a):Fakt, próbowałem to obracać przy niezwolnionym mechaniźmie. Po pracy spróbuję ze zwolnionym. ..

I jak, udało się ustawić?
Obrazek

AUTOR WĄTKU
CareK
 

Re: Sygnalizacja niezapiętych pasów

12 kwi 2013 09:47

Niestety nie. Zwolniłem mechanizm i dość mocno (mam trochę krzepy w rękach) próbowałem obrócić w prawo całą tą osłonę (chwytałem jedną ręką od góry, drugą od dołu), ale ani drgnęło.

Avatar użytkownika
ruszok
Żandarmeria
 
Posty: 4199
Dołączył(a): 17 lip 2010 06:34
Lokalizacja: Katowice
Grupa: GOP- Górny Śląsk
Model cee'd:
C3 SW, 1,4 TGDi Pb 140KM
2019, L + BL

Re: Sygnalizacja niezapiętych pasów

12 kwi 2013 10:16

Ją się da wykrzywić, ale to nie rozwiązuje Twojego problemu przecież.
......:::: BYŁA: KIA CEE'D HB 1.6 CRDi 16V 115 COMFORT+ 2010 ::::......
......:::: KIA CEED SW 1.4 TGDi L+BL 2019 ::::......

Avatar użytkownika
marceed
Weteran
 
Posty: 1147
Dołączył(a): 22 gru 2010 12:52
Grupa: Wielkopolska
Model cee'd:
C2 HB, 1.6 GDi Pb 135KM
2012, L + FUN

Re: Sygnalizacja niezapiętych pasów

12 kwi 2013 12:27

ruszok napisał(a):Ją się da wykrzywić, ale to nie rozwiązuje Twojego problemu przecież.

Na 100%, i nie trzeba dużej siły użyć :fiu
Obrazek

AUTOR WĄTKU
gobain
 

Re: Sygnalizacja niezapiętych pasów

12 kwi 2013 14:39

W moim wypadku żadna siła tego nie poprawi a też próbowałem. Prawda jest taka że z serwisu wyjechałem z dodatkową usterką (podczas odpalenia silnika słychać "świst, gwizd" Którego wcześniej nie było a który utrzymuje się podczas całej pracy silnika) i 2 z którymi u nich byłem i mi nie naprawiono. Samochód ma 7 dni i zupełnie nie wiem, co zrobić. W poniedziałek jadę do rzeczoznawcy, który samochód oglądał przed serwisem (sporządził notkę i zrobił zdjęcia). Był obecny podczas naprawy i powiedział, że więcej nie są w stanie tego poprawić bez ingerenci w konstrukcję pojazdu (musieli by, rozwiercać uchwyty trzymające korpus kierownicy) wystawi raport czy usterki zostały usunięte. Dodatkowo żona dzisiaj była u rzecznika praw konsumenta, dowiedziała się, że wypuszczenie samochodu z salonu bez działającego czujnika pasażera jest usterką zagrażająca zdrowiu lub życia nie wspominając o bloku kierownicy. Powiedziała też, że raczej bez sądu się nie obejdzie mało prawdopodobne żeby starali się to zrobić polubownie, jeśli nie usuną usterek. Po głowie już mi chodzi nawet napisanie np do tv turbo

CareK- wybierasz się do serwisu ze swoją usterką ?

AUTOR WĄTKU
CareK
 

Re: Sygnalizacja niezapiętych pasów

12 kwi 2013 17:28

gobain: Z racji tego, że do serwisu mam kawałek to po I - muszę wziąć urlop, po II - umówić się z nimi konkretnie. Początkiem przyszłego tygodnia wyślę im maila (salonowi, gdzie kupowałem pojazd, tj. Tarnów) i opiszę usterkę. Zobaczymy co odpiszą.

Wysłałem im dzisiaj maila ze zdjeciami i opisem problemu. Zobaczymy co odpiszą.

Avatar użytkownika
marceed
Weteran
 
Posty: 1147
Dołączył(a): 22 gru 2010 12:52
Grupa: Wielkopolska
Model cee'd:
C2 HB, 1.6 GDi Pb 135KM
2012, L + FUN

Re: Sygnalizacja niezapiętych pasów

15 kwi 2013 14:14

gobain napisał(a):Dzisiaj jadąc przyglądałem się kierownicy, chcąc jechać prosto kierownica musi być minimalnie skręcona w lewo tak jak cały blok, nie jest wielki ten skręt ale jest. Jak jest u was ? Możecie to sprawdzić

Sprawdziłem dokładnie i u mnie jadąc prosto kierownica jest prosto, więc zakładam że problem który ty masz u mnie nie występuje.
Ale jak tak przypatrzę się na kierownicę względem prędkościomierza to jest ona jakby przesunięta bardziej na prawą stronę :(
Możecie sprawdzić u siebie? Czy to tylko moje odczucia?
ps. Jakby co, nie noszę jeszcze okularów :ha
Obrazek

AUTOR WĄTKU
twec
 

Re: Sygnalizacja niezapiętych pasów

15 kwi 2013 15:12

Panowie, z ciekawości sprawdziłem i mam tak samo. Tj. szczelina z lewej strony jest większa niż z prawej. Przez 11k kilometrów natomiast tego nie wyłapałem, co nasuwa jeden wniosek - jak chcę jechać prosto, to mam kierownicę prosto ;).

AUTOR WĄTKU
CareK
 

Re: Sygnalizacja niezapiętych pasów

18 kwi 2013 08:50

Pisali / dzwonili do mnie z salonu KIA Tarnów. Powiedzieli, że ze zdjęć nic nie mogą powiedzieć i zapraszają do serwsiu. Wypada mi się na dany termin umówić po prostu i już...

Avatar użytkownika
marceed
Weteran
 
Posty: 1147
Dołączył(a): 22 gru 2010 12:52
Grupa: Wielkopolska
Model cee'd:
C2 HB, 1.6 GDi Pb 135KM
2012, L + FUN

Re: Sygnalizacja niezapiętych pasów

18 kwi 2013 11:37

Ciekawe do jakich wniosków dojdą panowie z aso? :fiu
Obrazek

AUTOR WĄTKU
CareK
 

Re: Sygnalizacja niezapiętych pasów

18 kwi 2013 11:56

Najpierw zobaczmy co koledze gobain powiedzą. Ma jutro zdaje się znów do serwisu jechać.

AUTOR WĄTKU
gobain
 

Re: Sygnalizacja niezapiętych pasów

18 kwi 2013 15:42

Pewnie to samo co ostatnio "ten typ tak ma" Swoją drogą trafił mi się znakomity egzemplarz co drugi dzień nowa usterka

AUTOR WĄTKU
twec
 

Re: Sygnalizacja niezapiętych pasów

19 kwi 2013 08:04

A co to jeszcze się z nim dzieje?

AUTOR WĄTKU
gobain
 

Re: Sygnalizacja niezapiętych pasów

19 kwi 2013 10:28

Nie dziala klima .Dziwny "swist, gwizd" slychac w samochodzie dochodzacy z podszybia .Jakas gabka czy uszczelka wylazi przy podszybiu .Fotel pasażera, czujnik pasów raz dziala raz nie. Kierownica i kolumna kierownicy. Najzabawniejsze jest to ze robia z czlowieka idiote ktory nie ma nic innego do roboty tylko wymyslac usterki i zjawiac sie u nich aby naprawiali .Sory za pisownie ale pisze z telefonu bo wlasnie jestem w serwisie .Mozna powiedziec ze macie relacje live

AUTOR WĄTKU
CareK
 

Re: Sygnalizacja niezapiętych pasów

19 kwi 2013 10:45

Mnie najbardziej interesuje sytuacja z kierownicą i brakiem równoległości, więc kolego pisz na bieżąco.

Avatar użytkownika
michal55yh
Asystent Kierownika
 
Posty: 324
Dołączył(a): 31 mar 2012 13:46
Lokalizacja: Lubań
Grupa: Dolny Śląsk
Marka i model samochodu: Kia Sportage

Re: Sygnalizacja niezapiętych pasów

19 kwi 2013 10:46

gobain napisał(a):Najzabawniejsze jest to ze robia z czlowieka idiote ktory nie ma nic innego do roboty tylko wymyslac usterki i zjawiac sie u nich aby naprawiali .


Większość ASO tak się zachowuje (są jednak wyjątki), klient ważny ten, co kupuje auto, później martw się sam.
Kia Sportage 1.6 MHEV DCT GT-Line
Skradziona Kia Stinger 2.0 GT-Line :szok:
EX Kia Optima 1.7CRDI A/T XL MY2015
EX Kia cee'd 1.4CRDI M MY2013
EX Kia Sportage 1.7CRDI M MY2012

mojasportage.pl

Poprzednia stronaNastępna strona
Powrót do Awaryjność, raporty z eksploatacji
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi / Wyświetlone
    Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 8 gości

Partnerzy

Części Kia

https://pesca-sklep.pl