Klimatyzacja automatyczna - problem z siłownikiem?

Problemy z cee'd'em oraz historia eksploatacji Waszych aut (raporty) / problems, drive reports

Moderator: Żandarmeria

Avatar użytkownika
sensor
Nadworny Tester
 
Posty: 3201
Dołączył(a): 13 sie 2007 19:29
Lokalizacja: Fabryka Samochodów Drezdenko
Grupa: Wielkopolska

Re: Klimatyzacja automatyczna - problem z siłownikiem?

24 mar 2013 11:37

spoko nie da rady tego zrobić foto bo on jest umieszczony PIONOWO i praktycznie po wtyczce musisz patrzeć
jak już wróce do domu (jeszcze nie dojechałem) to wyśle ci fotkę uszkodzonego i mam też wydruk z ASO schemat wentylacji
to jest takie płaskie pudełeczko przykręcone 3 dużymi srebrnymi wkrętami
ceed SW 2015 AT 1.6 CRDI L+
Carens 2018 1.6GDI M+

AUTOR WĄTKU
sabex
 

Re: Klimatyzacja automatyczna - problem z siłownikiem?

24 mar 2013 16:28

Podłączę się do tematu bo nigdzie nie znalazłem podobnego problemu do mojego. Mam automatyczną klimatyzację i gdy włączam ją rano lub po dłuższym postoju słyszę głośny stuk tak jak by klapka nawiewu przyklejała się i nie chciała się otworzyć. Dzieje się to z nawiewem na twarz. W czasie jazdy mogę włączać lub wyłączać nawiew i nic się nie dzieje, jest cisza. Byłem w serwisie i zgłaszałem ten problem ale w tedy nic nie było słychać. Wymienili mi jakiś silniczek i miało to pomóc. Niestety problem nie zniknął. Czy może ktoś miał podobny problem. Proszę o poradę.

Avatar użytkownika
sensor
Nadworny Tester
 
Posty: 3201
Dołączył(a): 13 sie 2007 19:29
Lokalizacja: Fabryka Samochodów Drezdenko
Grupa: Wielkopolska

Re: Klimatyzacja automatyczna - problem z siłownikiem?

25 mar 2013 12:27

poszukaj sobie i zrób samemu diagnostyke klimy - a nóz jakiś wyskoczy błąd
ale pewnei będzie TTTM
ceed SW 2015 AT 1.6 CRDI L+
Carens 2018 1.6GDI M+

AUTOR WĄTKU
scooti81
 

Re: Klimatyzacja automatyczna - problem z siłownikiem?

03 lip 2013 09:12

Kiepsko się zaczyna przygoda z kijanką bo na dzień dobry i u mnie padł siłownik regulacji temperatury i klima zawiesza się raz ciepłym a raz na zimnym powietrzu. Czasami żyje nawet własnym życiem i dmuchawa rozkręca się sama na maksa. Gdzie można dostać tą część poza serwisem, wie ktoś może? Na alledrogo ani widu ani słychu, w sklep-kia.pl tez niedostępna... Pozdrawiam

Avatar użytkownika
sensor
Nadworny Tester
 
Posty: 3201
Dołączył(a): 13 sie 2007 19:29
Lokalizacja: Fabryka Samochodów Drezdenko
Grupa: Wielkopolska

Re: Klimatyzacja automatyczna - problem z siłownikiem?

04 lip 2013 08:28

971591H000

KIA/HYUNDAI

Siłownik regulacji temperatury 97159-1H000

0

250,00
prosze www.top-serwis.com
niby nie mają ale mieli kupiłem i zamontowałem --zamów to ściągna
możesz mi dać lajka :twisted: :lol:
ceed SW 2015 AT 1.6 CRDI L+
Carens 2018 1.6GDI M+

AUTOR WĄTKU
Misiek
 

Re: Klimatyzacja automatyczna - problem z siłownikiem?

11 paź 2013 11:06

Witam, jest problem z zamontowaniem siłownika, czy standardowe narzędzia wystarczą ?
POZDRAWIAM

Avatar użytkownika
sensor
Nadworny Tester
 
Posty: 3201
Dołączył(a): 13 sie 2007 19:29
Lokalizacja: Fabryka Samochodów Drezdenko
Grupa: Wielkopolska

Re: Klimatyzacja automatyczna - problem z siłownikiem?

11 paź 2013 14:54

srubokret krzyzakowy wystarczy I rozbieranie deski rozdzielczej
po zamontowaniu nie wiemtylko czy nie trzeba dobrze sprawdzic ustawienie-aby domykal/otwieral do konca --moj mechanic sprawdzal to ze 3 razy
ceed SW 2015 AT 1.6 CRDI L+
Carens 2018 1.6GDI M+

woocioo
Klubowicz
 
Posty: 70
Dołączył(a): 12 sty 2014 21:51
Lokalizacja: Poznań
Grupa: Wielkopolska

Re: Klimatyzacja automatyczna - problem z siłownikiem?

28 lut 2017 15:52

Czy przy klimie manualnej, położenie tego siłownika jest identyczne?
PRO CEE'D 2.0 DOHC 140KM 2007r

Avatar użytkownika
ples
Kierownik
 
Posty: 474
Dołączył(a): 01 kwi 2012 13:51
Lokalizacja: Żory, PL
Grupa: GOP- Górny Śląsk
Model cee'd:
C1 PRO, 1,6 Pb 126KM
2008

Re: Klimatyzacja automatyczna - problem z siłownikiem?

19 kwi 2017 09:16

Mnie wczoraj także chyba padł ten cyncybator. Mam klimatyzację automatyczną. Zrobiło się zimniej, więc jadąc włączyłem sobie na 21 stopni. Po 50 km zrobiło mi się trochę za ciepło, więc zredukowałem temperaturę do 18, lecz zamiast zimniejszego powietrza zaczęło lecieć cieplejsze. Jak przekręciłem na Lo, to leciało gorące :/ Dziś po nocy w garażu (20C na wyświetlaczu) odpaliłem klimę na Lo i leciało zimniejsze powietrze, jednak sądzę, że dlatego iż samochód nie był jeszcze nagrzany, Co mnie zaniepokoiło, to dziwne pykanie/cykanie ze środkowej kratki nawiewu. Wcześniej tego nie słyszałem, bo radio głośno gra. Czy to też może być ten siłownik regulacji temperatury czy może jednak szukać gdzieś indziej przyczyny?
Obrazek

Avatar użytkownika
sensor
Nadworny Tester
 
Posty: 3201
Dołączył(a): 13 sie 2007 19:29
Lokalizacja: Fabryka Samochodów Drezdenko
Grupa: Wielkopolska

Re: Klimatyzacja automatyczna - problem z siłownikiem?

08 wrz 2017 10:47

Bry
Czy problem dotyczy tez kogoś w c2?
Bo na. Dworze/ polu ( niepotrzebne skreślić) 15 stopni C a mi ciepłe powietrze leci z nawiewów...

Jakis test klimy w C2 jest? Bo ńie widze watka
ceed SW 2015 AT 1.6 CRDI L+
Carens 2018 1.6GDI M+

AUTOR WĄTKU
roxi
 

Re: Klimatyzacja automatyczna - problem z siłownikiem?

11 paź 2017 21:08

I u mnie też się popsuła klima :( problem pojawił się nagle, zaczęło mi dmuchać gorącym powietrzem niezależnie od ustawienia klimatyzacji. Znalazłam na forum post jak poszukać kod błędu - dzięki panowie za info, pokazało 20, czyli Temp actuator failure i tu moje pytanie jak to wymienić? Na ASO chwilowo mnie nie stać, więc jakoś muszę sobie poradzić przy pomocy tzw. złotej rączki. Wiadomo, muszę zacząć od kupna części ;), ale jak się do tego później dostać?

Avatar użytkownika
ples
Kierownik
 
Posty: 474
Dołączył(a): 01 kwi 2012 13:51
Lokalizacja: Żory, PL
Grupa: GOP- Górny Śląsk
Model cee'd:
C1 PRO, 1,6 Pb 126KM
2008

Klimatyzacja automatyczna - problem z siłownikiem?

11 paź 2017 21:26

Jak poszukasz na forum znajdziesz mój tutorial. Nie jest to wcale trudne.

viewtopic.php?t=9106
Obrazek

AUTOR WĄTKU
roxi
 

Re: Klimatyzacja automatyczna - problem z siłownikiem?

11 paź 2017 22:10

Wielkie dzięki :)

marcin_jaw
Klubowicz
 
Posty: 52
Dołączył(a): 03 wrz 2015 18:50
Lokalizacja: Wrocław <-> Ostrów Wielkopolski
Grupa: Wielkopolska
Model cee'd:
C1 SW, 1.4 Pb 109KM
2009, Optimum+

Re: Klimatyzacja automatyczna - problem z siłownikiem?

12 paź 2017 06:10

Masz szczęście, ze teraz. Mi zawiesił się w pozycji grzania przy 30st. na zewnątrz. :redface: Dzięki tutorialowi kolegi wymiana poszła szybko.

ceedek
Klubowicz
 
Posty: 67
Dołączył(a): 21 gru 2017 10:43
Lokalizacja: Gdynia
Grupa: Trójmiasto
Model cee'd:
C1 HB, 1.4 Pb 109KM
2008, Comfort+

Dziwne działanie klimatyzacji

22 gru 2017 11:03

Cześć.
Od niedawna jestem posiadaczem Kia Ceed rocznik 2008. Oczywiście już niedługo po zakupie zacząłem dostrzegać pewne problemy z samochodem, jednym z nich jest nie do końca prawidłowo działająca klimatyzacja. W moim aucie mam automatyczną klimatyzację (klimatronic). Uruchomiłem test diagnostyczny i na ekranie pojawił się kod 00 czyli brak błędów. Niestety klima nie działa prawidłowo, a mianowicie są dwa problemy:
1) Nawiew na szybę czołową słabo dmucha od strony kierowcy. Ostatnio było trochę mroźnych dni i było widać jak na dłoni jak to działa. Od strony pasażera już po minucie szyba była odmrożona / odparowana, natomiast od strony kierowcy musiałem czekać ładnych kilka minut zanim będzie przejrzysta. Znajomy mechanik mówi, że prawdopodobnie walnięty jest silniczek sterujący łopatkami i sam silniczek drogi nie jest, ale robocizna dużo kosztuje bo niby ciężko się tam dostać?
2) Sterowanie temperaturą nie działa prawidłowo. Dmucha albo bardzo ciepłym powietrzem albo chłodnym. Przykładowo ustawiam sobie temperaturę 22 stopni i nawiew na szybę przednią żeby nie parowała. Po jakimś czasie jest już ciepło wewnątrz, więc zmniejszam siłę nawiewu oraz temperaturę np na 18 stopni. Niestety w aucie robi się ciągle cieplej, w nawiewu nadal dmucha tak samo ciepłe powietrze. Dopiero jak ustawię na najniższą temperaturę (LOW) zaczyna dmuchać chłodnym. Także mogę mieć albo w środku bardzo ciepło, albo chłodno, nic pomiędzy. Zauważyłem, że kiedy ustawię klimę na AUTO to ten efekt nie występuje albo występuje w znacznie mniejszym stopniu, natomiast przy ręcznym sterowaniu widać wyraźne problemy z regulacją temperatury.
W związku z powyższym zauważyłem kolejną rzecz - samochód bardzo szybko wytraca ciepło. Jak robi się za ciepło w środku to po prostu wyłączam klimę i dosłownie po paru minutach robi się znacznie chłodniej w środku. Wiem, że utrata ciepła musi nastąpić (prawa fizyki), ale przecież nie tak szybko. Nie wiem czy chłodne powietrze dostaje się skądś do środka czy o co chodzi. W dodatku jadąc autem szybko (100 km/h) słychać szum. Wieloma samochodami w swoim życiu nie jeździłem, dosłownie kilkoma, i w żadnym nie przypominam sobie żeby przy takiej prędkości tak szumiało. Nie wiem czy to uszczelki drzwi są tak kiepsko spasowane i wpuszczają powietrze? Czy klima jest nieszczelna? Przykładając rękę do nawiewu nie czuję żeby leciało chłodne powietrze (przy wyłączonej klimatyzacji) więc nie wiem naprawdę o co chodzi. Czy te samochody tak mają? Miałem wymieniany olej wraz z filtrami i mój mechanik powiedział, że moje auto nie posiada filtra kabinowego (ponoć niektóre egzemplarze tak mają) - czy to może być przyczyną takich objawów?

Kontaktowałem się z ASO i opisałem dokładnie problem, ale oni oczywiście standardowy tekst, że z opisanego problemu niewiele można wywnioskować i mam przyjechać do nich - oczywiście jakże by inaczej, za samą diagnozę pewnie skasują kilka stówek...

brylek
Kierownik zmiany
 
Posty: 180
Dołączył(a): 09 maja 2016 21:23
Lokalizacja: Gdańsk
Grupa: Trójmiasto
Model cee'd:
C1 HB, 1.6 Pb 122KM
2007, Comfort

Re: Dziwne działanie klimatyzacji

22 gru 2017 12:04

Zerknij do schowka, tam znajdziesz filtr kabinowy http://vlastimilfiser.rajce.idnes.cz/Vymena_filtru/ :icon_biggrin:

ceedek
Klubowicz
 
Posty: 67
Dołączył(a): 21 gru 2017 10:43
Lokalizacja: Gdynia
Grupa: Trójmiasto
Model cee'd:
C1 HB, 1.4 Pb 109KM
2008, Comfort+

Re: Dziwne działanie klimatyzacji

23 gru 2017 13:14

brylek napisał(a):Zerknij do schowka, tam znajdziesz filtr kabinowy http://vlastimilfiser.rajce.idnes.cz/Vymena_filtru/ :icon_biggrin:

Pomyliły mi się filtry :D Na zawieszce pod maską mam info że zostały wymienione filtry: oleju, powietrza, kabiny. Więc brakuje zapewne filtru paliwa w moim aucie (albo jest niewymienialny?).

Zbir
Dopiero co...
 
Posty: 1
Dołączył(a): 21 sty 2018 08:09
Lokalizacja: Poznań
Grupa: Wielkopolska
Model cee'd:
C1 SW, 1.6 ON 115KM
2009

Re: Klimatyzacja automatyczna - problem z siłownikiem?

21 sty 2018 08:26

Witam moi drodzy i podbijam temat. Kupiłem ceeda w dieslu 1.6 i okazało się, że coś jest nie tak z klimą, a mianowicie jadąc sobie trasą włączam na ogrzewanie tak by było cieplow styczniu no i strona kierowcy działa bez zarzutów, za to strona pasażera daje tylko zimne powietrze. Proszę o pomoc w czym może być problem

dzygi
Kierownik zmiany
 
Posty: 177
Dołączył(a): 24 cze 2017 13:52
Lokalizacja: NDM
Grupa: Mazowiecka
Model cee'd:
C2 SW, 1,6 ON 128KM
2013

Re: Klimatyzacja automatyczna - problem z siłownikiem?

23 sty 2018 06:49


Poprzednia strona
Powrót do Awaryjność, raporty z eksploatacji
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi / Wyświetlone
    Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 32 gości

Partnerzy

Części Kia

https://pesca-sklep.pl