Błędne wskazania poziomu paliwa

Problemy z cee'd'em oraz historia eksploatacji Waszych aut (raporty) / problems, drive reports

Moderator: Żandarmeria

AUTOR WĄTKU
sirhuxley
 

Błędne wskazania poziomu paliwa

08 lis 2012 10:35

Witam,

ostatnio miałem taką sytuację: po zatankowaniu połowy baku, wskazówka jak i wyświetlacz pokazując właściwy poziom i zasięg kilometrów, utwierdziły mnie w przekonaniu, iż właśnie tyle przejadę. Na wyświetlaczu ustawiam zawsze średnie spalanie. Po jakimś czasie zwróciłem uwagę, że jeżdżąc jakiś czas wskazówka oraz wyświetlacz komputera pokazują wciąż ten sam poziom paliwa.
Słyszałem o " padających zegarach" w ceed'ach z 2007.
Czy wymiana zegarów jest jedyną i słuszną drogą do eliminacji usterki ?

pzdr

Avatar użytkownika
Gizmo121
Grupa Trzymająca Władzę
 
Posty: 5406
Dołączył(a): 09 wrz 2008 10:20
Lokalizacja: Warszawa Bielany
Grupa: Mazowiecka
Model cee'd:
C1 SW, 1,6 ON 115KM
2008, Optimum

Re: Błędne wskazania poziomu paliwa

08 lis 2012 11:38

sirhuxley napisał(a): Po jakimś czasie zwróciłem uwagę, że jeżdżąc jakiś czas wskazówka oraz wyświetlacz komputera pokazują wciąż ten sam poziom paliwa.

A to nie jest wina pływaka w zbiorniku - skoro cały czas masz ten sam poziom paliwa :?? :o
Pozdrawiam Wojtek ( KIA Cee'd SW 1,6 CRDI 115KM optimum 5K 09'2008 ) WRC- Warcy , Rycy , Csescy ale (dużo) nie rdzewieje :)

AUTOR WĄTKU
hacker
 

Re: Błędne wskazania poziomu paliwa

08 lis 2012 12:02

Czy komputer cały czas pokazuje ten sam dystans jaki możesz przejechać na baku? Pozostałe wskazania też wiszą czy wszystko działa?

AUTOR WĄTKU
sirhuxley
 

Re: Błędne wskazania poziomu paliwa

08 lis 2012 12:33

No właśnie w tym rzecz, że komputer po zatankowaniu pokazywał dystans (załóżmy 200 km) i w miarę upływu czasu i pokonywania kolejnych kilometrów wartość ta nie malała. Co więcej wskazówka analogowa również stała jak zaczarowana w miejscu. Wskazania średnie, chwilowe zmieniają się płynnie.

W końcu susza w baku unieruchomiła pojazd. Będąc przekonany, że to immobiliser ( bo w drugiej pozycji kluczyka nie było słychać " cyknięcia pompy paliwa) odłączyłem klemy i zostawiłem go na parkingu. Na drugi dzień wezwałem lawetę. Podłączam więc klemy, wsiadam do auta i wówczas wskazówka jak i komp pokazuje " 0" dystansu - czyli wartość, na ówczesna chwilę, właściwą.
Laweciarz wyciąga 5 wachy, wlewa i auto odpala.

Przez jakiś czas było ok. 2 dni temu tankowałem i znów jest to samo.

Pompa wyciągnięta, chodzi bez zarzutu. Immobiliser był pod testem- też ok. też. Pływak rzekomo ok. choć nie weryfikowałem dokładnie.

Avatar użytkownika
mark
Weteran
 
Posty: 1309
Dołączył(a): 23 lut 2008 12:27
Lokalizacja: Lubelskie
Grupa: Lubelska
Model cee'd:
C1 HB, 1,6 ON 115KM
2007, C+

Re: Błędne wskazania poziomu paliwa

08 lis 2012 12:48

Wygląda to, na uszkodzony pływak. ASO powinno wymienić pływak na nowy a nie bawić się w sprawdzanie.

Avatar użytkownika
pioter
Grupa Trzymająca Władzę
 
Posty: 6510
Dołączył(a): 04 paź 2007 20:06
Lokalizacja: Ostróda
Grupa: Warmińsko-Mazurska
Model cee'd:
C3 SW, 1,5 Pb 160KM
2021, M

Re: Błędne wskazania poziomu paliwa

08 lis 2012 14:39

Komp do analizy bierze poziom benzyny wskazywany przez czujnik - więc jeśli on walnął, to komp jest przekonany, że ma połowę baku i wskazuje CI zasięg dla posiadanych i niezmieniających się danych. Zacząłbym więc od zdiagnozowania usterki, którą zapewne jest defekt czujnika pływaka.
Oczywiście w miarę zmiany średniego spalania dla tego samego poziomu paliwa powinien się też zmienić teoretyczny zasięg, więc możesz zrobić ekesperyment -wyzerowac wskazania i sprawdzić wyliczony zasięg, potem znowu wyzerować i ileś km przejechac w stylu eco driving - jeśli uszkodzony jest pływak, to poziom się nie zmieni, ale komp powienien wskazać teoretycznie większy zasięg.
Kia CEED 1,5 T-GDI M 160 KM 2021

była Kia cee'd 1,6 CRDI M+DFA 110 KM 2016

R.I.P. Kia cee'd 1,6 CVVT Opt 2009 (ex 2007 1,4 CVVT C+)

Błogosławieni Ci, którzy nie mają nic do powiedzenia, a mimo to milczą.

AUTOR WĄTKU
sirhuxley
 

Re: Błędne wskazania poziomu paliwa

08 lis 2012 15:52

pioter napisał(a):jeśli uszkodzony jest pływak, to poziom się nie zmieni, ale komp powienien wskazać teoretycznie większy zasięg.


No tu się zgadza. Rzeczywiście wracając ostatnio do domu, starałem się unikać brutalnej jazdy i wskaźnik zasięgu wskoczył o 3 km na plus.
Twoja diagnoza wydaje się najbardziej prawdopodobna.
Tak czy owak jutro przetestuję kompa pod względem czujnika pływaka.

waski
Asystent Kierownika
 
Posty: 276
Dołączył(a): 04 mar 2012 14:15
Lokalizacja: Białystok
Grupa: Podlaska
Model cee'd:
C3 HB, 1,4 Pb 140KM
2020, M

Re: Błędne wskazania poziomu paliwa

26 lip 2017 19:02

Podpinam się do tego tematu, chociaż nie do końca odnosi się do mojego problemu. Zauważyłem ostatnio, że wskaźnik ilości paliwa, zaczyna żyć własnym życiem. Tankuję zawsze do pełna, zawsze do pierwszego odbicia. Wcześniej, strzałka zaczynała opadać po przejechaniu około 100 km. Teraz czasami jest tak, że strzałka opada o jedna kreskę, po przejechaniu 40 km, a czasami po przejechaniu 150 km. Wskazanie połowy zbiornika, czasami jest po przejechaniu 300 km, a czasami po przejechaniu 150 km. Efekt jest taki, że przestaje ufać wskaźnikowi, a sprawdzam przejechany dystans. Komputer wskazuje zasięg w miarę poprawnie - biorąc pod uwagę "doświadczenie życiowe" :) W sierpniu mam przegląd gwarancyjny i to zgłoszę, ale chciałbym wiedzieć, czy wina leży w pływaku, czy we wskaźniku.
Kia Ceed M 2020 r. 1,4 140 KM
Kia Cee'd M 2011r, 1,4 105KM

Obrazek
Obrazek

Powrót do Awaryjność, raporty z eksploatacji
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi / Wyświetlone
    Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 29 gości

Partnerzy

Części Kia

https://pesca-sklep.pl